همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط koolak نمایش پست ها
    سلام

دوستان یه طوطی ملنگو حدودا سه ساله امیدی هست چیزی یاد بگیره ؟

با تشکر
    سلام دوست عزیز.این طوطی شاید از نظر قیمت خیلی به صرفه باشه نسبت به یک جوجه ولی اصلا دیگه قابل رام کردن و آموزش دادن نیست و متاسفانه خریدش اصلا به صلاح نیست.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوست عزیز.مشکل پرجوی فقط و فقط یک عامل استرسی و عصبی هست و باید به مرور از سرش بیفته و با داروهای آرام بخش که یک هفته ای باشه جواب نمیده.شما سعی کنید براش اسباب بازی هایی بخری که قسمت طنابیش بیشتر باشه و طوطی به جویدن و ریش ریش کردن اون رقبت پیدا کنه.مواقعی که پرجوی میکنه اصلا دعواش نکنید و براش تنبیهی در نظر نگیرید.سعی کنید مواقعی که توی قفس هست تنها نمونه و سرگرم باشه همیشه.مواقعی هم که میخواد بخوابه محیط رو کاملا تاریک کنید و اگر به کاور عادت داره روش رو بپوشونید تا توی زمانی که شروع به خوابیدن میکنه تا کامل خوابش ببره شروع به پر جوی نکنه و یکسره بخوابه.تحت هیچ شرایطی دیگه پرهاش رو کوتاه نکنید و بذارید با پرریزی پرهای جویده شدش هم بریزه و پرهای جدید جایگزینش بشه.برای تقویت پرهاش هم از قطره های مکمل استفاده کنید.مهمترین عامل برای از بین بردن این عادت حوصله ی شماست.موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahlsh نمایش پست ها
    سلام، ممنون از توضیحاتتون،اسمشو دقیقا نمیدونم ولی دکتر گفت کاهش استرس،آره تو خونه خیلی پرواز میکرد واسه اینکه بهش آسیب نرسه بالاشو کوتاه کردم، میدونین که خرابکاریم زیاد می کنن،نه با همه اعضای خونواده خوبه و میذاره بوسو نازش کنن، تو هردو پر جوی می کنه البته بیشتر تو قفس موقع خواب وقتیم که بیداره اگه بیکار بشه خیلی به پراش ور میره و میجوه گاهی اوقات، من خیلی باهاش بازی می کنم ولی واقعا نمیتونم هر لحظه حواسم بهش باشه،
    در مورد عکس هم راهنما رو خوندم اما زیاد متوجه نشدم از کجا باید ارسال کنم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.
    سلام . اشتباه ما اینه که به طوطی اجازه میدیم که تمام روز آزاد باشه و بعد میپره و کلا یه جا آروم نمیگیره و خرابکاری هم تا دلشون بخواد میکنن و.... بعد پرشون رو کوتاه میکنیم که جلوی این رفتارا رو بگیریم . ولی کار ما از اول اشتباه بوده . اونا تقصیری ندارن .

طوطی خودمم پرجوی داره . میتونم بگم دقیقا شرایط شما رو داشتم ودارم . منم به خاطر اینکه طوطیم خرابکاری می کرد ودیگران رومی ترسوند پرش روکوتاه کردم . بعد از چند ماه شروع کرد به پر جوی و الان می تونم بگم بعد از 7 ماه تازه خوب شده . تمام شرایط استرس زا رو از بین بردم . تا تونستم به اینجا برسونمش . هنوزم قطعی نمیتونم بگم خوب شده یانه . شما تا یه مدت بایــــــــد وقت بذاری براش . باید حواسش رو پرت کنی. مشکل همیشه وقت خوابه طوطیه . من واسه این یه راه حل پیدا کردم مطمئنم که واسه طوطی من جواب داد .ولی تضمین نمیکنم که واسه همه طوطیها مناسب باشه . یکی ازکاربرای بخش کاسکو هم طوطیش پرکنه .اونجا توضیح دادم که چیکار کردم واسه خوب شدن طوطیم. این پست رو تا صفحه بعدش بخون

http://www.parsipet.ir/thread10936-36.html#post81598

بعد اگه سوالی داشتی اینجا بپرس . وضعیت طوطی شما اونقدر هم بد نیست ولی خب تازه اولشه .

یه مشکل مهمتری که طوطی شما داره اینه که پراش ضعیفه. این خطوط سیاه روی پر رو میبینی ؟؟بهش خطوط استرس میگن . این خطوط فقط زمانی روی پر ایجاد می شن که پر جدید در حال رشد باشه یعنی وقتی طوطی تو لکه . وجود این خط ها روی پر نشون دهنده سو تغذیه یا تغذیه نامناسب ،شرایط استرس زا و حتی بیماری میتونه باشه .اگه طوطی مشکلی نداشته باشه پر صاف و یه دست رشد میکنه . کلا پرایی که بعد از تو لکی طوطی در میان ، نشوندهنده وضعیت درونی طوطی هستن . طوطی منم این مشکل براش پیش اومده . به صورت علمی نمی خوام این رو ثابت کنم ولی دارم به چشم میبینم که یکی از دلایل پر جوی ناراضی بودن طوطی از وضعیت پرشه . .همزمان با اینکه داری جلوی پرجوی رو میگیری ، به تغذیش هم خوب برس . و همونطور که آقای اسکندری گفتن از مکمل ها استفاده کن.

