صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hr.GrandFather نمایش پست ها
    2 روز به 2 روز حالا بعضی اوقات هم میشه 3 روز کلا هفته ای 3 4 تا موش رو میخوره :smile (122):

سلام و احترام

اگر دوست دارید مارتون سالم بمونه....هفته ای 1 بار کفایت میکنه
    مخصوصا پیتونه برمه ابدا نیازی به غذا دادن زیاد نداره و در صورت بالا بردن دفعات غذا دادن با مشکلات زیادی مواجه میشه
    Overfeeding در مار های برمه معمولا ریسک بیماری های گوارشی رو عفونت های داخلی رو افزایش میده

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ارووانا
    شماره عضویت
    3638
    سلام
    تبریک میگم برای مار بسیار زیباتون
    من میخوام مار تهیه کنم فقط یه چیزی در مورد خزندگان خوندم که یه کم نگران شده اگه ممکنه شما که تجربه دارید راهنمایی کنید
    من خوندم که خزندگان باکتری سالمونلا رو به عنوان فلور گوارشی دارند و مدفوعشان مخزن این باکتری هست بعد کسی مار داره باید چه نکاتی رو انجام بده که مشکلی براش ایجاد نشه ؟
    بعدش میشه قیمت مار پیتون برمه معمولی و البینو رو تو سایز حدودا 1 متری بگید
    گاز نمیگیرن صاحبشونو؟
    مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط edrisbr نمایش پست ها
    سلام
    تبریک میگم برای مار بسیار زیباتون
    من میخوام مار تهیه کنم فقط یه چیزی در مورد خزندگان خوندم که یه کم نگران شده اگه ممکنه شما که تجربه دارید راهنمایی کنید
    من خوندم که خزندگان باکتری سالمونلا رو به عنوان فلور گوارشی دارند و مدفوعشان مخزن این باکتری هست بعد کسی مار داره باید چه نکاتی رو انجام بده که مشکلی براش ایجاد نشه ؟
    بعدش میشه قیمت مار پیتون برمه معمولی و البینو رو تو سایز حدودا 1 متری بگید
    گاز نمیگیرن صاحبشونو؟
    مرسی

سلام

پیتون برمه یکی از آرام ترین نژاد های پیتون محسوب میشه و بعد از بال پیتون محبوب ترین مار پیتون خانگی در دنیاست
    نمیشه گفت به هیچ عنوان گاز نمیگیره چون خوی و خصلت و ذات حیوانات غیر قابل تغییره ولی در صورتی که شرایطش درست باشه و نگهدارنده ماهر باشه احتمالش نزدیک به صفره

سالمونلا رو اطلاعی ندارم ولی اگر هم اینطور باشه مار هم یکی مثل اغلب حیواناتی میشه که میتونن این باکتری رو منتقل کنن...ماهی قرمز عید و اغلب ماهی های آکواریومی و ....

ولی در اغلب کشور هایی که فروش و خرید مار رایجه حرفه ای ها حتی برای لمس کردن و غذا دادن به مار از دستکش استفاده میکنن و به هیچ عنوان با دست بدون دستکش مار رو لمس نمیکنن...
    اغلب فروشنده های حرفه ای مالزی و تایلند بدون دستکش هیچ ماری رو لمس نمیکنن...دلیلش رو هم سوال کردم که یکیشون مایکو باکتر یا یه همچین اسمی رو برد که ظاهرا زخم های ناجوری ایجاد میکنه

شما تا جایی که یادمه پزشکی میخونی و خوشحال میشم توضیحی راجع به این باکتری یا عامل بیماری زا بدید

با تشکر
    آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ارووانا
    شماره عضویت
    3638
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

پیتون برمه یکی از آرام ترین نژاد های پیتون محسوب میشه و بعد از بال پیتون محبوب ترین مار پیتون خانگی در دنیاست
    نمیشه گفت به هیچ عنوان گاز نمیگیره چون خوی و خصلت و ذات حیوانات غیر قابل تغییره ولی در صورتی که شرایطش درست باشه و نگهدارنده ماهر باشه احتمالش نزدیک به صفره

سالمونلا رو اطلاعی ندارم ولی اگر هم اینطور باشه مار هم یکی مثل اغلب حیواناتی میشه که میتونن این باکتری رو منتقل کنن...ماهی قرمز عید و اغلب ماهی های آکواریومی و ....

ولی در اغلب کشور هایی که فروش و خرید مار رایجه حرفه ای ها حتی برای لمس کردن و غذا دادن به مار از دستکش استفاده میکنن و به هیچ عنوان با دست بدون دستکش مار رو لمس نمیکنن...
    اغلب فروشنده های حرفه ای مالزی و تایلند بدون دستکش هیچ ماری رو لمس نمیکنن...دلیلش رو هم سوال کردم که یکیشون مایکو باکتر یا یه همچین اسمی رو برد که ظاهرا زخم های ناجوری ایجاد میکنه

شما تا جایی که یادمه پزشکی میخونی و خوشحال میشم توضیحی راجع به این باکتری یا عامل بیماری زا بدید

