همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من جدیدا با قندک مشکل پیدا کردم
    قندک خیلی خیلی خیلی خیلی لجبازه!!!!! به طوری که اصلا طاقت نداره یکثانیه رو دستم وایسه
    یعنی همش میخواد بره رو درخت(یه درخت مصنوعی جدید گرفتیم که دیگه همه زندگیش شده اون) یعنی اینقدر بهش وابستس که در روز مثلا از 12 ساعت 11 روی برگ درخته(میره لای درخت میشینه رو شاخش) وهر از گاهی میاد غذا میخوره دوباره میره و من هم اصلا نه میتونم بیارمش رو دستم نه میتونم بهش غذا بدم . شما میگید چیکار کنم؟ آخه اگر گلدونو بردارم قهر میکنه و دیگه نه لب به غذا میزنه و نه از قفس میاد بیرون
    رابطش هم با من از قبل خیلی سردتر شده یعنی احساس میکنم جدیدا حتی ازم میترسه
    قابل ذکر هست که راحت میاد رو دستم یعنی دستمو ببرم طرفش پاشو میاره جلو ولی در کل خیلی ازم میترسه
    من چیکار کنم

سلام دوست گرامی

جنابعالی در متن نوشته خودتان پاسخ را ناخواسته داده اید . شما برای طوطی جایی شبیه حیات وحش را از لحاظ میدانی مهیا کردید و همانطور که میفرمایید چیزی حدود 12 ساعت را روی ان سپری میکنه خوب توقع دارید به حرف شما هم گوش کنه و رام هم باشه و تا میاد روی دست نپره؟ بارها در تاپیکهای مربوط به طوطی سانان تکرار شده که بیرون بودن طوطی حد داره ان هم روزی 1 یا 2 ساعت طوطی که به میزان پرنده شما بیرون باشه اهسته اهسته خوی وحشی ان غلبه میکنه و دیگه روی دستتان هم نمیاد . در ضمن با توجه به گفته های شما طوطی شما هنوز ترس داره به همین خاطر روی درخت( به لحاظ مرتفع بودن) و داشتن پناه گاه احساس امنیت میکنه . ساعات بیرون بودن را به تدریج کم کنید البته پرنده کمی بی تابی خواهد کرد که باید تحمل کنید نگران گرسنگی نباشید پرنده گرسنه سراغ دانه می اید

نقل قول نوشته اصلی توسط Behr00z نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم به همه ی اعضای خوب این سایت
    من تازه وارد این فروم شدم و چند تا سوال داشتم
    من میخوام یه دونه ملنگو بخرم اما زیاد ازش اطلاعی ندارم
    اول میخوام بدونم قیمتش حوالی چنده باید چند ماهه بخرم پیشنهاد بهتری هم هست(البته با شرایط قیمت نه چندان زیاد)
    موقع خرید مراقب چی باشم؟
    ممنون میشم جواب بدید
    خوش باشید
    دوست عزیز سلام
    سوالاتی که فرمودین بخشی از اطلاعات لازم هست لطفا تاپیک ملنگو را کامل بخوانید مطوئنا جواب سوالات خود و موارد لازم دیگر را خواهید یافت

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    فندق به همه شدید حمله میکنه. مخصوصا با خاهرم خیللی لج شده. چون خاهرمم ازش میترسه. میره از سر لپ تاپ با تهدید بلندش مینه. کلا فرمانروا شده به همه زور میگه. اما با من خیلی خیلی خوبه. چیکار کنم با بقیه هم خوب بشه؟ بخاطر فصله که انقد با بقیه بد اخلاقه؟؟ در حدیه که اگه رو دستم باشه نمیزاره کسی به من دست بزنه. یکی دست رو شونم بزاره انقد لجش درمیاد که نگو.

دوبار هم متوجه شدم روی نوکش یه پوستی بلند شد.یه لایه نازک از نوکش کوچولو کنده شد. یعنی کلسیمش کمه؟؟؟ بهش با دست پوست تخم مرغ دادم خورده. دیگه چیا بدم بهش؟؟ با توجه به اینکه کم غذا شده و تخمه رو کلا شاید 3 تا در روز هم نخوره. فقط سیب و پرتقال میخوره.
    زیر شکمش هم میلرزه اکثرا... دلپیچه یا قارچ نداشته باشه؟؟؟؟؟:32:
    ----
    واقعا مامانای ما چی کشیدن مارو بزرگ کردن... چقدر سخته بچه داری:smile (19):
    بعد اینکه الان بخام براش تاپیک معرفی بزنم تو کدوم بخش بزنم باید؟؟؟:smile (135):

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط o0oro نمایش پست ها
    فندق به همه شدید حمله میکنه. مخصوصا با خاهرم خیللی لج شده. چون خاهرمم ازش میترسه. میره از سر لپ تاپ با تهدید بلندش مینه. کلا فرمانروا شده به همه زور میگه. اما با من خیلی خیلی خوبه. چیکار کنم با بقیه هم خوب بشه؟ بخاطر فصله که انقد با بقیه بد اخلاقه؟؟ در حدیه که اگه رو دستم باشه نمیزاره کسی به من دست بزنه. یکی دست رو شونم بزاره انقد لجش درمیاد که نگو.

