همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    موج ساز530و1000سیو.5تا ماهی دارم. روزی یک بارهم غذا میدم یه روز اسپرولینا میدم روز بعد گرانول . اندازه ای غذا میدم که بخورن نمونه ته اکواریوم.حدودا30 یا 40 روز که این جوری شدن
    مقدار غذادهیت خوبه (البته منظورت از اینکه تا وقتی ته اکواریوم نمونه رو نفهمیدم چون ماهی ها خیلی پرخورند نباید تا میخورن بهشون غذا بدی .به اندازه ای بده که طی حدودا 3 دقیقه بخورنش.5 تا ماهی هم اونقدر البته نیست که نگران فسفات و نیترات باشی.موج سازت هم خوبه (البته سایز اکواریومت رو نمیدونم! )اگه میتونی یه عکس از سنگها و اکواریومت بذار.بلنی و سایر تمیز کننده ها رو هم اضافه کن .مشکلی پیش نمیاد.گردو غبار تا حدیش طبیعیه مگر خیلی زیاد باشه که باید بررسی بشه

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    مقدار غذادهیت خوبه (البته منظورت از اینکه تا وقتی ته اکواریوم نمونه رو نفهمیدم چون ماهی ها خیلی پرخورند نباید تا میخورن بهشون غذا بدی .به اندازه ای بده که طی حدودا 3 دقیقه بخورنش.5 تا ماهی هم اونقدر البته نیست که نگران فسفات و نیترات باشی.موج سازت هم خوبه (البته سایز اکواریومت رو نمیدونم! )اگه میتونی یه عکس از سنگها و اکواریومت بذار.بلنی و سایر تمیز کننده ها رو هم اضافه کن .مشکلی پیش نمیاد.گردو غبار تا حدیش طبیعیه مگر خیلی زیاد باشه که باید بررسی بشه
    غذا اندازه ای میریزم که بخورن و اضافه نباشه که بره لای سنگ ها یا کف اک جم بشه .دوربین ندارم ولی یه عکس با موبایل میگیرم میزارم .گردو غبار هم بنظر من زیاده . فردا عکس میزارم شما نظر بدین ممنون.سایز126*52*75تا 65اب گیری کردم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوستان میشه یه مقدار اطلاعات در مورد وارد کردن ماهی به آک به من بدید!
    مثلا چجوری هم دما کنم ماهی رو!؟:
    چقدر ماهی تو کیسه میمونه؟
    موقع وارد کردن موج سازو خاموش کنم؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوستان میشه یه مقدار اطلاعات در مورد وارد کردن ماهی به آک به من بدید!
    مثلا چجوری هم دما کنم ماهی رو!؟:
    چقدر ماهی تو کیسه میمونه؟
    موقع وارد کردن موج سازو خاموش کنم؟
    درود
    بسته ی ماهی را روی آب آکواریوم به مدت 15 دقیقه قرار بدید تا هم دما با آب تانک بشه.
    سپس ماهی را با آب بسته به سطلی وارد کنید و به اندازه ی حداقل دو برابر حجم آب بسته از آب آکواریوم توسط یک شلنگ هوا و بافشار کم به سطل اضافه کنید.
    پس از حدود 10 تا 15 دقیقه ماهی را با ساچوک( تور) گرفته و به آکواریوم اضافه کنید. آب سطل را برای جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا دور بریزید. در هنگام ورود ماهی جدید بهتره محیط تاریک و لامپ های آکواریوم خاموش باشند.
    نیازی نیست موج ساز خاموش بشه.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    به به آقا احمد عزیز آقا کم پیدایی؟
    احمد جان میشه یه کم در مورد ته نشین شدن فسفات بر اثر وجود کلسیم توضیح بدی ؟ و در نهایت ته نشین به چه معنیه ؟ مرسی.
    قربانت سعید جان .فسفات خاصیت رسوب نمودن شدیدی در خصوص کلسیم داره علت اینکه برای تانکهای مرجانی هم مخصوصا spsو lps هم شدیدا ضرر داره چون باعث تحلیل بافت آهکی میشه.یکی از راههای کاهش فسفات هم که تو سازمانهای اب و فاضلاب استفاده میشه همین آهک هستش که به آب میزنن تا فسفات آب رو کاهش بدن(که باعث بالا رفتن TDS آب میشه).راستش چیزی که من دیدم روی اقلام پلاستیکی راحت تر ملموس هستش رسوب بسیار بسیار سختی هستش که به راحتی کنده نمیشه(راهش استفاده از سرکه هستش)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    قربانت سعید جان .فسفات خاصیت رسوب نمودن شدیدی در خصوص کلسیم داره علت اینکه برای تانکهای مرجانی هم مخصوصا spsو lps هم شدیدا ضرر داره چون باعث تحلیل بافت آهکی میشه.یکی از راههای کاهش فسفات هم که تو سازمانهای اب و فاضلاب استفاده میشه همین آهک هستش که به آب میزنن تا فسفات آب رو کاهش بدن(که باعث بالا رفتن TDS آب میشه).راستش چیزی که من دیدم روی اقلام پلاستیکی راحت تر ملموس هستش رسوب بسیار بسیار سختی هستش که به راحتی کنده نمیشه(راهش استفاده از سرکه هستش
    )
    مرسی احمد جان
    پس با این حساب اگه فسفات به صورت رسوب دربیاد به اندازه اول دیگه تو آب قابل حل نیست چون ph آب بالاست درسته ؟
    پس یه قانون کلیه که در زمان اضافه شدن یون کسیلم فسفات رسوب میکنه درسته ؟

