همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    دوست عزیز این لینک مقاله رندی هلمز لطفا بفرمایید کجاش نوشته از آهک صنعتی استفاده نشه. آقای رندی هولمز دکتری شیمی از هاروارد داره اینم لینک پروفایل ایشون اگه مقالات ایشون رفرنس شیمی آکواریوم نیست پس جایگزین رو شما معرفی بفرمایید ما از مقالات ایشون استفاده کنیم. اینم یه نمونه از تانک منتخب ماه که از آهک استفاده میکنه. آهک صنعتی با خلوض ۹۸ درصد در ایران موجوده اینم لینکش.
    What is in Lime?

The calcium oxide that I use from the Mississippi Lime Company is food grade (Figure
    تو همین بخش اشاره کرده من از گرید غذایی استفاده کردم (شرکت میسیسیپی)
    زیرش دوتا جدول داده برای ناخالصی ها خودتون ملاحظه کنید

لطفا سفسطه نکید ، من کجا گفتم رندی هلمز رفنس نیست!!

من گفتم اگه رفرنس شما رندی هست اون گفته گرید صنعتی استفاده نشه
    تو همین مقاله ای که خودتون لینک دادید سه تیپ آهک معرفی کرده:

• High calcium quicklime --derived from limestone containing 0 to 5 percent magnesium carbonate.
    • Magnesian quicklime--derived from limestone containing 5 to 35 percent magnesium carbonate.
    • Dolomitic quicklime--derived from limestone containing 35 to 46 percent magnesium carbonate

پس نمیشه نسخه پیچید که از آهک ساختمانی استفاده کنید با فلان خلوص
    مثل این حرف شما تو پست 10015
    دوست عزیز یک تن آهک صنعتی حدود ۷۰ هزارتومن قیمتشه شما اگه بری از تهران یه کیسه خرید کنی واسه تمام عمر آکواریوم داریتون کافیه

شما وقتی خودت از همون لینکی که گذاشتی آهک خریدی و استفاده کردی میتونی به دیگران هم پیشنهاد بدی

برای نمونه عرض میکنم
    من خودم برای صرفه جویی تصمیم گرفتم از کلرید کلسیم استفاده کنم نمونه ایرانی 25 کیلو 70 هزار تومن ولی جرات نکردم و به کسی هم پیشنهاد ندادم
    ویرایش توسط mjd-s : 19th October 2015 در ساعت 05:05 PM

