همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    ای بابا با این حساب فروشندهه سرمو عسل مالیده خدا ازش نگذره.ینی نمیتونه حرف زدن یاد بگیره؟
    هر چیزی به جز تخمه بهش بدم یا نمیخوره یا این که یه مقدار خیلی کمی میخوره.دیگه مث چند روز قبل دوسش ندارم .منو بگو که اومدم واسش یه قفس خوشگل گرفتم

اگر از قبل حرف میزده میتونه یاد بگیره بازم ولی اگر بخواییید از صفر شروع کنید بهتره بگم نه نمیتونه

بد نیس توصیه ای که به خانم فرزانه311 کردم رو شما هم انجام بدید البته قبلش مطالعه کنید

ببرید طوطیتون رو به فروشنده پس بدید و یک جوجه بگیرید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    اگر از قبل حرف میزده میتونه یاد بگیره بازم ولی اگر بخواییید از صفر شروع کنید بهتره بگم نه نمیتونه

بد نیس توصیه ای که به خانم فرزانه311 کردم رو شما هم انجام بدید البته قبلش مطالعه کنید

ببرید طوطیتون رو به فروشنده پس بدید و یک جوجه بگیرید
    بدبختی منم همینجاس اون نه تنها پس نمیگیره بلکه به کل منکر این میشه که همچین طوطی ی رو به من فروخته.من هیچ وقت به فروشنده های هندی اعتماد نداشتم و نخواهم داشت .من میگفتم طوطی نر بهتر یاد میگیره اون میگفت نه اصلا هم اینطور نیس ماده بهتر یاد میگیره.موندم این طوطی چجوری یه بالغه در حالی که حتی بلد نیس درست و حسابی بیاد رو دست.شاید درست نباشه اینجا بپرسم اما میخواستم بدونم اگه این طوطی و مرغ عشقمو بفروشم و به جاش 1جفت عروس هلندی یا رزیلا بگیرم ارزشش رو داره ؟
    راستی اون عکس رو وقتی تازه از خواب بیدار شده بود از چشمش گرفتم ینی همون موقع که چراغو روشن کردم.آخه در حالت عادی نمیزاره درست و حسابی از چشمش عکس بگیرم

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    بدبختی منم همینجاس اون نه تنها پس نمیگیره بلکه به کل منکر این میشه که همچین طوطی ی رو به من فروخته.من هیچ وقت به فروشنده های هندی اعتماد نداشتم و نخواهم داشت .من میگفتم طوطی نر بهتر یاد میگیره اون میگفت نه اصلا هم اینطور نیس ماده بهتر یاد میگیره.موندم این طوطی چجوری یه بالغه در حالی که حتی بلد نیس درست و حسابی بیاد رو دست.شاید درست نباشه اینجا بپرسم اما میخواستم بدونم اگه این طوطی و مرغ عشقمو بفروشم و به جاش 1جفت عروس هلندی یا رزیلا بگیرم ارزشش رو داره ؟
    راستی اون عکس رو وقتی تازه از خواب بیدار شده بود از چشمش گرفتم ینی همون موقع که چراغو روشن کردم.آخه در حالت عادی نمیزاره درست و حسابی از چشمش عکس بگیرم

به نظر من هر دوشونو بفروشید و یک جوجه عروس بخرید

نگهداشتن جفت خیلی دردسر و وقت میخواد

در ضمن وقتی جفت بخرید دیگه با شما اخت نمشه و نمیتونید از بودنش لذت ببرید و باهاش بازی کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    هنوز هیچی
    شماره عضویت
    9583
    سلام به همگی.راستش من اول می خواستم یه جوجه ملنگو بگیرم اما فهمیدم بزرگ کردنش کار زمان بری هست و من هم وقتش رو ندارم.واسه همین تصمیم گرفتم که ملنگوی بالغ بگیرم.اینو فهمیدم که کلا رام کردن ملنگوی بالغ کار سختیه.می خواستم بدونم که اگر خواستم بخرم از کجا بفهمم که اون ملنگویی که فروشنده پیشنهاد میکنه رام هست یا نیست؟و اینکه من به چندتا از پرنده فروشی ها مراجعه کردم گفتند که ملنگویی که ما داریم نیمه رامه...می خواستم بدونم نیمه رام یعنی چی؟ ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    باتوجه به عکسی که از چشمش گذاشتید

این طوطی شما جوجه نیست و ماده بالغ هست

سفیدیه چشم جوجه ها کاملا مشکی یا طوسی هست

بی صدا بودنشم طبیعیه غریبی میکنه هنوز

سلام
    تو این چند روز اینقد پرنده های بچه ها رو دیدمو حسرت
    خوردمو کلی حسودی کردم
    که دوباره وسوسه شدم که پرنده بخرم

حالا چندتا سوال داشتم
    اول از همه اینو بگم که این مانگویی رو که میگین
    یعنی همون طوطی سبزای معمولیه خودمون؟

