کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    9563

13 دلیل پوسته شدن نوک طوطی ملنگو چیه؟

سلام ملنگو من الان مدتی هستکه نوکش شروع کرده به پوست پوست شدن ازسمت سرش به سمت تیزی نوکش ،اوایل محل تلاقی سربا نوکش بصورت یک خط باریک یک میلیمتری پوست پوست بودکه الان اون خط باریک تبدیل شده حدودچهار پنج میلیمت واون حالت شفافی وبراقی نوکش دراین محدوده شده کدرو کمرنگو پوست پوست لطفا هرچه سریعتر راهنماییم کنید که مبادا مشکل بدتری براش پیش نیاد
    درضمن برعکس بقیه ملنگو ها اصلا هیچ صدایی ازخودش در نمیاره وکاملا درطول روز ساکته ساکته مگراینکه با حوله بگیریش اونموقع جیغ میزنه دلیل اینم میخواستم بدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سنشم فکرکنم طبق شواهدش سه چهارسالشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali0918 نمایش پست ها
    سلام ملنگو من الان مدتی هستکه نوکش شروع کرده به پوست پوست شدن ازسمت سرش به سمت تیزی نوکش ،اوایل محل تلاقی سربا نوکش بصورت یک خط باریک یک میلیمتری پوست پوست بودکه الان اون خط باریک تبدیل شده حدودچهار پنج میلیمت واون حالت شفافی وبراقی نوکش دراین محدوده شده کدرو کمرنگو پوست پوست لطفا هرچه سریعتر راهنماییم کنید که مبادا مشکل بدتری براش پیش نیاد
    درضمن برعکس بقیه ملنگو ها اصلا هیچ صدایی ازخودش در نمیاره وکاملا درطول روز ساکته ساکته مگراینکه با حوله بگیریش اونموقع جیغ میزنه دلیل اینم میخواستم بدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام.دوست عزیز اگر ممکنه یک عکس ازش قرار بده و در مورد تغذیش توضیح بده.چه چیزهایی بهش میدی؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540

دوست عزیز پوسته شدن منقار طبیعیه و به زودی لایه روی منقار کامل با لایه زیرین تعویض میشه
    بهتره تو این مدئت از نظر کلسیم تامینش کنید
    در مورد صدا ندادن هم شما ابتدا یک بیوگرافی از ملنگو به ما بدید(چند ساله و جنسیت و چند وقته پیش شماست و اهلی و وحشی بودنش)
    در ضمن گرفتن طوطی با حوله چه طوطی اهلی باشه چه وحشی مگر در موارد خاص کاملا اشتباهه و استرس غیر قابل جبرانی به طوطی وارد میکنه و احتمالا سکوت طوطی شما به دلیل استرسیه که شما بهش وارد میکنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    12433

طوطی

سلام

من دوستم رفت به خارج از کشور یه طوطی داشت که دادش به من ولی این طوطی خیلی وحشیه ...نمیدونم سنش چقدره آیا میشه دست آموزش کرد؟؟

من اولی باره که طوطی دارم

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا544 نمایش پست ها
    سلام

من دوستم رفت به خارج از کشور یه طوطی داشت که دادش به من ولی این طوطی خیلی وحشیه ...نمیدونم سنش چقدره آیا میشه دست آموزش کرد؟؟

سلام دوست عزيز
    به پارسي پت خوش اومدين
    لطفا از زدن پست هاي تكراري و پشت سرهم خودداري كنين. اين قبيل پست ها اسپم محسوب ميشه
    كمي صبر كنين دوستان جواب سوالتون رو ميدن

