همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    محمد یکی دیگه از عواملی که رو روشن شدنش خیلی تاثیر داره دمایه تنظیمیه که هر چی بالاتر در نظر بگیری
    مدت کمتری روشن میشه و چیلر کارش راحتره برایه پایین اوردن من خودم تو تابستون پارسال داشتم چیلر و فنم
    داشتم که با وجود فن فقط تو زمانی که دمایه هوایه تهران به40رسیده بود روشن شد من هم چون مشکل اضافه کردن
    اب نداشتم و همیشه اب خودش اضافه میشد از فن استفاده میکردم.البته بازم میگم جایه اکواریوم خیلی مهمه کجا باشه
    مصطفی جان الان فرمودی اب خودش اضافه میشد
    شما از چه وسیله ای استفاده کردین ؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    مصطفی جان الان فرمودی اب خودش اضافه میشد
    شما از چه وسیله ای استفاده کردین ؟
    جایی که اکواریوم من بود برادرم هم اونجا درس میخوند برایه کارشناسی ارشدش و همیشه ابو اضافه میکرد!!!

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    جایی که اکواریوم من بود برادرم هم اونجا درس میخوند برایه کارشناسی ارشدش و همیشه ابو اضافه میکرد!!!
    الان فکری به حالش نکردین دستی اضافه میکنید بالاخره ایشونم که دیگه اونجا درس نمیخونن

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    الان فکری به حالش نکردین دستی اضافه میکنید بالاخره ایشونم که دیگه اونجا درس نمیخونن
    یه چند وقتی تو فکرش بودم گزینه هایی زیادی هست مثل شناور فلوتر سنسور کنترل سطح و دستگاه هایه اماده که مخصوص این کار
    عرضه میشن که به نظرم همون شناور از همشون ساده تر و کم هزینه تره و عملکردشم انقد مطمئن بوده که جایگاهه خودشو حفظ کرده
    ولی محمد الانم پدرم برام اینکارو انجام میده و دلیلی که هنوز نرفتم سراغش همین بوده

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    یه چند وقتی تو فکرش بودم گزینه هایی زیادی هست مثل شناور فلوتر سنسور کنترل سطح و دستگاه هایه اماده که مخصوص این کار
    عرضه میشن که به نظرم همون شناور از همشون ساده تر و کم هزینه تره و عملکردشم انقد مطمئن بوده که جایگاهه خودشو حفظ کرده
    ولی محمد الانم پدرم برام اینکارو انجام میده و دلیلی که هنوز نرفتم سراغش همین بوده
    lمصطفی جان مشکل اینجاس که بالاخره هممون مسافرت میریم و نگرانی اصلی اونموقع هست
    من بیشترین مشکلم اینه که میترسم به ماهی شوک وارد بشه وقتی که ابو اضافه میکنم چون مستقیم میریزم توی خونه واتر پمپ مقداره زیادی هم در زمان کم وارده خونه رف میشه که بغله خونه واتر پمپ هست
    راسنی فقیر فقرایی مثل منکه نمیتونن از ابه ro استفاده کنن و مقداره ابه تبخیریشونم زیاده و نمیشه 24 ساعت صبر کرد برای ته نشین شدن کلر بهتره از چه زده کلری استفاده کنند که مطمئنم باشه؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    lمصطفی جان مشکل اینجاس که بالاخره هممون مسافرت میریم و نگرانی اصلی اونموقع هست
    من بیشترین مشکلم اینه که میترسم به ماهی شوک وارد بشه وقتی که ابو اضافه میکنم چون مستقیم میریزم توی خونه واتر پمپ مقداره زیادی هم در زمان کم وارده خونه رف میشه که بغله خونه واتر پمپ هست
    راسنی فقیر فقرایی مثل منکه نمیتونن از ابه ro استفاده کنن و مقداره ابه تبخیریشونم زیاده و نمیشه 24 ساعت صبر کرد برای ته نشین شدن کلر بهتره از چه زده کلری استفاده کنند که مطمئنم باشه؟
    از واترکاندیشرها میتونی استفاده کنی که علاوه بر کلر گفته میشه میتونن مواد الی موجود تو اب رو هم جذب کنن
    ولی به فکر تهیه یه دستگاه رو باش چون تو خونه هم استفاده می کنی ازش و برایه اب الوده تهران خیلی مفیده
    اگه چند ماه ازش استفاده کنی تازه متوجه میشی تا الان چرا خودت با مشکل روبرو نشدی!!!!!

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    شما چرا فن نمیگیرید؟گذاشتن یه فن مناسب میتونه دمای اکواریوم رو حداقل 2 تا 3 درجه پایین بیاره.دمای حدود 27 درجه برای ریف و ماهی مناسبه ولی اگه شد روی 26 بذاری بهتره.چیلر هم مصرف برق بالایی داره و هم قیمت خودش زیاده .
    سلام نمیتونم فن استفاده بکنم چون همین جوری تبخیر اب تانک روزی تقریبا 8لیتر هستش فعلا.

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط BEYOND نمایش پست ها
    درود
    به نظر من اگه یه سری مسائل رعایت بشه نیاز به چیلر کاهش پیدا می کنه.

1- استفاده از وسایل برقی کم مصرف مرغوب. واتر پمپ های نامرغوب چینی با مصرف برق بالا بیشتر برق مصرفی را به گرما تبدیل می کنند.
    2- رعایت فاصله ی سیستم روشنایی تا سطح آب
    3- استفاده از فن
    4- ایجاد جریان سطحی به منظور افزایش تبخیر و کاهش دما
    5- استفاده از لامپ متال در مواقع مورد نیاز( اکثر مرجان های نرم را می توان با استفاده از لامپ های فلورسنت نگه داری کرد.)
    متال ها 50سانت از سطح اب فاصله دارن .اگه تا خرید چیلر و بعد ریف فقط اکتنیک روشن کنم مشکلی که پیش نمیاد الان ففق یه ماشروم دارم

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    متال ها 50سانت از سطح اب فاصله دارن .اگه تا خرید چیلر و بعد ریف فقط اکتنیک روشن کنم مشکلی که پیش نمیاد الان ففق یه ماشروم دارم
    درود
    لامپ های فلورسنت استاندارد مخصوص آکواریوم های آب شور تقریباً جواب گوی همه نیاز نوری مرجان های نرم هستند و بدون هیچ مشکلی می توان برای نگهداری ماشروم ها، شقایق ها و دیگر مرجان های نرم از آن ها استفاده کرد. به ازای هر لیتر حجم آکوآریوم 1 وات حالت ایده آل است. ترکیب لامپ های 20000 و 14000 کلوین طیف کامل نور را فراهم می کنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    دوستان کمک کنیید ...تانکم آماده نبود....لایو راک گرفتم ..تو اب نمک بودن....الان دیدم دارن گندیده میشن!!!!! چه کار کنم.؟ میشه استفادشون کرد؟؟؟ همش سیاه شدن!!!!

صفحه 122 از 1093 نخستنخست ... 2272103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141172222622 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)