دوبار هم متوجه شدم روی نوکش یه پوستی بلند شد.یه لایه نازک از نوکش کوچولو کنده شد. یعنی کلسیمش کمه؟؟؟ بهش با دست پوست تخم مرغ دادم خورده. دیگه چیا بدم بهش؟؟ با توجه به اینکه کم غذا شده و تخمه رو کلا شاید 3 تا در روز هم نخوره. فقط سیب و پرتقال میخوره.
    زیر شکمش هم میلرزه اکثرا... دلپیچه یا قارچ نداشته باشه؟؟؟؟؟:32:
    ----
    واقعا مامانای ما چی کشیدن مارو بزرگ کردن... چقدر سخته بچه داری:smile (19):
    بعد اینکه الان بخام براش تاپیک معرفی بزنم تو کدوم بخش بزنم باید؟؟؟:smile (135):

سلام
    دلیل اینکه با شما خوبه اینه که شما بهش توجه دارید و شما رو به عنوان جفت انتخاب کرده البنه مورد آخر در حد حدسه

چون *******ن ازش میترسه خب اونم از این حربه استفاده میکنه

برای اینکه با بقیه هم خوب باشه باید مراحلی که شما طی کردی رو طی کنن و به مرور بقیه هم بهش رسیدگی کنن و باهاش سر و کله بزنن تا بفهمه اونها هم براش خطری ندارن به هیچ وجه هم نباید ازش بترسن

لایه نازک روی نوکش هم چیزه مهمی نیست و طبیعیه فقط حواستون به کلسیمش باشه

لرزیدن شکمش رو نمیدونم علتش چیه ولی فکر نکنم موضوع مهمی باشه

واسه معرفیه این فندق خان بلا هم توی این قسمت براش تاپیک بزنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    6841
    سلام دوست عزیز ، کلا ترس داره و همیشه با احتیاط و کمی استرس روی دست میاد طوریکه هردفعه عمل دفع رو انجام میده . تازگی ها صدا میده ، جیغ میکشه و یک صدایی رو انگار تقلید میکنه مثل موقعی که یک لیوان رو با فشار دست زیرآب میشوریم صدا میده ، چون صبحا که من ظرف یا لیوان میشورم بدقت گوش میکنه . خلاصه این کوکوی ما هر چقدر بخواهید محبت در حقش میکنیم امیدوارم با کمک شما دوستان بیشتر با ما راه بیاد . ببخشید من میخواهم فروردین ماه یک جوجه گوشتی ملنگو یا شاه طوطی بگیرم آیا میتونم هر دوتا شو داشته باشم ؟ مشکلی در تربیتش پیش نمیاد ؟ از اینکه پاسخ می فرمایید متشکرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5241
    نقل قول نوشته اصلی توسط reiki نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ، کلا ترس داره و همیشه با احتیاط و کمی استرس روی دست میاد طوریکه هردفعه عمل دفع رو انجام میده . تازگی ها صدا میده ، جیغ میکشه و یک صدایی رو انگار تقلید میکنه مثل موقعی که یک لیوان رو با فشار دست زیرآب میشوریم صدا میده ، چون صبحا که من ظرف یا لیوان میشورم بدقت گوش میکنه . خلاصه این کوکوی ما هر چقدر بخواهید محبت در حقش میکنیم امیدوارم با کمک شما دوستان بیشتر با ما راه بیاد . ببخشید من میخواهم فروردین ماه یک جوجه گوشتی ملنگو یا شاه طوطی بگیرم آیا میتونم هر دوتا شو داشته باشم ؟ مشکلی در تربیتش پیش نمیاد ؟ از اینکه پاسخ می فرمایید متشکرم
    سلام
    نمیدونم تاحالاتجربه نگهداری ازجوجه سرنگی یاهمون جوجه گوشتی روداشتین یانه،ولی بزرگ کردن همچین جوجه ای کارآسونی نیستا!!!خیلی بایدراجع بهش اطلاعات داشته باشین وگرنه جوجه بیچاره روبه کشتن میدین،شما اصلامرغ عشقوباجوجه گوشتی ملنگویا شاه طوطی باهم بزرگشون کن موردی نیست ولی ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5241
    یه سوال
    یه ملنگوی9یا10ماهه(جوجه ی امساله)که بدوبدو و بابا رو میگه البته واضح نه ورامه،تازه داره طوق میندازه،قیمتش چقدرمیشه؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    بچه ها صبح تو مدفوع فندق کمی حباب دیدم. دیروز هم تو حموم زیاد حال نداشت. یعنی اولین بار بود الوئه ورا بهش زدم برا بار دوم که خاستم بشورمش اونا پاک شه زیاد استقبال نکرد. مثل قبلا که بالاشو باز میکرد نکرد. البته من اون موقع فکر کردم که واسه اینه که اول گذاشتمش تو حمام پاش لیز خورد افتاد زمین دلخوره و استرس داره. یکم هم الوئه ورا خورد. ازون نباشه؟؟؟ غذا خوردنش نرماله و سر صداشم مثل قبله. باید ببرمش پیش دکتر؟ یا وایسم اگر تکرار شد مدفوعش ببرمش؟؟
    -------
    الان دوباره چک کردم. دیگه حباب نداشت داخلش اما
    1-- یکبارش قسمت سفیدش با اب قاطی شده بود.
    2---یکبار دیدم کاغذ ته قفسش خیلی خیس شده یعنی مدفوعش خیلی اب همراهش بوده.
    3----یکبارشم رنگش به سبز لجنی شبیهه.رنگ عدس
    اینم عکساش:
    1