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1364 نمایش پست ها
    احمد جان سلام....
    اقا دست رو دلم نزار که خونهنمیدونم دیگه با این فسفات چکار کنم الان تو این 2 الی 3 ماه فکر کنم حدود 150 تا 200% ابو سیفون کردم هم با نمک دلتا هم با گروتچ تازه ats هم اضافه کردم در کنار رف اونم بعدا عکسهاشو با مراحل ساختش میزارم الان هم پر جلبک شدهیه فسفات گیر براتول هم گذاشتم که اون هم حتما اشباه شده...با این حال فسفات داره سر به فلک میزاره حدود یه هفته هم میشه که مرجان الگانس شروع کرده به خراب شدن دیگه دارم دلسرد میششششششم
    علی جان برای مرجان الگانست از restor برایت ول استفاده کن به این صورت که با یک پیپت به اندازه 5 میل هر روز به مدت 4 روز از این محلول در محلی که داره خراب میشه استفاده کن . در مورد فسفات گیر برایت ول جایی بزار که جریان کم باشه نگاش کن اگه رنگش قهوه ای شده باید تعویض شه .اگه برنامه اضافه نمودن مرتب کلسیم و منیزیم هم داری بجاش یک مدت با کنترل منظم ph از calk+ برایت ول استفاده کن ایشالله مشکل فسفاتت هم حل میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    با عرض ادب چند تا سوال داشتم
    1. سوال اولم اینه که الان آکواریم رو پر از اب و نمک حل شده کردم..... اب به طرز فجیعی کدر هست..... ایا با وصل شدن اسکیمر شفاف میشه؟
    2. شما برای کنترل اورفلور اب اک...جه کار میکنیین؟؟؟ آخه پمپی که تو سامپ هست درجه کم و زیاد نداره!!!! البته اور فلور من از شیشه کنار است!!!
    مرسی

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadj نمایش پست ها
    با عرض ادب چند تا سوال داشتم
    1. سوال اولم اینه که الان آکواریم رو پر از اب و نمک حل شده کردم..... اب به طرز فجیعی کدر هست..... ایا با وصل شدن اسکیمر شفاف میشه؟
    2. شما برای کنترل اورفلور اب اک...جه کار میکنیین؟؟؟ آخه پمپی که تو سامپ هست درجه کم و زیاد نداره!!!! البته اور فلور من از شیشه کنار است!!!
    مرسی
    دوست عزیز کدری ماله نمک هستش که به مرور حل میشه در خصوص کنترل آب هم میتونی اگه پمپتون ظرفیتش بالاس سر راهش یک شیر بزاری اگه ظرفیتش هم کمتر از قطر اور فلو هستش یک ابر در ورودی آب به اور فلو بزار تا حدودی مشکلت مرتفع میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    مرسی دوست عزیز...اورفلور اب من خیلی بالا رو سوراخ کردم....نمیددونم اب خیلی باید بالتر از سوراخ قرار بگیره که بریزه بیرون یا همین که به سوراخ رسید آب بیرون میریزه!!!!با مته 35
    و این پمپ اب که توی سامپ...آب رو به آک برمیگردونه..من دفترچهشو گم کردم...مارکش ریسانه.....باید توی اب قرار بگیره؟
    و اسکیمر هم متاسفانه دفترچه نداره....مارکش ماکرو هست.....نمیدونم چطورریه اصلا

صفحه 128 از 1093 نخستنخست ... 2878109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147178228628 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)