کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان وجود همچین جویهایی در شن معموله؟ حالت خار مانند سیاه دارن که میتونید در عکس مشاهده کنید.متاسفانه اینقدر ریزنکه از هر صافی هم عبور میکنن...

[IMG][/IMG]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان سیکل ازت رو با همه لایو راکم شروع کنم ؟ یا با مقدار کم؟خیلی تفادت داره؟ چون شهرستان هستم نمیتونم بگم توی 2 مرحله بفرستن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    شرمنده من میرم مطلب میخونم واسم دائم سئوال پیش میاد.
    uv ,واسه 500 لیتر چی مناسیه؟ قدرت پمپش چقدر بایس باشه؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان وجود همچین جویهایی در شن معموله؟ حالت خار مانند سیاه دارن که میتونید در عکس مشاهده کنید.متاسفانه اینقدر ریزنکه از هر صافی هم عبور میکنن...

[IMG][/IMG]
    تو شن معمولا اشغال زیاد پیدا میشه من یادمه نوک فلزی شارژر هم تو شن ه و نخودی هایی که اون موقع خریدم بود!!!!

دوستان سیکل ازت رو با همه لایو راکم شروع کنم ؟ یا با مقدار کم؟خیلی تفادت داره؟ چون شهرستان هستم نمیتونم بگم توی 2 مرحله بفرستن
    بهتره اول فقط یه تیکه لایو راک اضافه کنید ( میتونید بجای این از چیزهای دیگه هم استفاده کنید )
    بعد که سیکل طی شد لایوراکهای اصلی رو وارد کنید
    درسته احتمال داره یه کم سیکل طولانی تر شه چون دوباره به هم میزنه یکم سیکلو احتمالاً ولی به لایوراکا کمتر لطمه وارد میشه

شرمنده من میرم مطلب میخونم واسم دائم سئوال پیش میاد.
    uv ,واسه 500 لیتر چی مناسیه؟ قدرت پمپش چقدر بایس باشه؟
    این حرفا چیه عزیز
    رو هر uv نوشته واسه چند لیتر هستش و اینکه واتر پمپ با چه قدرتی لازم داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    [QUOTE=محمد صادق بهمنش;1

بهتره اول فقط یه تیکه لایو راک اضافه کنید ( میتونید بجای این از چیزهای دیگه هم استفاده کنید )
    بعد که سیکل طی شد لایوراکهای اصلی رو وارد کنید
    درسته احتمال داره یه کم سیکل طولانی تر شه چون دوباره به هم میزنه یکم سیکلو احتمالاً ولی به لایوراکا کمتر لطمه وارد میشه

[/QUOTE]

دوستان از چی و چه میزان برای 520 لیتر استفاده کتم؟ در ضمن من microbacter7 brightwell و reef biofuel brightwell رو دارم.استفاده از این 2 به تهایی باعث شروع سیکل میشه یا این محصولات نیاز به یه راه انداز اولیه دارن و در کنار اون استفاده میشن؟ منظورم اینه باید یه عامل بالا برنده آمونیاک استفاده کنم و این محلول ها فقط به تسریع سیکا کمک میکنن. در ضمن اگر سنگی استفاده بشه مه تصفیه شده باشه جظور سنگ تصفیه شده باعث بالا رفتن آمونیاک میشه؟مگه سنگ تصفبه شده سیکل رو نمیگزرونه؟!!!

در ضمن برای نگهداری دونه های Nirtat R و Organit P مش ریز از کجا تهیه کنم؟ خیلی دونه هاش ریزن.در حد پودرن خدایی!!!مش ها از توری های معمولی یه راحتی رد میشن.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوستان از چی و چه میزان برای 520 لیتر استفاده کتم؟ در ضمن من microbacter7 brightwell و reef biofuel brightwell رو دارم.استفاده از این 2 به تهایی باعث شروع سیکل میشه یا این محصولات نیاز به یه راه انداز اولیه دارن و در کنار اون استفاده میشن؟ منظورم اینه باید یه عامل بالا برنده آمونیاک استفاده کنم و این محلول ها فقط به تسریع سیکا کمک میکنن. در ضمن اگر سنگی استفاده بشه مه تصفیه شده باشه جظور سنگ تصفیه شده باعث بالا رفتن آمونیاک میشه؟مگه سنگ تصفبه شده سیکل رو نمیگزرونه؟!!!

