صفحه 16 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343566116516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 5288
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    دوستان چرا همه تو دل منو خالی میکنن ؟ به نظر من ملنگو خیلی طوطی باهوشی هست . فقط یکم زیادی ترسو هست . :smile (100):به نظر من میشه با محبت رامش کرد . من اول که طوطی را آورده بودم خونه از دور بهش نگاه میکردم غذا نمیخورد . فقط در صورتی که توی اتاق تنها بود صدای تخمه شکستنش میومد . بعد از چند روز که باهاش قایم موشک بازی کردم دیگه به نگاه حساس نبود . حالا دیگه از دور بهش نگاه هم میکردی غذا میخورد . اولین باری که تخمه خوردنش را دیدم هفته دوم بعد از خریدنش بود . بعد یواش یواش بهش نزدیک شدم . اول با یه چوب بلند بهش غذا میدادم . خوب که به چوب عادت کرد هی دستم را هر روز جلوتر میگرفتم (روی چوب) . تا اینکه بعد از دو هفته تخمه روی چوب بود ولی دست من هم بهش چسبیده بود . خوب که به این وضعیت عادت کرد تخمه را روی یک انگشت می ذاشتم و می بردم توی قفس انقدر صبر میکردم و قربون صدقش میرفتم تا میومد میخورد . بعد که خوب به یک انگشت عادت کرد . دو تا انگشتم را وارد قفس کردم . برای هر رفتار جدیدی که میخواستم یادش بدم حداقل یک روز زمان لازم بود . بعد سه تا انگشت . بعد چهار تا و در نهایت کل دستم را میبر دم توی قفس و غذا میخورد . البته در تمام این مراحل هر روز باید مراحل را از ابتدا تکرار میکردم . مثلا اگه یهو دستم را میبردم توی قفس سکته میزد . باید اول با چوب ، بعد یک انگشت ، بعد 2 تا و ... . تا اینکه بعد از یک ماه و چند روز دیگه خوب تمام مراحل توی ذهنش موند و فهمید که دست ترس نداره . اوایل وقتی میرفتم سمت قفس وحشت میکرد ولی الان وقتی میرم آب و غذاش را هم عوض میکنم با شجاعت روی چوبش می ایسته . البته خیلی میترسته ها (از تکون خوردن دمش میفهمم) . ولی اون هم یواش یواش داره به خودش وانمود میکنه که من ترس ندارم . برای همین با وجودی که تپش قلبش (وقتی نزدیکش میشم) به وضوح قابل رویت هست ولی صاف روی چوبش می ایسته . حالا دیگه نیازی نیست مراحل غذا دادن را از اول برم . از همون اول هم اگه دستم را ببرم توی قفس میگیره . الان هم تقریبا دو سه هفته هست که دارم روی دست اومدن را باهاش تمرین میکنم . یه دستم را بین اون و تخمه قرار میدم (وقتی بیرون از قفسه) مجبور میشه پاش را بذاره روی دستم . اول یکی از پاهاش را میذاشت روی اولین انگشت دستم و خودش را دراز میکرد تخمه را برمیداشت . اگه تخمه را یکم دورتر میکردم تلاش نمیکرد بیاد جلو تر . دیروز تازه یه پاش را کامل گذاشت کف دستم و برای شاید 5 ثانیه همونجا ایستاد . امروز هم نوک انگشت اون یکی پاش رو هم گذاشت روی دستم .

من مطمئنم اگه همینطور ادامه بدم با صبر و حوصله و بدون کوچکترین خشونت (باور کنید تا حالا از گل کمتر بهش نگفتم) میتونم کاملا اهلیش کنم .تازه شما اگه 55 تومن خریدی ، من 45 تومن خریدمش . نه به خاطر اینکه ارزون بود . به این خاطر که وقتی دیدمش تو مغازه ازش خوشم اومد . از همه پرنده های دیگه بیشتر خوشم اومد . وگرنه تا الان شاید قد یه کاسکو براش مایه گذاشتم . فعلا اصلا روی حرف زدن باهاش کار نمیکنم . اصلا برام مهم هم نیست که حرف بزنه . بیشتر دوست دارم باهام دوست بشه . چون خودمم اصلا اهل حرف زدن نیستم . به مادرم گفتم وقتی اهلی شد آموزش حرف زدن بهش بده . :93:

اونوقت نمیدونم چرا به هر کس میگم میگه نمیتونی اهلیش کنی . مگه نشنیدید از محبت خار ها گل میشود . مگه نشنیدید گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی . بابا من دیدم فنچ را طرف اهلی کرده . اونم نه از بچگی . اونوقت موجود به این باهوشی مگه میشه محبت را درک نکنه .

