صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17568

ساخت کنترلر برای تانک های مرجانی

با سلام

بنده یکی از جدیدترین اعضای انجمن هستم و این اولین پست بنده در این انجمن هست
    اول از همه تشکر میکنم از همه اساتید و مدیران انجمن که بنده و دوستان دیگه رو راهنمایی میکنید
    از اونجایی که دقیقا نمیدونستم کجا سوالمو باید مطرح کنم از میدران محترم خواهش میکنم اگر مشکلی داشته باشه به جای مناسب انتقال بدید
    تقریبا خیلی از مطالب مربوطه سایت رو در خصوص راه اندازی مطالعه کردم ولی نتونستم به نتیجه مطلوب برسم لذا این تاپیک رو ایجاد کردم

بنده مهندس الکترونیک هستم و کارم طراحی و تولید بردهای الکترونیکی هست و عاشق حیوانان خانگی بخصوص ماهی ها و گیاهان هستم
    و چند سالی هست که تانک اب شیرین با ماهی های گوشت خوار دارم و حدود دو سالی هست که بدون تلفات از این زیبایی بی حد لذت میبرم
    ولی دارم تحقیقات خودمو برای تبدیل این تانک به اب شور کامل میکنم تا انشالله در اینده نزدیک به لطف شما دوستان بنده هم تانک و ماهی اب شور داشته باشم

اول از همه یه بیو گرافی کلی از تانک و تجهیزاتی که دارم در اختیار دوستان قرار میدم تا بنده رو با تجارشون راهنمایی کنن و بهتر بتونن نظر بدن
    از اونجایی که خیلی دوست دارم خودم همه کارهارو بکنم تقریبا بیشتر قسمت هارو خودم درست کردم و نخریدم

تانک بنده در اندازه طول: 100 عرض:40 و ارتفاع:60 هست و با شیشه خم به ضخامت 8 میل درست شده
    میز تانک کاملا از MDF هست و خودم درست کردم
    جنس هد تانک از PVC هست و خودم درست کردم که کلیه تجهیزات نورپردازی و فعلا سیستم کنترل در اون قرار داره و درب بالایی اون لولایی هست

سامپ بنده در ابعاد طول: 75 عرض:30 و ارتفاع:40 هست که از جنس پلکسی گلس خودم طراحی کردم و ساختم
    طرحش رو از سامپ ProFlex Sump Model 2 شرکت Aqueon الهام گرفتم که اندازه های تقریبی اونو داره
    فعلا از این سامپ استفاده نمیکنم و یک سوم از پشت تانک به عنوان سامپ استفاده میشه

برای روشنایی از LED سفید و RGB استفاده میکنم و کاملا توسط دستگاهی که خودم ساختم قابل کنترل هست

برای پمپ ای از دایمکس PH800 استفاده میکنم

بخاری هم 300 وات هست که باز توسط دستگاهی که خودم درست کردم کنترل میشه
    البته این دستگاه علاوه بر بخاری و نور پمپ اب و پمپ هوا و .... رو هم کنترل میکنه و قابلیت برناریزی ماهانه داره

پمپ هوا هم UAS-12000 هست که شارژی هست و محصول شرکت هایلا ست

تقریبا تا اینجا برای اب شور هیچی به جز سمپ و تانک ندارم !!!!
    هزینه ای که میخوام بکنم حدود 1 ملیون هست و شاید ....