دوم اینکه از رنگ چشم جوجه هم میشه جنسیت رو تشخیص داد؟

سوم اینکه بین خانواده طوطیا کدومشون بیشتر شیطونی میکنه و دل بری میکنه؟
    چهارم این که فعلا سوالی ندارم
    و پنجم اینکه پیشاپیش از راهنماییتون خیلی هم ممنونم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    هنوز هیچی
    شماره عضویت
    9583
    نقل قول نوشته اصلی توسط magneto نمایش پست ها
    سلام به همگی.راستش من اول می خواستم یه جوجه ملنگو بگیرم اما فهمیدم بزرگ کردنش کار زمان بری هست و من هم وقتش رو ندارم.واسه همین تصمیم گرفتم که ملنگوی بالغ بگیرم.اینو فهمیدم که کلا رام کردن ملنگوی بالغ کار سختیه.می خواستم بدونم که اگر خواستم بخرم از کجا بفهمم که اون ملنگویی که فروشنده پیشنهاد میکنه رام هست یا نیست؟و اینکه من به چندتا از پرنده فروشی ها مراجعه کردم گفتند که ملنگویی که ما داریم نیمه رامه...می خواستم بدونم نیمه رام یعنی چی؟ ممنون
    خواهشاً یکی جواب بده ضروریه...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط esfand23 نمایش پست ها
    سلام
    تو این چند روز اینقد پرنده های بچه ها رو دیدمو حسرت
    خوردمو کلی حسودی کردم
    که دوباره وسوسه شدم که پرنده بخرم

حالا چندتا سوال داشتم
    اول از همه اینو بگم که این مانگویی رو که میگین
    یعنی همون طوطی سبزای معمولیه خودمون؟

دوم اینکه از رنگ چشم جوجه هم میشه جنسیت رو تشخیص داد؟

سوم اینکه بین خانواده طوطیا کدومشون بیشتر شیطونی میکنه و دل بری میکنه؟
    چهارم این که فعلا سوالی ندارم
    و پنجم اینکه پیشاپیش از راهنماییتون خیلی هم ممنونم.
    طوطی ملنگو همون طوطی سبز معمولیه
    خیر رنگ چشم طوطی هیچ ارتباطی به جنسیت طوطی نداره

بابت تاخیر شرمنده
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط magneto نمایش پست ها
    رام کردن ملنگوی وحشی بالغ بسیار سخت و خیلی وقتا غیر ممکه.در ضمن ظلم بزرگی هم هست
    شما باید جوجه ملنگوی 3 ماهه بخرید که از آب و گل در اومده باشه و رام هم باشه
    نیمه رام هم یعنی یک مزخرف و دروغ بزرگ.اگر دیدید طوطی با میل خودش روی دستتون میاد و باهاتون ارتباط برقرار میکنه یعنی 100% رامه ...هیچ حالت دیگه ای هم وجود نداره

از شما هم بابت تاخیر عذر خواهی میکنم

موفق باشید
    آژیده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    9759
    سلام
    من یه طوطی سبز ملنگو دارم جنسیتش رو نمیدونم یکی میگه نره ولی هنوز بالغ نشده یکی میگه ماده ست اسمش فندوق ه رام شده راحت از دست غذا میگیره جواب سوتم رو میده بوس میکنه الان 4هفته ای هست توی خونه ماست اولا باهام خیلی خوب بود ولی الان احساس میکنم مثل قبل نیست ازم میترسه (شاید بخاطر این باشه که دوبار بردمش حموم یا چون وقتی نمخواد بره تو قفش به زور میگیرم و تو قفسش میکنم باشه )
    غذا همه چی میخوره تا این حد که کباب و برنج پخته و خرما و چای نبات وهرچی و هرچی بگم میخوره به جز پفک و چیپس و از این قبیل ایرادی نداره که همه چی میخوره
    چکار کنم تا باهام خیلی رابطش خوب بشه حتی بهتر از قبل
    ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط نسرین311 نمایش پست ها
    سلام
    من یه طوطی سبز ملنگو دارم جنسیتش رو نمیدونم یکی میگه نره ولی هنوز بالغ نشده یکی میگه ماده ست اسمش فندوق ه رام شده راحت از دست غذا میگیره جواب سوتم رو میده بوس میکنه الان 4هفته ای هست توی خونه ماست اولا باهام خیلی خوب بود ولی الان احساس میکنم مثل قبل نیست ازم میترسه (شاید بخاطر این باشه که دوبار بردمش حموم یا چون وقتی نمخواد بره تو قفش به زور میگیرم و تو قفسش میکنم باشه )
    غذا همه چی میخوره تا این حد که کباب و برنج پخته و خرما و چای نبات وهرچی و هرچی بگم میخوره به جز پفک و چیپس و از این قبیل ایرادی نداره که همه چی میخوره
    سلام

برای بهتر شدن رابطش باهاتون باید بهش محبت کنید اگر قرار باشه هر بار برای قفس کردنش بهش استرس بدید و ار خودتون بترسونیدش به مرور همین مقدار اعتمادش رو هم از دست میده

برای قفس کردنش میتونید یه پارچه بندازید روش تا آروم بره تو قفس

برای حمام کردن اگر میترسه فقط بهش اسپری کنید یا ظرف بگذارید تا خودش آبتنی کنه

غذاهای ما نمک و روغن و ادویه داره و به شدت براش ضرر داره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط نسرین311 نمایش پست ها
    سلام
    خانم نفیسه کاملا توضیح دادن . منم اضافه کنم که از بین این غذاهایی که گفتید فقط برنج رو می تونید بدون نمک و روغن بپزید و بهش بدید . خرما هم خیلی شیرینه هفته ای دو بار کافیه ، چایی هم کافئین داره اصلا بهش ندید . بهتره غذاش میوه و سبزیجات و حبوبات و جوانه و ذرت و .... اینا باشه .

این بخش رو هم مطالعه کنید :

اصول تغذیه طوطی سانان

صفحه 121 از 529 نخستنخست ... 2171102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140171221 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)