کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

قفستون که مناسب و عالیه

ارتفاعشم که میگید درسته

اسباب بازیشم باهاش بازی میکنه نگران نباشید چند وقته دیگه هیچی ازش نمیمونه:smile (138):

اون پرای سفید کرکهای بدنشه که همیشه هست و گاهی میریزه عادیه

اون چوبای بی پر هم که نگرانشید در واقع پرهای جدیدی هستن که دارن در میاد و توی غلاف هستند

خودش به مرور و تو پر آرایی هاش پر های جدید رو از غلاف خارج میکنه شما نباید به اونا کاری داشته باشید

یه نکته دیگه
    نه حیلی بیخیال باشید نه خیلی حساس. من فکر میکنم شما زیادی حساسیت به خرج میدید

لازم نیست از صبح هواستون بهش باشه که چیکار میکنه و چیکار نمیکنه
    اخه حیوونا بی دفاعن نمیخام خدایی نکرده به خاطر قصور من اتفاقی براش بیفته.:smile (249): تا ساعت 2 هم سرکارم تنهاست .
    مرسی از راهنمایی و حوصلتون. واقعا خیلی کمک کردید.
    امروز بلاخره اومد رو دست.... :smile (111):البته وقتی دید چاره ای نداره. با چوب درش اوردم دیدم زیاد دوس نداره بره رو قفس(تا حالا جز اونجا جایی نرفته) بردیم دیدم به چوب بالا تخت تمایل داره گذاشتمش. رفت رو لحافم قدم زد گشت بعد یه مدت دیگه دید راه نداره بره جای دیگه میخاست بره. با استین دست گرفتم اومد. عصرم گذاشتمش رو زمین که خوشش نیومد میخاست بره تو قفس نمیتونست بازم راحت اومد رو دست بوس داد جایزشو اما خیلی با استرس سریع قاپید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    سلام ببخشید فصل جوجه گوشتی کی هست؟ بهار هست؟
    تو این سایت هم جوجه میفروشه؟ چجوری تحویل میده؟:smile (1):
    بعد اینا سالما دیگه؟ یا بریم از پارک لاله بگیریم؟:smile (32)::smile (22):

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    سلام ببخشید فصل جوجه گوشتی کی هست؟ بهار هست؟
    تو این سایت هم جوجه میفروشه؟ چجوری تحویل میده؟:smile (1):
    بعد اینا سالما دیگه؟ یا بریم از پارک لاله بگیریم؟:smile (32)::smile (22):
    بله بهار برای خرید جوجه گوشتی مناسبه

ولی اگر تجربه ای ندارید خواهش میکنم که صبر کنید و یه جوجه تازه دونخور شده بخرید

بله آقای آژیده در سایت هم اعلام خواهند کرد اگه اطلاعات بیشتری میخواید با خود آقای آژیده تماس بگیرید یا براشون پیام شخصی بگذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو(نبات)
    شماره عضویت
    4136
    سﻻم این طوطی من دستی شده رو شونه و رو دستم میاد و از دستم غذا میگیره اما اصلا نمیزاره نازش کنم سینه اشو که بخوام ناز کنم گاز میگیره دستم به پاهاش نزدیک میشه قار میکشه سرشم که فرار میکنه اما یه ماه پیش یه بار با هزار دوز و کلک رازیش کردم بزاره سرشو ناز کنم الان هم دو ماهه دارمش و این عادت از سرش نیوفتاده چیکارش کنم وقتس هم خریدمشگ تازه داشت طوق مینداخت و الان هم هنوز طوقش کامل نیست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    6437
    نقل قول نوشته اصلی توسط djalireza_mixer نمایش پست ها
    سﻻم این طوطی من دستی شده رو شونه و رو دستم میاد و از دستم غذا میگیره اما اصلا نمیزاره نازش کنم سینه اشو که بخوام ناز کنم گاز میگیره دستم به پاهاش نزدیک میشه قار میکشه سرشم که فرار میکنه اما یه ماه پیش یه بار با هزار دوز و کلک رازیش کردم بزاره سرشو ناز کنم الان هم دو ماهه دارمش و این عادت از سرش نیوفتاده چیکارش کنم وقتس هم خریدمشگ تازه داشت طوق مینداخت و الان هم هنوز طوقش کامل نیست
    دوست عزیز توباید اروم اروم اعتمادشوجلب کنی تابتونی بهش دست بزنی وقتی اومد رودستت بایدبهش غذا بدی تا بدونه که تو صاحبشی ووقتی باهات انس گرفت میتونی بهش دست بزنی البته نبایدمخالف پراش روسرش دست بکشی ومثل اینه که بابرس اهنی سرشوشونه کنی بهترین جا برای نازکردن سرش قسمت بین طوق وپشتشه.
    هیچ عجله ای نکن ونگران نباش طوطی منم اول میترسید ولی حالا کاملا دست اموز شده

