صفحه 13 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263113513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 5288
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام جوجه ملنگوی من حدود 4ماهشه و چند روزیه که لکه کرم رنگی روی نوکش ایجاد شده میخواستم بپرسم علت چیه و اینکه چیکارکنم اینم عکسش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوست عزیز (da vinci) ممنون از پاسخ دادن به سوال های بچه ها.
    در مورد این که شما میگه از این دو حالت خارج نیست (البته در موارد خیلی نادر ممکنه خارج بشه) اگه کمبود کلسیم باشه با غذایی که دارای کلسیم هستش این مشکل رفع میشه......اگه اون نکته ای که شما گفتی باشه (من تا به حال نشنیده بودم) با اون رژِمی که شما گفتی سازگاره............پس : بهتره در رژِیم غذاییش از هر دو نوع موجود باشه تا اگه شکی وجود داره برطرف بشه.
    در مورد حمام آفتاب متوجه منظورتون نشدم .......طوطی باید آفتاب بخوره !!!! ولی در مورد سفیدی نوکش زیاد تاثیری نداره.............
    بله کاملا درسته، پیشگیری کمبود کلسیم ضرری که نداره هیچ، بلکه لازمه.... فقط میخواستم کشف کنیم ببینیم دلیل واقعی سفیدی ها چیه.... برای همین هم از حموم آفتاب تعجب کردم نه به خاطر اینکه لازم نیست (مسلما لازمه)، میخواستم بدونم تاثیری روی سفیدی ها داره یا نه که شما مشخص کردیش، بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام .

Da vinci جان فکر کنم شما درست میگفتی .

بردمش کلینیک . یه تعداد قطره بهش داد و ناخن هاش را کوتاه کرد . گفت سینوزیتش میخواد شروع بشه ! نباید باد بهش بخوره . و اتاق را باید مرطوب نگه دارم . یه پودر زرد رنگ (فکر کنم ویتامین)هم داد گفت یه نوک چاقو بریزم تو آبش . همراه با یه ذره عسل!! .پرسید چی بهش میدم . گفتم تخمه وسیب و کیوی و هویج . یه پماد تتراسیکلین 1 درصد هم داد گفت بمالم به مماخش(دماغش ) . من یادم رفت ازش بپرسم دماغ این طوطی ها دقیقا کجاست ؟

الان توی شکل بالا دماغش کجاش میشه ؟

گفت تقریبا 2 و نیم سالشه . اگه میدونستم پرش هم میبردم همینجا کوتاه کنه . قشنگ هوله پیچید دورش و خیلی آروم معاینه اش کرد . اصلا اذیت نشد . دیروز توی مغازه اینقدر جیغ زد که دیگه صداش در نمیومد . بی رحم(مغازه داره) .

گیج بازی : کف دریا که من خریدم یه طرفش مثل صدف محکمه و یه طرفش نرمه . من به سمت سفتش براش چسبونده بودم بعد میگفتم چرا بهش نوک نمیزنه . شما که گفتید نرمه نگاه کردم دیدم باید اونطرفی بزنم . حالا بهتر شده . یکم باهاش بازی میکنه .
    در مورد تتراسیکلین¹ مراقب باشیا، هرچند دوزش پایینه ولی بازم خطرناکه، بهتره مراقب باشی که بیشتر از تجویز پزشک استفاده نکنی

و در مورد مجرای بینی :

این طور که تو عکس دیده میشه مثل اینکه کاملا کیپ شده.... همین طوره؟

اما حالا که بحثش پیش اومد بذارید بیشتر توضیح بدم
    :

اولیش اسکلت طوطیه دومیشم آناتمیشه
    ² البته فکر کنم مدل کلی برای طوطی سانانه و اگر هم نه، که دقیقا نمیدونم مال کدوم گونه هست؛ ولی با ملنگو ها مشترکات زیادی داره و میشه ازش استفاده کرد(بینی، جلوی چشم "nostril" هست)

یک زمانی برای خود منم سوال بود که گوش پرنده ها کجاست، که تو این عکس معلوم شده، راستی به قلب پرنده دقت کردید، با وجود این که بال زدن های بلند مدت چندین برابرِ سخت ترین فعالیت های انسان انرژی میبره، ولی از لحاظ نسبی قلبش با قلب انسان برابره!

