صفحه 2 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 5288
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    كسي ميدونه ملنگوي آبي از كجا ميتونم پيدا كنم كه جوجه باشه؟؟
    قيمتش چنده؟؟ملنگوي سبز بهتره يا آبي؟؟
    سنشونو از كجا ميشه تشخيص داد؟؟
    آقا اگر پيدا كردي از قول من صورتش رو ببوس...چند ساله كه بد جوري دنبالشم اما پيدا نميشه...گاهي بالغهاي وحشيش رو ميارن كه به هيچ دردي نمي خوره چون اصلا رام نميشه..امسال هم تعدادي ملنگوي آبي -زرد-سفيد و خاكستري سرنگي وارد شد و من و تعدادي از دوستان خريديم و همشون از دم بعد از 15-20 روز مردن.جوجه سرنگي اون بالاي 130 هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط freud نمایش پست ها
    کسی پیدا میشه از تهران به هر طریق ممکن برای بنده یک عدد جوجه ملنگو تازه غذاخور شده بفرسته. اگه کسی حاضر این لطف انجام بده پیغام بزاره تا درباره سایر مسائل صحبت کنیم. راستش اصلا مرخصی کاری ندارم تا بیام تهران. می ترسم فصل جوجه تموم شه؟
    آقا رضا با نام كاربري yebordi الان 2 تا ملنگوي جوجه رام دستي دارن كه اتفاقا يكيشون رو از من گرفتن كه در آلبومم عكسش هست و خودم باهاش كار كرده بودم و قصد فروشش رو دارن...هر دوشون عالي هستن.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    86
    سلام خدمت دوست و استاد گرامی
    آقا عزیز که من گاه و بی گاه مزاحمش میشم.

اگه خاطر مبارکت بیاد چند هفته پیش وقتت رو برای خرید یه طوطی ملنگو گرفتم که شما طوطی آقا رضا رو معرفی کردید که گویا ایشون یا قولش رو به کسی داده بود یا .....
    من هفته گذشته یه طوطی از باغ پرنده های شوش گرفتم که فکر میکنم جوجه باشه (شاید هم ماده باشه ؟!؟!؟). تو این مدت با هاش خیلی کار کردم (با راهنمایی های شما از سایت پیشینتون) .
    این توتو یه ما خیلی خیلی شکموه و همین هم باعث شده با هاش راحتر ارتباط بر قرار کنم . اگه چیزی دستم باشه میاد رو دستم میخورش یا میگیره میره تو قفس میخوره. معمولا وقتی سیر میشه می خوابه . تو این یک هفته اصلا صدایی ازش در نیومده .
    حالا به نظر شما برای دستی کردنش چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم. به نظر شما باید بیشتر رو صحبت کردن با پرنده وقت بزارم یا باهاش بازی کنم تا بیشتر دستی بشه ؟؟؟ یا هر دو کار رو میشه در یک زمان انجام داد ؟؟؟
    این هم عکسش که امیدوارم خوب باشه در غیر این صورت دوباره عکس می گیرم و آپلود میکنم.

با سپاس بی پایان
    علی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.m نمایش پست ها
    سلام خدمت دوست و استاد گرامی
    آقا عزیز که من گاه و بی گاه مزاحمش میشم.

اگه خاطر مبارکت بیاد چند هفته پیش وقتت رو برای خرید یه طوطی ملنگو گرفتم که شما طوطی آقا رضا رو معرفی کردید که گویا ایشون یا قولش رو به کسی داده بود یا .....
    من هفته گذشته یه طوطی از باغ پرنده های شوش گرفتم که فکر میکنم جوجه باشه (شاید هم ماده باشه ؟!؟!؟). تو این مدت با هاش خیلی کار کردم (با راهنمایی های شما از سایت پیشینتون) .
    این توتو یه ما خیلی خیلی شکموه و همین هم باعث شده با هاش راحتر ارتباط بر قرار کنم . اگه چیزی دستم باشه میاد رو دستم میخورش یا میگیره میره تو قفس میخوره. معمولا وقتی سیر میشه می خوابه . تو این یک هفته اصلا صدایی ازش در نیومده .
    حالا به نظر شما برای دستی کردنش چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم. به نظر شما باید بیشتر رو صحبت کردن با پرنده وقت بزارم یا باهاش بازی کنم تا بیشتر دستی بشه ؟؟؟ یا هر دو کار رو میشه در یک زمان انجام داد ؟؟؟
    این هم عکسش که امیدوارم خوب باشه در غیر این صورت دوباره عکس می گیرم و آپلود میکنم.

