کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    بهرحال توصیه ی دامپزشک ارجحیت داره بر نظر همه.تتراسایکلین حیوانی هم برای جوجه ی شما مناسب نیست.بشدت تضعیفش میکنه.سفیده تخم مرغ هم میتونید بهش بدید.تغذیش ربطی به داروهاش نداره.فقط سبزیجات و میوه جات خام ندید بهشون.مولتی ویتامین هم فعلا نیازی نیست اصلا چه برسه به نوع کودکانش.
    سلام
    اینکه شما نوشتید میوه جات خام ندین بهشون چیه؟کلا به طوطی نباید میوه خام داد یا اینکه طوطی ایشون مریض بودن گفتین؟ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    سلام.
    چطور میشه از شر شب پره های کوچکی که اطراف قفس طوطی میگردن خلاص شد؟ نمیشه که حشره کش زد آخه مضره واسه خوده طوطی.
    و این کرم هایی که میذارن هم مکافاته. امروز دیدم تمام دانه های کتان و شاهدونه و کافشه ای که تو یک ظرف بود کرم گذاشته همه رو گذاشتم بریزم پشت بوم آفتاب بخوره واسه بقیه پرنده ها. (کلا بریزم دور؟ خطرناکه؟)
    من واسه ظرفا در گذاشته بودم و تو یک کابینت جدا بود. تخمه ها کرم نداشت اما تاحالا 3 بار دونه ها کرم گذاشتن. چه کنم؟
    اینا انگل هستن که به خاطر ذخیره نامناسب دونه ها ایجاد میشن و زیاد و زیادتر میشن . فقط این پروانه ها نیستن داخل دونه ها سوسک و کنه هم ممکنه باشن . کنه ها رو نمیشه دید این کنه ها باعث میشن دونه ها فاسد بشن و بوی بدی بگیرن که دیگه طوطی خودش نمیخوره اون غذارو .

برای اینکه این انگل ها ایجاد نشن باید دونه ها رو تو جای خشک و خنک نگه دارید و کابینت یا جایی به جز یخچال بهترین مکان برای زیاد شدنشون هست . بهترین جا یخچاله . یه ظرف فریزری در دار بگیرید و اینا رو تو یخچال نگه دارید . تو فریزر هم میتونید نگه دارید .

کاری که من میکنم اینه . وقتی دونه ها رو میخرم ، جداگونه همه رو پاک میکنم (یا میشه الک کرد ) و تو کیسه فریزر میریزم و چند روز میذارم فریزر چون تو مغازه بوده ، جایی هم که این دونه ها زیاد باشن و تو یخچال نباشن مطمئنا این انگلا هست داخلشون. بعد تو ظرف فریزری همه رو قاطی میکنم میذارم تو یخچال .

دونه هایی که فقط پروانه یا سوسک دارن رو اگه تو فریزر بذارید میگن که میکشه این انگلا رو . اگه تو خونه این انگلا زیاد تر شدن باید بریزید دور . کنه داشته که اصلا نمیشه دیگه استفاده کرد خطرناک هم هست

کار خوبی کردین . دونه های جدید که میخرید دیگه این موارد رو رعایت کنید که این انگلا ایجاد نشن

این تاپیک ها رو هم بخونید حتما . این کار رو برای حبوبات یا دونه هایی که برای مصرف خونواده هم هست انجام بدین .

http://www.parsipet.ir/thread11474.html

http://www.parsipet.ir/thread13454.html

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    اینکه شما نوشتید میوه جات خام ندین بهشون چیه؟کلا به طوطی نباید میوه خام داد یا اینکه طوطی ایشون مریض بودن گفتین؟ممنون

سلام

نه دوست عزیز طوطی ایشون جوجست و هنوز کامل دونخور نشده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    سلام دوستان
    پرنده های من امروز اسهال شدن. چیز جدیدی که بهشون دادم توت (نفری 2 دونه .یه توت سفید یه سیاه) و گلابی جنگی یه بند انگشت واسه هر کدوم که زیادم نخوردن. و جوانه ماش و کیوی و تخمه و مخلوط میوه و غلات laga

به خاطر توت بوده یا جوانه؟ الان براشون سیب و موز گذاشتم. چی بدم خوب شن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    سلام دوستان
    پرنده های من امروز اسهال شدن. چیز جدیدی که بهشون دادم توت (نفری 2 دونه .یه توت سفید یه سیاه) و گلابی جنگی یه بند انگشت واسه هر کدوم که زیادم نخوردن. و جوانه ماش و کیوی و تخمه و مخلوط میوه و غلات laga

بیشتر بخاطر توت سیاه و جوانه گندم هست هر وفت میخواید جوانه گندم بهشون بدید بهتره خوب بشویید و آلی کشی نمایید اگر اسهالشون زیاد هست میتونید بهشون او آر اس یا بطور مساوی نمک و شکر رو مخلوط کنید و 1/3 قاسق چایخوری تو آبشون بریزید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    سلام دوستان

شما سعی کنید در هفته یک یا دوبار از ذغالهای خوراکی و یا خاک مخصوص طوطی سانان بر روی غذای تر بریزید تا این مشکل بوجود نیاید
    این مورد شما سریع رفع میشود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام به همه
    این شازده دیروز اومده خونه ما کسی میتونه بهم کمک کنه که چند سالشه و اینکه توی این سن میشه رامش کرد
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام به همه
    این شازده دیروز اومده خونه ما کسی میتونه بهم کمک کنه که چند سالشه و اینکه توی این سن میشه رامش کرد

سلام.به عنوان یک جوجه هیچ حسابی روی رام کردنش باز نکنید به نظرمن.یک ملنگوی بالغ نر حدود سه ساله که فقط گاز میگیره!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    دوستان میخواستم بدونم کسی اطلاعی ازقیمت این پسر خوب داره 3 روزه اومده رام نیست ولی خیلی آرومه صداش در نمیاد وحشی بازی هم در نمی آره مودب وامیسته یه گوشه ما رو نیگا میکنه پولش رو هنوز ندادم میخوام بدونم چند می ارزه
    چند درصد امید وار باشم که میتونم بیارمش روی دست حرف زدن پیشکشش (
    وحشی هستش)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    دوستان میخواستم بدونم کسی اطلاعی ازقیمت این پسر خوب داره 3 روزه اومده رام نیست ولی خیلی آرومه صداش در نمیاد وحشی بازی هم در نمی آره مودب وامیسته یه گوشه ما رو نیگا میکنه پولش رو هنوز ندادم میخوام بدونم چند می ارزه
    چند درصد امید وار باشم که میتونم بیارمش روی دست حرف زدن پیشکشش (
    وحشی هستش)
    سلام
    قیمتی که من تا یک هفته پیش ازشون دارم چیزی در بازهی قیمتی 150 تا 200 بود که البته بسته به جایی که میخواید بخرید معمولا تقاوت قیمت وجود داره.
    در مورد دستی کردنش هم با توجه به سنش همونطوری که آقای اسکندری فرمودن کار سخته و تنها به تلاش و صبر شما بستگی داره که قطعا برای این ملنگو باید زمان زیادی رو صرف کنید.
    اگه هنوز نخریدینش پیشنهاد میکنم یه جوجه ملنگوی تازه دونخور شده تهیه کنید چون هم ارزون تر براتون تموم میشه و هم اینکه میتونید خیلی زود دستیش کنید و حتی به حرف بیاریدش.
    موفق باشید

صفحه 150 از 529 نخستنخست ... 50100131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169200250 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)