من یه قطره مولتی ویتامین از داروخونه خریدم (ازینا که روش عکس بچه کشیده ) . همونو بهش بدم خوبه ؟ بعد بریزم توی آبش خوبه یا باید توی دهنش ریخت ؟ یه سوال دیگه : چند تا قطره بریزم ؟
    سلام
    سن طوطی شما خیلی زیاد نبود ... من اون موقع هم بهتون گفتم ... ولی به نظر من سن طوطی دوستمون خیلی زیاده .... به هر حال به قول شما می تونه تلاش کنه من لینک رفتار اولیه را هم براش گذاشتم اگر طبق اون رفتار کنه شاید بتونه با طوطیش ارتباط برقرار کنه ........... ولی باید بدونه که کار سختی را در پیش رو داره و اگر سر یک هفته جواب نگرفت سریع نا امید نشه

اما در مورد مولتی ویتامین : این مولتی ویتامینی که شما گرفتی مال بچه است مال پرنده ها نیست ... بین 5 تا 7 قطره میریزی توی آبش این کار را هر روز انجام میدی یعنی باید روزانه آب را عوض کنی ظرف را بشوری ( خصوصا کناره های ظرف را ) و براش مجددا بریزی به مدت 15 الی بیست روز این کار را انجام میدی و تا دوره بعدی ( اگر نیاز بود البته ) ده روز فاصله میدی ... تا این مواد کاملا از کبدش خارج بشه ...
    موفق باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط nik_ruh2000 نمایش پست ها
    حالا این کارای خشن رو کی دل داره انجام بده؟؟؟ دوستان کسی جای رو سراغ نداره من بتونم یه ملنگو خوب بخرم؟؟که اهلی باشه وحرفم بیاد؟؟پس سن ملنگو طوقش تشخیص میدن؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط nik_ruh2000 نمایش پست ها
    ایول اقا راهش رو بهمنم بگو مال من غذا می خوره جلو منم می خوره ولی از دستم نمیگیره؟؟ قربونت به منم یاد به مال من اخه سنش بالاس مال شما سنش پایینه؟؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    خوب حالا که تصمیم گرفتی طوطیت را رام کنی ... این کاری را که میگم انجام بده شما در این مدتی که طوطی دستت بوده رفتار مناسبی باهاش نداشتی اولین کار اینه که اجازه بدهی باهات آشنا بشه و بدونه که شما دوستش هستی قبلا هم این لینک را برات گذاشتم دوباره میذارم لطفا طیق اون عمل کن خصوصا که شما خودت پرهای طوطی را زدی و اون الان بیشتر از حالت عادی از شما می ترسه یه مدت هم حمام نبرش ... فعلا از قفس بیرونش هم نیار
    http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7052
    ما هم از خدامون هست که بتونی طوطی ات را رام کنی منتها باید بدونی که خیلی خیلی خیلی صبور و با حوصله باشی و دیگه اینکه بدونی چه توقعی از طوطیت داری و طوطی شما چه قابلیتی داره
    لطفا طبق لینک عمل کن تا طوطیت کمی آرام و با محیط جدیدش آشنا بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4327
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها

اونوقت نمیدونم چرا به هر کس میگم میگه نمیتونی اهلیش کنی . مگه نشنیدید از محبت خار ها گل میشود . مگه نشنیدید گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی . بابا من دیدم فنچ را طرف اهلی کرده . اونم نه از بچگی . اونوقت موجود به این باهوشی مگه میشه محبت را درک نکنه .
    چرا شنیدیم از محبت خارها گل میشود ولی این وقتیه که طوطیتون ذاتش درست باشه اگه کسی ذاتش خراب باشه با هیچ محبتی هم رام نمیشه. من یه طوطی ملنگو داشتم که به خاطر دخترم دادم به خواهرم خیلی دوستش داشتم دلم نیومد بفروشمش خیلی باهوش بود خیلی هم رام از دست غذا میگرفت هرچی میخواستی بخوری فوری داد میزد که منم میخوام البته حرف نمیزد با جیغ میخواست وقتی دلش میخواست که بگردونیش جیغ میزد میرفتی میگردوندی بعد که میخواستی بزاری سرجاش برمیگشت یه گاز میگرفت اصلا ما هر کاری کردیم نشد که این جیغ و گاز گرفتنشو ترک بدیم. بنابراین ذات خودش خیلی مهمه.

اینم از عکساش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424

سن و نوع گونه طوطی من؟

با سلام و خسته نباشید

من یه جوجه سرنگی حدود یکماه پیش خریدم:smile (95):
    اما فروشنده یه اسمی بهم گفت که هیچ کجا نشنیدم ( گفت اسمشون مادامه ):O
    الان امروز خدود یک متری میپره و دیگه از سرنگ کم غذا میخوره ( شدیدا کم اشتها شده):O

میخواستم ببینم حدودا چند روزشه و چه گونه ایه ؟؟:smile (31)::smile (31):

************************************************** ********************************

ممنون از سایت فوق العادتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط smwin نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید

من یه جوجه سرنگی حدود یکماه پیش خریدم:smile (95):
    اما فروشنده یه اسمی بهم گفت که هیچ کجا نشنیدم ( گفت اسمشون مادامه ):O
    الان امروز خدود یک متری میپره و دیگه از سرنگ کم غذا میخوره ( شدیدا کم اشتها شده):O

