صفحه 20 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120520 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 5288
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    ممنونم
    آره لینک رو خوندم. غذای روزانه اش پسته است. واسه جایزه سعی میکنم گردو بهش بدم.
    غذا های دیگه رو هم نمیخوره. نه میوه نه تخم مرغ آبپز و ... راه حلش رو هم تو لینک ها خوندم واسش که پسته نمیذارم تا مجبور بشه میوه بخوره هم نمیخوره و گرسنگی میکشه
    نه دوست عزیز اینا نباید غذای اصلی باشه. پسته و گردو رو یکی دوتا در روز نهایتش 3 تا می تونی بدی بیشتر نه . غذاشو تغییر بده . حبوبات پخته ، جوونه زده یا خیس خورده ، گندم و جوی پخته ، ذرت انواع میوه ها و سبزیجات اینا باید باشن نه پسته و گردو . اگه براش میذاری و نمیخوره با دست امتحان کن .اینقدر با دست بده تا بخوره .اگه انداخت اشکالی نداره .از نخ سبزیجات هم می تونی استفاده کنی .عکساش از بین رفته ولی از توضیحاتش می تونی استفاده کنی .خانم شیکرا بزودی عکسارو درست می کنه .

چه جوری برای طوطیم نخ سبزیجات درست کنم ؟

هر کاری که می تونی باید برای تغییر غذاییش انجام بدی . طوطی نباید اینقدر غذای چرب بخوره .اینم بخون حتما .

آجیل و شرایط استفاده از آن در غذایی طوطی سانان

تخمه می خوره ؟؟
    ویرایش توسط sepideh : 19th May 2011 در ساعت 11:45 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام
    چرا از دوستان کسی به سئوالات من جواب نداد؟نکنه زیاد پرسیدم حوصلتون سر رفت؟بی زحمت همین سئوالات هم جواب بدید .من سعی میکنم کم سئوال کنم.

ممنون بابت همه چیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    عزیزان

کسی از نحوه تولید مثل ملنگو اطلاعاتی داره؟؟؟چطوری میشه و چه نوع محیطی مناسب برای تولید مثل ملنگو باید باشه؟؟؟

مرسی
    سلام

تا جایی که میدونم تولید مثل پرندگان وحشی قفسی خیلی سخته، چه برسه به اونایی که از جوجگی بزرگ شدن، ممکنه طوطی روی تخم نشینه، به جوجش غذا نده، تخم رو تو لونه نذاره، بر اثر بد نشستن تخم رو بشکونه و یا حتی بخوردش.... اینا همه نتیجه همنشینی با انسانه، مثلا شما داری بهش تخم مرغ میدی که قوی بشه و اصلا حواست نیست که شکل تخم مرغ مثل شکل تخم طوطیته و طوطی فکر میکنه که تخم خودشم خوردنیه! (البته کم پیش میاد ولی پیش میاد)

به هر حال دو راه هست

1.تولید مثل ماشینی : یک دستگاه که بهش اینکوبیتر یا انکوباتور میگن از همه لحاظ نیاز های تخم رو برآورده میکنه و تقریبا بجز تخم های مریض، همه تخم ها باز میشن

البته تو ایران فقط در مقیاس صنعتیش هست که شصت هفتاد تا رو باهم بزرگ میکنه و گرونم هست ولی اگه بگردی شاید کوچیکشم پیدا کنی.... من این آگهی رو دیدم خودت تماس بگیر: ایــنــجــا

یه راه دیگشم دستگاه جوجه کشی ساده هست که دست ساز باشه.... ضریب اطمینانش پایینه ولی اگه لازم میشه بگو برات بذارم

2.تولید مثل طبیعی: همون طور که گفتم بیشتر پرنده های خانگی این کارو نمیکنن و جوجه هاییم که تو بازار میبینید مال پرنده های وحشین که توی یه اتاق بزرگ نگهداری میشن ولی در حالت کلی چهار شرط برای بزرگ کردن جوجه ملنگو هست:

