کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط reiki نمایش پست ها
    با سلام وتشکر فراوان
    در رابطه با ارتفاع ، قفس را روی یک میز گذاشته بودم ، تو یکی از سایتها خوندم نباید ارتفاع دید طوطی از شما بیشتر باشه چون باعث پرخاشگری و دستور نگرفتن از شما میشه اون هم بخاطر اینکه در بالا خودش را از همه سر تر میبینه ، بخاطر همین گذاشتم رو زمین – در مورد بیرون از قفس قراردادن طوطی ( با این وضع استرسی که داره ) چکار کنم تا هم دستور پذیریش بیشتر بشه و هم شادابتر و بازیگوشتر بشه. راستی این ملنگوی من به آجیل علاقه ای نشون نمیده نمی دونم چطور باید براش آجیل بدم ، خرد کنم یا درسته بزارم -امروز کمی برنج و عدس بصورت آبپز پختم و دو سه دونه دادم بخوره ، گرفت ولی انداخت تا حالا که نخورده نمی دونم به این هم علاقه نشان خواهد داد یانه – لطفا در صورت امکان با توجه به توضیحات بنده و مشخصات و وضعیت کو کو هر کاری را که لازم دونستید بفرمایید تا دوستیمون با این مخلوق زیبای خدا بهتر و بهتر بشه . مرسی
    [IMG]http://s1.picofile.com/file/7297896769/IMG_****.jpg[/IMG]
    سلام دوست عزیز
    سن طوطی شما بالای 3 سال هست از روی طوقی که داره مشخصه و نر هست.
    ارتفاع قفس باید طوری باشه که وقتی شما روبروی طوطیتون میشینید خط دید شما برابر باشه نه شما از طوطی بالاتر باشید نه طوطی از شما ، اینکه اگر قفس طوطی در ابتدا از شما بالاتر باشه اعتماد به نفس کاذب به طوطی میده تا حدی درسته اما اینکه زمین هم بذارید باعث استرس طوطیتون میشه.
    معمولا طوطی های تازه وارد که قبلا صاحب داشتن و به خونه جدید میرن اروم هستن و احساس غریبی و ترس دارن که این باید به مرور زمان و با اعتماد به شما حل بشه و باید صبر داشته باشید چون این کار 1-2 هفته نیست همینکه از دستتون غذا میگیره و میاد رو دستتون خیلی خوبه .
    اگر غذا رو ازتون گرفته و انداخته نشونه اینکه که اگر همچنان بهش از این غذای جدید بدید به مرور استقبال میکنه ومیخوره.
    اول بذارید طوطیتون بهتون عادت کنه و خوب رو دستتون بمونه و به مرور که بازی کنید و اموزش های جدید رو بهش یاد بدید بازیگوش هم میشه.
    اگر به صحبت کردنه شما خوب گوش میکنه پس امکان اینکه صحبت کردن یاد بگیره هست قسمت اموزش سخنگویی رو بخونید و با طوطیتون کار کنید.
    اجیل هم به صورت کامل ندید به صورت تکه های کوچیک بدید ، اجیل شور به طوطیتون ندید و همینطور بادوم و بادوم زمینی ، اجیل هم فقط برای جایزه استفاده کنید نه زیاد.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط HONEY : 14th February 2012 در ساعت 09:05 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    سلام دوستان. از روند فندق میخام یه توضیح بدم.
    جدیدا سعی کردم چند بار از پشت دستمو بهش نزدیک کنم دستمو به پشتش نزدیک کردم یواش نوازشش کنم. خیلی با احتیاط یکم برگشت گاز بگیره اما نگرفت . شدای خر خر که موقع عصبانیت میداد رو یکم داد. چند بار این کارو امتحان کردم هر دفه بیشتر نازش کردم. یه صداهای یواشی در میاره. نمیدونم غر میزنه شاید. سرشم میزاره ناز کنم. به نوکشم میزاره دست بزنم. اما خیلی با احتیاط و یواش باید نزدیک مپکنم دستمو. کس دیگه رو هم نمیزاره بهش دست بزنه... ی
