صفحه 18 از 529 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768118518 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 5288
    کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام به دوستان گلم
    امروز یه کاسکو خاکستری دم قرمز خریدم چون اولا دوست داشتم کاسکو داشته باشم و دیگه اینکه خوانده بود از هوش بالای برخوردارند و تو استعداد حرف زدن نظیر ندارند و هر کلمه رو در جای خودش بکار میبرند.خلاصه 240 دادم خریدم.پرنده فروش گفت هنوز 1 سالش نشده.به نظر خودم هم راست میگفت قیافش جوان نشان میداد با اون بقیه کاسکوهای داخل مغازش. موقع آوردن به خونه که آبرو واسم نذاشت از بس تو خیابون قار کشید.خونه که رسیدم تو قوطی بود خواستم بندازم تو قفس و با اون ذهنیت که پرنده فروش گفته بود اهلی هست.دستم بردم بگیرم بندازم تو قفس.خدا سر هیچکس نیاره.آقا انگشتم گرفت ول نکرد فکر کردم انگشتم قطع شد هنوزم کرخ هست.تا میرفتی جلو قفس جیغ های بلند و وحشتناک میکشید و قار میکرد.تازه وقتی خواستم از قوطی در بیارم به پشت افتاد و پاهاش بالا بود ، داشت خودش میکشت تا دست نزنم بهش.خلاصه بردم پسش دادم و راحت شدم.بیچاره مینا من (ملنگو 2 ماهه) از ترسش زیر مبل رفته بود.

الان سوالم اینجاست.پرنده فروش گفت کاسکو با ملنگو میتونه تو یه جا بمونه منم به خاطر این خریدم.آیا حرفش واقعا درسته؟؟؟؟ میشه یه جا (یک قفس)پیش هم نگه داشت؟؟؟؟؟
    البته با اون وحشی گری که تو این کاسکو دیدم بعید بدونم ، چون اگه مینا رو انداخته بودم پیشش مطمئنا تیکه تیکش کرده بود از بس عصبی بود.خیلی میلرزید و از ترس (ببخشید) به اسهال افتاده بود .له له می کرد از بس دادو بیداد کرده بود و از تشنگی و نه آب میخورد و نه تخمه.تخمه از پشت قفس براش گرفتم تا بخوره ، از دستم میگرفت و پرت می کرد ته قفس.
    لطف کنید از دوستان با تجربه راهنماییم کنند.میخوام یه کاسکو کم سن و سال بخرم.

ممنون از دوستان با صفا:smile (224):
    سلام
    دوست عزیز رفتار شما با این خاکستری اصلا اصلا اصلا درست نبوده اگر روزی دوباره قصد خرید خاکستری رو پیدا کردید حتما حتما حتما یه سر به تاپیک طوطی خاکستری اول بزنید ، اونجا رو مطالعه بفرمایید و سوالی داشتید بفرمایید و بعد اگر باز هم خواستید برید خریداری کنید.
    در ضمن خاکستری و ملنگو رو نمیشه کنار هم نگه داشت ، چون خاکستری که بسیار حساس هست و حسود ، ملنگو هم حسادت میکنه و دو تاشون نه به خوبی به حرف میان و نه خوب رام میشن و ممکنه حتی با بودن کنار هم مشکل هم براشون پیش بیاد .
    بهتره همین ملنگو جوجه که پیشتون هست رو نگه دارید و خوب باهاش کار کنید تا راخ بیافته.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام به دوستان گلم
    امروز یه کاسکو خاکستری دم قرمز خریدم چون اولا دوست داشتم کاسکو داشته باشم و دیگه اینکه خوانده بود از هوش بالای برخوردارند و تو استعداد حرف زدن نظیر ندارند و هر کلمه رو در جای خودش بکار میبرند.خلاصه 240 دادم خریدم.پرنده فروش گفت هنوز 1 سالش نشده.به نظر خودم هم راست میگفت قیافش جوان نشان میداد با اون بقیه کاسکوهای داخل مغازش. موقع آوردن به خونه که آبرو واسم نذاشت از بس تو خیابون قار کشید.خونه که رسیدم تو قوطی بود خواستم بندازم تو قفس و با اون ذهنیت که پرنده فروش گفته بود اهلی هست.دستم بردم بگیرم بندازم تو قفس.خدا سر هیچکس نیاره.آقا انگشتم گرفت ول نکرد فکر کردم انگشتم قطع شد هنوزم کرخ هست.تا میرفتی جلو قفس جیغ های بلند و وحشتناک میکشید و قار میکرد.تازه وقتی خواستم از قوطی در بیارم به پشت افتاد و پاهاش بالا بود ، داشت خودش میکشت تا دست نزنم بهش.خلاصه بردم پسش دادم و راحت شدم.بیچاره مینا من (ملنگو 2 ماهه) از ترسش زیر مبل رفته بود.