الف.غذای مناسب در اختیار والدین باشه
    ب.فضای باز (تقریبا قفسی اندازه 1.5 در 1.5) برای قفس
    پ.وجود نداشتن هیچ یک از عوامل استرس زا (حتی انسان) برای والدین
    ت.لانه مناسب

به هر حال طوطی های اهلی هم وقتی بچه داری کنن رفتارشون عوض میشه و کاملا بیگانه میشن، حتی والدینی که از بچگی بزرگ شدن هم خشن میشن.... به نوعی تولید مثل روی رفتار والدین تاثیر منفی میذاره، بهترین روش همون طور که گفتم تولید مثل ماشینیه اما توجه داشته باشید که طوطیتون رو باید با جفتش نگهداری کنید و ماشین نمیتونه تخم بدون نطفه رو بزرگ کنه! و خب همین باعث میشه که طوطی بیشتر با جفتش وقت بگذرونه و از شما فاصله بگیره (قابل توجه آقایون خود خواه)

به هر حال اگه واقعا لازم شد بگید تا برای هر کدوم از این روش های جوجه کشی بیشتر توضیح بدم

با سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    نه دوست عزیز اینا نباید غذای اصلی باشه. پسته و گردو رو یکی دوتا در روز نهایتش 3 تا می تونی بدی بیشتر نه . غذاشو تغییر بده . حبوبات پخته ، جوونه زده یا خیس خورده ، گندم و جوی پخته ، ذرت انواع میوه ها و سبزیجات اینا باید باشن نه پسته و گردو . اگه براش میذاری و نمیخوره با دست امتحان کن .اینقدر با دست بده تا بخوره .اگه انداخت اشکالی نداره .از نخ سبزیجات هم می تونی استفاده کنی .عکساش از بین رفته ولی از توضیحاتش می تونی استفاده کنی .خانم شیکرا بزودی عکسارو درست می کنه .

چه جوری برای طوطیم نخ سبزیجات درست کنم ؟

هر کاری که می تونی باید برای تغییر غذاییش انجام بدی . طوطی نباید اینقدر غذای چرب بخوره .اینم بخون حتما .

آجیل و شرایط استفاده از آن در غذایی طوطی سانان

تخمه می خوره ؟؟
    ممنون سپیده جان
    آره تخمه هم میخوره همینطور نون.
    حتما سعی میکنم از روش نخ سبزیجات استفاده کنم ببینم جواب میده یا نه
    راستی برای ذرت و نخود سبز میتونم از کنسروش استفاده کنم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام

ملنگوی شما آواز میخونه ؟:65:

اول فکر میکردم طبیعیه . دیروز یادم رفت پرده اتاق را بکشم رفت نزدیک پنجره و شروع به آواز خوندن کرد . خیلی قشنگ بود . یاد مغازه پرنده فروشی افتادم . صدای قناری و فنچ و ... را تقلید میکرد . قبلا هم این کار را کرده . فکر کنم از بچگی توی مغازه بزرگ شده و این صدا ها را یاد گرفته . فکر کنم دیگه امیدی به حرف زدنش نیست . حافظه اش با این صداها پر شده . خیلی هم متنوع میخوند .

راستی سفیدی سر نوکش هنوز هست . پودر ویتامین را مرتب (هر روز) میرزم توی آبش . یه ذره هم کف دریا میریزم روی غذاش . دیروز هم گردو کوبیدم ریختم روی سیبش خورد . کم کم داره سر اون سفیدیه تیره(نزدیک به مشکی) میشه . اون روز به دکتر هم گفتم سر نوکش سفید شده چیزی نگفت . تا حالا واسه کسی پیش نیومده ؟

Da vinci جان ،شما وسطش یه تیکه هم به ما بنداز . مطلبت جالب بود . راجع به این مطلبت بعدا باهات کار دارم . شاید دو ماه دیگه . نترس نمیخوام زنش بدم . راجع به اون دستگاه جوجه کشی و ... .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    ممنون da vinci عزیز واقعا مطالبی که گفتین فوق العاده بود تو هیچ جا نخونده بودم. پس نتیجه اینه که روش ماشینی تقریبا به نتیجه میرسه.