حالا سوالات

برای راه اندازی یک تانک اب شور با تجهیزات فوق چه چیزهای دیگه هم نیاز دارم ؟؟؟؟
    گویا اسکیمر حتما نیازه چی بگیرم خوبه ؟؟؟ حدود قیمتشو بفرمایید ؟؟؟
    از اونجایی که بنده ساکن تبریزم چطوری میتونم لایوراک خوب تهیه کنم ؟؟؟
    به نظر شما برای بنده که در این زمینه مبتدی هستم راه اندازی تانک ریف و ماهی مناسی هست ؟؟؟
    فکر میکنید برای تبدیل به یک تاین مطلوب این مبلغ کفایت میکنه یا باید بیشتر هزینه کنم ؟؟؟؟
    از اونجایی بند مستاجر هستم و خونه شخصی ندارم تا حالا اقدام نکردم چون فکر میکنم برای راه اندازی یه تانک اب شور نیاز به زمانی بیش از یک یا دو سال هست !!!
    با این شرایط ایا این اقدام بنده رو چطور ارزیابی میکنید ؟؟؟
    در صورت جابجایی منزل ایا امکان انتقال احتمالی تانک به جای دیگه مقدور هست با چه شرایطی ؟؟؟؟

و هزار تا سوال دیگه که انشالله بعدا میپرسم

امیدوارم سرتونو درد نیاورده باشم پیشاپیش از توجه همگش سپاسگذارم

به همین سادگی
    ویرایش توسط farbodb : 2nd May 2015 در ساعت 05:09 PM دلیل: استفاده از تبلیغات شخصی تو پست

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام
    به پارسی پت خوش امدین
    سوالاتون خیلی کلی هست و بارها تو سایت جواب داده شده پیشنهاد میکنم تاپیکهای سایت رو مطالعه کنید اکثر جوابهاتونو میگیرین و اگه سوالی موند دوستان راهنماییتون میکنند
    پست اولتونم من به دلیل استفاده از لوگو و تبلیغات شخصی ویرایش کردم
    من برای هر کدوم یه جواب مختصر میدم کاملشو تو تاپیکای سایت پیدا میکنید
    حالا سوالات

برای راه اندازی یک تانک اب شور با تجهیزات فوق چه چیزهای دیگه هم نیاز دارم ؟؟؟؟ اسکیمر سیستم نوری حرفه ای دررر صورت تانک ریف بودن تستر ها نمک و....
    گویا اسکیمر حتما نیازه چی بگیرم خوبه ؟؟؟ حدود قیمتشو بفرمایید ؟؟؟بستگی به نوع مرجانی که میخواین نگه دارین داره اما هرچی بزرگتر بهتر
    از اونجایی که بنده ساکن تبریزم چطوری میتونم لایوراک خوب تهیه کنم ؟؟؟ -
    به نظر شما برای بنده که در این زمینه مبتدی هستم راه اندازی تانک ریف و ماهی مناسی هست ؟؟؟ ماهی و ریف های مقاوم رو میتونید داشته باشید اما قبل با مطالعه مطالب سایت اطلاعات خودتونو بالا ببرید
    فکر میکنید برای تبدیل به یک تاین مطلوب این مبلغ کفایت میکنه یا باید بیشتر هزینه کنم ؟؟؟؟ به نظر من اون مبلغ فقط برای اسکیمر کفایت میکه شاید کم هم باشه
    از اونجایی بند مستاجر هستم و خونه شخصی ندارم تا حالا اقدام نکردم چون فکر میکنم برای راه اندازی یه تانک اب شور نیاز به زمانی بیش از یک یا دو سال هست !!! میتونید جا به جا کنید اما این حجم خیلی در دسر داره
    در صورت جابجایی منزل ایا امکان انتقال احتمالی تانک به جای دیگه مقدور هست با چه شرایطی ؟؟؟؟

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17568
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام
    به پارسی پت خوش امدین
    سوالاتون خیلی کلی هست و بارها تو سایت جواب داده شده پیشنهاد میکنم تاپیکهای سایت رو مطالعه کنید اکثر جوابهاتونو میگیرین و اگه سوالی موند دوستان راهنماییتون میکنند
    پست اولتونم من به دلیل استفاده از لوگو و تبلیغات شخصی ویرایش کردم
    من برای هر کدوم یه جواب مختصر میدم کاملشو تو تاپیکای سایت پیدا میکنید
    حالا سوالات

