همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    دوست خوبم نگران نباش ... عکس هم بذار ! طوطی شما احتمال بسیار زیاد تو لکه ( پر ریزی ) ، دوران تولک بودن این حالت ها طبیعیه ، پرنده عصبی و بد خلق میشه ... غذاش کم میشه و خوابش بیشتر ، الان باید بذارید بیشتر استراحت کنه ، دمش مشکلی نیست ، میفته یکی دیگه در میاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    سلام دوستان
    من انقزی رو بردمش پیش دامپزشک. به نظرم چیزی سرش نشد! به ایشون میگم گذشته از اینکه یه مقداری پرهاش ریخته چرا رنگ پرهاش کدره؟ فرمودن که از نژادشه دیگه! شایدم درست گفتن ولی من حس کردم با اون مطب و دم و دستگاه واقعا اطلاعاتشون خیلی پایینه.
    در هر صورت یه بسته ارزن غنی شده و یک بسته پودر پروتئین دادن که انقز ارزن رو در صورتی که طبق معمول با دست بهش بدم میخوره ولی خودش تو ظرفش نوک نمیزنه و در مورد اون پودر هم از اونجایی که بوی شیرینی داره و رنگ آب هم تغییر میکنه هر چقدر هم که تشنش باشه نمیخوره

ولی الان اومدم دیدم در جواب یکی از دوستان که ظاهرا مشکل منو دارن گفتید که شاید دمای خونه رو بردید بالا. راستش اتاق من گرمه. یعنی فکر میکنم الان از تابستون هم اتاقم گرمتره چونکه تابستونا پنجره رو باز میذارم و یه باد ملایمی معمولا میوزه ولی از اونجایی که خودم سرمایی ام اتاقم کاملا گرمه و انقزی رو هم که میذارم بالای کمد کنار بخاری و خب گرما هم که به طرف بالا میره و اونجا گرم میشه و خود انقزی هم همیشه دوست داره بره اونجا. پس ممکنه که پر ریزیش به این خاطر باشه؟

و دیگه اینکه دوستان انقزی خیلی به من وابسته شده و در صورتی که خودم بهش غذا بدم غذا میخوره در غیر این صورت اگر که خیلی گرسنه باشه خیلی کم خودش از تو ظرفش غذا میخوره. و خب منم که مادرشم دیگه دلم نمیاد میبینم کم غذا خورده خودم بهش میدم.:30 (2): ولی اخیرا سرم شلوغ شده و شلوغتر هم خواهد شد و نگران انقزیم . چیکارش کنم که متکی به خودش باشه و خودش غذاشو بخوره؟

با تشکر

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

دوست عزیز هوای بسیار گرم برای پرنده تون به هیچ عنوان مناسب نیست بخصوص اینکه باید حتما محیط کمی مرطوب باشه و با این توصیف هایی که شما کردی قطعا هوای خشکی در اتاق داری ... حداقل یه کاسه اب روی بخاری یا شوفاز بذار

باید روزی 1-2 ساعت لای پنجره را باز کنی تا هوای تازه وارد اتاق بشه ...

بالای کمد بدترین جاییه که میتونی اونو بذاری !!!

قفس پرنده باید جایی مابین دیوار باشه نه بخش بالایی ... رو این نکته خوب دقت کن ...

غذا هم بذار خودش بخوره ، نگران نباش ، 1-2 روز که کم خوردو گشنه اش شد دیگه خودش به تنهایی میاد میخوره
    ویرایش توسط Nilufar : 19th February 2012 در ساعت 02:25 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    ممنون نیولوفر جان
    آخه انقز قفسش رو اپنه و تو قفسش بند نمیشه و جیغ میزنه و وقتی که من نیستم که آرومش کنم خانواده به تنگ میان. ولی رو طبقه ی کمد و بین عروسکا هیچی نمیگه ساکته. ضمن اینکه زمانی که روی کمد تو اتاقمه کسی اونجا نیست که اذیت بشه از صدای ضبط شده ای که واسش میذارم. ولی اگه واسش مضره باشه حتما. راستس انقز 11 ماهشه و من با توجه به مشغله کاری جدیدم حدود یک هفته ای هست که روزی 3-4 ساعت واسش صدای ضبط شده میذارم. به نظرتون کی به حرف میاد؟

و یک چیز دیگه اینکه گاهی من حس میکنم زمانی که طبق معمول داره خودشو پراشو تمیز میکنه یک پرشو با نوکش میگیره میاره بیرون و معمولا این پراش پرهایی هستند که همراه با استخونند. ولی من اینو با چشم خودم ندیدم. یعنی چند بار که داشته خودشو تمیز میکرده رفتم دقت کردم دیدم که نه پرهاشو نمیکنه ولی گاهی اوقات که حواسم نیست میبینم یک پرشو گرفته به نوکش. واسه همین میگم نکنه که پر کن شده؟:28: یا اینکه من زیادی دارم حساسیت به خرج میدم؟