فقط یه سوال کوچولو اونوقت باید تخم طوطی از یه جایی تهیه کنم ؟یا اینکه به فرض طوطی خودم مثلا اگه تخم کرد اون بذارم تو دستگاه؟ اگه میشه از بیرون تهیه کرد اگه بشه ، میشه جایی که میتونم گیر بیارم برام بگید؟؟؟

من خیلی به جوجه طوطی علاقه دارم.همزمان 2 تا بزرگ کردم بزرگ کردنش راستش بخوای خیلی برام جالبه.:smile (222):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام به همگی

نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

ملنگوی شما آواز میخونه ؟:65:

اول فکر میکردم طبیعیه . دیروز یادم رفت پرده اتاق را بکشم رفت نزدیک پنجره و شروع به آواز خوندن کرد . خیلی قشنگ بود . یاد مغازه پرنده فروشی افتادم . صدای قناری و فنچ و ... را تقلید میکرد . قبلا هم این کار را کرده . فکر کنم از بچگی توی مغازه بزرگ شده و این صدا ها را یاد گرفته . فکر کنم دیگه امیدی به حرف زدنش نیست . حافظه اش با این صداها پر شده . خیلی هم متنوع میخوند .

راستی سفیدی سر نوکش هنوز هست . پودر ویتامین را مرتب (هر روز) میرزم توی آبش . یه ذره هم کف دریا میریزم روی غذاش . دیروز هم گردو کوبیدم ریختم روی سیبش خورد . کم کم داره سر اون سفیدیه تیره(نزدیک به مشکی) میشه . اون روز به دکتر هم گفتم سر نوکش سفید شده چیزی نگفت . تا حالا واسه کسی پیش نیومده ؟

Da vinci جان ،شما وسطش یه تیکه هم به ما بنداز . مطلبت جالب بود . راجع به این مطلبت بعدا باهات کار دارم . شاید دو ماه دیگه . نترس نمیخوام زنش بدم . راجع به اون دستگاه جوجه کشی و ... .
    اگه دامپزشکم بردیش که دیگه نگران نباش، فقط مواظب باش نکش خیلی سیاه نشه و کم کم به رنگ بقیه نکش بزنه، البته احتمالا ردش میمونه ولی لکه سیاه سیاه هم نشانه خوبی نیست

بعدشم قربان کی جرأت داره به شما تیکه بندازه؟! شما سرورید....کلا همینطوری گفتم که یه وقت خدای نکرده کسی رو از قلم ننداخته باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    ممنون da vinci عزیز واقعا مطالبی که گفتین فوق العاده بود تو هیچ جا نخونده بودم. پس نتیجه اینه که روش ماشینی تقریبا به نتیجه میرسه.

فقط یه سوال کوچولو اونوقت باید تخم طوطی از یه جایی تهیه کنم ؟یا اینکه به فرض طوطی خودم مثلا اگه تخم کرد اون بذارم تو دستگاه؟ اگه میشه از بیرون تهیه کرد اگه بشه ، میشه جایی که میتونم گیر بیارم برام بگید؟؟؟

من خیلی به جوجه طوطی علاقه دارم.همزمان 2 تا بزرگ کردم بزرگ کردنش راستش بخوای خیلی برام جالبه.:smile (222):
    آهان الان معلوم شد.... من فکر کردم طوطی رو میخوای زن بدی، پس اگه قصدت اینه که از جوجگی بزرگ کنی که هیچ نیازی به این کارا نیست، فقط کافیه از یه جای مطمئن جوجه گوشتی بخری

