صفحه 19 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373869119519 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    دوباره سلام

با تشکر از "tabriz10" محترم، قصد جسارت نداشتم فقط یادآوری بود

دوستان اگه یادتون باشه یه مطلبی راجع به جابجایی مجرای بینی زدم¹، یه چیز دیگه هم هست که گرچه به بحث تالار مربوط نیست و یکمم تخصصیه ولی چون قبلا یکم در موردش گفتم حیفم میاد اینارو نگم (لطفا مدیران تذکر بدن که کجا بذارمش) :

همه شما تا حالا کیوی خوردید و میدونید چیه اما آیا میدونید اسمش از کجا اومده؟ اسم این میوه از اسم یک پرنده گرفته شده که در همون ناحیه زندگی میکنه (نیوزلند) و کشاورزها اولین بار این اسم رو برای میوه کیوی انتخاب کردن، اما حالا چرا اینو گفتم؟ چون جالبه که بدونید تنها پرنده ای که مجرای بینیش در ابتدای نکش واقع نشده همین کیوی²
    نیوزلندی هست. یعنی این پرنده با نک منقار عجیبش بو میکشه

حالا جالب تر اینه که بدونید عکس اون فسیلی که گذاشتم از لحاظ نژادی هیچ ربطی به کیوی نداره و از راسته سینه پهنان نیست , و باز از اون عجیب تر اینکه محل کشف اون فسیل غرب چین بوده، یعنی نزدیکیای محل زندگی پرنده کیوی... در همون منبعی که زدم دلیل این دوگانگی اینه که پرنده کیوی منحصر به جزیره ی اندونزیه و اونجا 1. دشمن نداره 2. به اقتضای محیط اندونزی سیر تکامل، بینی رو جلوی منقار آورده (بر عکس تمام گونه های دیگه)

با سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    سلامممم
    من دیروز موفق شدم به طوطیم یاد دادم ازم نترسه
    دیروز غذاشو گرفتم تا جایی که با هام فهر کرد و دادمی زو ولی وقتی غذاشو گذشتم ودید که براش غذا اوردم اروم شده یه خوره میزاره برم جلوش دیگه در نمیره

هوراااا

ممنون از راهنماییاتون که بازم بهش نیاز دارم
    ویرایش توسط بابک آژیده : 19th May 2011 در ساعت 05:26 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه تفاوت ملنگوی نسلدار با بقیه چیه؟ که قیمتش حدود 2-3 برابر ملنگوی معمولی هست
    و دیگه اینکه در مورد حموم کردن طوطیم بذارمش تو قفسش و تو آفتاب و با آبپاش بهش آب بپاشم تا خودشو تمیز کنه؟
    و یا راه بهتری پیشنهاد میکنید؟ برای خشک کردن سشوار یا آفتاب؟

ممنون
    ملنگوی نسلدار مفهومی نداره دوست من

تنها تفاوت در رنگ بدنشونه که ناشی از موتاسیون های رنگیست...(Color Mutation)
    تو طبیعت معمولا و در 99.9% مواقع رنگ این طوطی سبزه...این سبزی میتونه یک طیف نه خیلی وسیع از سبز روشن تا سبز خیلی پر رنگ رو پوشش بده
    انواعی که با دخالت بشر در جفتگیری و ... این طوطی ها به وجود میان رنگ های بسیار بسیار متنوعی دارن که از ساده ترین آنها میتوان به نوع آبی و زرد و سفید و طوسی اشاره کرد(در حال حاضر این تنوع خیلی خیلی زیاد شده)
    به دلیل نایاب بودن و فصلی بودن تکثیر این طوطی قیمت انواع غیر معمول و رنگ های خاص همواره گرونه

نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام به همگی

منظورم رنگ و رخ نکش بود دیگه.... کبودی های ناحیه ی رشد، انگار رژ لب زده، یکم غیر عادیه ولی اگر دامپزشک تشخیص داده مشکلی نیست هیچ نگران نباشید (البته اگر دامپزشک رو بهتون معرفی کردن و مطمئنه)

کبودی نک میتونه به دلیل بیماری یا ضربه ی داخلی (خونریزی ناشی از ضربه خارجی) یا مشکلات عصبی (اعصاب داخل نک و بیماری های مربوط به اون) باشه¹ ولی در جوجه طوطی های که نکشون رشد میکنه تا حالا کبودی حاشیه ی در حال رشد دیدم و بعدشم خوب شده، نمونش شاه طوطی خودم.... البته توجه کنید فقط کبودی خالی باشه، اگر از یک طرف رشدش کمتره²
    یا اینکه اصلا رشدش متوقف شده یا حتی کند شده یا هر چیز غیر عادی دیگه باید حتما به یک دامپزشک دیگه مراجعه کنید.... ولی منم از عکسش چیز نگران کننده ای نمیبینم که بگید طوطیتون در خطره (چون نمیدونم و دامپزشک نیستم) و بیشتر اخطار دادم تا ببریدش دامپزشک نظر بده

در مورد سن هم با این عکسی که گذاشتید قطعا همونیه که میگید، سنش باید همون حدود 3-4 ماه باشه

با سپاس

تفاوت در رنگ پر و منقار طوطی های ملنگو و شاه طوطی امریست بسیار شایع که معمولا در اثر تفاوت در محل زندگی این طوطی ها حاصل میشود

برای مثال طوطی هایی که در شمال هندوستان زندگی میکنند با انواعی که در جنوب هندوستان هستند از نظر چثه و رنگ منقار و پر متفاوتند
    دلیل این موضوع تفاوت در آب و هوا و آفتاب و تغذیه این طوطی ها در مکان های مختلف است.

