همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان من 20 کیلو سنگ مرده با هشتصد گرم سنگ زنده گذاشتم تو آب آکواریومم تقریبا نیتریتم صفره ولی هنوز دارم سیکلو طی می کنم آیا این سنگ ها دیگه هیچ تاثیری ندارن از لحاظ باکتری سازی و تعادل عناصر مثله فسفات و نیترات و نیتریت و یعنی نقش خنثی رو دارن با این شرایطشون با یه نفر مشورت کردم گفت سنگات اصلا ارزش ندارن حداق 5 کیلو لایو راک اضافه کن و دو سه سال زمان میبره این سنگا لایو شن و باکتریای مفید توشون تجمع پیدا کنه آیا حرفاش صحت داره یا این لایو راکا فقط سطحشون و خلل و فرجشون واسه باکتریا اهمیت داره چون همینجور که خودتو میدنید این لایو راک ها ساعت ها بیرون از آب نگه داشته میشن , و یه سوال توی زمان سپری شدن سیکل زمان نور دهی باید به چه شکلی باشه
    خیر همچین حرفی غلط که 2 3 سال طول میکشه تا سنگها دوباره زنده شن
    البته بستگی داره منظور از زنده شدن چی باشه!رشد کرولاین که تصور غلطیه که سنگ زندست؟شرایط خوب باشه 6 ماه تا یک سال بنفش میشه
    اما اگه بحث باکتری باشه باکتری ها تو خلل و فرج و سطح سنگ مرده هم کلونی تشکیل میدن این به دلیل نوع جنس سنگ هست و بعد از گذشت یک ماه اون سنگ از لحاظ باکتری کامل میشه
    اما از لحاظ موجودات زنده دیگه که تولایو راک هست کمی زمان میبره
    شما اشاره کردین نیتریت صفره،امونیاک چنده؟
    در زمان طی شدن سیکل به نور احتیاج ندارین خاموشم باشه موردی پیش نمیاد

من به شخصه تجربه ای که از زغال اکتیو داشتم منیزیم آب بشدت کاهش میده و باعث کاهش ph آب میشه و من زغال اکتیو به هیچ وجهه ممکن توصیه نمی کنم چون تعادل منیزیم و کلسیم آب از بین میبره به نظر من یه روزم زیاده تو اکواریوم باشه در مقابل خسارتی که پارامترهایی مثل ph کلسیم و منیزیم میزنه
    از ذغال چه برندی استفاده کردین؟
    منیزیوم و سختی و کلسیوم به هیچ عنوان به ذغال ربط ندارن
    اما افت پی اچ ممکنه به دلیل نا مرغوب بودن ذغالتون باشه که باز اونم انقدر محسوس نیست
    علت مواردی که اشاره کردین چیزای دیگست
    ویرایش توسط farbodb : 5th October 2014 در ساعت 01:47 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16576
    با سلام مجدد
    من بعد از صحبتهایی که شد و نظر دوستان از روش سامپ از پشت منصرف شدم و با کپی برداری از روش ساخت آقای نوروزی دارم یه همچین آکواریومی با سایز 80*50*50 میسازم که سامپ در پایین قرارداره چند تا سوال اولیه دارم که موقع ساخت بهم کمک میکنه میشه راهنمایم کنید .
    1. من در زیر تانک سامپ و رف را میندازم رف تو این سایز خوبه جواب میده رف 30*40*40 و سامپ 50*30*30
    2.اور فلوم مثل روش آقای نوروزی باشه خوبه دو تا سوراخ از کف و لوله کشی یا بیوال بریزم یا تو این سایز چیز دیگه باشه
    2. سیستم نور چی ( سیستم نور شنبه خوبه با کنترلرش بگیرم حساب کردم حدود 900 تومان در میاد ) نظر دیگه ای دارید خوشال میشم
    3. اسکیمر چی یشنهاد میدید
    این سوالا برام مهم هستن متشکر میشم کمکم کنید تا کم کم سوالای دیگمم بپرسم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوستان من 20 کیلو سنگ مرده با هشتصد گرم سنگ زنده گذاشتم تو آب آکواریومم تقریبا نیتریتم صفره ولی هنوز دارم سیکلو طی می کنم آیا این سنگ ها دیگه هیچ تاثیری ندارن از لحاظ باکتری سازی و تعادل عناصر مثله فسفات و نیترات و نیتریت و یعنی نقش خنثی رو دارن با این شرایطشون با یه نفر مشورت کردم گفت سنگات اصلا ارزش ندارن حداق 5 کیلو لایو راک اضافه کن و دو سه سال زمان میبره این سنگا لایو شن و باکتریای مفید توشون تجمع پیدا کنه آیا حرفاش صحت داره یا این لایو راکا فقط سطحشون و خلل و فرجشون واسه باکتریا اهمیت داره چون همینجور که خودتو میدنید این لایو راک ها ساعت ها بیرون از آب نگه داشته میشن , و یه سوال توی زمان سپری شدن سیکل زمان نور دهی باید به چه شکلی باشه
    سلام
    آکواریوم شما چند لیتره؟
    با 800 گرم لایوراک اگه تانک شما نانو باشه کفایت میکنه وگرنه این مقدار لایوراک برای طی کردن سیکل کمه ، سیکل طی میشه ولی به خاطر تکثیر کم باکتریها با وارد کردن چندتا ماهی سریع سیکل به هم میخوره

