کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    9759
    در ضمن چون من شاغل هستم تقریبا 9ساعت از روز رو پیش فندوق نیستم واسه ساعاتی که خونه نیستم چیکار می تونم واسه فندوق انجام بدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنمائیتون
    راستش من قبلا یه جوجه ملنگوی گوشتی داشتم که خوب هم بزرگ شد ولی به طور ناگهانی در عرض یک روز حالش بد شد. پیش دامپزشک هم بردمش ولی فایده نداشت و همون شب مرد. الان بعد از چند وقت داشتم عکس هاشو نگاه می کردم (خیلی دلم براش تنگ شده بود) که وقتی به عکسا دقت کردم این تغییر رنگ نوکشو دیدم. گفتم شاید یه ربطی به علت مرگش داشته باشه.
    بازم مرسی و ممنون
    تغییر رنگ در منقار ملنگو های جوجه طبیعیه و مربوط به زیر گونه های مختلفشون و غذاییه

نقل قول نوشته اصلی توسط نسرین311 نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم
    اگه یه کلمه رو روزی 20دقیقه با یه ملنگو تمرین کنی تقریبا چقدر طول میکشه تا اون کلمه رو تکرار کنه
    بهترین روش برای اینکه کلمه رو تکرار کنه چیه (جهره به جهره یا صدای ضبط شده و در تنهایی واسش اون صدا رو پخش کنیم
    این سوالتون جواب مشخصی نداره...بستگی به هوش و استعداد و علاقه طوطی به گوش کردن و تقلید صدا داره.هوش اینا هم مثل هوش انسان ها کم و زیاد داره.در ضمن هر کدومشون علائقشون متفاوته...یکی ممکنه ذاتا علاقه به تقلید صدا داشته باشه و طوطی دیگر از همون نژاد علیرغم هوش بالا علاقه ای به تقلید صدا نداشته باشه

در ضمن چون من شاغل هستم تقریبا 9ساعت از روز رو پیش فندوق نیستم واسه ساعاتی که خونه نیستم چیکار می تونم واسه فندوق انجام بدم
    اسباب بازی - ضبط تصویر و صدا و پخش اون با lcd نه تلویزیون های قدیمی...طوطی تصویر شما رو در lcd به مانند واقعیت میبینه و کاملا میشناستتون

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    7662
    سلام
    طوطی من اهلیه اما بعضی اوقات گازم میگیره چکار کنم گاز نگیره؟
    خیلی دوست دارم طوطیم حرف بزنه خیلی هم باش کار میکنم اما زمانی که خریدمش حداقل 4 ماه رو داشت و هنوزم که 1 سال رو داره به حرف نیومده به نظر شما به تلاشم ادامه بدم؟
    با این حال که همیشه بهش تخمه نمیدم اما وقتی که برای تشویق تخمه بهش میدم میگیره و پرتش میکنه دلیلش چیه؟
    ببخشید اگه سوالام زیاد بودن ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط هوتن خان نمایش پست ها
    سلام
    طوطی من اهلیه اما بعضی اوقات گازم میگیره چکار کنم گاز نگیره؟
    خیلی دوست دارم طوطیم حرف بزنه خیلی هم باش کار میکنم اما زمانی که خریدمش حداقل 4 ماه رو داشت و هنوزم که 1 سال رو داره به حرف نیومده به نظر شما به تلاشم ادامه بدم؟
    با این حال که همیشه بهش تخمه نمیدم اما وقتی که برای تشویق تخمه بهش میدم میگیره و پرتش میکنه دلیلش چیه؟
    ببخشید اگه سوالام زیاد بودن ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام

طوطیهای ملنگو و شاه طوطی گاز گرفتن توی ذاتشون هست و در رامترین حالت باز هم ممکنه گاز بگیرن

تنها کاری که میکنید از گاز گرفتنش نترسید و بهش بفهمونید که نمیتونه از گاز گرفتن به عنوان یه حربه دفاعی استفاده کنه