برای راه اندازی یک تانک اب شور با تجهیزات فوق چه چیزهای دیگه هم نیاز دارم ؟؟؟؟ اسکیمر سیستم نوری حرفه ای دررر صورت تانک ریف بودن تستر ها نمک و....
    گویا اسکیمر حتما نیازه چی بگیرم خوبه ؟؟؟ حدود قیمتشو بفرمایید ؟؟؟بستگی به نوع مرجانی که میخواین نگه دارین داره اما هرچی بزرگتر بهتر
    از اونجایی که بنده ساکن تبریزم چطوری میتونم لایوراک خوب تهیه کنم ؟؟؟ -
    به نظر شما برای بنده که در این زمینه مبتدی هستم راه اندازی تانک ریف و ماهی مناسی هست ؟؟؟ ماهی و ریف های مقاوم رو میتونید داشته باشید اما قبل با مطالعه مطالب سایت اطلاعات خودتونو بالا ببرید
    فکر میکنید برای تبدیل به یک تاین مطلوب این مبلغ کفایت میکنه یا باید بیشتر هزینه کنم ؟؟؟؟ به نظر من اون مبلغ فقط برای اسکیمر کفایت میکه شاید کم هم باشه
    از اونجایی بند مستاجر هستم و خونه شخصی ندارم تا حالا اقدام نکردم چون فکر میکنم برای راه اندازی یه تانک اب شور نیاز به زمانی بیش از یک یا دو سال هست !!! میتونید جا به جا کنید اما این حجم خیلی در دسر داره

موفق باشید
    سلام منون که پاسخ دادید

ولی من تبلیغ نکردم اگه اون لوگویی که اخر کار بود مد نظرتون هست که لگوی همین سیستم کنترلی هست که برای اکواریوم درست کردم و تبلیغاتی نیست
    بلکه در نظر دارم به صورت رایگان در اختیار دوستان قرار بدم تا کسایی که مایل هستند و میتونن بسازن
    فقط چون بنده اطلاعات کافی از اب شور ندارم درحال تکمید کدهای دستگاه هستم که در صورت فاینال شدن پروژه به اشتراک خواهم گذاشت
    بنده این پروژه رو از 24/4/2014 شروع کردم و که میتونید از اینجا دنبال کنید. که به علت کمبود اطلاعات و نداشتن جواب مناسب به برخی سوالات مجبور شدم سوالات رو در این تاپیک هم مطرح کنم
    این پروژه صرفا جنبه به اشتراک کذاری داشته و هرگونه سود و منفعت در ان دخالتی ندارد.
    در ضمن نمیشه که فقط از اطلاعات استفاده کرد !!! من تخصصم در این زمینه هست و در این خصوص میتونم به دوستان کمک کنم که خیلی هم خوشحالم

اما در مورد جواب هایی که لطف کردید و دادید
    من چن روزه که سایت رو مطالغه میکنم ولی به جایی نرسید
    جای نتونستم در مورد مرجانها یا ریف ها و ارتباط اونها به اسکیمر پیدا کنم
    یعنی کجا نوشته اگه فلان مرجان یا ریف رو استفاده کنید باید اسکیمر قویتری داشته باشید یا از فلان مدل استفاده کنید

فکر میکنم این سوال خیلی از دوستان مثل بنده باشه که ای شیرین دارن و موندن که اگه بخوان هزینه کنن چقدر هزینه داره و چقدر زمان میبره و ....
    احتمال میدم اگر بتونم این پاسخ های سوالهامو پیدا کنم راه کار مناسبی برای خیلی از دوستان تازه وارد و مبتدی مثل بنده باشه

و از اونجایی که دوستان امثال بنده از اسطلاحات و جزئیات موارد مورد استفاده از اب شور اطلاعی ندارن و رفرنس خوبی نیست نمیتونن فقط با خوندن مطالب به نتیجه برست
    اکثر بحث های تاپیک های انجمن یا خیلی تخصصی هست یا خیلی ترسناک