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    سلام دوستان. اینکه میگید حرف زدن به ملنگو بعد بلوغ دیگه ممکن نیست یعنی کلا محاله یا ممکنه یک درصد بشه؟ منظور حرف زدن با سوته یا حرف واضح؟ اخه من فکر کنم فندقم صبح به من گفت بای بای با سوت.
    داستان اینه که من صبح پاشدم دیدم فندق وایساده دپرس و منتظر اهالی بیدار شن. سلام دادم رفتم صبحونه خوردم. اومدم ظرف غذاشو که توی قفسه برداشتم بردم غذاشو براش بزارم بیارم. وقتی اوردم دست کردم تو قفس سرشو اورد سمت دستم اخه خیلی نزدیک اون جای ظرف بود. حالا نمیدونم میخاست گاز بگیره یا استرس گرفت ازینکه دستم بهش نزدیک شده. منم ظرفو در اوردم و دعواش کردم. گفتم گاز نگیر. بعد 2دقیقیه درش اوردم بردم رو قفس که ظرفو بزاریم و دوباره برش گردوندن تو قفس. یکمم نازشو کشیدم که از دلش دراد.
    بعد که از اتاق رفتم بیرون فوری یه جیک بلند زد. رفتم گفتم جانم چیه؟؟ تا منو دید رفت سراغ غذاشو شروع به خوردن کرد. دوباره در زدن رفتم بیرون باز کنم باز 2بار جیک زد.
    منم رفتم تو اتاق تا پیشش حاضر شم برم بیرون . میخاستم برم بیرون اومد سمتم. منم گذاشتمش رو قفس بهخواهرمم گفتم بیدار شو هواشو داشته باش بعد به فندق گفتم من دارم میرم "بای بای"
    بعد یجوری که تا حالا جیک نزده بود 2تا جیک خیلی شبیه به بای بای زد
    حتی خواهررمم فهمید گفت میگه بای بای؟؟؟
    ---
    حالا نمیطدونم توهم زدم یا چی....
    ---------------------------------
    قابل ذکره که این جوجو تو این 2هفته کلا 10 بار جیک نزده. خیلی خیلی کم صداش در میاد. اونم معترضانست معمولا. حالا این جیکش یه حالت خاصی داشت توش چه چه داشت... :smile (28):

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    6592

طوطی ملنگو-طوطی سبز-تاپیک جامع گفتگو در مورد طوطی کوچک اسکندر (ملنگو)

چند تا سوال داشتم؟ 1:جوجه طوطی کی میاد؟ 2:با چه مشخصاتی بخرم بهتره؟ لطفا جواب بدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام
    بهار و تابستان.جوجه سر حال بتوني يدا كني جوجه گوشتي نه اما جوجه تازه دون خور خوبه(طوق نداشته باشه و از روي جسه گوچيكش بشه تشخيص داد كه كاملا جوجه ست و حتي نتونه با پاش خوراكي ها رو بگيره يعني تعادل نداشته باشه براي گرفتن خوراكي نشونه هاي جوجه بودنشونه)
    سالم بودنو منظم بودن پر ها.وقتي دست به سمت سرش بردين واكنش نشون بده گاز بگيره .
    كسلي و گوشه گير بودن عوامل مريضيه كه بايد بهش توجه داشت(به هيچ عنوان به حرف فروشنده اعتماد نكنيد)
    بهتره شخص با تجربه اي رو با خودتون ببريد.

