کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آیا کیوی واسه طوطی ضرر داره؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها

به مقدار کمش مشکلی نداره

ولی حواستون باشه زیاد نشه چون کیوی مسهل هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    به مقدار کمش مشکلی نداره

ولی حواستون باشه زیاد نشه چون کیوی مسهل هست
    سلام
    با احترام به نظر سرکار خانم نفیسه
    من جای شما باشم از دادن کیوی به طوطی خودداری میکنم زیرا هم حساسیت زا هست و هم بر جهاز هاضمه حساس بسیار زود اثر گذار خواهد بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    6841
    با سلام و تبریک سال نو و تشکر از لطف شما نیلوفر عزیز اگرمیشه به سوالات من پاسخ فرمایید
    شیلا به احتمال خیلی زیاد نره چون دقت که میکنم کم کم یک خط مشکی رنگ خیلی خیلی کمرنگ زیر گردنش داره شکل میگیره حالا نیلوفرجان کمک کن تا به یاری شما و دیگر دوستان روی شیلا کارکنم اولا بودن کوکو احساس میکنم تربیت شیلارو مشکلتر بکنه از طرفی بچه هام نمیزارن کو کو رو بفروشم ، شیلا خیلی شیطونه ولی رو دست نمیاد اگر هم در شرایطی بیاد رو دست سریع یا میپره میره یا میپره روی شونم وقتی هم این حرکت رودست امدن رو باهاش زیاد تمرین میکنم البته با تحمل گازهاش( میپره میره باز دستم رو میبرم جلوش تابیاد رودستم ) نفس نفس میزنه بعد که خسته شد میره رو قفسش و تا مدتی ساکت میشینه - وقتی میخوای به قلمروش وارد بشی پرخاشگری میکنه و حمله میکنه صدای عجیبی از خودش درمیاره و چشماشو تنگ و گشاد میکنه و پرهای گردنشو سیخ سیخ ، اونقدر گازم گرفته که انگشتم رو لت و پار کرده ولی من کمترین توجهی به این حرکاتش نکرده ام ، ولی موقعی که بزور میگیرم دستم اصلا گاز نمیگره فقط تقلا میکنه ازدستم دربره - موقعی که میبرمش حمام اولش میترسه و میپره روشونم بعد که آبرو میگرم بهش و خیس میشه اونقدر ساکت میشه و مثل یک مجسمه میمونه ، موقعی که تو حمامه و خیسه راحتر میاد رو دست ، خلاصه ببخشید سرتون رو دردآوردم لطفا خواهش میکنم قدم به قدم منو در تربیتش کمک کنید با تشکر فراوان در ضمن شیلا و کوکو مدتی هست تو لک شده اند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    8030
    باسلام خدمت دوستان
    4 روزه یه جوجه 45 روزه خریدم ، روزی 3 وعده غذا بهش میدم ، آب هم روزی یه قاشق مربا خوری . بعد غذا تلو تلو میخوره و ناله میکنه ، مشکلش چیه؟
    غذا بهش زیاد میدم یا مسئله دیگه ای داره .
    در ضمن خیلی هم میخوابه .
    ممنون میشم راهنماییم کنین...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_sepehr نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان
    4 روزه یه جوجه 45 روزه خریدم ، روزی 3 وعده غذا بهش میدم ، آب هم روزی یه قاشق مربا خوری . بعد غذا تلو تلو میخوره و ناله میکنه ، مشکلش چیه؟
    غذا بهش زیاد میدم یا مسئله دیگه ای داره .
    در ضمن خیلی هم میخوابه .
    ممنون میشم راهنماییم کنین...
    من طوطی شما رو ندیدم و نمیتوننم قاطعانه نظر بدم ولی به احتمال فراوان مشکلی نداره و این ناله هم به دلیل غذا دادن بسیار زیاد شماست

دفعات غذا دهی رو از 3 بار به 5-6 بار در روز زیاد کنید ولی فقط قدری بدید که چینه دانش اصلا متورم نشه
    مادرشون اگر به صورت طبیعی بزرگشون کنه روزی 10 بار بیشتر غذا میده ولی کم کم.غذا در صورت ماندن در چینه دان میترشه و حالتی مثل گندیدگی در اون ایجاد میشه که نتیجش عفونت های قارچی چینه دان و سایر بیماری های دستگاه گورش و پیش معده و چینه دانه که قطعا باعث مرگ خواهد شد

طوطی شما به دلیل جوجه بودن و طبق غریزه همیشه و همواره غذا میخواد و هی جیغ و داد میکنه ولی طبیعت همه چیزش رو اصوله و مادر جوجه طوطی ها هیچ وقت نمیتونه به قدری چینه دادن جوجه ها رو پر کنه که حتی موقع نفس کشیدن و جیغ کشیدن طبیعی صداشون شبیه به ناله بشه!!!!!!!!!!

