کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

عصبانی ! امروز یکی از ریلکس ترین روزهای عمرم بود که این اواخر به خاطر مشکلات کاری چنین روزی نداشتم

من بیشتر مطالبی رو که در مورد آب شور یاد گرفتم از آقای مرادی و کتابهای ایشون بوده ، آقای مرادی قبلا تو همین سایت هم فعالیت میکردن ولی الان متاسفانه نمیان اینجا ، تو مطالب هم نگاه کنی میبینی که من از آقای مرادی نقل قول کردم و نوشتم منبع نیک
    و این مطلب ، مطلب جدیدی بود که تا حالا نشنیدم و سوال هم کردم چه ربطی داره فسفات به نیترات که میخواستم به تجربیاتم اضافه بشه تو نیک هم نگاه کردم چیزی ندیدم !
    سلام
    راستش من هم خیلی دلم میخواد توضیح علمیش رو بدونم.خیلی توی اینترنت گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.از ایشون میپرسم و همینجا اعلام میکنم
    هنوز نتونستین پیداش کنین؟!!!متنش رو براتون میزارم
    یکی از کاربران سوال پرسید(جناب مرادی چرا صفر بودن فسفات رو جذب نیترات تاثیر داره؟ یک مقدار بیشتر توضیح میدید من داخل سامپ نصف بسته 350 گرمی Xport-po4 برایت ول داخل فیلتر بگ ریختم کنار فیلتر بگ نیترات گیر گذاشتم از سلیکات گیر جی بی ال هم استفاده کردم که مقداری فسفات رو هم می گیره الان چی کار کنم دستی فسفات وارد کنم؟ یک تیکه میگو یخ زده رو بندازم داخل رف؟)
    اقای مرادی هم جواب دادن(سلام
    حذف بیولوژیک نیترات نیاز به حضور فسفات داره
    به جای انداختن گوشت میگو تو آکواریوم بهتره فسفات گیرها تون رو از آکواریوم خارج کنید به مرور فسفات افزایش پیدا میکنه و نیترات هم کم میشه

شرکت برایت ول محصول فسفات هم داره که اینجور مواقع میشه ازش استفاده کرد!)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    سلام
    میشه یه عکس بزارید
    اگه مربوط به نژادش باشه برگشت ناپذیره

عکس گرفتم ولی چیزی توش مشخص نبود چون با موبایل کیفیتش پایین بود اما از تو نت یه عکس پیدا کردم که دقیقا رنگ دلقک منه

h

iهمونطور که میبینید روی کمرش قهوه ای و تیره هست مال منم دقیقا همینطوریه اما عکس های زیر رو نگاه کنید ببینید اسلاریس هاش چقدر خوشرنگ هستند و اصلا تیره نیستن منم میخام ماهیم رنگش کاملا نارنجی بشه مثل اینا :

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام.دوستان جدیدا اسلاریس هایی به بازار میان که رنگهاشون خیلی پررنگه(قرمز پر رنگ) کسی میدونه با چه روشی این کار رو انجام میدن؟من شنیدم از رنگدونه استفاده میکنن!!!کسی در این مورد اطلاعات داره؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام
    راستش من هم خیلی دلم میخواد توضیح علمیش رو بدونم.خیلی توی اینترنت گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.از ایشون میپرسم و همینجا اعلام میکنم
    هنوز نتونستین پیداش کنین؟!!!متنش رو براتون میزارم
    یکی از کاربران سوال پرسید(جناب مرادی چرا صفر بودن فسفات رو جذب نیترات تاثیر داره؟ یک مقدار بیشتر توضیح میدید من داخل سامپ نصف بسته 350 گرمی Xport-po4 برایت ول داخل فیلتر بگ ریختم کنار فیلتر بگ نیترات گیر گذاشتم از سلیکات گیر جی بی ال هم استفاده کردم که مقداری فسفات رو هم می گیره الان چی کار کنم دستی فسفات وارد کنم؟ یک تیکه میگو یخ زده رو بندازم داخل رف؟)
    اقای مرادی هم جواب دادن(سلام
    حذف بیولوژیک نیترات نیاز به حضور فسفات داره
    به جای انداختن گوشت میگو تو آکواریوم بهتره فسفات گیرها تون رو از آکواریوم خارج کنید به مرور فسفات افزایش پیدا میکنه و نیترات هم کم میشه

شرکت برایت ول محصول فسفات هم داره که اینجور مواقع میشه ازش استفاده کرد!)

سلام
    من خودم با آقای مرادی تماس میگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    عکس گرفتم ولی چیزی توش مشخص نبود چون با موبایل کیفیتش پایین بود اما از تو نت یه عکس پیدا کردم که دقیقا رنگ دلقک منه

h

iهمونطور که میبینید روی کمرش قهوه ای و تیره هست مال منم دقیقا همینطوریه اما عکس های زیر رو نگاه کنید ببینید اسلاریس هاش چقدر خوشرنگ هستند و اصلا تیره نیستن منم میخام ماهیم رنگش کاملا نارنجی بشه مثل اینا :
    همونطور که گفتم ماله نژاد اگه باشه هیچ کاریش نمیشه کرد ، دلقکها به طور کل وقتی جوان هستند رنگشون روشنتره و وقتی به بلوغ میرسن رنگشون تیره تر میشه ، دلقکهایی مثل آرلاردی هم هنگام بلوغ رنگشون عوض میشه و کلا تیره میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    سلام