الان سوالم اینجاست.پرنده فروش گفت کاسکو با ملنگو میتونه تو یه جا بمونه منم به خاطر این خریدم.آیا حرفش واقعا درسته؟؟؟؟ میشه یه جا (یک قفس)پیش هم نگه داشت؟؟؟؟؟
    البته با اون وحشی گری که تو این کاسکو دیدم بعید بدونم ، چون اگه مینا رو انداخته بودم پیشش مطمئنا تیکه تیکش کرده بود از بس عصبی بود.خیلی میلرزید و از ترس (ببخشید) به اسهال افتاده بود .له له می کرد از بس دادو بیداد کرده بود و از تشنگی و نه آب میخورد و نه تخمه.تخمه از پشت قفس براش گرفتم تا بخوره ، از دستم میگرفت و پرت می کرد ته قفس.
    لطف کنید از دوستان با تجربه راهنماییم کنند.میخوام یه کاسکو کم سن و سال بخرم.

ممنون از دوستان با صفا:smile (224):
    سلام
    واقعا خسته نباشيد البته توهين نشه ولي اين داستاني كه تعريف كردي من يه نيم ساعتي خنديدم )البته به حالت پرنده ها بايد بگم نميشه كاسكو رو تقريبا با هيچ پرنده ديگه نگه داشت در ضمن نحوه انتقال شما كاملا اشتباه بوده يعني چي توي قوطي خوشت مياد يكي خودتو بكنه توي قوطي عصبي نميشي من خودم يه قناري داشتم بعد عسل رو خريدم البته قبل از اينكه بياد خونه قناري رو به ايوان منتقل كردم اما يه روز اوردمش تو خونه كه قفسش رو تميز كنم و براش آب و دون بريزم با اينكه عسل وحشي بود ولي كاري كرد همسايه ها ريختن تو خيابون تا 2 روز هم نه غذا ميخورد و نه آب كسل شده بود تا بالاخره قناري رو رد كردم رفت بايد بدوني تا اين حد حساس هستندشايد مدتي كه قناري رو ديد به 15 دقيقه هم نرسيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    سلام دوستان
    کسی میدونه تفاوت ملنگوی نسلدار با بقیه چیه؟ که قیمتش حدود 2-3 برابر ملنگوی معمولی هست
    و دیگه اینکه در مورد حموم کردن طوطیم بذارمش تو قفسش و تو آفتاب و با آبپاش بهش آب بپاشم تا خودشو تمیز کنه؟
    و یا راه بهتری پیشنهاد میکنید؟ برای خشک کردن سشوار یا آفتاب؟

ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    سلام
    سوالامو با شماره میپرسم که راحتر جواب بدین

1.الان 3 روزه تو قفسه اما هیچی هیچی نمیخوره
    سرنگ که اصلا, بقیه رو هم نمیخوره
    نخود خیس خرده , نخوده پخبه شده , سیب , خیار , مغز تخمه
    اینارو براش میزارم اما نمیخوره حتی آب هم نمیخوره
    با دستمم که میخوام بدمش نمیتونه برداره و نمیخوره
    چکار کنم؟؟ نمیره؟

2. الان توی قفس براش اسباب بازی و استند و کلا لوازم طوطی بخرم؟

3.خیلی جیغ جیغ میکنه , آیا طبیعیه؟

4.شبا یه جای تاریک و گرم میزارمش و روزا بیشتر کناره خودمه , آیا این کار از الان درسته؟

5.اینم عکس امروزش به نطرتون شکل و حال ظاهریش چطوره؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    دوستان عزیز و مهربان سلام

ممنون از راهنماییتون.
    آره حق با شماست ولی خوب شد با ملنگو تو یه قفس ننداختم والله آن کشته بود ملنگوی من.تقصیر من نبود بخدا بی رحم (پرنده فروش) برای اینکه کاسکو رو بندازه گفت کاسکو با فنچ هم راه میاد.حتی قسم هم دادم گفتم وجدانا راستش بگو اونم گفت راست میگم.به جان خودم اصلا اذیتش نکردم اگر قصدم اذیت بود که بلافاصله پسش نمیدادم.دیدم داره زجر میکشه گفتم خدارو خوش نمیاد بردم دادم به خودش به جان خودم از مغازه آوردن و بردن دوباره به همونجا 1 ساعت نشد.دیدم کار من نیست پسش دادم.به من دروغ گفت ، گفت اهلیه ببر هفته ای یه بار حمومش کن.نگو که کاملا وحشی بود و بیچاره از ترس میلرزید.
    مگه میشد اون برد حموم کاسکو به اون عصبانی را؟.خودمم هم دلم براش سوخت.دیگه هیچ طوطی بالغ نمیخرم اگه هم کاسکو خریدم یکی میخرم که 2 یا 3 ماهه باشه.ملنگو واقعا طوطی خیلی خوبیه.اگه دوست بشه با کسی اصلا دیگه اذیت نمیکنه.من که خیلی دوسش دارم.