همین موضوع در باره طوطی های پاکستان و تهران نیز صادق است(تمام طوطی های موجود در ایران یا از پاکستان میان یا از تهران خودمون گرفته شدن!)
    اینکه در بعضی از گونه ها منقار ملنگو ته رنگ سیاه دارد هم 100% به همین موضوع وابسته است
    گونه ای از طوطی ملنگو با نام African Ringneck Parrot وجود داره که همونطور که از اسمش پیداست مال آفریقاست(بومی نبوده و به واسطه انتقال بشر در این نقطه زاد و ولد و تکثیر شده است)
    این زیر گونه معمولا بسیار بسیار روشن تر و رنگ پریده تر از انواع هندی آن است که خود گواهی بر این مسئله است که تغییرات جغرافیفایی اثری غیر قابل انکار بر رنگ پر و منقار پاراکیت های سبز هندوستان میگذارد

با تشکر
    آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 19th May 2011 در ساعت 05:39 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

تو طبیعت معمولا و در 99.9% مواقع رنگ این طوطی سبزه...این سبزی میتونه یک طیف نه خیلی وسیع از سبز روشن تا سبز خیلی پر رنگ رو پوشش بده
    انواعی که با دخالت بشر در جفتگیری و ... این طوطی ها به وجود میان رنگ های بسیار بسیار متنوعی دارن که از ساده ترین آنها میتوان به نوع آبی و زرد و سفید و طوسی اشاره کرد(در حال حاضر این تنوع خیلی خیلی زیاد شده)
    به دلیل نایاب بودن و فصلی بودن تکثیر این طوطی قیمت انواع غیر معمول و رنگ های خاص همواره گرونه

تفاوت در رنگ پر و منقار طوطی های ملنگو و شاه طوطی امریست بسیار شایع که معمولا در اثر تفاوت در محل زندگی این طوطی ها حاصل میشود

برای مثال طوطی هایی که در شمال هندوستان زندگی میکنند با انواعی که در جنوب هندوستان هستند از نظر چثه و رنگ منقار و پر متفاوتند
    دلیل این موضوع تفاوت در آب و هوا و آفتاب و تغذیه این طوطی ها در مکان های مختلف است.

همین موضوع در باره طوطی های پاکستان و تهران نیز صادق است(تمام طوطی های موجود در ایران یا از پاکستان میان یا از تهران خودمون گرفته شدن!)
    اینکه در بعضی از گونه ها منقار ملنگو ته رنگ سیاه دارد هم 100% به همین موضوع وابسته است
    گونه ای از طوطی ملنگو با نام African Ringneck Parrot وجود داره که همونطور که از اسمش پیداست مال آفریقاست(بومی نبوده و به واسطه انتقال بشر در این نقطه زاد و ولد و تکثیر شده است)
    این زیر گونه معمولا بسیار بسیار روشن تر و رنگ پریده تر از انواع هندی آن است که خود گواهی بر این مسئله است که تغییرات جغرافیفایی اثری غیر قابل انکار بر رنگ پر و منقار پاراکیت های سبز هندوستان میگذارد

با تشکر
    آژیده
    حرف شما کاملا درسته و نباید انتظار داشته باشیم همه اعضای یک گونه دقیقا یک شکل باشن، اما مشکل اینه که سیاهی نک طوطی ایشون ژنتیکی نیست و بیشتر شبیه کبودیه، به هر حال منقار طوطی به خاطر تغییرات ژنتیکی هر رنگی هم که باشه، باید یک دست باشه، و لکه نشانه ای غیر طبیعیه (لااقل لکه سیاه).... اینطور نیست؟

منظورتون از "
    اینکه در بعضی از گونه ها منقار ملنگو ته رنگ سیاه دارد هم 100% به همین موضوع وابسته است" اینه که منقار هم میتونه آرایش رنگی بگیره و روش طرح بیوفته (مثل پر پرنده)، چون من که تا حالا همچین چیزی ندیدم