پ.ن: آواتار و امضای زیبایی داری :دی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من انقزی رو بردمش پیش دامپزشک. به نظرم چیزی سرش نشد! به ایشون میگم گذشته از اینکه یه مقداری پرهاش ریخته چرا رنگ پرهاش کدره؟ فرمودن که از نژادشه دیگه! شایدم درست گفتن ولی من حس کردم با اون مطب و دم و دستگاه واقعا اطلاعاتشون خیلی پایینه.
    در هر صورت یه بسته ارزن غنی شده و یک بسته پودر پروتئین دادن که انقز ارزن رو در صورتی که طبق معمول با دست بهش بدم میخوره ولی خودش تو ظرفش نوک نمیزنه و در مورد اون پودر هم از اونجایی که بوی شیرینی داره و رنگ آب هم تغییر میکنه هر چقدر هم که تشنش باشه نمیخوره

ولی الان اومدم دیدم در جواب یکی از دوستان که ظاهرا مشکل منو دارن گفتید که شاید دمای خونه رو بردید بالا. راستش اتاق من گرمه. یعنی فکر میکنم الان از تابستون هم اتاقم گرمتره چونکه تابستونا پنجره رو باز میذارم و یه باد ملایمی معمولا میوزه ولی از اونجایی که خودم سرمایی ام اتاقم کاملا گرمه و انقزی رو هم که میذارم بالای کمد کنار بخاری و خب گرما هم که به طرف بالا میره و اونجا گرم میشه و خود انقزی هم همیشه دوست داره بره اونجا. پس ممکنه که پر ریزیش به این خاطر باشه؟

و دیگه اینکه دوستان انقزی خیلی به من وابسته شده و در صورتی که خودم بهش غذا بدم غذا میخوره در غیر این صورت اگر که خیلی گرسنه باشه خیلی کم خودش از تو ظرفش غذا میخوره. و خب منم که مادرشم دیگه دلم نمیاد میبینم کم غذا خورده خودم بهش میدم.:30 (2): ولی اخیرا سرم شلوغ شده و شلوغتر هم خواهد شد و نگران انقزیم . چیکارش کنم که متکی به خودش باشه و خودش غذاشو بخوره؟

با تشکر
    سلام

تفاوت در کیفیت رنگ پر های پاراکیت های هندی 3 دلیل اصلی داره

1.ژنتیک
    2.موقعیت جغرافیایی محل اصلی زندگی(تفاوت در میزان آفتاب - تغذیه - پرواز و ... )
    3.تغذیه

با فرض اینکه همه چیز برای طوطی در شرایط ایده آل باشه باز هم تفاوت هایی در رنگشون دیده میشه...از سبز پر رنگ و شفاف گرفته تا سبز تیره و کمی کدر

اگر این کدری خیلی شدید باشه دیگه نمیشه به حساب ژنتیک و موقعیت جغرافیایی گذاشت.اگر طوطی شما تو دوره لک و پر ریزی غذایی مناسبی نداشته باشه قاعدتا پر هایی بی کیفیت و کدر خواهد داشت

در مورد پر ریزی هم قطعا محل زندگیش گرمه که این اتفاق افتاده

نکته ای که خیلی حائز اهمیته اینه که دما رو تغییر ندید و اجازه بدید پر ریزی روال خودشو تا آخر و به صورت طبیعی طی کنه

تو این مدت کلسیم و ویتامین d3 تو غذاییش باید فراوون باشه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    6841
    سلام ، سه روزی میشه قفس کوکو رو عوض کردم و 1033 خریدم سقف قفس همیشه بازه ولی اصلا علاقه ای به بیرون امدن نداره قفسش رو خیلی زیاد دوست داره تازگیها عادتش دادم رو دستم سرش رو ناز میکنم یه چوب تی براش درست کرده ام وقتی میبرمش اتاق دیگه میزارمش رو اون تی ، خیلی راحته چن دونه انار هم با خودم برمیدارم و تو اون اتاق هر از گاهی میدم بهش خلاصه خیلی بهش میرسم نمی دونم این اعتماد کی میخاد اتفاق بیفته ، 60 روزی میشه خریدمش خیلی خیلی بهش میرسم دیگه نمی دونم چیکار کنم کمی شلوغ کاری بکنه ...... ! دوستا و سروران گرامی لطفا راهنمایی فرمایید. مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط reiki نمایش پست ها
    سلام ، سه روزی میشه قفس کوکو رو عوض کردم و 1033 خریدم سقف قفس همیشه بازه ولی اصلا علاقه ای به بیرون امدن نداره قفسش رو خیلی زیاد دوست داره تازگیها عادتش دادم رو دستم سرش رو ناز میکنم یه چوب تی براش درست کرده ام وقتی میبرمش اتاق دیگه میزارمش رو اون تی ، خیلی راحته چن دونه انار هم با خودم برمیدارم و تو اون اتاق هر از گاهی میدم بهش خلاصه خیلی بهش میرسم نمی دونم این اعتماد کی میخاد اتفاق بیفته ، 60 روزی میشه خریدمش خیلی خیلی بهش میرسم دیگه نمی دونم چیکار کنم کمی شلوغ کاری بکنه ...... ! دوستا و سروران گرامی لطفا راهنمایی فرمایید. مرسی
    تو نگاهش کمی ترس یا اظطراب وجود داره حالا نمیدونم این به دلیل وجود دوربینه یا کلا ترس داره
    وقتی میاریدش رو دست با استرس و کمی احتیاط میاد یا اینکه خودش پاشو بلند میکنه که بیاد رو دست شما؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    سلام ببخشید من جدیدا با قندک مشکل پیدا کردم
    قندک خیلی خیلی خیلی خیلی لجبازه!!!!! به طوری که اصلا طاقت نداره یکثانیه رو دستم وایسه
    یعنی همش میخواد بره رو درخت(یه درخت مصنوعی جدید گرفتیم که دیگه همه زندگیش شده اون) یعنی اینقدر بهش وابستس که در روز مثلا از 12 ساعت 11 روی برگ درخته(میره لای درخت میشینه رو شاخش) وهر از گاهی میاد غذا میخوره دوباره میره و من هم اصلا نه میتونم بیارمش رو دستم نه میتونم بهش غذا بدم . شما میگید چیکار کنم؟ آخه اگر گلدونو بردارم قهر میکنه و دیگه نه لب به غذا میزنه و نه از قفس میاد بیرون
    رابطش هم با من از قبل خیلی سردتر شده یعنی احساس میکنم جدیدا حتی ازم میترسه
    قابل ذکر هست که راحت میاد رو دستم یعنی دستمو ببرم طرفش پاشو میاره جلو ولی در کل خیلی ازم میترسه
    من چیکار کنم

