کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی -طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11623
    سلام
    من الان 3ماهه طوطیمو دارم تعلیم میدم ولی هیچی با اینکه گشنش میزاشتم از دستم غذا نمی گیره کلافه شدم .
    اگه میشه بگین چکار کنم؟
    شاید به دلیل اینکه من این کارارو مدام انجام نمی دادم باشه چون من هر دوروز یک بار گشنش می زاشتم با دست غذا می دادم ولی یک بارم از دستم نگرفت.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی -طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11623
    عکسای طوطیم صفحه132 هست اگه میشه یکی سن دقیقشو بهم بگم ولی یک ماه پیش متوجه شدم یک لایه انیبه داره که توی نور معلومه ولی تو عکس معلوم نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی -طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11623
    برای حرف زدنش چکار کنم می خوام سریع ترین راه باشه چون شاید بالغ بشه دیگه نتونم بهش حرف زدن یاد بدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein001 نمایش پست ها
    سلام
    من الان 3ماهه طوطیمو دارم تعلیم میدم ولی هیچی با اینکه گشنش میزاشتم از دستم غذا نمی گیره کلافه شدم .
    اگه میشه بگین چکار کنم؟
    شاید به دلیل اینکه من این کارارو مدام انجام نمی دادم باشه چون من هر دوروز یک بار گشنش می زاشتم با دست غذا می دادم ولی یک بارم از دستم نگرفت.
    عکسای طوطیم صفحه132 هست اگه میشه یکی سن دقیقشو بهم بگم ولی یک ماه پیش متوجه شدم یک لایه انیبه داره که توی نور معلومه ولی تو عکس معلوم نیست.
    برای حرف زدنش چکار کنم می خوام سریع ترین راه باشه چون شاید بالغ بشه دیگه نتونم بهش حرف زدن یاد بدم
    الان ارتباطش با شما چطوره ؟ میتونید نزدیکش بشینید ؟ از قفس بیرون میاریدش ؟ چه غذایی رو بیشتر دوست داره ؟

سریع ترین راه برای حرف زدن اینه که در روز چندین بار رو در رو بشینید نزدیک قفس ( جایی که طوطی نمی ترسه ) و باهاش یه کلمه ساده مثل سلام رو با صدای واضح کار کنید .

وقتی هم که دور هستید میتونید کلمه مورد نظر رو بگید و مدام تکرارش کنید . وقتی هم نیستین میتونین صدای ضبظ شده خودتون رو براش بذارید . ولی تا وقتی هستین تو خونه ، خودتون کلمات رو براش تکرار کنید .
    ویرایش توسط sepideh : 10th June 2013 در ساعت 10:14 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی -طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11623
    الان وقتی میرم نزدیکش فرار میکنه میره اون ور قفس ولی دیگه خودشو به درو دیوار نمی زنه .برای نزدیک شدنش می تونم برم کنار قفس ولی میره اون ور قفس و منو نگاه می کنه
    بعضی وقت ها هم میارمش بیرو ولی فرار میکنه میره پشت درخت مصنوعیمون یا جا های دیگه قایم میشه.
    بیشترین غذایی که دوست داره تخمه وسیبه

اینم اطلا عاتی که خواستین راستی نگفتین سنش حدود چقدره.بعدم این راه حلی که برای حرف زدنش پیشنهاد کردین حدودا چند هفته تول میکشه تا یاد بگیره .به اینکه اهلی نیست ربطی نداره؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    الان وقتی میرم نزدیکش فرار میکنه میره اون ور قفس ولی دیگه خودشو به درو دیوار نمی زنه .برای نزدیک شدنش می تونم برم کنار قفس ولی میره اون ور قفس و منو نگاه می کنه
    بعضی وقت ها هم میارمش بیرو ولی فرار میکنه میره پشت درخت مصنوعیمون یا جا های دیگه قایم میشه.
    بیشترین غذایی که دوست داره تخمه وسیبه