در ضمن آب به هیچ وجه من الوجوه بهش ندید.کی گفته که آب بدید به جوجه طوطی؟سرلاکی که بهش میدید همش آبه دیگه!

یک پیشنهاد بسیار مفید :
    سرلاک رو با 2-3 قطره سرکه کمی ترش و اسیدی کنید.در محیط های اسیدی رشد باکتری ها و هاگ قارچ به حد اقل ممکن میرسه و در بعضی از مواقع متوقف میشه کاملا
    میتونید به جای آب برای ساختن سرلاک از آب پرتقال ترش استفاده کنید

موفق باشید
    بابک آژیده

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar_1011 نمایش پست ها
    سلام به همگی من اگه جوجه طوطی ملنگو بخوام کسی سراق داده این آقا بابک که ما بهش زنک زدیم گفتیم جوجه می خوایم برای فردا گفت باشه الان زنگ میزنم خاموش خیلی دادا من الان چی کار کنم سر حرف شما طوطی خودم فروختم حالا من مندم یک قفس خالی از طوطی کسی اگه سراق دار به من بگه تا تهیه کنم من محل زندگیم همدان ممنون

سلام

براشون پیغام بگذارید حتما جواب میدن

تو همدان جایی رو سراغ ندارم ولی در تهران بازار آزادگان محل فروش انواع طوطی و پرنده هست

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام دوباره داداش اگه تهرانی یا کرج جای رو سراغ داری آدرس شو بده تا من بیام تهران بگرم برگردم چون دارم دیونه ن میشم وقتی که قفس خالی طوطیم مبینم

سلام

اگر جواب کسی رو میدید لطفا با نقل قول جواب بدید تا متوجه بشیم روی صحبتتون باکیه

توی تهران بازار آزادگان. اتوبان خلیج فارس . محل بازار پرندگان زینتی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    داداش قیمت هاش چند داداش اگه شماره تماس اش هم بدی ممنون می شم چون من شهرستانیم بیا ببینم نیست خیلی بد می شه برام ممنون از راهنمایت

قیمت ملنگو جوجه بین 60 تا 80 هست و شاه طوطی هم 150 به بالا

بازار آزادگان یکی دو تا مغازه نیست که شماره ای داشته باشه

یه بازار بزرگه با یک عالمه مغازه

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

15

داداش ممنون از رهنمایت یعنی من فردا راه بیفتم برم تهران اون جا طوطی ملنگو جوجه هست بگیرم خود تون تو سایت کی میارین این آقا بابک که نیست اسم شما هم نمی دونم اگه سایت خود تون می آورد ممنون می شدم لطفا به تمام سوال های من جواب دهید ممنون

دوست عزیز و محترم لازم دیدم چند نکته رو به شما متذکر بشم :

1 . کمی در سوال و جواب ها دقت کنید ... هیچ فردی به شما نگفت پرنده تون رو بفروشید که حالا بخواید از ناراحتی اون به این صورت با عجله و شتاب تصمیم گیری کنید ، مطمئن باشید با عجله به هدف تون نخواهید رسید و اگر هم برسید نتیجه اون چیزی نیست که انتظار دارید ، پس اول از همه ارامش داشته باشید

2 . شما باید در برخورد با مدیران دقت کنید ، مدیری که به شما پاسخ میده داداش نیست ! یه خانم محترمه که باید با احترام باهاشون صحبت بشه ... اگه یکی به شما بگه ابجی ! چه حسی بهتون دست میده ؟!!!

3. اقای اژیده هم اگر لازم باشه در دسترس هستند ، شما میتونید از طریق پیام خصوصی با ایشون در ارتباط باشید ... یا از طریق ایدی یاهو و ... اگر هم موفق نشدید تماس بگیرید باید با ارامش و احترام منتظر بمونید تا ایشون پاسخ بدن ...

4. دوستان و مدیران تا جایی که بتونن به سوالات شما و کاربران پاسخ میدن و این نه وظیفه اونهاست و نه کاریه که بابت اون چیزی نصیب شون بشه ! فقط و فقط برای همیاری و کمک به شما و دیگرانیه که مثل خودشون عاشق حیوانات هستند و ...

موفق باشید

صفحه 112 از 529 نخستنخست ... 126293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131162212 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)