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا544 نمایش پست ها
    سلام

با سلام
    دوست عزیز سن طوطی چقدره؟نره یا ماده؟اگر اطلاعات ندارید بهتره یک عکس واضح از چشم و خود طوطی برامون بزارید تا بشه راهنماییتون کرد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    9563
    سلام ایشون (اقا ملنگ )هستش ،سن دقیقشا نمیدونم ، اواسط اسفندماه بودکه اضافه شد به اعضای خانوادمون ازخانه پرندگان تهران همون خلیج خریدیمش ،یکهفته اول خیلی میترسید تا طرف قفسش میرفتی میچسبید به بدنه قفسو میرفت تازیر سقفش ولی بعداز یکهفته با پشتکارخانمم شروع کرد ازدست غذا گرفتن وبعدامدن روی دست وبعدش دیگه کلا اروم واهلی شده که میشینه روی شانه خانمم وازدهنش غذا میکیره ،جای قفسش ثابته وکلا درطول روز درقفسش بازه خودش میادبیرون میره دورخونه قدم میزنه اکثراهم میره رو قفسش میشینه زمانهاییم که خسته میشه خودش میره داخل قفس یک چرتی میزنه وبعدمیادبیرون ولی هیچ صدایی از خودش در نمیاره ،حوله هم که گفتم فقط جهت حمومش استفاده میکنیم با این تفاصیل نمیدونم علت سکوتش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    9563
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز اگر ممکنه یک عکس ازش قرار بده و در مورد تغذیش توضیح بده.چه چیزهایی بهش میدی؟
    تغذیش اوایل تخمه بود اما به مرور کم ودرنهایت با تخم کتان وارزن درشت تعویضش کردم این غذای ثابت روزانش شده درکنارش سیب ویکروزدرمیان ذرت بهش میدیم وتخمه رو فقط بعنوان جایزه بهش میدیم گاهی هم براش جوانه عدس میزارم ولی تازمانیکه غذای اصلیش داخل قفس هست نمیخوره باید ظرفشا برداریم تا بره سراغ جوانه

این عکسش برای قبل اززیادشدن پوسته هاست الان تا وسطهای نوکش اومده

http://up.parsipet.ir/uploads/136976079271.jpg

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام ایشون (اقا ملنگ )هستش ،سن دقیقشا نمیدونم ، اواسط اسفندماه بودکه اضافه شد به اعضای خانوادمون ازخانه پرندگان تهران همون خلیج خریدیمش ،یکهفته اول خیلی میترسید تا طرف قفسش میرفتی میچسبید به بدنه قفسو میرفت تازیر سقفش ولی بعداز یکهفته با پشتکارخانمم شروع کرد ازدست غذا گرفتن وبعدامدن روی دست وبعدش دیگه کلا اروم واهلی شده که میشینه روی شانه خانمم وازدهنش غذا میکیره ،جای قفسش ثابته وکلا درطول روز درقفسش بازه خودش میادبیرون میره دورخونه قدم میزنه اکثراهم میره رو قفسش میشینه زمانهاییم که خسته میشه خودش میره داخل قفس یک چرتی میزنه وبعدمیادبیرون ولی هیچ صدایی از خودش در نمیاره ،حوله هم که گفتم فقط جهت حمومش استفاده میکنیم با این تفاصیل نمیدونم علت سکوتش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    تغذیش اوایل تخمه بود اما به مرور کم ودرنهایت با تخم کتان وارزن درشت تعویضش کردم این غذای ثابت روزانش شده درکنارش سیب ویکروزدرمیان ذرت بهش میدیم وتخمه رو فقط بعنوان جایزه بهش میدیم گاهی هم براش جوانه عدس میزارم ولی تازمانیکه غذای اصلیش داخل قفس هست نمیخوره باید ظرفشا برداریم تا بره سراغ جوانه

این عکسش برای قبل اززیادشدن پوسته هاست الان تا وسطهای نوکش اومده

http://up.parsipet.ir/uploads/136976079271.jpg
    سلام.دوست عزیز یک نر بالغ در حدود سه سال دارید.توی این عکس که نوکش مشکلی نداره و کاملا سالمه.البته پوست پوست شدن نوک همونطور که آقای وکیلی هم گفتن طبیعیه.اما تغذیش خیلی مشکل داره.حتما از حبوبات آبپز مثل ماش،لوبیا،عدس استفاده کن،ازجوانه های گندم و عدس و ذرت تازه هم میتونی برای تغذیش استفاده کنی.از شاه توت،توت فرنگی،توت،هویج،انگور،سیب، کرفس،کلم،فلفل دلمه حتما براش استفاده کن.سنگ کف دریا هم حتما براش بذار توی قفس.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    سلام.
    دوستان دلیل راه راه شدن رنگ منقار ملنگو مینونه از سن زیاد باشه؟ یه جا خوندم با بالا رفتن سن منقار هم راه راه میشه. یا فقط به کمبود غذایی مربوطه؟ اگر اینطوره با غذایی کامل چقدر طول میکشه قرمز بشه؟
    میخوام بدونم این ماده ای که خریدم سنش خیلی بالاس یا نه؟ روی حلقه پاش یه عدد 80 هم هست . یعنی ممکنه سال 80 به دنیا اومده باشه؟

صفحه 151 از 529 نخستنخست ... 51101132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170201251 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)