اما در مورد هزینه یعنی شما فکر میکنید برای یک تانک 250 لیتر نیمه حرفه ای چقدر باید هزینه بشه ؟؟؟
    و برای پایین اوردن هزینه کدام موارد رو میشه ازش کذشت ؟؟؟؟ منظورم نوع ماهی و ریف و مرجان و .... هست

باز ممنون از وقتی که میزارید

به همین سادگی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مايي دوس دارم
    شماره عضویت
    16464
    سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون به خاطر لطفی که نسبت به دوستانتون دارید.
    در مورد هزینه من هم مثل شما بودم و فکر میکردم با 600 تومن میتونم یه تانک آبشور راه بندازم ولی تا الان 6ملیون خرج شده و فقط 2 تا دونه ماهی دارم.
    من روز اولی که با این سایت آشنا شدم به پستی خوردم که یکی از دوستان نوشته بود اکواریوم ابشور یه اعتیاد سالم و پر هزینه هست و واقعا هم راست گفته بود واقعا لذت داره.
    یا علی

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز به پارسی پت خوش امدید
    قطعا شما هم میتونید به داشتن اکواریم بهتر به ما کمک کنید واز اینکه به جمع ما پیوستید خوشحالم
    من هم با اقای فربد موافقم سوالهای شما کلی هست وپیشنهاد میکنم بخشهای مختلف را مطالعه کنید اطلاعات زیادی وجود داره
    در مورد جوابی که مثال زدید اگه به بخش اسکیمر برید حتما جوابتون را پیدا میکنید
    در مورد مستاجر بودنتون من مخالفم ,مخصوصا اگه قرارداتون یک ساله هست بنظر من دست نگه دارید واطلاعا تتون را زیاد کنیدتا امید خدا خانه دار بشید ولی اگه خیلی میخواید اب شور داشته باشید یک اک نانو را ه اندازی کنیدیکم تخصصی تر هست ولی جابجایی راحتتری دارد

عرض اک شما همینجور کم هست چه برسه بخواید عرضش را کم کنید سامپتون را جدا وصل کنید
    از لحاظ هزینه بعضی از وسایل را هرچه خوبتر باشه خیلی مفیدتر وکاربردیتر هست یکی از وسایلی که باید خوب خرید اسکیمر هست,یک ملیون میشه یک اسکیمر نسبتا خوب خرید ولی ارزانتر هم هست
    مگه بخواید فقط ماهی نگه دارید ,این هم اطمینان داشته باشید که بعد از مدتی شما میخواید ریف نگه دارید وخرجهای دوباره باید بکنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17568
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز به پارسی پت خوش امدید
    قطعا شما هم میتونید به داشتن اکواریم بهتر به ما کمک کنید واز اینکه به جمع ما پیوستید خوشحالم
    من هم با اقای فربد موافقم سوالهای شما کلی هست وپیشنهاد میکنم بخشهای مختلف را مطالعه کنید اطلاعات زیادی وجود داره
    در مورد جوابی که مثال زدید اگه به بخش اسکیمر برید حتما جوابتون را پیدا میکنید
    در مورد مستاجر بودنتون من مخالفم ,مخصوصا اگه قرارداتون یک ساله هست بنظر من دست نگه دارید واطلاعا تتون را زیاد کنیدتا امید خدا خانه دار بشید ولی اگه خیلی میخواید اب شور داشته باشید یک اک نانو را ه اندازی کنیدیکم تخصصی تر هست ولی جابجایی راحتتری دارد

