کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein001 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان محترم
    من چند سوال داشتم
    1- وقتی شما میگین با دست غذا بده دستمو ببرم داخل قفس یا از لای میله های قفس غذا بدم؟
    2- مدت غذا دادن با دست کی تمام میشه؟منظورم کی مرحله ی بعد میرسه؟
    3- برای به حرف در آوردن طوطیم من از ظبت صوت استفاده کردم.آیا تو ظبت صوت چند کلمه رو بگم یا یک کلمه رو؟
    4- چند مدت طول می کشه تا یک طوطی یک حرفی رو که براش تکرار می کنمو یاد بگیره؟ ( بطور میانگین)
    1:: اولین مرحله عادت کردن طوطی به محیط جدید یعنی منزل شما هست باید 10 روزی در گوشه خانه باشد و اهل منزل را ببیند بعد شما با دست از پشت میله در قدم اول شروع به غذا دادن میکنید
    2:: هرچه زمان کارتان بیشتر باشد نتیجه بهتری میگیرید .زمانی که خودش براحتی به استقبال دست شما بیاید یعنی وقتی نزدیک قفس شدید جلو بیاد غذا بگیره
    3:: تمرین غیر حضوری به تنهایی فایده ای ندارد طوطی شما نیازمند حداقل روزانه 2-3ساعت تمرین حضوری است. سن طوطی شما دقیقا چقدر است
    4:: زیر چهار ماه بسته به سن طوطی و نژاد ان دارد و اینکه قبلا حرف میزده یا خیر

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام خدمت دوستان محترم
    من چند سوال داشتم
    1- وقتی شما میگین با دست غذا بده دستمو ببرم داخل قفس یا از لای میله های قفس غذا بدم؟
    2- مدت غذا دادن با دست کی تمام میشه؟منظورم کی مرحله ی بعد میرسه؟
    3- برای به حرف در آوردن طوطیم من از ظبت صوت استفاده کردم.آیا تو ظبت صوت چند کلمه رو بگم یا یک کلمه رو؟
    4- چند مدت طول می کشه تا یک طوطی یک حرفی رو که براش تکرار می کنمو یاد بگیره؟ ( بطور میانگین)
    1-شما غذای طوطی رو بر میدارید و بعد از 9-10 ساعت گرسنگی با غذایی که دوست داره میشینید کنار قفس؛از پشت میله ها غذا رو میبرید داخل که بیاد بخوره و معمولا طوطی فرار میکنه و نمیاد بخوره و شما باید صبر کنید تا بیاد و بخوره ولی اگر نیومد درب قفس رو آروم باز میکنید و دستتون رو با غذای مورد علاقه طوطی به منقارش نزدیک میکنید تا بگیره؛توجه کنید وقتی در قفس رو باز کردید دست دیگه رو جلوی در بگیرید که طوطی به بیرون فرار نکنه؛مورد دوم این که وقتی دست بره داخل قفس احتمال این که طوطی فرار کنه به کنج قفس زیاده در این حالت شما نترسید و دستتون رو به منقارش نزدیک کنید ولی زیاد به طوطی فشار نیارید که به نفس نفس زدن بیوفته
    2-غذا دادن برای جلب اعتماد طوطی است و تا آخر زمانی که طوطی پیشتونه ادامه پیدا میکنه فقط مقدارش کم میشه؛بعد از این که طوطی خوب از دست غذا گرفت؛یعنی بدون گرسنگی دادن هر غذایی رو از داخل یا بیرون قفس از دست گرفت میتونید شروع کنید به مرحله بعدی
    3-صدای ضبط شده به تنهایی کافی نیست و باید حتما حضوری هم تمرین کنید
    4- ملنگوتون اگر نر و جوجه زیر یک سال باشه و درست باهاش تمرین کنید تا 3-4 ماه آینده به حرف میاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی -طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11623
    سلام
    من الان شب ظرف غذای طوطیمو بر میدارم ولی صبح که می خوام با دست بهش غذا بدم از دستم نمی گیره.چکار کنم؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام
    من الان شب ظرف غذای طوطیمو بر میدارم ولی صبح که می خوام با دست بهش غذا بدم از دستم نمی گیره.چکار کنم؟
    شما شب ساعت 10 ظرف غذا رو بردار و فردا ظهر ساعت 12-1 شروع کن با دست غذا دادن؛اگر از پشت میله ها نگرفت در قفس رو باز کن و دستت رو ببر داخل به منقارش نزدیک کن تا دونه رو بگیره و اگر فرار کرد و رفت یک گوشه باز هم این کارو ادامه بده ولی اینقدر بهش فشار نیار که به نفس نفس بیوفته

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی -طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11623
    اگه دستمو داخل قفسش ببرم خودشو به درو دیوار می زنه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    دستتون رو چقدر نگه میدارید؟