تقریبا میشه گفت که غیر ممکنه تخم طوطی رو جابجا کرد و با نطفش تو بازار پیدا نمیشه، و تازه اگرم پیدا بشه اون دستگاهی که عکسش رو گذاشتم پیدا نمیشه، حتی خارج از کشور بالای سی صد تومنه،دیگه چه بمونه به این که بخوای از اونجا سفارش بدی.... ولی دستسازش رو میشه تهیه کرد، و در چند مورد دیدم که جواب هم داده، اما باید توجه کنی که جوجه ای که از تخم در بیاد، به راحتی نگهداری نمیشه، حتی با این دستگاهم که جوجه رو از تخمش در یاری، خیلی باید حرفه ای باشی که زنده بمونه، جوجه یک روزه ملنگو قد فنچم نیست (عکس پایین)، فقط یک فرد با تجربه و دامدار میتونه زنده نگهش داره، این جوجه گوشتی های بازارم که میبینی، اولش توسط والدین تا سه چهار هفتگی میرسن، بعد فروشنده از مادرش جدا میکنه و اگرم توجه کنی اولاش به صاحبش حمله میکنه، ولی جوجه ای که تازه از تخم در اومده، هر کی رو اول ببینه همون رو مادرش میدونه

در کل جوجه کشی اصلا به درد شما نمیخوره، اگر هم خیلی علاقه دارید بهتره برید جوجه گوشتی بخرید، اما اینم به این معنی نیست که حتما جوجه گوشتی بزرگ میشه ها، اگر بگیم احتمال مرگ جوجه یک روزه 95% باشه، احتمال مرگ جوجه گوشتی 85% هست نه کمتر (البته این آمار برای افراد مبتدی در زمینه جوجه کشیه)

با سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    کسی نیست راهنمایی کنه ؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    دستت طلا واقعا بدردم خورد.الان رفته بودم یه جوجه دیگه بخرم پرنده فروش گفته بود جمعه میاره ولی نباورده بود.گفت اگه بیاریم آخرین سری هست و تا فروردین سال دیگه نمیاد.

خیلی مرسی da vinci عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

این سوال ها رو توی تالار ملنگو بذارید و قبلشم مطالب تالار رو از صفحه اول مطالعه کنید، دامپزشک هم ببرید و منتظر باشید تا از اساتید راهنماییتون کنن.... من خودم هم وقتی خواستم طوطیم رو مستقل کنم همین مشکل پیش اومد، خیلی خیلی کم اشتها شد و وضع مدفوعشم خراب شد، تنها راهش دارویه؛ که باید با معاینه نزدیک تجویز بشه، مدفوع کم و تیره رنگ نشانه ای از عفونت دستگاه گوارشه که باید سریعا مورد درمان قرار بگیره، هرچه سریع تر

در جواب سوالاتون باید بگم (به ترتیب):

1. در بالا اومد

2.الان وضعیت بحرانی تر از اینه که به فکر اسباب بازی باشید

3.اگر عفونت باشه، هیچ تغییری در فعالیت مشاهده نمیشه و هنوزم به نظر میاد طوطی سر حال تا اینکه...

4.در حالت فعلی نه، بهتره جاش ثابت باشه، ولی در حالت کلی زیاد مشکلی نداره، البته بازم تغییر دمای محیط نباید زیاد باشه

5.بجز نکش، مشکل دیگه ای دیده نمیشه، رنگ نکشم فعلا مشکل اولتون نیست، اگه میشه از مدفوعشم عکس بذارید

اینها نظر منه، هر کدوم از اساتید یا دامپزشکان که نظر مخالف داشتن تردید نکنید و به حرف اون ها عمل کنید

در ضمن میتونید موضوع رو با دکتر برهانی کیا که در سایت فعالیت دارن در میون بذارید
    با سپاس

صفحه 20 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120520 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)