    بار هم از رو قفس اومد زمین. که بی سابقه بود
    پسر خالم رو هنوز نمیدونم چرا میبینه جیغ میکشه. اون براش اردک اسباب بازی اورده بود که تو حموم میبرن تو پشتش 3تا اردک کوچیک تره برای اولین بار بود اونا رو دید. اما سریع گرفت دستش و شروع کرد بازی کردن. هر چی اون پسر خالم بگیره دستش اینم همون کارو میکنه....
    سوال هم دارم اینکه دستمال کاغذی براش خطرناکه؟؟؟ اخه خیلی دوست داره. همش میره سراغ دستمال لوله ای سرشو میکنه تو لولش دسمالاشو میکشه..
    یه مساله دیگه هم هست اینکه صبح پرید کف قفس یکم راه رفت. تا حالا اصلا کف قفس نمیرفت.
    راستی یه کار هم میکنه . پاشو بلند میکنه یه حالت خاص میزاره مین.. عین رقص سرخ پوستا. بعد شکمشو یه انقباض میده گردنشو کوتاه میکنه انگار توی نوکش یه چیزی هست میجووه. بعد وسطاش هی ادمو بوس میکنه. این حرکت یعنی چی؟؟؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط o0oro نمایش پست ها
    جدیدا سعی کردم چند بار از پشت دستمو بهش نزدیک کنم دستمو به پشتش نزدیک کردم یواش نوازشش کنم. خیلی با احتیاط یکم برگشت گاز بگیره اما نگرفت . شدای خر خر که موقع عصبانیت میداد رو یکم داد. چند بار این کارو امتحان کردم هر دفه بیشتر نازش کردم. یه صداهای یواشی در میاره. نمیدونم غر میزنه شاید. سرشم میزاره ناز کنم. به نوکشم میزاره دست بزنم. اما خیلی با احتیاط و یواش باید نزدیک مپکنم دستمو. کس دیگه رو هم نمیزاره بهش دست بزنه... ی
    پسر خالم رو هنوز نمیدونم چرا میبینه جیغ میکشه. اون براش اردک اسباب بازی اورده بود که تو حموم میبرن تو پشتش 3تا اردک کوچیک تره برای اولین بار بود اونا رو دید. اما سریع گرفت دستش و شروع کرد بازی کردن. هر چی اون پسر خالم بگیره دستش اینم همون کارو میکنه....
    سوال هم دارم اینکه دستمال کاغذی براش خطرناکه؟؟؟ اخه خیلی دوست داره. همش میره سراغ دستمال لوله ای سرشو میکنه تو لولش دسمالاشو میکشه..
    یه مساله دیگه هم هست اینکه صبح پرید کف قفس یکم راه رفت. تا حالا اصلا کف قفس نمیرفت.
    راستی یه کار هم میکنه . پاشو بلند میکنه یه حالت خاص میزاره مین.. عین رقص سرخ پوستا. بعد شکمشو یه انقباض میده گردنشو کوتاه میکنه انگار توی نوکش یه چیزی هست میجووه. بعد وسطاش هی ادمو بوس میکنه. این حرکت یعنی چی؟؟؟
    سلام
    هر وقت شما نوازش میکنید طوطیتون رو اگر طوطیتون غر میزنه پس سعی کنید طولانی مدت نباشه و همراه با جایزه باشه ( جایزه میتونه هر حرف یا خوراکی یا هر چیزی باشه که طوطیتون دوست داره)
    اگر رو زمین نیاد خیلی بهتره چون اگر عادت به اینکار کنه بعد رو زمین خرابکاری میکنه و شما بعد از مدتی باید دنبال راهی باشید برای اینکه طوطی رو قفس بمونه پس بهتره با اسباب بازی و ... رو قفس سرگرمش کنید.
    این اسباب بازی پلاستیکی براش خوب نیست چون از مواد شیمیایی درست سده که طوطی میجوه و این موادوارد بدن طوطی میشه .
    دستمال کاغذی هم خوب نیست به جاش از کاغذ کاهی بدون چاپ استفاده کنید.
    براش اسباب بازی چوبی بخرید یا درست کنید.
    الان یه سری اسباب بازی های هست تو بازار که حالت چرمی و حصیری دارن که طوطی های کوچیک بیشتر به اینها علاقه نشون میدن بهش.
    این حرکت رو موقع حواب یا در حالت استراحت انجام میده؟