عرض اک شما همینجور کم هست چه برسه بخواید عرضش را کم کنید سامپتون را جدا وصل کنید
    از لحاظ هزینه بعضی از وسایل را هرچه خوبتر باشه خیلی مفیدتر وکاربردیتر هست یکی از وسایلی که باید خوب خرید اسکیمر هست,یک ملیون میشه یک اسکیمر نسبتا خوب خرید ولی ارزانتر هم هست
    مگه بخواید فقط ماهی نگه دارید ,این هم اطمینان داشته باشید که بعد از مدتی شما میخواید ریف نگه دارید وخرجهای دوباره باید بکنید
    با سلام مجدد
    ممنون از توجه شما عزیزان

من که نمیخوام عرض رو کم کنم اون سامپ جدید رو درست کردم که یک سوم تانکم که الان سامپ هست رو ازاد کنم

پس با این اوصاف فعلا مقدور نیست به شور تبدیل بشه

درسته که قراردادها مسکن معمولا یک ساله هست و لی نه فک کنم یه دو سه سالی همین جا ساکن باشیم انشاالله چون ساحب خونمون ادم خوبیه و بنده راضی هستم انشاالله اونهم راضی باشه از بنده

تو پست قبلی یادم رفت لینک بدم http://www.***********.ir/forum/thread9531
    در این لینک هم میتونید یه کلیپ از پروژه رو ببینید و کار های انجام شده تا حالا اشنا بشید معرفی سیستم کنترل اکواریوم - نماشا

این کنترلری که دارم درست میکنم و تقریبا کامل شده فقط برای کاملتر کردن بخش مخصوص اب شور میخواستم خودم با تبدیل تانکم به شور تجربه و تکمیل کنم

که فعلا مقدور نخواهد بود

ولی میخوام با استفاده از تجارب دوستان قسمت های شور رو تکمیل کنم حالا با توضیحات لینک فوق نیاز هست که به اینجا انتقال داده بشه یا نیازی نیست و میشه ادامه داد ؟؟؟
    من اونجا هم این مورد رو مطرح کردم ولی استقبالی نشد !!!
    در صورت تکمیل و استقبال خوب و به نتیجه رسیدن پروژه کلیه اطلاعات به صورت دمو و کاملا عملی به اشتراک کذاشته خواهد شد
    از اونجایی که خودم دسترسی به تانک شور ندارم توسط دوستانی که علاقه دارن و میتونن تست خواهد شد
    در ضمن دوستانی که میتونن و یا علاقه دارن اعلام امادگی کنن تا با در اختیار قراردادن اطلاعات با اونها جهت همکارهای بیشتر به صورت گروهی ادامه بدیم
    پس اگر مایل به ادامه کار هستید لطفا تاپیک رو به جای مناسب انتقال بدید و تغییر نام بدید چون دیگه تبدیل به اب شور تانک من منتفی هست

با جستجوی کلمه POLESTAR در اکثر انجمن های تخصصی الکترونیک مخصوصا وب سایت تخصصی برق و الکترونیک ECA یا techno-electro.com میتونید با کارهای بنده که به صورت متن باز به اشتراک گذاشته شده میتونید اشنا بشید
    از جمله
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47701.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47803.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52063.0
    این لینهارو بیشتر جهت اشنایی بیشتر و جلب اطمینان هست و البته برای اینکه پیش شما کم نیارم "

یه سوال دیگه چرا هر پست رو اساتید تایید میکنن ؟؟؟
    اینطوری که کار کردن سخته !!!!
    تازه امکان ویرایش هم نداره!!!