با تشکر
    آژیده
    سلام
    مرسی از توضیحتون جناب ازیده
    جنس مایکوباکتریوم ها بالغ بر 100 باکتری مختلف هستند که باسیل بیهوازی غیر متحرک و بدون اسپور هستندو مهمترین نکته کند رشد بودنشون تو محیط های کشته که تشخیصو سخت میکنه.
    مهمترینرینشون مایکوباکتریوم لپره و تو برکلوزیس هستند که به ترتیب باعث جذام و سل میشن البته تو این مورد سل پوستی منظور بوده و سل گوارشی چون بیشتر از این جور تماس ها منتقل میشن
    البته انواع نسبتا ضعیف تری هم هست که من فکر میکنم اونا مد نظر هستند
    مانند مایکو باکتریوم بویس -کانزاسی-اسکروفولاسیوم-اولسرانس و مارینوم که از انواع مایکوباکتریوم های کند رشد هستند و در خاک یافت میشن و بیشتر عفونت های جلدی(پوستی ایجاد میکنن)
    البته این باکتری ها در افراد که نقص ایمنی دارند مانند مبتلایان به ایدز یا سایر نقص ایمنی ها بیماری های خیلی شدید تری ایجاد میکنن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط edrisbr نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از توضیحتون جناب ازیده
    جنس مایکوباکتریوم ها بالغ بر 100 باکتری مختلف هستند که باسیل بیهوازی غیر متحرک و بدون اسپور هستندو مهمترین نکته کند رشد بودنشون تو محیط های کشته که تشخیصو سخت میکنه.
    مهمترینرینشون مایکوباکتریوم لپره و تو برکلوزیس هستند که به ترتیب باعث جذام و سل میشن البته تو این مورد سل پوستی منظور بوده و سل گوارشی چون بیشتر از این جور تماس ها منتقل میشن
    البته انواع نسبتا ضعیف تری هم هست که من فکر میکنم اونا مد نظر هستند
    مانند مایکو باکتریوم بویس -کانزاسی-اسکروفولاسیوم-اولسرانس و مارینوم که از انواع مایکوباکتریوم های کند رشد هستند و در خاک یافت میشن و بیشتر عفونت های جلدی(پوستی ایجاد میکنن)
    البته این باکتری ها در افراد که نقص ایمنی دارند مانند مبتلایان به ایدز یا سایر نقص ایمنی ها بیماری های خیلی شدید تری ایجاد میکنن

سلام

ممنون از توضیحات جامعتون

فکر میکنیم اون زخمی که منظور تایلندی ها بود یه چیزی مثل همین جزام بود چون چیزایی که از زخم ها تعریف میکنن ترسناکه!!
    حالا من که این همه دست زدم و سالم موندم

موفق باشی
    آژیده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پیتون البینو
    شماره عضویت
    5579
    سلام یه کلیپ از شکار توسط مارم
    شکار مار

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

احیانا مارتو ناجور گاز نمیگیره این همستر؟!!!

من تجربه بدی از دادن همستر زنده به مار دارم...تقریبا هر بار گاز ناجوری گرفت
    بر خلاف موش سوری گاز همستر بسیار بسیار عمیقه و ممکنه باعث عفونت در مار بشه
    رتیلکوریتد آلبینوی من به همین شکل عفونت کرد که اگر دکتر برهانی کیا به دادم نرسیده بود مار مرده بود
    1 هفته هفته هر روز آنتی بیوتیک تزریق شد تا عفونت به طور کامل بر طرف شد

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پیتون البینو
    شماره عضویت
    5579
    سلام مرسی .. نه گاز نمیگیره چون قبل از اینکه همستر رو بدم بهش کمی بی حالش میکنم که گیج باشه ...

قبل از اینکه همستر بدم بهش یه موش سوری براش انداختم اما شکارش نکرد تا چند روز این موشه بود تعجب کرده بودم یکی از همستر هامو براش انداختم به ثانیه نکشید گرفتتش .. نمیدونم چرا برام سوال شده ؟ هیچی دیگه الان 1 هفته هست موش سوری نگه داشتم )

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hr.grandfather نمایش پست ها
    سلام مرسی .. نه گاز نمیگیره چون قبل از اینکه همستر رو بدم بهش کمی بی حالش میکنم که گیج باشه ...

قبل از اینکه همستر بدم بهش یه موش سوری براش انداختم اما شکارش نکرد تا چند روز این موشه بود تعجب کرده بودم یکی از همستر هامو براش انداختم به ثانیه نکشید گرفتتش .. نمیدونم چرا برام سوال شده ؟ هیچی دیگه الان 1 هفته هست موش سوری نگه داشتم )
    احتمالا عادت کرده به بوی همستر

معمولا عکس این قضیست و مار هایی که خیلی موش سوری خوردن علاقه ای به خوردن همستر از خودشون نشون نمیدن
    کلا برمس ها یکی از حساس ترین و بد غذا ترین پیتون ها هستند ولی مار شما ماشالا امان نداد به همستر نگون بخت!!

به نظر من بهترین غذا برای مار پیتون پرندست...یک مرغ جوان!! یعنی 30 روزه بسیار عالیه براش.هم خطر آسیب رسیدن به مار کاهش پیدا میکنه هم ظاهران از نظر کلسیم و مواد معدنی غنی تره(به دلیل داشتن نی و ساقه پر و ...).معمولا هم خیلی وحشیانه تر به پرنده حمله میکنن

موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    می گما اگر یکی از این همستر های مادتون رو ماره خوشگل شیکمو تون نخورد بی زحمت بدید به من که همسترم تنها نمونه بلکه هم یه موجودی رو از خطر خورده شدن نجات بدم هم یه همسری برای گل پسرم اختیار کرده باشم!!!!!!!!!!!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)