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوستان من یک هفته پیش رفتم کلسیم هیدروکسید بخرم. طرف ۱۰۰ گرمش رو میگفت ۵۰۰۰ تومان. طرف تازه میگفت نمیدونم این آهک ساختمانی هست یا از اون بار آزمایشگاهی که خریدم. خلاصه بیخیال شدم و اومدم بیرون. حالا دوستان اگه فروشگاه مطمئن و با انصاف سراغ دارن ممنون میشم شمارش رو بدن. این لینک رو هم برای خرید اینترنتی یا تلفنی پیدا کردم ولی نمیدونم چجوریاست. همونجوری که کاربر Black_Art گفتن و آقای میرنژاد هم فرمودن بهترین و ارزون ترین راه استفاده از هیدروکسید کلسیم یا همون آهک شکفته هست. منم الان یک ماهی هست دارم دنبال روش های مختلف میگردم. الان هم دارم از روش رندی هلمز که همون کلسیم کلراید و جوش شیرین هست استفاده میکنم و بسیار عالی سختی و کلسیم رو نگه داشته. ولی از این روش به صرفه تر همون آهک هست که به دلیل پیدا نکردن جنس مناسب فعلا اجراش نکردم. دوستان اگه میخان خیلی مطمئن تر باشن میتونن این دو تا محصول رو که مکمل هم هستن و کلسیم و مینزیم و استرانسیوم و عناصر نادر و سختی رو تامین میکنن از دلفیران تهیه کنن. من حساب کردم حدود ۱۰۰۰۰۰ تومان برای ۷-۸ ماه برای تانک ۴۵۰ لیتر آب با افت کلسیم ۲۰ درجه در هفته در میاد. البته برای تانک من که ۴ درجه هم در هفته افت کا اچ دارم باید یکمم جوش شیرین بزنم. طبق تحقیق من آهک با ته نشین کردن یا همون از حالت محلول درآوردن فسفات و فلزات سنگین در نهایت باعث حذف اونها هم میشه.
    سلام ایمان جان
    اگه مصرف تانک بالا باشه دیگه استفاده از هیدروکسید کلسیم جواب گو نیست
    حتی مجبور میشی با استفاده از فن میزان تبخیر را بالا ببری تا بتونی بجای آب تبخیری محلول بیشتری جایگزین کنی که خودش دردسرهای زیادی داره
    وقتی مصرف بالا میره(تانکهای فول sps) معمولا در کنار کالک راکتور از کلسیم راکتور استفاده میکنن
    بهتره بری به سمت کلسیم راکتور
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوستان سلام.من میخوام خونه ام را عوض کنم یعنی از زیر زمین بیام طبقه بالا ،چون این تانکم قدیمی هست ومشکل زیاد داره میخوام یکی دیگه بسازم ،
    یه مشکلی که الان فکرم را مشغول کرده برای جابجایی اینه که چجوری بعضی از مرجانهای lpsرا جدا کنم موردی که از همه فکر میکنم مشکلتر باشه مرجان بابلی دارم که الان خیلی بزرگ شده و قسمتی از سنگهای زیرش را هم گرفته این لایوراکهایی که روش هست خیلی بزرگ وگرد ماننده .میخواستم بدونم راهی برای جداکردنش بدون اینکه لایوراکها را بشکنم وبه مرجان اسیب نروسونم هست .نکته ای که باید بگم این مرجان را من چند سالی هست دارم
    سلام اقای شادکامی
    منم دقیقا همین گرفتاری را دارم راه حلی پیدا کردی به منم اطلاع بده
    من دوتا همر دارم که به سنگ زیرش چسبیده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    سلام
    دوستان جلبک های اضافی که روی لایوراک ها ست مضرره؟
    پاک بشه بهتره یا بمونه؟؟؟
    پاد ها چیه؟؟؟
    اسبهای دریایی بجز پادها غذایی دیگری هم دارن؟
    ویرایش توسط n e m o : 19th October 2015 در ساعت 08:43 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام ایمان جان
    حتی مجبور میشی با استفاده از فن میزان تبخیر را بالا ببری تا بتونی بجای آب تبخیری محلول بیشتری جایگزین کنی که خودش دردسرهای زیادی داره
    وقتی مصرف بالا میره(تانکهای فول sps) معمولا در کنار کالک راکتور از کلسیم راکتور استفاده میکنن
    موفق باشید
    ممنون بابت نظرت. فعلا که عالی جواب گرفتم و به راحتی با همین روش رندی هلمز افت ۲۰ درجه ای کلسیم و ۴ درجه ای سختی در هفته رو با کلراید کلسیم و جوش شیرین جبران کردم و توی PH تانک هم هیچ تغییری ندیدم. ولی به هر حال فکر میکنم اگه تعداد اس پی اس زیاد بشه بهتره که همون آهک یا هیدروکسید کلسیم استفاده بشه. در مورد بالا بردن تبخیر فکر کنم بشه یه کار دیگه کرد. تاکید میکنم که «فکر میکنم» بشه یک محلول با غلظت بالاتر با آهک درست کرد و به کمک دوزینگ پمپ آروم آروم وارد تانک کرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    سلام
    دوستان جلبک های اضافی که روی لایوراک ها ست مضرره؟
    پاک بشه بهتره یا بمونه؟؟؟
    پاد ها چیه؟؟؟
    اسبهای دریایی بجز پادها غذایی دیگری هم دارن؟
    بیشتر جلبک ها معمولا دکور تانک رو خراب میکنن و خیلی خطر ندارند. البته من نمیدونم منظورتون چه جور جلبکیه ولی اگه رشته ای باشه خانواده ی جراح ها مخصوصا پادر بلو دشمن شماره یک اینجور جلبک هاست من خودم هم این مشکل رو داشتم ولی یه دونه جراح دم زرد گرفتم و قضیه رو حل کرد.پادها معمولا بعد 10 روز از راه اندازی اکواریوم رو شیشه ها و صخره ها دیده میشن. تو دریا هم کف اقیانوس زندگی میکنن و جزو سخت پوستان به حساب میان. غذای خیلی خوبی برای ماهیانی مثل ماندارین و اسب دریاییه. اسب دریایی به جز پاد هر نوع جنبنده ی ریزی که سایز دهانش باشه میخوره. ولی در مورد نگهداری اسب تو اکواریوم راحت ترین موجوداتی که میشه پرورش داد پاد و ارتمیاست.
    ویرایش توسط jigsaw : 20th October 2015 در ساعت 12:12 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    What is in Lime?

The calcium oxide that I use from the Mississippi Lime Company is food grade (Figure
    تو همین بخش اشاره کرده من از گرید غذایی استفاده کردم (شرکت میسیسیپی)
    زیرش دوتا جدول داده برای ناخالصی ها خودتون ملاحظه کنید

لطفا سفسطه نکید ، من کجا گفتم رندی هلمز رفنس نیست!!