با سپاس بی پایان
    علی
    دوست عزيز
    اين طوطي شما در حال حاظر تقريبا رام هست و از انسان نمي ترسه.
    شما سعي كن زياد با دست بهش غذا بدي....ببين چه غذايي رو بيشتر دوست داره اون غذا رو بادست بهش بده.....يه عكس نيمرخ كه تار هم نشده باشه از نزديك فقط از صورتش بگير و اينجا بزار تا ببينم سنش چقدره.
    در مورد نر يا ماده بودنش و اينكه آيا حرف خواهد زد يا نه بعد از اينكه عكس رو ديدم همينجا بهت ميگم.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3336

سوال در مورد نر یا ماده بودن طوطی من

سلام
    خسته نباشید
    این طوطی رو حدود 5 ماهه که خریدم و خودم با سرنگ بزرگش کردم
    الان خیلی کارها رو یاد گرفته بگی نگی حرف هم میزنه
    اوایل خیلی خوب یاد میگرفت ، یک بار میگفتی خودش تکرار میکرد اما جدیدا خیلی بازیگوش شده.
    در مورد اینکه رو دست بیاد هم میاد اما خودش دوست داره بره رو آستین و رو پوست دست نمی مونه.
    من میخوام بدونم شما میتونید تشخیص بدید که نر یا ماده است؟
    عکسش رو همین جا upload کردم
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_nvn نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    اوایل خیلی خوب یاد میگرفت ، یک بار میگفتی خودش تکرار میکرد اما جدیدا خیلی بازیگوش شده.
    در مورد اینکه رو دست بیاد هم میاد اما خودش دوست داره بره رو آستین و رو پوست دست نمی مونه.
    ممنون
    با سلام و تبریک خدمت دوست عزیز

تا وقتی طوق طوطیتون ظاهر نشه اصلا نمیشه درست نظر داد ولی من فکر کنم نر باشه.از حالت رنگ نوکش و بزرگیش.ولی میگم اصلا مطمئن نیستن حدس میزنم

اگر تغذیش خوب باشه تو سن 1.5 سالگی تقریبا میشه فهمید نر یا ماده.