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    نقل قول نوشته اصلی توسط o0oro نمایش پست ها
    دوست خوبم همونطور که در مطالب قبلی گفته شده شما فقط باید سر پرنده تون رو نوازش کنید ، سایر قسمت های بدن موجب تحریک جفت یابی پرنده میشه ! جیغ زدنی که با هیجان باشه نشونه اینه که میخواد جلب توجه کنه ... دستمال کاغذی اگه سفید و بدون رنگ باشه مشکل خاصی نیست ... طوطی منم گاهی با پاره کردن دستمال کاغذی سرگرم میشه !!!

حرکاتی که شما گفتید شباهت زیادی به بالا اوردن غذا داره که طوطی ها برای جفت یابی انجام میدن ... سعی کنید طوطی رو زیاد تحریک نکنید ! البته چیز خطرناکی نیست ... نوعی ابراز علاقه است
    :smile (22):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    6841
    با سلام و تشکر فراوان
    کو کو به انار بیشتر از همه علاقه نشون میده یعنی میشه بعنوان جایزه استفاده کرد ولی چیزی نیست که سریع بخوره و اینکه انار همیشه در دسترس نیست و زیاد دادنش هم به نفع طوطی نیست حالا میمونه تخمه اون رو هم باید چند ساعتی بهش ندم تا هوسش گل کنه تا بتئنم بعنوان جایزه بهش بدم تازه بعضی مواقع هم با وجود اینکه یک روزی تخمه نخورده از دست میگره ولی نمی خوره و میندازه بعد که گذاشتم داخل قفس میره میخوره حالا شما بفرمایید چه چیزی بعنوان جایزه بهش بدم - راستی امروز تو اتاق تنها بود و من تو یک اتاق دیگه بودم شنیدم صداش درامد دو سه بار جیغ کشید و صداهای متفاوتی دراورد وقتی تنها می مونه اینطور صدا درمیاره - امروز داشت با آب آبخریش خودش رو میشست تازه 4 روزه بردمش حموم- در مرد آجیل هم اصلا علاقه نشون نمیده . راجع به سنش هم آیا طوق سیاه رنگ دور گردنش باید کامل بشه یانه چون مال این کامل نیست لطفا راهنمایی بفرمایید متشکر [IMG]http://s1.picofile.com/file/7298457953/IMG_****.jpg[/IMG]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    6879
    سلام شاه طوطی من 11 ماهشه 7 ماهگی بالهاشو قیچی کردم الان بال در آورده از قفس میارمش بیرون رو قفس میشینه بالهاشو باید باز قیچی کنم یا نه راهنمایی کنید لطفا. باتشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    6879
    http://www.parsipet.ir/forum/members/mohammad-benyamin/
    به نظر شما شاه طوطی من چند سالشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad benyamin نمایش پست ها
    http://www.parsipet.ir/forum/members/mohammad-benyamin/
    به نظر شما شاه طوطی من چند سالشه

سلام

عزیز دل اینجا تاپیک ملنگو و طوطی اسکندر کوچکه!!!
    لطفا عکس واضح طوطیتون رو تو تاپیک شاه طوطی بزارید

با تشکر

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط reiki نمایش پست ها
    با سلام و تشکر فراوان
    کو کو به انار بیشتر از همه علاقه نشون میده یعنی میشه بعنوان جایزه استفاده کرد ولی چیزی نیست که سریع بخوره و اینکه انار همیشه در دسترس نیست و زیاد دادنش هم به نفع طوطی نیست حالا میمونه تخمه اون رو هم باید چند ساعتی بهش ندم تا هوسش گل کنه تا بتئنم بعنوان جایزه بهش بدم تازه بعضی مواقع هم با وجود اینکه یک روزی تخمه نخورده از دست میگره ولی نمی خوره و میندازه بعد که گذاشتم داخل قفس میره میخوره حالا شما بفرمایید چه چیزی بعنوان جایزه بهش بدم - راستی امروز تو اتاق تنها بود و من تو یک اتاق دیگه بودم شنیدم صداش درامد دو سه بار جیغ کشید و صداهای متفاوتی دراورد وقتی تنها می مونه اینطور صدا درمیاره - امروز داشت با آب آبخریش خودش رو میشست تازه 4 روزه بردمش حموم- در مرد آجیل هم اصلا علاقه نشون نمیده . راجع به سنش هم آیا طوق سیاه رنگ دور گردنش باید کامل بشه یانه چون مال این کامل نیست لطفا راهنمایی بفرمایید متشکر [IMG]http://s1.picofile.com/file/7298457953/IMG_****.jpg[/IMG]