یه چیز دیگه هم که گفتم شاید براتون جالب باشه عکس این فسیله که نشون میده سیر جابجایی بینی در پرنده ها چه شکلی بوده³ :

اون شیاری که با "NO" مشخص شده مجرای بینی هست، همون طور که می بینید در پرنده های اولیه مجرای بینی جلو تر بوده و تقریبا در قسمت انتهایی منقار قرار داشته
    (البته طوطی سانان جریانشون فرق میکنه)

_
    3. منبع : http://www.pnas.org/content/102/52/18998.long

با سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    سلام
    خسته نباشید
    من یه طوطی ملنگو خریدم
    پر هاش کامل وغذه هم به خوبی میخوره ولی خیلی از من می ترسه به هیچ وجه نمی زاره من نزدیک بشم تا میرم جلو به تکاپو می افته که در بره ؟؟چی کارکنم؟؟روزا هم ساعت 6 صبح بیدار میشه وداد میزنه تا من بیدار شم وقتی من بیدار میشم اونوقت خودش می خوابه این طبیعیه؟؟؟ وقتی هم که می خواد بره حموم میره جلوی در حموم من فقط در صورتی که خیس و اب روشه می تونم بهش دست بزنم که اونم باز میخوواد گاز بگیره ؟؟؟از وقتی هم که تو حموم بالشو زدم بیشتر ازم میترسه چی کارکنم؟؟؟ البته بچه خوبی حرف ادمو میفهمه مثالا وقتی دعواش میکنی میفهمه و داد میزنه بیشتر ساعات روزم از قفس بیرونه ولی با این حال نمیزاره نزدیکش شم چی کارکنم؟؟چطوری بهش یاد بدم حرف بزنه؟؟یه چیز دیگه وقتی کنارش میشینم صدایی مثل فوت کردن از خودش در میاره این طبیعیه؟؟ ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط nik_ruh2000 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من یه طوطی ملنگو خریدم
    پر هاش کامل وغذه هم به خوبی میخوره ولی خیلی از من می ترسه به هیچ وجه نمی زاره من نزدیک بشم تا میرم جلو به تکاپو می افته که در بره ؟؟چی کارکنم؟؟روزا هم ساعت 6 صبح بیدار میشه وداد میزنه تا من بیدار شم وقتی من بیدار میشم اونوقت خودش می خوابه این طبیعیه؟؟؟ وقتی هم که می خواد بره حموم میره جلوی در حموم من فقط در صورتی که خیس و اب روشه می تونم بهش دست بزنم که اونم باز میخوواد گاز بگیره ؟؟؟از وقتی هم که تو حموم بالشو زدم بیشتر ازم میترسه چی کارکنم؟؟؟ البته بچه خوبی حرف ادمو میفهمه مثالا وقتی دعواش میکنی میفهمه و داد میزنه بیشتر ساعات روزم از قفس بیرونه ولی با این حال نمیزاره نزدیکش شم چی کارکنم؟؟چطوری بهش یاد بدم حرف بزنه؟؟یه چیز دیگه وقتی کنارش میشینم صدایی مثل فوت کردن از خودش در میاره این طبیعیه؟؟ ممنون
    سلام
    دوست عزیزم لطفا یک عکس از طوطیت برای من بذار ... حتما این کار را انجام بده اینطوری نمیتونم نظر بدم یک عکس واضح ازش بذار از این سایتی که برات میذارم برای آپلود عکست استفاده کن :
    http://www.parsishare.ir/

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    [QUOTE=nafiseh65;26265]سلام جوجه ملنگوی من حدود 4ماهشه و چند روزیه که لکه کرم رنگی روی نوکش ایجاد شده میخواستم بپرسم علت چیه و اینکه چیکارکنم اینم عکسش

سلام
    طوطی شما باید توسط دامپزشک معاینه و در صورت نیاز براش دارو تجویز بشه می تونید سوال خودتون را در بخش دامپزشکی مطرح کنید اما معمولا دامپزشک سایت کمی دیر به سایت سر میزنه