به همین سادگی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    سلام دوست عزیز به جمع دوستان علاقه مند به دنیای ابشور خوش اومدید . امیدوارم ما هم بتونیم از تخصص شما استفاده کنیم. شما سوالاتتون رو خیلی کلی پرسیدید دوستان هم به همون شکل راهنمایی کردند . منم نظر شخصیمو میدم. به نظر من اگه میخواین تحقیق و مطالعه کنید و نیاز دارید به تانک اب شور هرگز وقت رو از دست ندید . منم چند سال پیش مستاجر بودم و همین فکر و داشتم که بعد از خرید خونه ابشور رو راه اندازی کنم که خدا رو شکر این اتفاق افتاد ولی اگه قرار باشه وضعیتی داشته باشم که مجبور به جابجایی باشم باز هم لذت از دست دادن تانک ابشورو بی خیال نمیشم و زحمتهای زیادشو بجون میخرم . البته گفتم این نظر منه.
    همه یا بهتر بگم اکثر دوستانی که تانک ابشور راه میندازن بعد از مدتی حالا یه سال یا بیشتر تانکو تغییر میدن و با توجه به تجرباتی که بدست اوردن یه تانک بزرگ تر و بروز تری رو درست میکنن و تقریبا تانک اول یه تانک ازمایشی محسوب میشه و شما هم که تانکو سامپو و... رو داری میتونی یه تانک نه چندان انچنانی و گرون قیمتی مثلا یه فیش اونلی ساده رو راه بندازید و هم لذت و هم تجربه و تحقیقاتتونو کامل کنید.
    در مورد اسکیمر ببینین توبازار از 150 اسکیمر موجوده تا چند میلیون شما میتونی با یه اسکیمر ماکرو 400 -500 هم شروع کنی . انشا.. در اینده که صاحب خونه شدید میتونید لوازم تونو عوض کنید . ویه تانک ریف خوب راه بندازید . البته باز هم خودتون بهتر شرایط خودتونو میدونید . صلاح مملکت خویش خسروان دانند . امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم . موفق باشید/

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    با سلام اقا کارت خیلی درسته من این ویدیو رو دیدم خیلی عالیه انشاالله زودتر کامل بشه و اولین مشتریت خودم هستم حتمآ خبرم کن موفق باشی

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام
    شما برای این کار میتونید یه تاپیک جدا باز کنید و اطلاعاتتونو اونجا به اشتراک بزارین هر کس هم که سوالی داشت اونجا میتونه مطرح کنه
    این کار شما بسیار خوبه چون من نمونه های خارجیشو بسیار تو فروم ها دیدم که انجام دادن اما فرق اونا با ما تو ایران اینه اونا بی منت و حتی کدهای برنامه نویسیش هم قرار میدن برای کسانی که دارن هم زمان با تاپیک درست میکنند اما تو ایران متاسفانه ما اطلاعاتی که میخوایم میگیریم اما بعد که کارمون راه افتاد گذشته یادمون میره(سو برداشت نشه کلی گفتم)
    به هر حال من یکی دو سال پیش تایم زیادیو برای مطالعه این سیستمای دست ساز تو فرومهای خارجی گذاشتم ولی از اونجا که برنامه نویسی بلد نبودم و از الکترونیک سر در نمی اوردم ادامه ندادم ترجیح دادم تو این قسمت دیگه وارد نشم اون زمان
    امیدوارم پروژتون به اتمام برسه و ما هم ازش بهره ببریم
    اگه سوالی هم در رابطه باهاش داشتین در خدمت هستیم
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    سلام
    تبریک میگم ورودتون رو به این تالارگفتگو
    من تو لینک هایی که دادین به این نکته اشاره کرده بودین که :
    5 - کنترل و تست pH KH GH NO2- NO3- Cl2 و آمونیاک و آمونیوم (این مورد چون دارای سنسورهای گرونی هست میشه چشم پوشی کرد که باید در موردش بحث بشه)
    اگر واقعا بشه همچین کنترلی بسازین که از همیشه آب تانک مانیتور بشه خیلی عالی میشه البته برای آب شور مهم ترین گزینه ها PH . KH . NO3 . Mg .Ca هست
    من خودم اولین کسی میشم که با کمک شما این پروژه رو بسازم

یه نکته دیگه که یادم اومد
    کنترل موج ساز های آکواریوم هست مثل موج ساز های jebao

http://reefbuilders.com/2014/09/25/j...ess-wavemaker/
    ویرایش توسط meis@m : 5th May 2015 در ساعت 12:52 AM

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)