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039

سوال؟

ببخشید اینی که گفتید نشونه ی جوجه ی تازه دون خور شدست؟ یا بالغ:smile (161):

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط o0oro نمایش پست ها
    سلام دوستان. اینکه میگید حرف زدن به ملنگو بعد بلوغ دیگه ممکن نیست یعنی کلا محاله یا ممکنه یک درصد بشه؟ منظور حرف زدن با سوته یا حرف واضح؟ اخه من فکر کنم فندقم صبح به من گفت بای بای با سوت.
    داستان اینه که من صبح پاشدم دیدم فندق وایساده دپرس و منتظر اهالی بیدار شن. سلام دادم رفتم صبحونه خوردم. اومدم ظرف غذاشو که توی قفسه برداشتم بردم غذاشو براش بزارم بیارم. وقتی اوردم دست کردم تو قفس سرشو اورد سمت دستم اخه خیلی نزدیک اون جای ظرف بود. حالا نمیدونم میخاست گاز بگیره یا استرس گرفت ازینکه دستم بهش نزدیک شده. منم ظرفو در اوردم و دعواش کردم. گفتم گاز نگیر. بعد 2دقیقیه درش اوردم بردم رو قفس که ظرفو بزاریم و دوباره برش گردوندن تو قفس. یکمم نازشو کشیدم که از دلش دراد.
    بعد که از اتاق رفتم بیرون فوری یه جیک بلند زد. رفتم گفتم جانم چیه؟؟ تا منو دید رفت سراغ غذاشو شروع به خوردن کرد. دوباره در زدن رفتم بیرون باز کنم باز 2بار جیک زد.
    منم رفتم تو اتاق تا پیشش حاضر شم برم بیرون . میخاستم برم بیرون اومد سمتم. منم گذاشتمش رو قفس بهخواهرمم گفتم بیدار شو هواشو داشته باش بعد به فندق گفتم من دارم میرم "بای بای"
    بعد یجوری که تا حالا جیک نزده بود 2تا جیک خیلی شبیه به بای بای زد
    حتی خواهررمم فهمید گفت میگه بای بای؟؟؟
    ---
    حالا نمیطدونم توهم زدم یا چی....
    ---------------------------------
    قابل ذکره که این جوجو تو این 2هفته کلا 10 بار جیک نزده. خیلی خیلی کم صداش در میاد. اونم معترضانست معمولا. حالا این جیکش یه حالت خاصی داشت توش چه چه داشت... :smile (28):
    سلام

فکر نمیکنم نشونه حرف زدنش باشه

موقعی که خریدینش به عنوان سخنگو خریدینش؟

اگر قبلا حرف نمیزده و بالغ هم باشه 99درصد دیگه حرف نخواهد زد

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر11 نمایش پست ها
    چند تا سوال داشتم؟ 1:جوجه طوطی کی میاد؟ 2:با چه مشخصاتی بخرم بهتره؟ لطفا جواب بدید
    اوایل بهار جوجه ها میان تو بازار.
    جوجه تازه دونخور شده بخرید. پراش کامل شده باشه و چشمش دودی یا سیاه باشه
    بینی و چشمش ترشح نداشته باشه
    نقص عضو نداشته باشه
    سرحال باشه و دستتون رو که نزدیک میبرید سرشو نزدیکه دستتون کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط DRP20810 نمایش پست ها
    سلام
    بهار و تابستان.جوجه سر حال بتوني يدا كني جوجه گوشتي نه اما جوجه تازه دون خور خوبه(طوق نداشته باشه و از روي جسه گوچيكش بشه تشخيص داد كه كاملا جوجه ست و حتي نتونه با پاش خوراكي ها رو بگيره يعني تعادل نداشته باشه براي گرفتن خوراكي نشونه هاي جوجه بودنشونه)
    كسلي و گوشه گير بودن عوامل مريضيه كه بايد بهش توجه داشت(به هيچ عنوان به حرف فروشنده اعتماد نكنيد)
    بهتره شخص با تجربه اي رو با خودتون ببريد.
    ممنونم

نقل قو یادتون رفته:smile (277):

نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    ببخشید اینی که گفتید نشونه ی جوجه ی تازه دون خور شدست؟ یا بالغ:smile (161):
    2خط اول نشونه های جوجه بودن و مابقی نشونه سالم بودنه

صفحه 101 از 529 نخستنخست ... 51828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120151201 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)