میخواستم ببینم حدودا چند روزشه و چه گونه ایه ؟؟:smile (31)::smile (31):

************************************************** ********************************

ممنون از سایت فوق العادتون
    سلام خسته نباشيد
    به احتمال زياد طوطي شما بايد 2 ماه را داشته باشد اين كه ميگوييد از سرنگ غذا نمي خورد يا كم تمايل نشان ميدهد طبيعي است چون با توجه به سن طوطي ديگر بايد غذاهاي ديگر به آن بدهيد البته با دست و در داخل ظرف غذا خوري تا خودش غذا خوردن را ياد بگيرد ضمنا طوطي شما ملنگو است اين كه گفته مادام شايد اسمي است كه خود فروشنده روي آن گذاشته وگرنه نژادش ملنگو است:smile (92):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام جناب روهام

منم فکر کردم که شاید ملنگو باشه این طوطی ولی ملنگو نیست...
    به احتمال 90% 2 رگه ملنگو و شاه طوطیه

واسه مقایسه هر 3 عکس رو خوب و با دقت نگاه کنید ...

اینم طوطی دوستمون که دقیقا بین ملنگو و شاه طوطیه...فرم منقارش مثل شاه طوطیه ولی اندازه منقار به اندازه ملنگو!!فرم سرش هم مثل شاه طوطیه ولی بازم جثه و سایزش خیلی کوچک و ریزه
    متاسفانه از پهلو عکسی نگرفتند که ببینیم لکه های قرمز روی بال شاه طوطی رو داره یا خیر ولی معمولا تو این 2 رگه ها یه لکه خیلی کم رنگ و محو قرمز رنگ روی 2 بال طوطی هست

حالا با عکس شاه طوطی و ملنگوی خالص مقایشه کنید

این شاه طوطی...به منقار زمخت و بزرگش و سایز سرش و لکه های قرمز روی بالش توجه کنید :

این ملنگو...به منقار ظریف و کله گرد و کووچکش و عدم وجود لکه قرمز روی بالش توجه کنید :

و حالا یک 2 رگه دیگه بین شاه طوطی و ملنگو....این طوطی شبیه همون طوطی دوستمونه که عکسش رو گذاشته
    من مجددا عکس هر 2 رو کنار هم میزارم واسه مقاییسه

2 رگه شاه طوطی و ملنگو : به فرم منقار و سر و همچنین لکه محو رنگ صورتی روی بال طوطی توجه کنید :

اینم طوطی دوستمون که عکسش رو گذاشته :

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    در نظر اول آدم فکر می کنه که شاید ملنگو باشه ولی من هم با نظر آقای آژیده موافقم با عکس مقایسه ای که ایشون گذاشتن به نظر میاد که دورگه باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    آقاي آژيده سلام
    از اين كه اين مطلب رو براي خود من مشخص كرديد واقعا متشكرم كلي اطلاعاتم بالا رفت مرسي:smile (138):
    ضمنا رهام به اين صورت نوشته ميشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    از راهنماییتون ممنونم خیلی لطف کردید

حالا این که گفبتید خوبه یا نه؟؟؟
    منظورم اینه که این نوع نژاد ( دورگه) برا حرف زدن و دست آموز شدن بیشتر شبیه شاه طوطین یا ملنگو؟؟؟

راستی ناخناش زیادی بزرگ نشده؟؟؟ باید کوتاه کرد؟
    الان دیگه بزارمش توی قفس یا همون کارتون بهتره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط smwin نمایش پست ها
    از راهنماییتون ممنونم خیلی لطف کردید

حالا این که گفبتید خوبه یا نه؟؟؟
    منظورم اینه که این نوع نژاد ( دورگه) برا حرف زدن و دست آموز شدن بیشتر شبیه شاه طوطین یا ملنگو؟؟؟

راستی ناخناش زیادی بزرگ نشده؟؟؟ باید کوتاه کرد؟
    الان دیگه بزارمش توی قفس یا همون کارتون بهتره؟
    معمولا تمام طوطي ها آموزش پذير هستن منتها بعضي زودتر بعضي ديرتر تنها چيزي كه خيلي مهم هستش داشتن صبر و حوصله است اما در مورد ناخن هاش اگر هم ميخواي كوتاه كني بهتره خودت اين كار رو نكني ببر پيش همون پرنده فروشي كه ازش خريدي چون هم خطرناكه ممكنه زياد از بالا بزني و باعث خونريزي بشه كه اون خودش مصيبته و كلي دردسر داره حتي ممكنه طوطي از خونريزي زياد طلف بشه تازه در حالت خوش بينانش اگر اين اتفاق نيفته طوطي از شما ميترسه و خاطره بد توي ذهنش ميمونه كه اين ترس باعث ميشه دير تر آموزش بگيره

صفحه 16 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343566116516 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)