----
    3

-----
    گاهیم خودشو اینجوری نگه میداره

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

اگر فقط همون یکی دو دفعه بوده به نظر مشکلی نداره

ممکنه به خاطر استرس مدفوع آبکی بشه و بخاطر غذایی که میخوره رنگش عوض بشه

حواستون باشه بخاطر حمام بردنش سرمانخوره

درباره آلوئه ورا هنوز ابهاماتی هست که آیا ضرری داره یا نه
    ولی با مقدار کم مشکلی پیش نمیاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    6841
    سلام خدمت دوستان و استادان گرامی ، دیروز رفته بودم به یک پرنده فروشی دیدم یک ملنگو برا فروش گذاشته ، منهم حدس زدم سنش کوچیکه خریدم ، خیلی پرخاشگره ، از دست تخمه میگره ولی وقتی میخوای در قفس باز کنی یا حمله میکنه یا فرار ، صداهای عجیبی مثل قناری درمیاره ،تن صداش خیلی ریزه نوکش صورتی روشنه ، پاهاش خیلی خیلی ظریف و رنگ روشنی داره ،پرنده فروشه می گفت 8 ماهشه ولی من فکر میکنم 10 ماه باشه ( یا لاقل فکر کنم جو جه امسال باشه ) در نگاه اول ماده بنظر میرسه ولی با کمی دقت متوجه شدم کمی دور گردنش داره طوق میافته نمیدونم اشتباه میکنم یا نه ، بعضی وقتها آرومه ، بعضی وقتها وقتی بهش نزدیک میشی پرهاش رو سیخ میکنه ، چشماشو تنگ وگشاد میکنه - یکبار گرفتم دستم اصلا گاز گرفتن بلد نیست ،حالا از شما سروران گرامی میخام نظرتونو راجع به این ملنگو بفرمایید :
    - لطفا با توجه به عکسهایی که گذاشته ام سنش چقدر میتونه باشه؟
    -آیا بنظر شما ارزشش رو داره نگهش دارم آیا میشه باهاش کار کرد و نتیجه گرفت ،اون هم با وجود داشتن کو کو ؟
    - لطفا در صورت امکان پاسخ منو زودتر بفرمایید تااگه صلاح ندونین فردا ببرم پسش بدم. با تشکر فراوان

[IMG][/IMG]
    ویرایش توسط reiki : 27th February 2012 در ساعت 09:20 AM دلیل: عکس ناقص و مطلب جاافتاده

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط reiki نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و استادان گرامی ، دیروز رفته بودم به یک پرنده فروشی دیدم یک ملنگو برا فروش گذاشته ، منهم حدس زدم سنش کوچیکه خریدم ، خیلی پرخاشگره ، از دست تخمه میگره ولی وقتی میخوای در قفس باز کنی یا حمله میکنه یا فرار ، صداهای عجیبی مثل قناری درمیاره ،تن صداش خیلی ریزه نوکش صورتی روشنه ، پاهاش خیلی خیلی ظریف و رنگ روشنی داره ،پرنده فروشه می گفت 8 ماهشه ولی من فکر میکنم 10 ماه باشه ( یا لاقل فکر کنم جو جه امسال باشه ) در نگاه اول ماده بنظر میرسه ولی با کمی دقت متوجه شدم کمی دور گردنش داره طوق میافته نمیدونم اشتباه میکنم یا نه ، بعضی وقتها آرومه ، بعضی وقتها وقتی بهش نزدیک میشی پرهاش رو سیخ میکنه ، چشماشو تنگ وگشاد میکنه - یکبار گرفتم دستم اصلا گاز گرفتن بلد نیست ،حالا از شما سروران گرامی میخام نظرتونو راجع به این ملنگو بفرمایید :
    - لطفا با توجه به عکسهایی که گذاشته ام سنش چقدر میتونه باشه؟
    -آیا بنظر شما ارزشش رو داره نگهش دارم آیا میشه باهاش کار کرد و نتیجه گرفت ،اون هم با وجود داشتن کو کو ؟
    - لطفا در صورت امکان پاسخ منو زودتر بفرمایید تااگه صلاح ندونین فردا ببرم پسش بدم. با تشکر فراوان
    سلام
    به نظر من که ماده بالغ هست

اگر با کوکو با هم مشکلی ندارن نگهش دارید

خدا رو چه دیدی شاید جفت شدن

ولی روی رام شدن و سخنگوییش حسابی باز نکنید

صفحه 108 از 529 نخستنخست ... 8588990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127158208 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)