می تونی برای معاینه ببری دامپزشکی ... ایجاد این حالت روی منقار دلایل زیادی می تونه داشته باشه که باید توسط فرد مجرب در موردش تصمیم گیری بشه ............ خبرش را به ما هم بد
    ه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام......من طوطیمو بردم دامپزشکی دکتر ویتامین آ و آی داد و کپسول............گفت چهار روز دیگه خوب میشه:smile (224):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام جوجه ملنگوی من حدود 4ماهشه و چند روزیه که لکه کرم رنگی روی نوکش ایجاد شده میخواستم بپرسم علت چیه و اینکه چیکارکنم اینم عکسش

همونطور که شیکرای عزیز گفتن بهترین راه پزشک مجربه، اما یه سوال دیگه داشتم، مطمئنید چهار ماهش هست، آخه پرای صورتش که اینطور نشون نمیده و به نظر میاد هنوز با سرنگ تغذیه میشه، اگه میتونید یه عکس کامل ازش بذارید.... و یه چیز دیگه، کلا رنگ و رخ نکش زیاد جالب نیست، مخصوصا این کبودی دورش، پس بهتره حتما به دام پزشک مراجعه کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها
    سلام......من طوطیمو بردم دامپزشکی دکتر ویتامین آ و آی داد و کپسول............گفت چهار روز دیگه خوب میشه
    خب پس اونطور که معلومه همه سرنخ ها بر میگردن به این ویتامین آ و فعلا مظنون اصلی پیدا شده، مثل اینکه مشکل خانم شقایق از بیماری های ثانویه است (قارچی)، البته هنوزم نمیشه با اطمینان گفت، ولی به صورت نیمه مطمئن میتونیم بگیم اگر سفیدی ای روی منقار مشاهده شد بدونید که ویتامین آ کمی بهش رسیده و باید غذاییش عوض بشه

مثل

این دوستانی که همین مشکل رو دارن اگه میشه عکس نک طوطیشون رو بذارن تا مستند بشه چون این عکسای من دقیق دقیق، مال این مشکل نیستن

با سپاس

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    خیلی خیلی ممنون Da Vinci جان . توضیحاتت زیادی کامل بود .:smile (22):

امروز یه روش پیدا کردم که هم توی دهنش را ببینم و هم دست به نوکش بزارم ( برای دوستانی که ملنگو شون اهلی نشده مفیده ) . اول باید طوطی را گرسنه بگذارید . بعد زمانی که توی قفس هست تخمه را از سقف وارد قفس کنید . اینطوری طوطی خیز برمیداره که تخمه را بگیره و هم دهنش را به سمت بالا باز میکنه (که داخلش معلوم میشه ) و هم میتونید با یک انگشتتون سریع دست به نوکش بگذارید . البته مریض نیستیم که همینطوری دست به نوکش بذاریم چون از این کار خوشش نمیاد . من برای مالیدن پماد از این روش استفاده کردم . داخل دهنش هم چیز غیر عادی ندیدم (لکه ای نبود. نه رو زبونش نه سقف دهنش ) .

امروز کلا با میوه لج کرده بود . فقط سیب و هندوانه خورد و تا عصر گشنه موند ( به کیوی و هویج لب نزد) . ولی عصر حسابی تخمه خورد . نگفتید برای کلسیم پوست تخم مرغ را آسیاب کنم بپاشم روی سیبش خوبه یا نه ؟ اگه خوبه تخم مرغش پخته باشه یا نه ؟

یه سوال دیگه : برای ویتامین آ طبیعی میشه پودر فلفل قرمز تند(توی مقاله ای که لینک داده بودید در ابتدای جدول منابع ویتامین آ بود) را بپاشم روی سیبش ؟ (آخه تنها چیزی که بی درد سر میخوره سیبه ) . من معتقدم هر چیزی طبیعیش بهتره . خیلی از دارو خوشم نمیاد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون Da Vinci جان . توضیحاتت زیادی کامل بود .:smile (22):

امروز یه روش پیدا کردم که هم توی دهنش را ببینم و هم دست به نوکش بزارم ( برای دوستانی که ملنگو شون اهلی نشده مفیده ) . اول باید طوطی را گرسنه بگذارید . بعد زمانی که توی قفس هست تخمه را از سقف وارد قفس کنید . اینطوری طوطی خیز برمیداره که تخمه را بگیره و هم دهنش را به سمت بالا باز میکنه (که داخلش معلوم میشه ) و هم میتونید با یک انگشتتون سریع دست به نوکش بگذارید . البته مریض نیستیم که همینطوری دست به نوکش بذاریم چون از این کار خوشش نمیاد . من برای مالیدن پماد از این روش استفاده کردم . داخل دهنش هم چیز غیر عادی ندیدم (لکه ای نبود. نه رو زبونش نه سقف دهنش ) .