من گفتم اگه رفرنس شما رندی هست اون گفته گرید صنعتی استفاده نشه
    تو همین مقاله ای که خودتون لینک دادید سه تیپ آهک معرفی کرده:

• High calcium quicklime --derived from limestone containing 0 to 5 percent magnesium carbonate.
    • Magnesian quicklime--derived from limestone containing 5 to 35 percent magnesium carbonate.
    • Dolomitic quicklime--derived from limestone containing 35 to 46 percent magnesium carbonate

پس نمیشه نسخه پیچید که از آهک ساختمانی استفاده کنید با فلان خلوص
    مثل این حرف شما تو پست 10015
    دوست عزیز یک تن آهک صنعتی حدود ۷۰ هزارتومن قیمتشه شما اگه بری از تهران یه کیسه خرید کنی واسه تمام عمر آکواریوم داریتون کافیه

شما وقتی خودت از همون لینکی که گذاشتی آهک خریدی و استفاده کردی میتونی به دیگران هم پیشنهاد بدی

برای نمونه عرض میکنم
    من خودم برای صرفه جویی تصمیم گرفتم از کلرید کلسیم استفاده کنم نمونه ایرانی 25 کیلو 70 هزار تومن ولی جرات نکردم و به کسی هم پیشنهاد ندادم
    ایشون از آهک یه شرکت استفاده کرده ولی نگفته از سایر آهک ها استفاده نکنید. آهک صنعتی همون آهک با خلوص بالاست که در این مقاله هم اشاره کرده وقتی مابقی درصد آهک منیزیمه چرا نباید از آهک استفاده بشه. یه زمان شما میگید ممکنه آهک آشغال تو ایران بدن دست ملت اون بحثش جداست ولی اینکه بفرمایید از آهک صنعتی کلا استفاده نشه این غلطه نه رندی هلمز اینو گفته و نه جایه دیگه ای نوشته شده. شما فرمودید "
    دوستان عزیز خوهشا با استناد به استفاده فلان شخص یا فلان مقاله اقدام به انجام این چنین کارها نکیند" این آیا به معنی رد مقاله رندی هلمز نیست؟
    در ضمن شما زحمت بکش از همون لینکی که دادم واسم یک کیلو آهک بفرست نیوزلند قسم میخورم تا آخرین گرمش رو اینجا امتحان کنم واستون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    سلام ایمان جان
    موفق باشید
    مجید جان ایشون میگه رفتم هیدروکسید کلسیم بخرم اما نخریدم بجاش کلسیم کلراید خریدم. میزان 500 گرم کلسیم کلراید در 1 گالون آب تقریبا 37000 پی پی ام کلسیم داره در حالی که این مقدار واسه هیدروکسید کلسیم (همون کالک واسر یا آهک) حدود 610 پی پی امه. واسه اضافه کردن کلسیم کراید نیاز به جایگزینی از طریق آب تبخیری نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    عرض سلام ادب و احترام خدمت تمامی دوستان و اساتید
    دوستان بنظرتون برای متعادل و مطلوب نگه داشتن پارامترهای کلسیم،منیزیم،استرانسیم و KH در بهترین حالت از چه محصولی استفاده کردید و نتیجه گرفتید و پیشنهاد میکنید که استفاده کنم؟
    خودم یه سرچ زدم از بین محلول ها و پودر ها و لی نمیدونم کدوم بهتره : مکمل پودری کالک2پلاس برایت ول - تریس المنت پودری بلوتریشر - پودر کلسیم استرانسیم و سختی کربنات جی بی ال - پودر المنتال برایتول و یا محلول ریف کامپلیت سیچم ؟
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودری کالک 225 گرم برایت ول
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودری عناصر کمیاب 450 گرم بلو تریشور
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودر کلسیم _ استرانسیوم _ سختی جی بی ال
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل المنتال پودری 400 گرم برایت ول
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -محلول ریف کامپلت 500 میل سیچم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    shihtzu
    شماره عضویت
    18181
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    عرض سلام ادب و احترام خدمت تمامی دوستان و اساتید
    دوستان بنظرتون برای متعادل و مطلوب نگه داشتن پارامترهای کلسیم،منیزیم،استرانسیم و KH در بهترین حالت از چه محصولی استفاده کردید و نتیجه گرفتید و پیشنهاد میکنید که استفاده کنم؟
    خودم یه سرچ زدم از بین محلول ها و پودر ها و لی نمیدونم کدوم بهتره : مکمل پودری کالک2پلاس برایت ول - تریس المنت پودری بلوتریشر - پودر کلسیم استرانسیم و سختی کربنات جی بی ال - پودر المنتال برایتول و یا محلول ریف کامپلیت سیچم ؟
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودری کالک 225 گرم برایت ول
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودری عناصر کمیاب 450 گرم بلو تریشور
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل پودر کلسیم _ استرانسیوم _ سختی جی بی ال
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -مکمل المنتال پودری 400 گرم برایت ول
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -محلول ریف کامپلت 500 میل سیچم
    المنتال برایتول من استفاده می کنم خوب هست

صفحه 1004 از 1093 نخستنخست ... 45049049549859869879889899909919929939949959969979989991000100110021003100410051006100710081009101010111012101310141015101610171018101910201021102210231054 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)