سلام
    از انار هم میتونید به عنوان جایزه استفاده کنید اما همونطور که خودتون گفتین به مقدار کم ، (هانی من اوایل اصلا هیچ غذایی رو بیرون قفس نمیخورد و تشویقش فقط افرین گفتن من و بعد نوازش سر و کم کم شروع کرد به گرفتن غذا به عنوان جایزه )
    شما باید غذاهای دیگه و میوه جات وسبزیجات رو تو طرف غذاش به جای تخمه قرار بدید و ساعت تخمه گذاشتن رو به مرور کم کنید و بعد میتونید از تخمه به عنوان جایزه استفاده کنید.
    همینکه سر و صدا کرد میتونه خوب باشه ، راستی قفس طوطیتون کجاست ؟ اگر همیشه تو اتاق هست بهتره ببرید مکانی که بیشتر افراد اونجا هستن ، صدای تلوزیون و صحبت کردن و دیدن افراد میتونه برای طوطی تحریک کننده باشه و طوطی رو هم اجتماعی تر میکنه.
    خب بعضی طوطی ها عاشق ابتنی هستن مثل عروسهای من که شدیدا عاشق ابتنی هستن و من همیشه داخل ظرف ابشون به مقداری اب میریزم که نتونن خودشون رو خیس کنن .
    در مورد طوق گردن هم همین شکلیه حالا ممکنه برای یکی یکمی مشکی بیشتر باشه یا کمتر.
    اجیل هم به مرور زمان عادت میکنه ، شما مثلا پسته رو با پوست بهش بدید خودش میشکنه و میخوره و براش سرگرمی هم هست .

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    سلام. من این چند روزه گذشته رو توجه و محبت زیاد به فندق کردم . تغییراتش رو اینجا مینویسم . جدیدا چند بار از روی قفس اومده پایین و مستقیم اومده پیش من. یکبار که حمام بودم اومده خونه رو گشته و دیده صدام از حموم میاد اومده 1ساعت اونجا نشسته تا من بیام بیرون. اما متاسانه نسبت به بقیه بد اخلاق شده. حتی نمیزاره بقیه در قفسشو باز کنن یا براش غذا بزارن. مخصوصا با خواهرم که البته میتونه دلیلش این باشه که در ادامه میگم. توی راهرو یه سطل اشغال استیل هست که فندق وقتی ازونجا رد میشه عکسشو میبینه و شروع میکنه صدا در اوردن واسه عکس. خواهرم میاد بر داره سطل رو دنبالش چند قدمی میدوه تا هم گاز بگیره هم نزاره برش داره. .... یه اتفاق بد دیگه ای هم که افتاده اینه که خیلی کم غذا شده. دیگه تخمه نمیخوره. فقط وقتی رو دست منه من چیزی بهش بدم میخوره. اما تو قفس از دست میگیره انبار میکنه تو ظرفش. اون حرکت که میکرد و گفتید شبیه بالا اوردنه رو خیلی بیشتر انجام میده. یکبار هم اونکارو کرد و یه چیزی از دهنش ریخت بیرون. :89: خیلی زیاد به من وابسته شده. یروز نبودم اومدم خونه از پشت در صداش کردم انقد جیغ کشید.... خانواده هم میگن همش میومد دم در خروجی نگاه میکرد مظلومانه... .
    برای نوازش کردن هم دیگه مشکلیه نداره هر کاریش بکنم. حتی نوکشو ناز کنم یابه دمش دست بزنم . اما به بقیه اجازه نمیده اصلا.... بهش یاللا دادن هم یاد دادم که داره یاد میگیره کم کم.
    --------------
    اها راستی جدیدا حس میکنم یه وقتایی یهو میره تو فکر و اصلا انگار حواسش نیست دمشو میشکونه رو به پایین نگه میداره از کجا بدونم دمش اسیب ندیده؟ اخه چند روز پیش هی اشاره میکرد که بببرمش تو قفسش دستشویی کنه من نبردمش خودش از رو پام پرید پایین بعد کنترل هم لیز خورد اتاد رو دمش. یعنی ممکنه اسیب دیده باشه ؟؟؟

صفحه 106 از 529 نخستنخست ... 65687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125156206 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)