کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

شما دوتا طوطی ملنگو دارید؟

آخه یکی در تایپ دیگری نر هست و این هم که ماده .

نرو ماده خریداری کردی .؟

دوپست جدا گانه ایجاد کردید با عث سر درگمی میشود.
    جناب ایشون از نقل قول استفاده کردن.یعنی ملنگویه ماده برای کاربر mandi هست

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط ملنگو دار نمایش پست ها
    سلام من ملنگو. خریدارم

دوست عزیز این تاپیک گفتگو درمورد طوطی ملنگوه

برای خرید طوطی لطفا در تاپیک انجمن خرید و فروش طوطی سانان و پرندگان پست بگذارید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahyaniko نمایش پست ها
    [IMG][/IMG]
    طوطی شما یک ملنگوی ماده بالغ هست

این یعنی نمیتونید روی رام شدن به صورت تمام و کمال حساب کنید

و اگر حرف نمیزنه از این به بعد هم، به سختی یا بهتر بگم که نمیتونه بزنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز . یک مدت این تاپیک خیلی بی سر و صدا بود
    من می خواستم ملنگومو بدم یه عروس بگیرم. یه مدتی فقط توی انجمن عروس هلندی ها بودم ،از صحبت های بچه ها استفاده کردم و بازار پرنده فروش هارو بالا و پایین کردم. ولی هنوز نتونستم تصمیم بگیرم

ولی مشکل من الان چیز دیگست من از روز اولی که طوطیمو گرفتم منقارش مشکل داشته تا امروز. عکسش توی صفحه ی 126 هست. همش در حال پوست شدن یا مثل ترک خوردن. خودم فکر می کنم واسه کمبود کلسیوم. کف دریا هم نمی خوره، تخم مرغ و پوست تخم مرغ هم نمیخوره، به استخوان هم لب نمیزنه. اگر برای دوستان مقدور هست علتشو بگید و اگر دارویی نیاز داره ، اسمش به همراه طریقه مصرفش رو هم بگید.
    ممنون و متشکر.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز . یک مدت این تاپیک خیلی بی سر و صدا بود
    من می خواستم ملنگومو بدم یه عروس بگیرم. یه مدتی فقط توی انجمن عروس هلندی ها بودم ،از صحبت های بچه ها استفاده کردم و بازار پرنده فروش هارو بالا و پایین کردم. ولی هنوز نتونستم تصمیم بگیرم

ولی مشکل من الان چیز دیگست من از روز اولی که طوطیمو گرفتم منقارش مشکل داشته تا امروز. عکسش توی صفحه ی 126 هست. همش در حال پوست شدن یا مثل ترک خوردن. خودم فکر می کنم واسه کمبود کلسیوم. کف دریا هم نمی خوره، تخم مرغ و پوست تخم مرغ هم نمیخوره، به استخوان هم لب نمیزنه. اگر برای دوستان مقدور هست علتشو بگید و اگر دارویی نیاز داره ، اسمش به همراه طریقه مصرفش رو هم بگید.
    ممنون و متشکر.
    پوسته شدن نوک تا حدی طبیعی هست
    برای پرندتون نشیمن سوهاندار با مقداری اسباب بازی بزارید
    نیازی به دادن تخم مرغ نیست
    یک سنگ مینرال اویز کنید اگر نیاز باشه میخوره
    میتونید ز قطره کلسیم تابرنیل استفاده کنید مارک معتبری هست و قابل اطمینان
    کلم بروکلی -سبزیجان -میوه جات -انواع فلفل در سبد غذایی پرندتون بزارید بعد از مدتی با نشاط میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    پوسته شدن نوک تا حدی طبیعی هست
    برای پرندتون نشیمن سوهاندار با مقداری اسباب بازی بزارید
    نیازی به دادن تخم مرغ نیست
    یک سنگ مینرال اویز کنید اگر نیاز باشه میخوره
    میتونید ز قطره کلسیم تابرنیل استفاده کنید مارک معتبری هست و قابل اطمینان
    کلم بروکلی -سبزیجان -میوه جات -انواع فلفل در سبد غذایی پرندتون بزارید بعد از مدتی با نشاط میشه

اگه میشه یک عکس از نشیمن سوهاندار بزارید.

ممنون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها

اگه میشه یک عکس از نشیمن سوهاندار بزارید.

ممنون.
    دوست عزیز من اپلود میکنم اما ایراد میگیره با اینکه 6کیلو بیشتر حجم نداره!
    در جای دیگه پلود کردم خدمت شما ::
    ویرایش توسط nafiseh65 : 9th March 2013 در ساعت 08:53 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی -طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11623
    سلام
    من یک جوجه طوطی ملنگو شیش ماهه ای گرفتم الان یک هفته ی اومده خونمون ولی خیلی از من میترسه وقتی نزدیک قفسش میشم می خواد فرار کنه تازگی ها اونو حدود دو ساعت بیرون میارم ولی نمی زاره بهش نزدیک بشم ومدام فرار میکنه وقتی هم که میگیرمش دستمو گاز میگیره که باعث میشه دستم خونی بشه ودستمو سریع میکشم واونو ول میکنم.من الان اونو با دست کش میگیرم وبا وجود دست کش هم گاز میگیره ولی وقتی سرشو ناز میکنم حدود 30ثانیه آروم میشه وبعد دو باره تلاش یکنه فرار کنه واز دست من هیچی نمی خوره با وجود اینکه 3ساعت گشنش گزاشتم بازم هیچی نمی خوره فکر کنم صاحب قبلیش اونو میزده چون یک قسمت از سرش پراش ریخته هسته الان نمی دونم چکار کنم تا هالا باون دعوا هم نکردم ولی شاید جلوی اون با برادرم بحث کرده باشم الان برای رام ودستی کردنش چکار کنم ومدت رام ودستی شدنش چند روزه.اون تو سن 6ماهگی میتونه حرف بزنه حتی یکم نا معلوم.برای رام کردنش خیلی مشکل دارم الان فکرم کلن مشغول اونه وخیلی خیلی خیلی ناراهتم
    راستی حتما اسمش باید میتو باشه.چکار کنم به اسمی آدتش بدم
    اگه میشه جواب رو هم اینجا بدین

