همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چندتا سوال داشتم من شبا سر ملنگوم رو با دست نوازش میکردم و باهاش صحبت میکردم جدیدا متوجه شدم وقتی روی سرش دست میکشم یه صداهایی از خودش درمیاره این صداها هیچ شباهتی به کلماتی که من براش تکرار میکردم نداره ولی حالت اعتراض گونه هم نداره انگار داره صحبت میکنه به نظرتون داره صحبت کردن یاد میگیره؟
    یه سوال دیگه من اگه یه کاسکوی سخن گو بگیرم میتونه تاثیری در سخنگو شدن ملنگوم بزاره؟ حسودی نمیکنن این دوتا به هم؟
    پیشاپیش ممنونم از راهنمایی های خوبتون
    سلام

باید ببینید چجور صدایی هست

غرغر ریز میکنه؟

اگر بتونید فیلمشو بگیرید عالی میشه

اگر به مرور به هم معرفیشون کنید چون کاسکو که حساس تر هست تازه وارد هست احتمال مشکل خوردن کمه

بله تاثیر مثبت توی حرف زدنش داره

ولی اینرو هم در نظر بگیرید که ممکن هست کاسکو جیغ های ملنگو رو تقلید کنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    14176
    ممنونم از توجه شما و راهنمایی های خوبتون
    اولش یکم غرغر ریز میکنه بعدش چهچه میزنه یعنی من میگم چهچه یه چیزی تو مایه های اواز خوندن
    ملنگوم خیلی کم پیش میاد جیغ بزنه به نظرتون از کاسکو حرف زدن یاد میگیره؟
    سعی میکنم از فیلم بگیرم
    با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladmasih نمایش پست ها
    دوستان پسته شامی هم چربیش بده؟
    این طوطیه من فقط سیب و تخمه و پسته شامی میخوره اشکال نداره؟
    بله چربی بالایی داره و بهتره فقط در جای خوراکی تشویقی در هفته به صورت محدود بهش داده بشه.میتونید در کنار سیب،سیب زمینی آبپز رو هم کم کم بهش بدید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaan نمایش پست ها
    ممنونم از توجه شما و راهنمایی های خوبتون
    اولش یکم غرغر ریز میکنه بعدش چهچه میزنه یعنی من میگم چهچه یه چیزی تو مایه های اواز خوندن
    ملنگوم خیلی کم پیش میاد جیغ بزنه به نظرتون از کاسکو حرف زدن یاد میگیره؟
    سعی میکنم از فیلم بگیرم
    با تشکر
    سخنگو شدن ملنگوتون به سنش خیلی بستگی داره.اگر از سن جوجگی در اومده باشه و مرز دو سال رو طی کرده باشه خیلی بعید هست که دیگه به حرف بیاد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-قناری-طوطی-گل و گیاه
    شماره عضویت
    15299
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

خیلی خوش اومدید

1- الان جوجه 7 ماهه پیدا نمیشن و جوجه های امسال حد اقل 10-11 ماهه هستن

2-از 150 به بالا فکر میکنم باشه

3- مشکل خاصی نداره جز اینکه قناریاتون میشن 5 تا . ملنگوتون سعی میکنه صدای اونارو تقلید کنه و خب مسلما نمیتونه مثل اونا تکرار کنه وصدای ناهنجاری میشه

خواهش میکنم هر سوال دیگه ای هم داشتید بپرسید

سلام ممنون جواب دادین خدا پرنده هاتونو براتون ببخشه خخخخ
    به منه ناشیه ناوارد کمک میکنین ؟؟؟
    خب شما میگین من چه گلی به کلم بزنم ؟؟ ملنگو نخرم ؟؟؟ من با خوندن مطالبو دیدن کلیپا عاشق ملنگو شدم
    نمیشه طوطیمو تو حال (پذیراییو میگم ) نگه دارمو قناریا تو اتاق باشن ؟؟ باید بگم فاصله کمه و اینا هم سرو صداشون میاد تا حال به نظر شما نمیشه ؟؟
    طوطی 10 -11 ماهه خوب نیست ؟؟
    ببخشید زیاد فک زدم اخه بدجور علاقه پیدا کردم طوطی بخرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenM2 نمایش پست ها
    سلام ممنون جواب دادین خدا پرنده هاتونو براتون ببخشه خخخخ
    به منه ناشیه ناوارد کمک میکنین ؟؟؟
    خب شما میگین من چه گلی به کلم بزنم ؟؟ ملنگو نخرم ؟؟؟ من با خوندن مطالبو دیدن کلیپا عاشق ملنگو شدم
    نمیشه طوطیمو تو حال (پذیراییو میگم ) نگه دارمو قناریا تو اتاق باشن ؟؟ باید بگم فاصله کمه و اینا هم سرو صداشون میاد تا حال به نظر شما نمیشه ؟؟
    طوطی 10 -11 ماهه خوب نیست ؟؟
    ببخشید زیاد فک زدم اخه بدجور علاقه پیدا کردم طوطی بخرم
    اگر هدفتون رام کردن و به حرف آوردن هست باید یک جوجه یا یک بالغ رام بخرید وگرنه یک ملنگوی وحشی بالغ اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره و وقت تلف کردنه خریدنش.مگر اینکه فقط قصدتون نگهداری توی قفس باشه برای زیبایی که حسابش جداست.
    اگر کمی منتظر بمونید برج دوازده جوجه های سرنگی جدید وارد بازار میشن که میتونید خودتون بزرگ کنید و همزمان رام هم میشه.مشکلی هم از بابت نگهداری توی اتاق جدا نیست و میتونید توی اتاق دیگه ای نگهش دارید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15299
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    اگر هدفتون رام کردن و به حرف آوردن هست باید یک جوجه یا یک بالغ رام بخرید وگرنه یک ملنگوی وحشی بالغ اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره و وقت تلف کردنه خریدنش.مگر اینکه فقط قصدتون نگهداری توی قفس باشه برای زیبایی که حسابش جداست.
    اگر کمی منتظر بمونید برج دوازده جوجه های سرنگی جدید وارد بازار میشن که میتونید خودتون بزرگ کنید و همزمان رام هم میشه.مشکلی هم از بابت نگهداری توی اتاق جدا نیست و میتونید توی اتاق دیگه ای نگهش دارید.

