همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط pegah999 نمایش پست ها
    سلام
    نزدیک به یک ماه و نیم میشه که یه جوجه ملنگو گرفتم..نمی دونم چند وقتشه ولی وقتی گرفتمش دمش نصف الانش بود( الان با دمش حدود 23 سانتی متر است)، یه نخود روی سینش پر در نیاورده بود، زیر بال و بغل پاش پر نداشت که الان تنها بغل پاش با زیر بالش کامل نشده، دوهفته است که کنار سرلاک بهش حبوبات خیس خورده، سیب، هویج، تخمه و گردو هم می دم..ولی نمی تونم سرلاکشو کم کنم آخه احساس می کنم کم دون می خوره.. بیشتر روز رو بیرون از قفسه و با توجه به نوشته های شما که گفتید اینجوری تربیت پزیر نمی شه از صبح، از تو قفس نیاوردمش بیرون ولی همش از قفس بالا و پایین می ره و کله اش رو از میون میله ها میاره بیرون...وقتی گشنه اش می شه صداش در میاد ولی توقع داره غذاشو بزاری جلوش خودش نمی ره سر ظرف غذاش...لطفا راهنمایی ام کنید...باید تو قفس باشه من اشتباه تربیتش کردم؟در مورد غذاشم برام توضیح بدید..از کی تو قفسش آب بزارم؟
    سلام.اگر براتون مقدور هست یک عکس ازش قرار بدین.احتمالا جوجه سرنگی تهیه کردید درسته؟برای آموزش دادن باید زمان بذارید و حوصله کنید.به تحرکاتش توی قفس توجهی نکنید.دو الی سه ساعت صبح و به همون میزان هم عصر.پرنده مکان اصلی زندگیش قفس هست.سعی کنید حجم سرلاکش رو کم کنید و براش جوانه ها و حبوبات آبپز شده همیشه فراهم کنید تا در صورت گرسنگی بخوره و کم کم سرلاکش قطع بشه.تخمه و گردو هم زیاد بهش ندید.بخصوص گردو بشدت چرب هست و برای کبد پرنده ضرر داره.از الان که جوجه هست به خوردن سبزیجات و میوه جات عادتش بدید.آب هم فعلا که با سرلاکش به بدنش میرسه ولی به محض دونه خور شدن باید ظرف آب هم توی قفس محیا باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو-آکواریوم آب شیرین
    شماره عضویت
    12316
    اینم عکس طوطیم..فقط اگه می شه بیشتر برام توضیح بدید که چی کار کنم..از صبح فکر کنم یه دونه بیشتر نخورده..تا دو روز پیش یه ساعت سرش تو ظرف غذاش بود ولی از دیروز کم شده غذاش..وقتی انقدر کم می خوره چه جوری سرلاکشو کم کنم؟به نظر خودم خیلی گنده شده دیگه نباید سرلاک بخوره...ممنون می شم راهنمایی ام کنید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    اینم عکس طوطیم..فقط اگه می شه بیشتر برام توضیح بدید که چی کار کنم..از صبح فکر کنم یه دونه بیشتر نخورده..تا دو روز پیش یه ساعت سرش تو ظرف غذاش بود ولی از دیروز کم شده غذاش..وقتی انقدر کم می خوره چه جوری سرلاکشو کم کنم؟به نظر خودم خیلی گنده شده دیگه نباید سرلاک بخوره...ممنون می شم راهنمایی ام کنید
    روزی چند وعده بهش سرلاک میدید؟

الان دیگه برا سرلاک خوردن بزرگه

تو ظرف غذاش چی میگذارید براش؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12316
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    روزی چند وعده بهش سرلاک میدید؟

الان دیگه برا سرلاک خوردن بزرگه

تو ظرف غذاش چی میگذارید براش؟
    روزی سه بار سرلاک می دم...
    تو یه ظرف براش حبوبات خیس خورده( گندم، عدس، لوبیا، نخود) می ریزم که تو روز دو بار عوضش می کنم
    تو ظرف دیگه اش هم سیب( همیشه ثابته)موز،هویج آب پز شده، بعضی وقتا هم فلفل دلمه، ذرت( روشونم به مقدار خیلی کم بعضی وقتا گردو بعضی اوقات هم تخمه فقط برای اینکه دوست داره..می دونم بد براش کم می زارم)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    روزی سه بار سرلاک می دم...
    تو یه ظرف براش حبوبات خیس خورده( گندم، عدس، لوبیا، نخود) می ریزم که تو روز دو بار عوضش می کنم
    تو ظرف دیگه اش هم سیب( همیشه ثابته)موز،هویج آب پز شده، بعضی وقتا هم فلفل دلمه، ذرت( روشونم به مقدار خیلی کم بعضی وقتا گردو بعضی اوقات هم تخمه فقط برای اینکه دوست داره..می دونم بد براش کم می زارم)
    سلام سرلاک رو فقط دو وعده در زو بدید یکبار صبح یکبار شب تا یواش یواش خودش غذا بخوره

بعد از چند روز یا یک هفته وعده صبح رو هم حذف کنید و فقط شب بهش سرلاک بدید.