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط el.behzad نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    من بعد از صحبتهایی که شد و نظر دوستان از روش سامپ از پشت منصرف شدم و با کپی برداری از روش ساخت آقای نوروزی دارم یه همچین آکواریومی با سایز 80*50*50 میسازم که سامپ در پایین قرارداره چند تا سوال اولیه دارم که موقع ساخت بهم کمک میکنه میشه راهنمایم کنید .
    1. من در زیر تانک سامپ و رف را میندازم رف تو این سایز خوبه جواب میده رف 30*40*40 و سامپ 50*30*30
    2.اور فلوم مثل روش آقای نوروزی باشه خوبه دو تا سوراخ از کف و لوله کشی یا بیوال بریزم یا تو این سایز چیز دیگه باشه
    2. سیستم نور چی ( سیستم نور شنبه خوبه با کنترلرش بگیرم حساب کردم حدود 900 تومان در میاد ) نظر دیگه ای دارید خوشال میشم
    3. اسکیمر چی یشنهاد میدید
    این سوالا برام مهم هستن متشکر میشم کمکم کنید تا کم کم سوالای دیگمم بپرسم
    سلام
    ارتفاع رو 60 بگیرید بهتره که تا 55 آبگیری بشه در آینده دید بهتری خواهید داشت
    سامپ هم جا که دارید عرضش رو پنج سانت بیشتر بگیرید تا در جای دادن اسکیمرهای جدید که در کف سامپ میشینن مشکل نخورید و ارتفاعش هم حداقل باید 40 باید بگیرید و تیغه آخر رو ارتفاعش از کف سامپ 25 سانت بگیرید تا سطح آب از بالا 15 سانت خالی باشه که وقتی واترپمپ به هر دلیلی خاموش شد آب برگشتی از سامپ سر ریز نشه
    اورفلو هم اول فیتینگ بگیرید و بر اساس سایز فیتینگ اقدام به سوراخ کردن و ساخت اورفلو بکنید و در متد جدید بیوبال جایی در آکواریوم ندارن ولی اگه خواستید بریزید اون لوله عصایی شکل رو نباید بزارید
    درباره سیستم نور متال و مهتابی ثابت شده ترین نور برای آکواریوم مرجانی هستند و اگه فقط قصد نگهداری از ماهی رو دارید یه مهتابی 10000 کلوین با یه اکتنیک کفایت میکنه
    اسکیمر مارکهای ریف اختاپوس و جی ان اس مارکهای خوبی هستند که حدود 800 تومن برای تانک شما در میاد و بستگی به پول شما داره و مارکهای ارزونتری هم هستند
    قبل هر اقدامی مثل الان سوال کنید و هیچ عجله ای نداشته باشید تا به مشکل نخورید
    بخشهای مختلف سایت رو بخونید و اطلاعاتتون رو کامل کنید چون اگه دست و پا بسته وارد آب شور بشید و به تلفات بخورید به خاطر هزینه سنگینی که داره زود دلسرد میشید
    موفق باشید