امروز کلا با میوه لج کرده بود . فقط سیب و هندوانه خورد و تا عصر گشنه موند ( به کیوی و هویج لب نزد) . ولی عصر حسابی تخمه خورد . نگفتید برای کلسیم پوست تخم مرغ را آسیاب کنم بپاشم روی سیبش خوبه یا نه ؟ اگه خوبه تخم مرغش پخته باشه یا نه ؟

یه سوال دیگه : برای ویتامین آ طبیعی میشه پودر فلفل قرمز تند(توی مقاله ای که لینک داده بودید در ابتدای جدول منابع ویتامین آ بود) را بپاشم روی سیبش ؟ (آخه تنها چیزی که بی درد سر میخوره سیبه ) . من معتقدم هر چیزی طبیعیش بهتره . خیلی از دارو خوشم نمیاد .
    سلام

چشم، از این به بعد حواسم به طول پیامام هم هست :smile (165):
    اینی که گفتی واقعا
    روش جالبیه،ولی اگه قفسش از این استیل بزرگا باشه چی؟ به هر حال امیدوارم حال طوطیت خوب خوب بشه.... و اگر هم اثری از لکه داخل دهنش نیست که خیلی عالیه

برای اینکه ش رو تغییر بدید که تو صفحه 4 دیدم "Shikra" براتون توضیح داده بودند و شما هم که گفتید نتیجه داده پس مشکل کجاست؟

در مورد پوست تخم مرغم تا حالا نشنیدم منبع مناسبی برای کلسیم باشه و تا جایی که میدونم از جنس آهکه، در هر حال برای استفاده از تخم مرغ باید خوب پخته بشه چون ممکنه آلوده باشه

ولی از اونجایی که مورد شما اورژانسیه و وقت کافی نداری دنبال غذای مناسب بگردی و بعدشم طوطیت رو راضی کنی که بخوردش، بهترین راه همون قطره مولتی ویتامین و قطره مواد معدنیه، دکتر در این باره چیزی نگفت؟

در مورد اون سایت هم من که گفتم غذاهایی رو که پیشنهاد کرده تایید نمیکنم، پاورقیش رو یه نگاه بندار!....در یک منبع مطمئن خوندم که فلفل قرمز (نه فلفل دلمه ای) میتونه خیلی هم خطرناک باشه و قبل اینکه بخواد کمبود کلسیم رو جبران کنه، حتی طوطی رو بکشه

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام به دوستا گلم

امیدوارم ملنگوهای همه سر حال بتشند و مریض نشند انشاا...

یه سوال داشتم از دوستان با تجربه.
    طبق لینکی که داده بودید در مورد تغذیه مطالعه کردم.جالب بود و ممنون از راهنماییتون.الان شروع کردم از میوجات به غذایییش اضافا میکنم.

سوالم اینه:

حود 10 روز پیش از اون پرنده فروشی که جوجه ملنگوی نازم خریده بودم.پرسیدم که الان که طوطی من بزرگ شده چی بهش بدم.اول پرسید پرواز میکنه.گفتم بله ولی نه خیلی خوب.اونم گفت بذار 10 روز دیگه بگذره و این غذا رو بهش بده.
    نیم کیلو تخم ارزن(غذای مرغ عشق)داد الان گذاشتم خوشش میاد و میخوره.راستش بخواین میترسم که بپره تو گلوش چون تازه یواش یواش دون خور شده و خودش میخوره.
    به نظر شما این غذا " ارزن" رو بهش بدم یا خطرناکه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    در ضمن چند روز پیش هم تو پستهای قبلیم عکس جوجم گذاشته بودم.در صورت نیاز بگید عکس جدید بگیرم بذارم.

صفحه 13 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263113513 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)