وقتی دیدید تو طول روز خوب غذاشو میخوره وعده شب رو هم حذف کنید

حبوبات رو به مدت 2 ساعت براش بگذارید بعد از اون بریزید دور

بقیه غذاهاش خوبه فقط یکم جوجتون لوس شده که خوب میشه یواش یواش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12316
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام سرلاک رو فقط دو وعده در زو بدید یکبار صبح یکبار شب تا یواش یواش خودش غذا بخوره

بعد از چند روز یا یک هفته وعده صبح رو هم حذف کنید و فقط شب بهش سرلاک بدید.

وقتی دیدید تو طول روز خوب غذاشو میخوره وعده شب رو هم حذف کنید

حبوبات رو به مدت 2 ساعت براش بگذارید بعد از اون بریزید دور

بقیه غذاهاش خوبه فقط یکم جوجتون لوس شده که خوب میشه یواش یواش
    یه کم که نه یه چیزی اون ور تر از لوسه..خیلی ممنونم از توضیحاتتون...یه سوال دیگه می کنم و شرمو کم می کنم
    الان توی قفسه داره خودشو می کشه...اومدم دیدم سرشو با نصفی از بالشو آورده از لای میله ها بیرون..داشتم سرشو حل می دادم به داخل...انگشتمو گذاشته بود لای نکش ول نمی کرد..منم روی قفسشو نصف کشیدم..فکر غذا خوردن نیست همش داره می دوئه می خواد بیاد بیرون.. طلف نشه؟ آخر هفته هم می برمش تا بالشو کوتاه کنن

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    یه کم که نه یه چیزی اون ور تر از لوسه..خیلی ممنونم از توضیحاتتون...یه سوال دیگه می کنم و شرمو کم می کنم
    الان توی قفسه داره خودشو می کشه...اومدم دیدم سرشو با نصفی از بالشو آورده از لای میله ها بیرون..داشتم سرشو حل می دادم به داخل...انگشتمو گذاشته بود لای نکش ول نمی کرد..منم روی قفسشو نصف کشیدم..فکر غذا خوردن نیست همش داره می دوئه می خواد بیاد بیرون.. طلف نشه؟ آخر هفته هم می برمش تا بالشو کوتاه کنن
    خواهش میکنم پگاه جان

قفسش رو عوض کن اینجوری سر بیرون آوردن براش خطر ناکه

مدت زمان تو قفس موندن رو کم کم زیاد کن

یکم وقت میبره ولی کمتر اذیت میشه

الان هر 2-3 ساعت یبار بیارش بیرون . یکم بچرخه بازی کنه. یکساعت بیرون باشه دوباره بره داخل قفس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12316
    سلام..
    طوطیم اشکمو در آورد..
    سه روزه که فقط تو قفس بالا پایین میره..اصلا فکر غذا نیست...ظرف غذاشو وقتی بیرونه می زارم جلوش..امروزم که فوق العاده وحشی شده همه رو گاز می گیره..به همین رویه ادامه بدم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12316
    سلام..
    طوطیم اشکمو در آورد..
    سه روزه که فقط تو قفس بالا پایین میره..اصلا فکر غذا نیست...ظرف غذاشو وقتی بیرونه می زارم جلوش..امروزم که فوق العاده وحشی شده همه رو گاز می گیره..به همین رویه ادامه بدم؟
    هر بار آروم نشسته رو چوبش کلمه ی تشویقی رو می گم و بهش تخمه می دم وقتی ام که می دوئه و دنبال در اومدن فقط می گم نه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    هر بار آروم نشسته رو چوبش کلمه ی تشویقی رو می گم و بهش تخمه می دم وقتی ام که می دوئه و دنبال در اومدن فقط می گم نه
    سلام.شما تازه باید اخلاق های بد قبلیش رو درست کنید بعد به فکر آموزش دادنش باشید.کلمه ی تشویقی رو شما میگید اون تکرار میکنه بهش جایزه میدید؟برای تنبیهش کلمه ی نه رو باید آروم تکرار کنید.با صدای بلند بهش نگید.وقتی گاز میگیره به قفس برگردونیدش و وقتی هم موقع گاز گرفتن یا سرپیچی کردن موقع آموزش خسته شدید همون موقع ترکش نکنید تا متوجه بشه تونسته بر شما پیروز بشه و رفتارهای بدش رو تکرار کنه.چند دقیقه کنار قفسش بشینید بعد با بی تفاوتی از کنارش بلند شید برید.

صفحه 147 از 529 نخستنخست ... 4797128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166197247 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)