در ضمن برای نگهداری دونه های Nirtat R و Organit P مش ریز از کجا تهیه کنم؟ خیلی دونه هاش ریزن.در حد پودرن خدایی!!!مش ها از توری های معمولی یه راحتی رد میشن.
    این 2 تا محصول هر 2 عمل باکتری سازی رو تسریع میکنن که البته biofuel رو نیترات هم تاثیر میزاره و اون رو کاهش میده, شما وقتی هیچی داخل تانک ندارین پس هیچ آمونیاک حتی کم هم وارد نشده با همون صخره تصویه شده هم مقداری آمونیاک وارد سیستم میشه که باعث شروع سیکل میشه بعدن هم حتی وقتی سیکل طی شد هر موجود زنده ای تولید آمونیاک میکنه که چون سیکل دیگه طی شده این آمونیک سریعا تجزیه و به نیتریت و در آخر به نیترات تبدیل میشه!(خیلی سریع البته اتفاق میافته)

این رزین ها رو هم داخل جوراب زنونه بزارین دیگه دونه هاش نمیریزه! فعلا هم نیاز نیست بزارین داخل تانک بعد اینکه سیکل طی شد بزارین طبق دستور هم شارژشون کنین!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    این 2 تا محصول هر 2 عمل باکتری سازی رو تسریع میکنن که البته biofuel رو نیترات هم تاثیر میزاره و اون رو کاهش میده, شما وقتی هیچی داخل تانک ندارین پس هیچ آمونیاک حتی کم هم وارد نشده با همون صخره تصویه شده هم مقداری آمونیاک وارد سیستم میشه که باعث شروع سیکل میشه بعدن هم حتی وقتی سیکل طی شد هر موجود زنده ای تولید آمونیاک میکنه که چون سیکل دیگه طی شده این آمونیک سریعا تجزیه و به نیتریت و در آخر به نیترات تبدیل میشه!(خیلی سریع البته اتفاق میافته)

این رزین ها رو هم داخل جوراب زنونه بزارین دیگه دونه هاش نمیریزه! فعلا هم نیاز نیست بزارین داخل تانک بعد اینکه سیکل طی شد بزارین طبق دستور هم شارژشون کنین!
    میبخشید.بقیه مدیا ها رو چطور؟ بزارم تو مدت طی سیکل باشن؟ سیپوراکس،ماتریکس،دی نیترات سیچم،اکسترا فوس و پاور مدیا دارم.

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    میبخشید.بقیه مدیا ها رو چطور؟ بزارم تو مدت طی سیکل باشن؟ سیپوراکس،ماتریکس،دی نیترات سیچم،اکسترا فوس و پاور مدیا دارم.
    مدیا هاییتون که خونه باکتری هست رو بزارید
    مدیاهای پایین آورنده نیترات و غیره رو میتونید بعداً بزارید چون الان نیتراتی نیست
    مخصوصاً اگه میخاید بعد از اتمام سیکل یه سیفون کنید بزارید مدیا های پایین آورده نیترات و فسفات رو اون موقع بعد از سیفون بزارید تو سامپ

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14530

سلام دوست عزير..
    فقط يه چيز ميخوام بگم و اون اينه كه اگه شمادر هر ماه 10% از آب تانكتون رو سيفون كنين..يعني اگه تانكتون 500 ليتري هست 30 تيتر از آبشو در هر ماه خارج كرده و به همان اندازه آب تازه همراه با نمك وارد تانكتون بكنين هيچ نيازي به هيچ مكملي غير از يد ندارين....و انجام اين كار نيز باعث كنترل بسيار عالي نيترات ميشه
    اين تجربه خود منه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان اینطور که مطالعه کردم سنگ دولومیت میتونه عامل ثبات کلسیم در تانک باشه.از هفته چندم به تانک اضافش کنم.آیا تاثیری روی منیزم هم داره؟

صفحه 481 از 1093 نخستنخست ... 381431462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500531581981 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)