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    دوباره سلام

چند وقت پیش ملنگو من(الان 2 ماهه است)مریض شده بود .بردمش پیش دامپزشک بهش دارو داد(نزدیک بود بمیره از بس حالش بد بود)داروها رو دادم و چند روز شب و روز ازش مواظبت کردم بالاخره به لطف خدا و کمک دامپزشک خوب شد.ولی الان گاه و بیگاه بینیش کیپ میشه و یکم به سختی نفس میکشه و فس فس میکنه و آب ریزش بینی داره.البته من هنوز که تقریبا تابستون شده بخاطر اون بخاری روشن میکنم که یه وقت سرما نخوره.نمیدونم چرا همش اینطوری میشه .آخه جاش که گرمه گرمه دلیلش نفهمیدم.البته حالش خوبه و سر حاله .غذا هم خوب میخوره.وقتی هم صداش میکنم جوابم میده .یعنی علائم بیماری نداره.کسی میدونه دیگه چه کاری باید بکنم این آبریزش بینیش قطع بشه؟؟؟؟
    اگه بتونم سالم تا 6 ماهگی نگهش دارم و دیگه مریض نشه پرهاش کامل میشه و تقریبا خیالم از بابت مریض شدن یکم راحت میشه.

ممنون از توجه شما عزیزان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    با اینکه سوالاتم با استقبال رو به رو نمیشه ولی من همچنان گستاخانه ادامه میدم:smile (228):
    بهر حال تربیت انقزی از غرورم واجبتره :smile (260):

من برای آموزش ترفند به طوطیم که باید در ازای کار خوبش بهش جایزه داد زمانی که نسبتا نیمه گرسنه است برای تشویقش از غذای خودش استفاده میکنم و چیز جداگانه ای به عنوان جایزه بهش نمیدم.
    کسی از دوستان میدونه که این کار مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

با تشکر
    آژیده
    ممنونم
    ولی این طرف گفت که این طوطی وقتی بزرگ میشه میتونه تخمگذاری کنه و تخم هاش هم میشکنن و میشن یک ملنگو کچولوی دیگه در حالیکه چندتا طوطی دیگه بهم نشون داد و گفت اینا تخمگذاری میکنن ولی تخم هاشون نمیشکنه و بی ثمر میمونه. (البته یه گوشه خیلی کوتاه هم گفت که راحت تر رام میشن و واقعا هم طوطیم الان رامه)
    من تازه میخواستم بدونم غیر این مزایای دیگه ای هم داره یا نه! نمیخواین بگین که سرم کلاه رفته؟:smile (57):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستان
    کسی میدونه تفاوت ملنگوی نسلدار با بقیه چیه؟ که قیمتش حدود 2-3 برابر ملنگوی معمولی هست
    و دیگه اینکه در مورد حموم کردن طوطیم بذارمش تو قفسش و تو آفتاب و با آبپاش بهش آب بپاشم تا خودشو تمیز کنه؟
    و یا راه بهتری پیشنهاد میکنید؟ برای خشک کردن سشوار یا آفتاب؟

ممنون
    برای حموم کردن هم می تونی ببریش حموم و با دوش حمومش کنی .اگه رامه و نمی پره می تونی بذاریش روی قفس بشینه ولی اگه می پره همون داخل قفس حمومش کن .یا می تونی با اسپری روش آب بپاشی .هر کدوم که خودش راحت تر قبول می کنه .طوطی من اسپری رو دوست نداره و با دوش حمومش می کنم .وقتی هم آوردیش بیرون با سشوار تو فاصله مناسب خشکش کن .

با اینکه سوالاتم با استقبال رو به رو نمیشه ولی من همچنان گستاخانه ادامه میدم:smile (228):
    بهر حال تربیت انقزی از غرورم واجبتره :smile (260):

من برای آموزش ترفند به طوطیم که باید در ازای کار خوبش بهش جایزه داد زمانی که نسبتا نیمه گرسنه است برای تشویقش از غذای خودش استفاده میکنم و چیز جداگانه ای به عنوان جایزه بهش نمیدم.
    کسی از دوستان میدونه که این کار مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟
    با تشکر
    سوال شما رو که آقای آژیده جواب داد . بهتره غذای روزانه رو با جایزه قاطی نکنی .نمی دونم لینکی که برای شما گذاشتم خوندی یا نه . معمولا جایزه از بین غذاهای چرب مثل تخمه ، پسته ،گردو ، بادوم و ... انتخاب میشه .غذای روزانه طوطیه شما چیه ؟؟ طوطی شما باید فرق بین جایزه با غذای عادی رو متوجه بشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    ممنونم
    آره لینک رو خوندم. غذای روزانه اش پسته است. واسه جایزه سعی میکنم گردو بهش بدم.
    غذا های دیگه رو هم نمیخوره. نه میوه نه تخم مرغ آبپز و ... راه حلش رو هم تو لینک ها خوندم واسش که پسته نمیذارم تا مجبور بشه میوه بخوره هم نمیخوره و گرسنگی میکشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    عزیزان

کسی از نحوه تولید مثل ملنگو اطلاعاتی داره؟؟؟چطوری میشه و چه نوع محیطی مناسب برای تولید مثل ملنگو باید باشه؟؟؟

مرسی

صفحه 19 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373869119519 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)