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7120
    سلام عرض میکنم به همه ی اعضای خوب این سایت
    من تازه وارد این فروم شدم و چند تا سوال داشتم
    من میخوام یه دونه ملنگو بخرم اما زیاد ازش اطلاعی ندارم
    اول میخوام بدونم قیمتش حوالی چنده باید چند ماهه بخرم پیشنهاد بهتری هم هست(البته با شرایط قیمت نه چندان زیاد)
    موقع خرید مراقب چی باشم؟
    ممنون میشم جواب بدید
    خوش باشید

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    ممنون نیولوفر جان
    آخه انقز قفسش رو اپنه و تو قفسش بند نمیشه و جیغ میزنه و وقتی که من نیستم که آرومش کنم خانواده به تنگ میان. ولی رو طبقه ی کمد و بین عروسکا هیچی نمیگه ساکته. ضمن اینکه زمانی که روی کمد تو اتاقمه کسی اونجا نیست که اذیت بشه از صدای ضبط شده ای که واسش میذارم. ولی اگه واسش مضره باشه حتما. راستس انقز 11 ماهشه و من با توجه به مشغله کاری جدیدم حدود یک هفته ای هست که روزی 3-4 ساعت واسش صدای ضبط شده میذارم. به نظرتون کی به حرف میاد؟

و یک چیز دیگه اینکه گاهی من حس میکنم زمانی که طبق معمول داره خودشو پراشو تمیز میکنه یک پرشو با نوکش میگیره میاره بیرون و معمولا این پراش پرهایی هستند که همراه با استخونند. ولی من اینو با چشم خودم ندیدم. یعنی چند بار که داشته خودشو تمیز میکرده رفتم دقت کردم دیدم که نه پرهاشو نمیکنه ولی گاهی اوقات که حواسم نیست میبینم یک پرشو گرفته به نوکش. واسه همین میگم نکنه که پر کن شده؟:28: یا اینکه من زیادی دارم حساسیت به خرج میدم؟

پ.ن: آواتار و امضای زیبایی داری :دی

اینکه طوطی تون ایا به حرف میاد یا کی میاد و ... بستگی داره به هوش طوطی ، تربیت و تمرین و ... البته بهترین گزینه هم اینه که خودتون شخصی باهاش کار کنید ...
    :45:

اینی که شما بهش میگی استخون فکر میکنم همون انتهای پرها باشه که بصورت ساقه سفیدی خودشو نشون میده ! طوطی تون اگه زیادی روی پرهاش وسواس داره و زیادی اونارو میجوه یعنی دچار استرس شده و عصبیه ... این میتونه بدلیل تنهایی باشه چون طوطی ها حتما باید تو جمع خانواده باشن ..
    . :27 (2):

اینکه شما طوطی بیچاره رو میذاری تو یه اتاق دیگه قطعا باعث ناراحتی اون میشه ... طوطی ها با پرندگان دیگه کمی متفاوت هستن ... بدلیل اجتماعی بودن زیاد و هوش بالایی که دارن باید حتما بذاریدش جایی که همه خانواده هستن ... :20 (2):
    ( انگار که یه بچه رو زندانی کنی تو اتاق ! ) :62:

ممنون بابت تعریف تون :22 (2):

صفحه 107 از 529 نخستنخست ... 757888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126157207 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)