همونطور که گفتم ماله نژاد اگه باشه هیچ کاریش نمیشه کرد ، دلقکها به طور کل وقتی جوان هستند رنگشون روشنتره و وقتی به بلوغ میرسن رنگشون تیره تر میشه ، دلقکهایی مثل آرلاردی هم هنگام بلوغ رنگشون عوض میشه و کلا تیره میشه
    حالا دو تا سوال

1- به بلوغ رسیدن ربطی به سایز ماهی داره ؟ من اسلاریسم تقریبا دوبندی هست یعنی امکان داره تو این سایز کوچیک به بلوغ رسیده باشه ؟

2- پس چه جوریه که یه اسلاریس 20 سانتی کاملا نارنجیه و تیره نمیشه ؟ من از کجا باید چنین اسلاریسی پیدا کنم که وقتی بزرگ شد تیره نشه و همونطوری نارنجی بمونه ؟ اصلا از کجا بفهمم کدوم نژاده ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با سلام بلاخره منم آکواریوممو تغییر دادم سامپو از پشت تانک اصلی به طبقه پایین با کمد جدید تغییر دادم خیلی خوب شده به دوستان هم پیشنهاد میکنم آکواریوم آب شورشون اگه یه طبقه هست ، دو طبقه اش کنن تا بهتر جواب بگیرند
    فقط نتونستم عکس بذارم تا دوستان نظر بدن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    حالا دو تا سوال

1- به بلوغ رسیدن ربطی به سایز ماهی داره ؟ من اسلاریسم تقریبا دوبندی هست یعنی امکان داره تو این سایز کوچیک به بلوغ رسیده باشه ؟

2- پس چه جوریه که یه اسلاریس 20 سانتی کاملا نارنجیه و تیره نمیشه ؟ من از کجا باید چنین اسلاریسی پیدا کنم که وقتی بزرگ شد تیره نشه و همونطوری نارنجی بمونه ؟ اصلا از کجا بفهمم کدوم نژاده ؟

1-ممکنه دلقک که سایزش کوچکتر باشه به بلوغ برسه و تشخیص دادنش یه کار تخصصیه !

2-قبلا گفتم که مربوط به نژاده و شما بگرد یه سایز بزرگ که رنگش روشن باشه پیدا کن تا خیالت راحت باشه و حتی در سایز ریز فروشنده هم بگه که رنگش تیره نمیشه هیچ تضمینی نداره ، دلقکهای اسلاریس چندین گونه دارند و ممکنه تغییر رنگ بدن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    1-ممکنه دلقک که سایزش کوچکتر باشه به بلوغ برسه و تشخیص دادنش یه کار تخصصیه !

2-قبلا گفتم که مربوط به نژاده و شما بگرد یه سایز بزرگ که رنگش روشن باشه پیدا کن تا خیالت راحت باشه و حتی در سایز ریز فروشنده هم بگه که رنگش تیره نمیشه هیچ تضمینی نداره ، دلقکهای اسلاریس چندین گونه دارند و ممکنه تغییر رنگ بدن
    سلام.میشه در مورد گونه های اسلاریس بیشتر توضیح بدین؟چه چیزی باعث تفاوت اونها میشه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام.میشه در مورد گونه های اسلاریس بیشتر توضیح بدین؟چه چیزی باعث تفاوت اونها میشه؟
    سلام
    طبقه بندی ماهیها بر اساس رنگ و مخصوصا در یک خانواده بر اساس خطوط روی بدنشون طبقه بندی میشن ، عکسهای زیر نم.نه های مختلف اسلاریس هستند که کمی خطوط روی بدنشون با هم فرق داره

]

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام.در پستهای قبلی گفتم حذف بیولوژیک نیترات نیاز به حضور فسفات داره و دوستان خواستن توضیح علمی در این مورد بزارم.
    در حذف بیولوژیک فسفات یا نیترات از باکتری ها استفاده میشه، باکتری ها هم به میزان خاصی از فسفات و نیترات و کربن نیاز دارن تا بتونن فعالیت کنن بنابراین اگر سطح فسفات و و کربن صفر باشه امکان حذف بیولوژیک نیترات وجود نداره و بالعکس. هر کدوم از این سه پارامتر که از یه میزان خاصی کمتر باشن امکان حذف پارمترهای دیگه وجود نداره
    اگر دقت کرده باشین شرکت برایت ول هم برای کارایی هر چه بیشتر نیترات گیرها و فسفات گیرهاش محصول reef bio fuel رو پیشنهاد میده که منبع کربن هستش!
    حتی این شرکت محصولاتی حاوی نیترات (NeoNitro) و فسفات(Neo Phos) خالص رو به بازار عرضه میکنه که در صورت کم بودن هر کدوم از اونها تو آکواریوم شما بتونید این پارامترها رو تامین کنید
    موفق باشید

برداشت از نوشته اقای مرادی
    منبع :امروزی
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 27th May 2014 در ساعت 08:33 AM دلیل: نوشتن منبع

صفحه 579 از 1093 نخستنخست ... 794795295605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975986296791079 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)