انگار این هانی جان در زمینه کاسکو تجربه داره.هانی عزیز چشمهای کاسکو زرد بود البته مردمکش مشکی.شنیدم از رنگ چشم سن کاسکو رو تشخیص میدن.کم سن وسالش در کاسکو های دم قرمز خاکستری رنگ چشمش چه رنگیه؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    رنگ چشم كاسكو نشان دهنده سن اونها هستش به ترتيب از جوجگي تا بلوغ مشكي، دودي، خاكستري ،سفيد، نباتي، زرد ،اگر چشم كاسكو زرد بوده يعني حد اقل بالاي 3تا 4 سال بوده :93:

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27

ممنون از راهنماییتون.
    آره حق با شماست ولی خوب شد با ملنگو تو یه قفس ننداختم والله آن کشته بود ملنگوی من.تقصیر من نبود بخدا بی رحم (پرنده فروش) برای اینکه کاسکو رو بندازه گفت کاسکو با فنچ هم راه میاد.حتی قسم هم دادم گفتم وجدانا راستش بگو اونم گفت راست میگم.به جان خودم اصلا اذیتش نکردم اگر قصدم اذیت بود که بلافاصله پسش نمیدادم.دیدم داره زجر میکشه گفتم خدارو خوش نمیاد بردم دادم به خودش به جان خودم از مغازه آوردن و بردن دوباره به همونجا 1 ساعت نشد.دیدم کار من نیست پسش دادم.به من دروغ گفت ، گفت اهلیه ببر هفته ای یه بار حمومش کن.نگو که کاملا وحشی بود و بیچاره از ترس میلرزید.
    مگه میشد اون برد حموم کاسکو به اون عصبانی را؟.خودمم هم دلم براش سوخت.دیگه هیچ طوطی بالغ نمیخرم اگه هم کاسکو خریدم یکی میخرم که 2 یا 3 ماهه باشه.ملنگو واقعا طوطی خیلی خوبیه.اگه دوست بشه با کسی اصلا دیگه اذیت نمیکنه.من که خیلی دوسش دارم.

انگار این هانی جان در زمینه کاسکو تجربه داره.هانی عزیز چشمهای کاسکو زرد بود البته مردمکش مشکی.شنیدم از رنگ چشم سن کاسکو رو تشخیص میدن.کم سن وسالش در کاسکو های دم قرمز خاکستری رنگ چشمش چه رنگیه؟؟؟
    یه نگاه به این لینک بندازید شاید بتونه تو تشخیص سن طوطی کمکتون کنه ( چون رنگ چشم ها و ارتباط با سنشون رو تصویری توضیح دادن اینجا)
    http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7897

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام به همگی

نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    [IMG][/IMG]

مرسی فقط منظورتونو از اینکه میگید رنگش خوب نیست چیه؟ کبودی کجاشه؟ پیش دکتر بردم چیزی نگفته؟
    میشه یکم توضیح بدید؟
    این عکس مال 2-3 هفته پیشه
    منظورم رنگ و رخ نکش بود دیگه.... کبودی های ناحیه ی رشد، انگار رژ لب زده، یکم غیر عادیه و تو عکسی که قبلا گذاشتید انگار فک پایینیش هم همینطوره.... ولی اگر دامپزشک تشخیص داده مشکلی نیست هیچ نگران نباشید (البته اگر دامپزشک رو بهتون معرفی کردن و مطمئنه)

کبودی نک میتونه به دلیل بیماری یا ضربه ی داخلی (خونریزی ناشی از ضربه خارجی) یا مشکلات عصبی (اعصاب داخل نک و بیماری های مربوط به اون) و... باشه¹ ولی در جوجه طوطی ها که نکشون داره رشد میکنه، تا حالا از این کبودی ها دیدم که بعدشم خوب شده، نمونش شاه طوطی خودم....

البته توجه کنید فقط کبودی تنها باشه.... اگر یک طرف منقار رشدش کمتره²
    یا اینکه اصلا رشد منقار متوقف شده یا حتی کند شده یا هر چیز غیر عادی دیگه، باید حتما به یک دامپزشک دیگه مراجعه کنید.... ولی منم از عکسش چیز نگران کننده ای نمیبینم که بگید طوطیتون در خطره (چون نمیدونم و دامپزشک نیستم) و بیشتر اخطار دادم تا ببریدش دامپزشک نظر بده و خب الانم که دیگه مشکلی نیست

در مورد سن هم با این عکسی که گذاشتید، سنش قطعا همونیه که میگید، باید همون حدود 3-4 ماه باشه

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320

ممنون از راهنماییتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط roham نمایش پست ها
    رنگ چشم كاسكو نشان دهنده سن اونها هستش به ترتيب از جوجگي تا بلوغ مشكي، دودي، خاكستري ،سفيد، نباتي، زرد ،اگر چشم كاسكو زرد بوده يعني حد اقل بالاي 3تا 4 سال بوده :93:

اگر دخالت نباشه، فکر کنم "honey" هم در جواب جریان سن اون طوطی بگن : "تالار کاسکو لطفا"

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    چشم آقای da vinci رو چشم اونجا هم سر میزنم.به هر حال از همه دوستان با صفایی که راهنمایی کردند ممنونم.

صفحه 18 از 529 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768118518 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)