اینم اطلا عاتی که خواستین راستی نگفتین سنش حدود چقدره.بعدم این راه حلی که برای حرف زدنش پیشنهاد کردین حدودا چند هفته تول میکشه تا یاد بگیره .به اینکه اهلی نیست ربطی نداره؟

حدود سنش رو آقای اسکندری به شما گفتن البته کیفیت عکس خوب نبود . درباره صحبت کردنش هم به شما و طوطی شما بستگی داره اصلا نمیشه زمان رو حتی حدودی پیش بینی کرد .شما فقط تمرین رو شروع کنید

ببین دوست عزیز از همون روزی که خواستین رامش کنید به شما گفتم که تا وقتی که کنار قفس میرید و طوطی فرار میکنه هیچ پیشرفتی نمی کنید .

یه مشکل بزرگ هم اینه که شما از همون روز اول نگران رام نشدنش بودین که بالغ میشه و به محض اینکه دو روز از بالغ شدنش گذشت دیگه نمیشه کاری کرد . این فکر شماست تا همین الان که این سوالات رو دارید می پرسید . کاملا معلومه که نگران بالا بودن سنش و رام نشدنش هستین . به نظر من شما اصلا به سنش توجه نکنید اصلا عاملی به اسم سن رو تو رام شدن و به حرف اومدنش فراموش کنید

من روش هایی که خودم همیشه به دیگران می گم رو به شما می گم دوباره . دوستان دیگه هم اگه روشی خواستن پیشنهاد میدن . شما همه این روش ها رو جدا انجام میدین . یعنی روشی که من می گم رو با روش دیگه قاطی نکنید . اول این روش هایی که من می گم بعد روشی که دوستان پیشنهاد میدن . اگه روش ها رو قاطی کنید من دیگه هیچ کمکی نمی کنم . به چند روش امتحان میکنید و کاملا باید وقت بذارید. اگه نتونستید رامش کنید با همه روشهایی که در روزهای آینده به شما گفته میشه دیگه کاری از دست شما برنمیاد .

چند نکنه مهم اولین تمرین ممکنه اصلا شمارو به نتیجه نرسونه ولی اصلا نا امید نشید چون تمرینای دیگه ای هم هست . فقط امیدوار باشید چون این روش خوبیه و اصلا به طوطی سخت نمیگذره . من میگم ولی به خود شما بستگی داره که بخواین تمرین رو شروع کنید یا نه .

اولین روشی که من پیشنهاد می کنم اینه ( ممکنه تکراری باشه ولی اینکار رو انجام بدین دقیقا جوری که میگم و بعد از چند روز نتیجش رو به من بگید پس نگید من تا این مرحله رفتم پیشرفت هم داشتم ) اصلا کاری به تمرینای قبل ندارم از اول باید شروع کنید . این تمرین روزانست .

از زمانی که این پست رو می خونید تمرین رو شروع کنید و اصلا هم عجله نکنید . این تمرین با تمرین سخنگویی همراهه . یه کلمه انتخاب کنید مثلا اسمش یا سلام یا هر کلمه ی ساده و کوتاهی که دوست دارید . اینجا سلام رو مثال میزنم.

تمرین اول : یه صندلی بذارید تو فاصله ای که طوطی فرار نمی کنه و روی چوب نشیمن میشینه . همه چی عادیه ، طوطی تو ظرفش غذا هست به هیچ عنوان گرسنه نمی ذاریدش، با اسباب بازی هاش بازی می کنه . صندلی به سمت طوطی و قفسش نباشه . شما به سمت طوطی نشینید ( طوطی فقط نیمرخ شما رو میبینه ) بعد کلمه سلام رو با لحن ملایم ولی واضح تکرار میکنید تا هر چندبار که دوست دارید . بدون اینکه بهش نگاه کنید . یه 10 دقیقه یه ربع بشینید و بعد برید به کارتون برسید . نیم ساعت بعد دوباره روی همون صندلی و با همون فاصله بشینید و کارهایی که گفتم رو تکرار کنید . برای یک روز کامل چندین بار تو همون فاصله این تمرین انجام بدین ( مهم نیست از چه ساعتی خونه هستین تمرین از همون ساعت شروع میشه )