بله هنوزم برای سخنگوییش تمرین کنید هم رو در رو هم با سی دی

بعضی طوطی ها کلا ممکنه علاقه به تقلید نداشته باشن

ولی با تمرین حتما نتیجه میگیرید

کلا تخمه دوست داره؟ شاید غذای مورد علاقش چیز دیگه ای هست. باید بگردید و اونو پیدا کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    7662
    اره تخمه دوست داره چون وقتی براش میزارم کلی میخوره البته کم بهش میدم
    بالای طوطیم دوباره بزرگ شده راحت داخل خونه پرواز میکنه دوباره کوتاشون کنم یا نیازی نیست؟
    سوال دیگه ای هم دارم اینه که ازاد باشه بهتره یا داخل قفس باشه؟
    ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط هوتن خان نمایش پست ها
    اره تخمه دوست داره چون وقتی براش میزارم کلی میخوره البته کم بهش میدم
    بالای طوطیم دوباره بزرگ شده راحت داخل خونه پرواز میکنه دوباره کوتاشون کنم یا نیازی نیست؟
    سوال دیگه ای هم دارم اینه که ازاد باشه بهتره یا داخل قفس باشه؟
    ممنون

پرهاش اگر مجدد رشد کردن باید کوتاه بشه

روزانه مقدار مشخصی باید بیرون باشه و بازی کنه

این مقدار نباید زیاد و بیش از اندازه باشه که اگر روزی نتونستید به اون میزان بیاریدش بیرون عصبی بشه

معمولا روزی 2-3 ساعت

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    9759
    سلام
    طوطی من میل به خوردن همه غذایی داره حتی غذاهایی که کاملا واسش مضره و تا بهش ندم اروم نمیشه اینقدر صدا میکنه تا بهش بدم
    بد جنس رو حتی نمیتونم گول بزنم و یه چیز دیگه بهش بدم بارها و بارها خواستم بهش ندم ولی اروم نمیشه مثلا نون یا قند یا حتی سوسیس میخواد وحشتناکه نه ؟!
    چکار کنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    طوطی من میل به خوردن همه غذایی داره حتی غذاهایی که کاملا واسش مضره و تا بهش ندم اروم نمیشه اینقدر صدا میکنه تا بهش بدم
    بد جنس رو حتی نمیتونم گول بزنم و یه چیز دیگه بهش بدم بارها و بارها خواستم بهش ندم ولی اروم نمیشه مثلا نون یا قند یا حتی سوسیس میخواد وحشتناکه نه ؟!
    چکار کنم
    سلام . غذاهایی که نباید بخوره رو ، نزدیکش نخورید . خوردن این غذاها برای سلامتیش اصلا خوب نیست . مهم نیست که چقدر برای خوردنش مشتاقه . نون هم می تونید بدید بهش به اندازه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    سلام
    چکار کنم
    خوردن هر چیز خوشمزه ای دلیل بر مضر نبودن اون نیست ،،، هر جه قدر هم که اشتیاق باشه باز هم باید پرهیز کرد....
    ما انسان ها هم خیلی چیز ها هست که خوردنش ، با کمال خوشمزگی و اشتیاق ما برامون مضر حتی گاهی کشنده است.. به عنوان مثال خیلی ها هم خربزه رو دوست دارن، هم عسل رو .. اما اگه هر دوی اونها رو پشت سر هم بخورین و به مقدار بیشتر از کم ،، معده و روده مثل سیمان و سنگ میشه و بعضی مواقع حتی میکشه...

نه نکنین،، حتی جلوش هم خوردین ، تحمل ناراحتی و له له حیوون بهتر از تحمل مرگ اونه...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    8030
    سلام به همه دوستان
    ببخشید سوالم تکراریه اما مجبورم دوباره بپرسم. طوطی سبز حدودا از کی شروع به حرف زدن میکنه-یکی از دوستام گفت باید از 4 ماهگی حرف بزنه. نرمالش چه جوریه؟ ممنون

صفحه 123 از 529 نخستنخست ... 2373104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142173223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)