من امروز درباره خطوط استرس ترجمه گذاشتم که بیشتر متوجه این قضیه بشی . خودم وقتی فهمیدم خیلی ناراحت شدم . خطوط استرس چند نوعه.

http://www.parsipet.ir/thread14320.html#post83386

باید همه ما این رو بدونیم. حتما بخون .برای درک بیشتر هم عکسای زیادی گذاشتم
    ویرایش توسط sepideh : 26th November 2012 در ساعت 03:00 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    از دوستان کسی طوطی با قیمت مناسب و سن 3 تا 7ماه نداره؟ رام؟
    یا فروشگاهی چیزی سراغ ندارین؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    از دوستان کسی طوطی با قیمت مناسب و سن 3 تا 7ماه نداره؟ رام؟
    یا فروشگاهی چیزی سراغ ندارین؟
    سلام

تو بخش خرید و فروش پیگیری کنید این جور مباحث رو ، خودتون هم زودتر به نتیجه میرسید

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    با عرض سلام و خسته نباشید.
    میشه یه مقاله یا یه راهنمایی درمورد تشخیص سن طوطی سبز (ملنگو) از روی رنگ چشم بزارید. اگر براتون مقدور بود با عکس باشه.
    با تشکر.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید.
    میشه یه مقاله یا یه راهنمایی درمورد تشخیص سن طوطی سبز (ملنگو) از روی رنگ چشم بزارید. اگر براتون مقدور بود با عکس باشه.
    با تشکر.

سلام

رنگ چشم ملنگو ها تا سن3-4 ماهگی مشکی هست

از 5 ماهگی یواش یواش به رنگ دودی تبدیل میشه

تا سن 1سالو 8-9 ماهگی طوسی

و در آخر به سفید و صدفی تبدیل میشه

در جوجه های نر از حدود7 - 8 ماهگی آثار طوق خیلی کم ظاهر میشن

اینم عکس یه جوجه 5 ماهه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    ممنونم از راهنماییتون. ولی من دنبال یه جواب دیگه بودم. من یه ملنگو دارم سنشو دقیق نمی دونم. و به نر یا مادگیش هم شک دارم. رنگ چشم مشکی با یه نوار باریک طوسی دور حلقه ی سیاه چشم. یه خط خیلی کمرنگ پشت گردنش به رنگ سبز کمرنگ داره. موقع تخمه خوردن مردمک چشمش تنگ و گشاد میشه. عکس هم دارم ولی بلد نیستم بذارم. تویه پستی خوندم چطوری باید عکس گذاشت ولی بازم متوجه نشدم.
    ببخشید یکم طولانی شد.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طوطی و قناری
    شماره عضویت
    10682
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون. ولی من دنبال یه جواب دیگه بودم. من یه ملنگو دارم سنشو دقیق نمی دونم. و به نر یا مادگیش هم شک دارم. رنگ چشم مشکی با یه نوار باریک طوسی دور حلقه ی سیاه چشم. یه خط خیلی کمرنگ پشت گردنش به رنگ سبز کمرنگ داره. موقع تخمه خوردن مردمک چشمش تنگ و گشاد میشه. عکس هم دارم ولی بلد نیستم بذارم. تویه پستی خوندم چطوری باید عکس گذاشت ولی بازم متوجه نشدم.
    ببخشید یکم طولانی شد.
    سلام
    ضمن خوشامد گویی به شما دوست عزیز
    چشم طوطی من هم به رنگ چشمای طوطی شماست
    مشکی و یه هاله ی طوسی دورش.
    طوطی من الان 10 ماهشه وعلاوه بر اون نوار باریک سبز یه هاله خیلی کم رنگ
    مشکی هم داره دور گردنش میندازه که نشون دهنده ی نر بودنشه
    تمام طوطی ها وقتی میخوان تمرکز کنند مردمک چشمشون باز و جمع میشه
    که امری طبیعی ست.
    برای گذاشتن عکس هم از بالای صفحه نوشته اپلود سنتر
    از اونجا میتونید استفاده کنید برای ارسال عکس
    اول باید عضو اپلود بشید بعد مراحلش رو طی کنید.
    خیلی راحته موفق باشید.

اینم عکسش ببینید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    8673
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_sepehr نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    ببخشید سوالم تکراریه اما مجبورم دوباره بپرسم. طوطی سبز حدودا از کی شروع به حرف زدن میکنه-یکی از دوستام گفت باید از 4 ماهگی حرف بزنه. نرمالش چه جوریه؟ ممنون
    سلام طوطی من از 5-6 ماهگی شروع به حرف زدن کرد. زمانی امادگی پیدا میکنه که زیر نوکش سیاه بشه. البته اگه درست گفته باشم

صفحه 125 از 529 نخستنخست ... 2575106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144175225 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)