البته عزیزان استاد دیگه هستند که بهتر میتونن راهنمایی کنن

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_nvn نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    ممنون
    سلام
    طوطی 5 ماه را به سختی بشه تشخیص داد که نر است یا ماده ، اونهایی که وارد هستند از روی شکل کله ( یا به عبارت دیگه شکل جمجمه می تونند حدس بزنند که نر است یا ماده که البته ممکنه زیاد دقیق نباشه )
    همانطور که دوستمون هم در پاسخ شما گفتند حدودا از 11 ماهگی به بعد کم کم طوق میندازه اون وقت میشه مطمئن شده البته از کمی قبل تر هم یه هاله کم رنگ به وجود میاد مثلا از نه ماهگی به بعد و اگر هاله پر رنگ بشه و شکل طوق را به خودش بگیره میشه گفت که نر است ولی الان در مورد طوطی شما کمی گفتنش سخته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام شقايق 63 طوطي من يعني صفا جوجه بود كه آوردمش منتها بعد از يك هفته حال ندار شد و بعد از 5 روز هم مرد بهش دارو هم دادم ولي افاقه نكرداز دماغش ترشح ميآمد بعدش هم من اوايل تابستون گرفتم يعني آخريَ سري جوجه بود هواهم گرم كولر مدام روشن من خاوش ميكردم بقيه روشن ولي فكر كنم تقصير من هم بود شايد بهش درست باسرنگ غذا ندادم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام خسته نباشید
    فایل پیوست 1888فایل پیوست 1889فایل پیوست 1890فایل پیوست 1891
    من یک طوطی ملنگو ماده دارم یکی ازآشناها همینطوری بهمون داده نمیدونم چند سالو ماهشه تا نزدیکش میرم فرار میکنه کاملا سالمه خودش غذا میخوره به هسته سیب خیلی علاقه داره هروقت هم میخواد حموم کنه میره تو آشپزخانه پیش سینک که آبو براش باز کنم بعد خودش حموم میکنه میاد کنار درضمن یک بلبل هم دارم که اکثرا کنارهم هستند دیدم که چند بار داشته سعی میکرده صدای بلبلو در بیاره،در روز هم موقع هایی خاصی شروع به جیغ زدن میکنه به نظر میرسه که این موقع هاست که دوست داره حرف بزنه ادای سوت زدنمونوخوب درمیاره یک بارهم اسم مامانمو تقریبا از لحاظ تن صدایی تقلید کرد قوطی کاغذ کتاب یه تیکه نونو ساعت ها باهاشون ور میده تا ریزریزشون کنه موقعی هم که سفره غذا میندازیم میاد پای سفره غذا میخوره یک بارهم 10دقیقه یک تیکه گوشتو میخورد که دیگه خودم نزاشتم بخوره ترسیدم طوریش بشه خلاصه از هرچی یه تیکه میخوره خیلی هم زود قهر میکنه اگه چیزیو مخالف میلش انجام بدیم برای آشتی دادنش هم باید بهش هسته سیب بدیم و....
    به عنوان بوس کردن و غنچه کردن لب و صدای بوسه درآوردن میتونم بهش نزدیک بشم وحتی نوکشو بوس کنم ولی دست اصلا نمیزاره
    میخوام دستیش کنم و یادش بدم حرف بزنه ممنون میشم راهنمایی کنین؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط malighasn نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    فایل پیوست 1888فایل پیوست 1889فایل پیوست 1890فایل پیوست 1891
    من یک طوطی ملنگو ماده دارم یکی ازآشناها همینطوری بهمون داده نمیدونم چند سالو ماهشه تا نزدیکش میرم فرار میکنه کاملا سالمه خودش غذا میخوره به هسته سیب خیلی علاقه داره هروقت هم میخواد حموم کنه میره تو آشپزخانه پیش سینک که آبو براش باز کنم بعد خودش حموم میکنه میاد کنار درضمن یک بلبل هم دارم که اکثرا کنارهم هستند دیدم که چند بار داشته سعی میکرده صدای بلبلو در بیاره،در روز هم موقع هایی خاصی شروع به جیغ زدن میکنه به نظر میرسه که این موقع هاست که دوست داره حرف بزنه ادای سوت زدنمونوخوب درمیاره یک بارهم اسم مامانمو تقریبا از لحاظ تن صدایی تقلید کرد قوطی کاغذ کتاب یه تیکه نونو ساعت ها باهاشون ور میده تا ریزریزشون کنه موقعی هم که سفره غذا میندازیم میاد پای سفره غذا میخوره یک بارهم 10دقیقه یک تیکه گوشتو میخورد که دیگه خودم نزاشتم بخوره ترسیدم طوریش بشه خلاصه از هرچی یه تیکه میخوره خیلی هم زود قهر میکنه اگه چیزیو مخالف میلش انجام بدیم برای آشتی دادنش هم باید بهش هسته سیب بدیم و....
    به عنوان بوس کردن و غنچه کردن لب و صدای بوسه درآوردن میتونم بهش نزدیک بشم وحتی نوکشو بوس کنم ولی دست اصلا نمیزاره
    میخوام دستیش کنم و یادش بدم حرف بزنه ممنون میشم راهنمایی کنین؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام
    طوطی سر حال و زیبایی به نظر میاد بهتون تبریک میگم
    فکر کنم سن طوطی شما بیشتر از اون باشه که بخواهید بهش به طور کامل حرف زدن یاد بدهید و شاید نتونه تعداد کلمات زیادی را یاد بگیره ... برای هر نوع آموزشی باید کمی طوطی تون را محدود کنید
    چند ساعت در روز از قفس بیرونه؟
    اینکه میگید میخواهید دستی اش کنید منظورتون چیه ؟ یعنی توقع شما از یک حیوان دستی چیست؟ یا شاید اینطوری بهتر باشه که بپرسم : دوست دارید طوطی تون چه کارهایی را یاد بگیره ؟
    آیا پرهاش کامله و می تونه پرواز کنه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام خسته نباشید
    یکم در مورد این برام توضیح بدید ممنون
    برای هر نوع آموزشی باید کمی طوطی تون را محدود کنید)
    4تا5ساعت با بلبل خرمام بیرونه البته توقفس که با بلبل حیاطو روسرشون میزارن بعد تا فردا صبح روزبعدداخل خونه آزاده
    منظورم اینه که رو دست بیاد و وقتی بخوایم بگیریمش اجازه بده و گاز نگیره...،خسته شدم هر بارکه گولش میزنم دفعه بعد باید یه راه دیگه پیدا کنم گولش بزنم
    هر کاری که میتونه یاد بگیره البته حرف زدن مهمتره...
    والله کامل که نمی دونم میتونه 4 یا 5 دور،دور خونه پرواز کنه بعضی اوقات هم بیشتر بعد خسته میشه..
    ممنون

صفحه 2 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102502 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)