خیلی خیلی ممنون جواب دادین .. من میخواستم اگه بتونم یه جوجه ملنگو 6-7 ماهه بخرم که هم ریسکش پایینتر باشه هم خودم اهلیش کنمو با خودم به قولی رفیق بشه .
    ولی خب این پرنده فروشیا که یه روده صاف تو شکمشون نیست ملنگو پیرو جای 7-8 ماهه به ادم میندازن ولی خواستم یکم راهنماییم کنین که بتونم تشخیص بدم جوجه رو از پیر البته یه چیزایی میدونم ولی تجربی تر اگه میشه بهم بگین
    در مورد جوجه سرنگیم راستش میترسم بخرم بمیره اخه شنیدم خیلیاشون میمیرن . اگه 6-7 ماهه بگیرم رام میشه و به حرف میاد ؟؟
    ببخشید ترو خدا خیلی اذیتتون کردم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خیلی خیلی ممنون جواب دادین .. من میخواستم اگه بتونم یه جوجه ملنگو 6-7 ماهه بخرم که هم ریسکش پایینتر باشه هم خودم اهلیش کنمو با خودم به قولی رفیق بشه .
    ولی خب این پرنده فروشیا که یه روده صاف تو شکمشون نیست ملنگو پیرو جای 7-8 ماهه به ادم میندازن ولی خواستم یکم راهنماییم کنین که بتونم تشخیص بدم جوجه رو از پیر البته یه چیزایی میدونم ولی تجربی تر اگه میشه بهم بگین
    در مورد جوجه سرنگیم راستش میترسم بخرم بمیره اخه شنیدم خیلیاشون میمیرن . اگه 6-7 ماهه بگیرم رام میشه و به حرف میاد ؟؟
    ببخشید ترو خدا خیلی اذیتتون کردم
    ببین دوست عزیز تنها راه تشخیص سن رنگ عنبیه ی چشم هست.جوجه های سرنگی یا برج دوازده میان یا برج دو و سه.پس الان حداقل سن ملنگو های جوجه باید نه الی ده ماه باشه.پس جوجه ی شش الی هفت ماه گیرتون نمیاد.بهتره دنبال یک جوجه ی امساله باشید که رام شده باشه و از آشنا بخرید.چون توی مغازه نمیتونید الان پیداش کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15299
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز تنها راه تشخیص سن رنگ عنبیه ی چشم هست.جوجه های سرنگی یا برج دوازده میان یا برج دو و سه.پس الان حداقل سن ملنگو های جوجه باید نه الی ده ماه باشه.پس جوجه ی شش الی هفت ماه گیرتون نمیاد.بهتره دنبال یک جوجه ی امساله باشید که رام شده باشه و از آشنا بخرید.چون توی مغازه نمیتونید الان پیداش کنید.

ببخشید یه سوال دیگه داشتم . من یه قفس دست ساز دارم که طول : 80 ارتفاع :65 و عرضش 45 .... ولی روش تور کشیدیم که قبلا به عنوان جوجه پرون قناری استفاده میشده ولی خب چون تور ( تورای8 ظلی ) روش کشیدیم ایا خطری داره ؟؟؟ میتونم به عنوان قفس طوطی ازش استفاده کنم ؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    ببخشید یه سوال دیگه داشتم . من یه قفس دست ساز دارم که طول : 80 ارتفاع :65 و عرضش 45 .... ولی روش تور کشیدیم که قبلا به عنوان جوجه پرون قناری استفاده میشده ولی خب چون تور ( تورای8 ظلی ) روش کشیدیم ایا خطری داره ؟؟؟ میتونم به عنوان قفس طوطی ازش استفاده کنم ؟؟
    چون طوطی کثیف کاریش بیشتر از قناریه باید قفسی باشه که به راحتی تمییز شه
    توری هشت ضلعیم من برا مرغ عشق استفاده کردم خوب نبود و فرار کردن
    ملنگو بعیده بتونه بیاد بیرون ولی اگه تو ها اره شه ممکنه نوک تیز اونا بهش اسیب بزنه چون طوطی ها زیاد قفس نوردی میکنن

صفحه 215 از 529 نخستنخست ... 115165196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234265315 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)