کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    6841
    با سلام وتشکر، امروز از قفس آوردمش بیرون دیدم کمی ساکت شد بعد که رفتم کمی جلوتر آمد رو شونم نشست اصلا هیچ استرسی نداره هر جا تو اتاق رفتم اصلا پایین نیامد تخمه با دستم دادم گرفت بعد یه در خودکار ابی دادم بهش با اون بازی کرد وقتی هم خواستم پیاده بشه بدونه اینکه دست بزنم شونمو تا ارتفاع قفس پایین آوردم خودش پیاده شد رفت ، البته روی قفس ، چون اصلا داخل قفسو دوست نداره ،موقع ناهار خوردن باز رفتم کنار قفس ، امد رو شونم وقتی غذا میخوردم سرش رو آورد پایین و از رو لب من یک دونه برنج برداشت خورد بعد کلی هم رو شونم با گوشم بازی کرد حالا با این شرایط بازهم می فرمایید رام نمیشه و نمی توان باهاش کار کرد تا حرف بزنه ،
    شما می فرمایید بالغه ولی من تفاوتهای زیادی با کو کو درش میبینم البته شما صاحب تجربه هستید ولی من هم مقایسه ها م با نوشته هایه که در تاپیک در مورد سن طوطیسانان صحبت شده می باشد لطفا راهنمایی فرمایید چطور باهاش کار کنم ، از کجا شروع کنم .
    با تشکر فراوان

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط reiki نمایش پست ها
    با سلام وتشکر، امروز از قفس آوردمش بیرون دیدم کمی ساکت شد بعد که رفتم کمی جلوتر آمد رو شونم نشست اصلا هیچ استرسی نداره هر جا تو اتاق رفتم اصلا پایین نیامد تخمه با دستم دادم گرفت بعد یه در خودکار ابی دادم بهش با اون بازی کرد وقتی هم خواستم پیاده بشه بدونه اینکه دست بزنم شونمو تا ارتفاع قفس پایین آوردم خودش پیاده شد رفت ، البته روی قفس ، چون اصلا داخل قفسو دوست نداره ،موقع ناهار خوردن باز رفتم کنار قفس ، امد رو شونم وقتی غذا میخوردم سرش رو آورد پایین و از رو لب من یک دونه برنج برداشت خورد بعد کلی هم رو شونم با گوشم بازی کرد حالا با این شرایط بازهم می فرمایید رام نمیشه و نمی توان باهاش کار کرد تا حرف بزنه ،
    شما می فرمایید بالغه ولی من تفاوتهای زیادی با کو کو درش میبینم البته شما صاحب تجربه هستید ولی من هم مقایسه ها م با نوشته هایه که در تاپیک در مورد سن طوطیسانان صحبت شده می باشد لطفا راهنمایی فرمایید چطور باهاش کار کنم ، از کجا شروع کنم .
    با تشکر فراوان
    سلام دوست عزیز
    من رنگ چشم طوطیتون رو سفید مایل به ابی میبینم و فکر میکنم که ماده و بالغ باشه ( بازم بهتره که اقای اژیده نظرشون رو بگن )
    اما با توجه به اینکه به این زودی اومده رو دستتون و با گوش تون بازی میکرده معلومه که طوطی شیطون و رامی هستش و میشه باهاش اموزشها رو کار کرد ، اما با توجه به بالغ بودنش ممکنه سخنگوییش یا دیر بشه و یا نوع تلفظ ش خوب نشه ( شما رو رام بودنش حساب کنید اگر قرار نگهش دارید)
    با کوکو کنار هم گذاشتید؟ عکس العملشون چی بود؟
    معمولا بودن 2 تا طوطی کنار هم خوبه اگر با هم سازگار باشن شاید حتی زودتر کوکو با شما جور شه اما خب ممکنه رو سخنگوییشون تاثیر منفی بذاره .
    اگر قرره هر دوشون رو داشته باشید نباید از اول بذارید تو یک قفس ، تو قفس های مجزا بذارید اما در یک محل که همدیگر رو ببین ، و باید حواستون باشه که به هر دوشون توجه کنید .
    در ضمن از غذایی که خودتون میل میکنید به طوطی ندید ( به علت داشتن نمک و روغن و ادویه ) و اینکه بزاق دهان انسان برای طوطی بسیار خطرناکه.
    موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    6841
    با سلام و تشکر، در مورد شیطون بودنش بله خیلی شیطونه امروز رو شونم بود و من داشتم ظرف می شستم از رو شونم پایین امد و رفت زیر شیر سینک و شروع کرد به آبتنی ، وقتی که آب میخورم اونم با من از لیوان آب میخوره - هرکی بغیر از من بهش نزدیک میشه پرهاشو سیخ میکنه صدا میده و چشماشو گشاد و تنگ میکنه و بعد حمله . نمیدونم چیکار کنم امروز اخر شب امد رو شونم و کلی بازی کرد یکدفعه به لبم حمله کرد و زخمیم کرد منم تنبیهی بزور گرفتمش و گذاشتم داخل قفس ، نمیدونم کارم درست بوده یا نه ، دوستان عزیر لطفا بفرمایید چطوری بفهمونم کار بدی کرده چطوری تنبیهش کنم تا متوجه بشه اگه اینکارو بکنه میره تو قفس و چیکار کنم به دیگران هم حمله نکنه . در مورد راه امدن با کو کو ، یکجا ننداختمشون ولی کو کو ازش میترسه ، خلاصه کمکم کنید . با تشکر فراوان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،مرغ عشق،فنچ
    شماره عضویت
    5713
    امروز رفتم قیمت ملنگو گرفتم میگفت 60 تومن ، تو"مازندران"،
    به نظر شما چطوره؟ تو شهر شما چنده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    صبر كن جوجه بگير ديگه خوشجل پسر.
    60 فكر ميكنم بالاست براي ملنگو.
    35-40 قيمت جوجه ملنگو كه صبر كني به اين قيمت پيدا ميكني.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام و تشکر، در مورد شیطون بودنش بله خیلی شیطونه امروز رو شونم بود و من داشتم ظرف می شستم از رو شونم پایین امد و رفت زیر شیر سینک و شروع کرد به آبتنی ، وقتی که آب میخورم اونم با من از لیوان آب میخوره - هرکی بغیر از من بهش نزدیک میشه پرهاشو سیخ میکنه صدا میده و چشماشو گشاد و تنگ میکنه و بعد حمله . نمیدونم چیکار کنم امروز اخر شب امد رو شونم و کلی بازی کرد یکدفعه به لبم حمله کرد و زخمیم کرد منم تنبیهی بزور گرفتمش و گذاشتم داخل قفس ، نمیدونم کارم درست بوده یا نه ، دوستان عزیر لطفا بفرمایید چطوری بفهمونم کار بدی کرده چطوری تنبیهش کنم تا متوجه بشه اگه اینکارو بکنه میره تو قفس و چیکار کنم به دیگران هم حمله نکنه . در مورد راه امدن با کو کو ، یکجا ننداختمشون ولی کو کو ازش میترسه ، خلاصه کمکم کنید . با تشکر فراوان
    سلام . تقریبا دو هقته پیش گفتی که طوطیت رو 40 روزه گرفتی یعنی تقریبا دوماه . زمان زیادی نیست . همین که به شما داره عادت می کنه خیلی خوبه . یکم که با شما بیشتر جور بشه باید به اعضای دیگه خونه هم اجازه بدی که قسمتی از کارای روزانه طوطی رو انجام بدن . مثل آموزش یا غذا دادن یا تعویض ظرف غذا و آب ، از قفس خارج کردن و ... . این باعث میشه کم کم به اونا هم عادت کنه و رفتار بهتری باهاشون داشته باشه .