send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    من به شخصه تجربه ای که از زغال اکتیو داشتم منیزیم آب بشدت کاهش میده و باعث کاهش ph آب میشه و من زغال اکتیو به هیچ وجهه ممکن توصیه نمی کنم چون تعادل منیزیم و کلسیم آب از بین میبره به نظر من یه روزم زیاده تو اکواریوم باشه در مقابل خسارتی که پارامترهایی مثل ph کلسیم و منیزیم میزنه
    همون طور که عزیزان گفتن این مشکلات هیچ ربطی به کربن نداره هر چند روز هم کربن داخل آب باشه مشکلی به وجود نمیاد حالا اینکه هر ۲۰ روز یا هر ۳۰ روز تعویض میشه دلیلش اینه که کاراییش رو از دست داده و جایگزین میشه.
    جدا از جذب مواد ارگانیک محلول در آب که نقش کربن به اندازه ی یک اسکیمر حرفه ای هستش خود کریستالی کردن آب تانک میتونه دلیل استفاده ی همیشگی از کربن باشه چون تانک بدون استفاده مداوم از کربن محاله ابش کریستالی باشه البته تو خود تانک مشخص نیست بیشتر وقتی اب داخل یه سطل سفید ریخته میشه رنگ زرد رو نشون میده.
    تنها مشکل کربن هم جذب عناصر کمیابه که در مقابل کاراییش مشکل بسیار کوچیکیه.....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    آکواریوم شما چند لیتره؟
    با 800 گرم لایوراک اگه تانک شما نانو باشه کفایت میکنه وگرنه این مقدار لایوراک برای طی کردن سیکل کمه ، سیکل طی میشه ولی به خاطر تکثیر کم باکتریها با وارد کردن چندتا ماهی سریع سیکل به هم میخوره

send by Tapatalk
    صدو ده لیتر بیست کیلو راک مرده هشتصد گرم راک زنده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    صدو ده لیتر بیست کیلو راک مرده هشتصد گرم راک زنده
    اگه یکی دو کیلو دیگه لایوراک اضافه کنی باکتریهای بیشتری تولید میشن و بعدا به مشکل نمیخوری و یا در همین حالت بعد طی شدن سیکل اول لایوراک مورد نظرت رو اضافه کن بعد یه هفته ماهی اضافه کن
    اگه کلا فعلا قصد نداری لایوراک اضافه کنی حتما قبل ورود ماهی از باکتری زنده استفاده کنید و بازم نمیخواهید همچین کاری بکنید فقط یه ماهی اضافه کنید بعد یه هفته یکی دیگه

send by Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12297
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    ... و در متد جدید بیوبال جایی در آکواریوم ندارن ولی اگه خواستید بریزید اون لوله عصایی شکل رو نباید بزارید ...
    send by Tapatalk
    سلام

آقای نوروزی لطفا در مورد متد جدیدی که میگین یه مقدار توضیح بدین که نحوه کارش چطوره و منظورتون از لوله عصایی شکل چی هستش

ممنون
    ویرایش توسط s.a.m : 5th October 2014 در ساعت 01:30 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.a.m نمایش پست ها
    سلام

آقای نوروزی لطفا در مورد متد جدیدی که میگین یه مقدار توضیح بدین که نحوه کارش چطوره و منظورتون از لوله عصایی شکل چی هستش

ممنون

وقتی میگیم متد ، فکر میکنیم خدایا چی هست این متد همینیکه تو آلبوم تانکم توضیح دادم عزیز همین فقط

http://www.parsipet.ir/thread17663-7.html

لوله عصایی شکل رو هم تو پست 12 لینک زیر میتونید نگاه کنید

http://www.parsipet.ir/thread13776-2.html

وقتی از بیوبال و پد در اورفلو استفاده نمیکنیم قاعدتا صدای شر شر خواهد کرد اورفلو و به وسیله یه تیکه لوله کاری میکنیم که اورفلو هم پر آب باشه و صدایی ازش در نیاد ، این بار عصایی هم در نیاوردم و لوله مستقیمیه و هیچ زانویی سرش نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان قوی ترین استارتر به نظرتون چیه من از باکتزیوم تترا استفاده کردم بعد از استفاده متوجه شدم تاریخ مصرفش منقضی شده تا قبل از اضافه کردن سنگا نیتریت رو صفر بود الان یک شده بعد شیش روز از اضافه کردن این کپسولا باز سه تا دیگه از این کپسولا انداختم توی آب چون دفعه اول نیتریت صفر شده بود حالا پشیمونم چرا به تاریخ انقضاش زودتر توجه نکردم و پشیمون تر چون یه بار دیگم ریختم توی آب

صفحه 724 از 1093 نخستنخست ... 224624674705706707708709710711712713714715716717718719720721722723724725726727728729730731732733734735736737738739740741742743774824 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)