غذارو دل کنار چوب نشینمنش نگه دارید اگر تا نیم ساعت نگرفت برید و بعد از نیم ساعت دوبارهبنشینید کنارش و باز با دست غذاشو نگه دارید2-3 بار این کارو بکنید اگر باز هم نگرفت ،
    بعد از یک ساعت ظرف غذاشو بذارید و فردا دوباره تمرین کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    سلام به همه دوستان.مممنون میشم منو راهنمایی کنید.من قصد خرید طوطی دارم و هدفم از خرید نگه داری و داشتن یک پرنده بازیگوش و زیبا هستش و تجربه نگه داری و جفت کردن و جوجه گرفتن از عروس هلندی رو دارم و جوجه سرنگیشم بزرگ و دستی کردم.ولی الان میخوام یک طوطی مثل ملنگو داشته باشم ولی با این همه مطالبی که درمورد ملنگو سرنگی خوندم و دردسر خرید و درست کردن سرلاک رو دیدم میترست نتونم سرنگی بزرگ کنم.امروزم بازار پرنده فروشا بودم و فقط یک جا داشت میگفت 200.000تومن و اینکه من اصلا نمیتونم ملنگو مریض رو تشخیص بدم.ممنون میشم منو راهنمایی کنید از کی و کجا و چه زمانی اقدام به خرید بکنم ؟هزینه ای که میخوام بکنم 300.000تومن تا نهایتا 400.000تومن است.پیشاپیش از راهنمایی صمیمانه شما ممنونم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط samar_sasani نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.مممنون میشم منو راهنمایی کنید.من قصد خرید طوطی دارم و هدفم از خرید نگه داری و داشتن یک پرنده بازیگوش و زیبا هستش و تجربه نگه داری و جفت کردن و جوجه گرفتن از عروس هلندی رو دارم و جوجه سرنگیشم بزرگ و دستی کردم.ولی الان میخوام یک طوطی مثل ملنگو داشته باشم ولی با این همه مطالبی که درمورد ملنگو سرنگی خوندم و دردسر خرید و درست کردن سرلاک رو دیدم میترست نتونم سرنگی بزرگ کنم.امروزم بازار پرنده فروشا بودم و فقط یک جا داشت میگفت 200.000تومن و اینکه من اصلا نمیتونم ملنگو مریض رو تشخیص بدم.ممنون میشم منو راهنمایی کنید از کی و کجا و چه زمانی اقدام به خرید بکنم ؟هزینه ای که میخوام بکنم 300.000تومن تا نهایتا 400.000تومن است.پیشاپیش از راهنمایی صمیمانه شما ممنونم.
    سلام.اگر میخواید تا400 هزینه کنید میتونید یه شاه طوطی جوجه سرنگی تهیه کنید و اقدام به بزرگ کردنش کنید.به نظر من نسبت به ملنگو با شکوه تر هم هست.اما در مورد سرنگی باید عرض کنم بله واقعا ریسک هست.شما باید هم درصدی واسه تلف شدنش در نظر بگیرید و هم اینکه از صبح تا شب باید حواستون مثل یه بچه بهش باشه.اما اگر تجربه دارید خیلی به نسبت یک تازه کار جلوتر هستید و نگرانی چندانی نداشته باشید.سعی کنید جوجه ای که میخواید از بین جمع خرید کنید جوجه ای باشه که به محض اینکه دستتون رو بردید بالای سرشون اولین جوجه ای باشه که سعی داره غذارو بگیره.مدفوعش به مقعدش نچسبیده باشه،توانایی نسبی در نگه داشتن گردنش داشته باشه.اگر مدتی منتظر بمونید میبینید که پرنده فروش بهشون غذا میده که اون موقع بهترین زمان برای انتخاب جوجه های زرنگ و سالم تر هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    ممنونم واقعا از پاسخ سریع و زیبای شما.والا ترچیح میدم سرنگی نخرم چون صبح تا ظهر یرکار هستم و کسی نیست بش رسیدگی کنه.اگه امکان داره در مورد زمان و محل مطمئن برای خرید هم راهنمایی کنید دوستان.من تخصصم در اکواریم اب شور هستش و در مورد طوطی ها زیاد تخصص ندارم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط samar_sasani نمایش پست ها
    ممنونم واقعا از پاسخ سریع و زیبای شما.والا ترچیح میدم سرنگی نخرم چون صبح تا ظهر یرکار هستم و کسی نیست بش رسیدگی کنه.اگه امکان داره در مورد زمان و محل مطمئن برای خرید هم راهنمایی کنید دوستان.من تخصصم در اکواریم اب شور هستش و در مورد طوطی ها زیاد تخصص ندارم
    من به شما توصیه میکنم تا اوایل تیر ماه صبر کنید تا بازار و اینترنت پر بشه از جوجه های تازه دونه خور شده که تغذیه ی سرنگی که سخت ترین مرحله هست رو پشت سر گذاشتن تهیه کنید.در حال حاضر بهترین جا برای خرید آزادگانه.چراکه تعداد جوجه ی زیادی اونجا موجوده و این انتخاب رو آسونتر میکنه.

صفحه 137 از 529 نخستنخست ... 3787118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156187237 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)