ترو خدا کمکم کنین اینا همه اتفتقا بود که گفتم.
    ویرایش توسط sepideh : 24th March 2013 در ساعت 02:13 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein001 نمایش پست ها
    سلام
    من یک جوجه طوطی ملنگو شیش ماهه ای گرفتم الان یک هفته ی اومده خونمون ولی خیلی از من میترسه وقتی نزدیک قفسش میشم می خواد فرار کنه تازگی ها اونو حدود دو ساعت بیرون میارم ولی نمی زاره بهش نزدیک بشم ومدام فرار میکنه وقتی هم که میگیرمش دستمو گاز میگیره که باعث میشه دستم خونی بشه ودستمو سریع میکشم واونو ول میکنم.من الان اونو با دست کش میگیرم وبا وجود دست کش هم گاز میگیره ولی وقتی سرشو ناز میکنم حدود 30ثانیه آروم میشه وبعد دو باره تلاش یکنه فرار کنه واز دست من هیچی نمی خوره با وجود اینکه 3ساعت گشنش گزاشتم بازم هیچی نمی خوره فکر کنم صاحب قبلیش اونو میزده چون یک قسمت از سرش پراش ریخته هسته الان نمی دونم چکار کنم تا هالا باون دعوا هم نکردم ولی شاید جلوی اون با برادرم بحث کرده باشم الان برای رام ودستی کردنش چکار کنم ومدت رام ودستی شدنش چند روزه.اون تو سن 6ماهگی میتونه حرف بزنه حتی یکم نا معلوم.برای رام کردنش خیلی مشکل دارم الان فکرم کلن مشغول اونه وخیلی خیلی خیلی ناراهتم
    راستی حتما اسمش باید میتو باشه.چکار کنم به اسمی آدتش بدم
    اگه میشه جواب رو هم اینجا بدین.

ترو خدا کمکم کنین اینا همه اتفتقا بود که گفتم.

سلام. دوست عزیز شما فکر میکنید صاحب قبلیش ممکنه طوطی رو زده باشه !! ممکنه ولی طوطی وقتی وارد خونه جدید میشه استرش داره ، محیط جدید ، صاحب جدید و ... .

بدون در نظر گرفتن رفتار صاحب قبلیش ، باید بگم تمام کارهاتون اشتباه بوده تا الان

باید بهش فرصت میدادین به مدت دو هفته فقط و فقط به محیط خونه عادت کنه . این یعنی اینکه به جز تعویض آب ، غذا و روزنامه کف قفس نباید بهش نزدیک میشدین .طوطی ها خیلی باهوشن تمامی حرکات رو زیر نظر میگیرن ، کوچکترین اشتباه شما باعث میشه طوطی دیرتر رام بشه

با دست نباید می گرفتینش . برای روی دست اومدن ، طوطی باید به صاحبش مخصوصا دست صاحبش اعتماد داشته باشه که تو این مدت کم مطمئنا اعتماد نداره بهتون ، استفاده از دستکش هم یه کار اشتباه دیگه بوده، هیچوقت ازدستکش استفاده نکنید

دست شما رو گاز گرفته ، دستتون خونه اومده ، دستتون رو کشیدین ، اینم یه کار اشتباه دیگه ، با اینکار طوطی یاد میگیره با گاز گرفتن شما رو دور کنه ، که به زور با دست نگیریدش ( باید بهش حق بدین )

برای نوازش سر ، و با دست غذا دادن هم زوده

گشنه نگه داشتنه طوطی کلا کار اشتباهیه مخصوصا زمانی که استرس وارد شدن به محیط جدید رو داره .

بستگی به طوطی وصاحب طوطی داره .نمیشه زمان دقیق گفت که مدت رام شدن طوطی چقدره . ولی با این ااشتباهات ، مدت رام شدنش بیشتر میشه . صاحب طوطی اگه برای رام شدنش عجله نداشته باشه مطمئنا زودتر نتیجه میگیره

کاری که باید انجام بدین :

به مدت دو هفته هیچ کاری به کارش نداشته باشید ، با دست نگیریدش ، با دست غذا ندین بهش ، سرش رو نوازش نکنید ، گرسنه نگهش ندارید ، دست رو الکی نبرید سمتش برای دفاع گاز بگیره ، کلا نزدیک قفس نرید بهجزبرای تعویض ظرف آب و غذا و روزنامه کف قفس . و هر غذایی ذوست داره بهش بدین

باید بفهمه وقتی نزدیک قفس میشید قرار نیست بلایی سرش بیاد ،

اسمش رو هم اگه تغییربدین و یه مدت با همون اسم صداش کنید یاد میگیره ، فعلا کاری که گقتم رو انجام بدین تغییر اسم جز مراحل رام شدن نیست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی -طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11623
    سلام
    از راهنمایی شما ممنونم ولی در مورد اینکه میتونه تواین سن صحبت کنه چیزی نگفتین وحتی یک کلمه نا معلوم.

صفحه 129 از 529 نخستنخست ... 2979110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148179229 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)