روی شونه هم به هیچ وجه اجازه نده بشینه . تو پست قبلی می خواستم اینو تذکر بدم که ممکنه لب و صورت و گوش شما رو گاز بگیره که فرصت نشد متاسفانه . تنبیه که نه ولی بهتره این شرایط بد رو خودت نذاری اتفاق بیوفته . روی شونه نشستن خیلی خطرناکه . چون موقعیت غالب رو برای طوطی شما بوجود میاره و خیلی راحت می تونه به اجزای صورت شما آسیب برسونه که باعث ناراحتی و عصبانیت شما هم میشه. کلا رفتارهای پرخاشگرانه وقتی که طوطی روی شونه میشینه تقویت میشه به خاطر حس غالبی که داره . پس نذار روی شونت بشینه تا این اتفاق نیوفته و شما هم برای تنبیه تصمیمی نگیری .

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

سلام . طوطی فوق العاده زیباییه ... یه ملنگوی زیبا ... من با توجه به سابقه داشتن ملنگو 90% این فسقلی رو ماده میدونم و زیر 1 سال ( به نظر 7-8 ماهه میاد ) ، هم بدلیل رنگ دور چشم و هم بدلیل سیاهی زیر نوک ها ... ملنگو خوش استایلی هست و با توجه به اندازه سرش میتونید با کار کردن بهش حرف زدن هم یاد بدید ، البته با تمرین زیاااااااد ( روزی حداقل 1 ساعت صبح و 1 ساعت عصر ) ...

طوطی ها همه شون همینطور هستن و هر وقت میذاری روی شونه ات برای کنجکاوی هم که شده یا گوش تونو گاز میگیرن یا موهاتو میکشن و ... من که پیشنهاد میکنم نگهش دارید چون طوطی خوب و سالمی به نظر میاد ...
    ویرایش توسط Nilufar : 4th March 2012 در ساعت 03:01 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    سلام دوستان
    با توجه به پیشنهادتون عکسی از طوطیم برای دکتر برهانی کیا گذاشتم ولی ظاهرا سرشون شلوغه و کمتر میرسن به سوالات جوب بدن
    گفتم عکس رو اینجا هم بذلرم که ببینید آیا این ممکنه دوره ی پرریزی طوطی باشه؟
    این قسمت پرهای جلوی سینه و گردنشه
    ممنون
    http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13256042681.jpg

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو(نبات)
    شماره عضویت
    4136
    دوستان من 5 يا 6 ماه پيش ملنگو خريدم اونموقع انگاري پر كني داشت اما از موقعي كه گرفتيم پر كني نكرده اما خيلي كم در حد 2 تا3 تا دونه پراش در اومده ميخواستم بدونم دارويي چيزي وجود داره بهش بدم پراش زودتر در بياد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط djalireza_mixer نمایش پست ها
    دوستان من 5 يا 6 ماه پيش ملنگو خريدم اونموقع انگاري پر كني داشت اما از موقعي كه گرفتيم پر كني نكرده اما خيلي كم در حد 2 تا3 تا دونه پراش در اومده ميخواستم بدونم دارويي چيزي وجود داره بهش بدم پراش زودتر در بياد
    سلام دوست من
    شاید در ان زمان توی لک بوده له هر حال خوشحالم که الان در حال پر در اوردن هست پیشنهاد میکنم از مولتی ویتامین با زینک بیشتر استفاده کنید تغذیه طوطی را نیز با وسواس انجام دهید تا جیره غذایی کامل داشته باشه

صفحه 109 از 529 نخستنخست ... 95990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128159209 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)