روز دوم تو همون فاصله روی صندلی بشینید و به حالت نیم خیز بمونید و یکم فاصله صندلی رو به سمت قفس نزدیک تر کنید 10 سانت مثلا ( بیخیال و بدون اینکه به طوطی نگاه کنید )و کارهای روز قبل رو تکرار کنید یعنی کلمه سلام رو با لحن ملایم ولی واضح تکرار میکنید . بدون اینکه بهش نگاه کنید . تا آخر اون روز چندین بار این کار رو تکرار کنید بدون تغییر فاصله .

تمرین روزای بعد دقیقا مثل روز دومه . هر روز یکم به قفس نزدیک تر میشید تااااااا بعد چند روز دقیقا کنار قفس و نزدیک در قفس میشینید ( حتی یه هفته هم شد براتون مهم نباشه تو این تمرین اصلا عجله نکنید )فقط یه نکته تا یه فاصله ای ممکنه طوطی شما براش عادی شده باشه و از روی چوب نشیمن حرکت نکنه یا فرار نکنه ولی تو یه فاصله نزدیکتر ممکنه فرار کنه . شما اصلا توجه نکنید . بدون اینکه نگاهش کنید تو همون فاصله بشینید و کلمه سلام رو تکرار کنید . طوطی شما تا ابد گوشه قفس نمیمونه . وقتی ببینه شما حرکتی نمیکنید میاد روی چوب نشیمنش میشینه . شما تا آخر اون روز تو همون فاصله میمونید . تا اینجا که رسیدین .اعلام کنید که ادامشو بگم . دو روز دیگه نیاید بگید رسیدم نزدیک قفس !! حالا چیکار کنم ؟؟ تا حد امکان با حوصله و کم کم فاصله رو کم کنید .

بازم میگم مجبور نیستید این تمارین رو انجام بدین اگه خسته شدین . من فقط جواب دادم به سوال شما ، تصمیم با شماست که تمرین رو شروع کنید یا نه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    سلام امروز ملنگوم همش کز می کنه. همش می خواد بالا بیاره البته غذاشو بالا میاره تا توی نوکش بعد دوباره قورتش می ده هنوز سرلاک می خوره حدود 2 ماه و نیمشه البته تخمه پوست می گیرم بهش میدم. چیکارش کنم حالا؟
    چی بهش بدم که باعث شه نوکش سفت و قوی شه؟
    اینم عکسای امروزش پراش تقریبا کامل شده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh behmanesh نمایش پست ها
    سلام امروز ملنگوم همش کز می کنه. همش می خواد بالا بیاره البته غذاشو بالا میاره تا توی نوکش بعد دوباره قورتش می ده هنوز سرلاک می خوره حدود 2 ماه و نیمشه البته تخمه پوست می گیرم بهش میدم. چیکارش کنم حالا؟
    چی بهش بدم که باعث شه نوکش سفت و قوی شه؟
    اینم عکسای امروزش پراش تقریبا کامل شده

سلام

چه سرلاکی بهش میدید؟!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

چه سرلاکی بهش میدید؟!
    الان 2 ماهه سرلاک انسانی بهش میدم مشکلیم نداشته
    البته هویچو سیب پخته و تخمه هم دادم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh behmanesh نمایش پست ها
    الان 2 ماهه سرلاک انسانی بهش میدم مشکلیم نداشته
    البته هویچو سیب پخته و تخمه هم دادم
    عجب!!!
    حالا هر موقع مرد متوجه مشکلش میشید!
    حتما که نباید بکشه خانم بهمنش ! این همه گفتیم سرلاک انسانی شیر داره ، چربیه بالا داره و تو دراز مدت مضره !

صفحه 158 از 529 نخستنخست ... 58108139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177208258 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)