کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16393
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    بله قطعا!! با جناب نوروزی هماهنگ کنید که تو یه چهاچوب مشخص شده این تستهارو به صورت تک تک و دقیق روی محصولاتی که میگین اجرا کنید من از محصولات د ل ت ا استفاده نمیکنم ولی این موضوعی که شما فرمودین دیگه خیلی جالبه
    سلام ممنون باید به جناب نوروزی پیام خوصوصی بدم

من می خوام محصولات مختلف رو مقایسه کنم با کمک شما حالا برای مثال فیتوپلانگتون دلتا رو اگر میتونی یه تست بزن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام جناب شفیع پور ای کاش یکم راجبه این نمک اگه استفاده کردین توضیح بدین چون منم به تازگیا چندین جا دیدم سطلاشو
    مخصوصا سولفورش نظرنمو جلب کرد
    این برند اومد یه تاپیک تبلیغاتی زد و یه عکس گذاشت نوشت این قبل سیفون این بعد سیفون همه چی گل و بلبل شده
    منم زیرش یه پست زدم و.... ممکنه شماهم خونده باشین تاپیکو
    دیگه خبری نشدازشون به نظرم اون پستم فقط برا این بود اگه کسی سرچ کرد تو گوگل اسمشون تو دوتا فروم باشه چون دقیقا همون پست تو ن ی ک هم بود

سلام من محصولات ایرانی فقط د ل ت ا اونم شاید 10 کیلو کلا استفاده کردم که پشیمونم شدم از این کار باقیه محصولاتو تست نکردم پس تظر ندم بهتره اما چیزی که منو زیادراغب نمیکنه برای رفتن سمت این محصولات واژه : هرکس دوس نداره نخره هست که توسط صاحب امتیاز اون گفته شد که این یه ساپورت تمام عیار برای یه محصول ایرانی به حساب میاد
    اگه از نظر کیفیت هم به یه جایی برسیم یه روزی از نظر اخلاق خیلی جا داریم تا طرز برخورد با مصرف کننده رو بفهمیم
    در رابطه با برندهای خارجی هم باز اکثرا تست نکردم بیشتر محصولات برایتول هم فرمولی دقیقا شبیه کنت دارن چون کریس قبلا تو شرکت کنت بوده و حالا که جدا شده همون فرمولارو با اسم برایتول به بازار میده یک سری از محصولاتشم رندی هلمز ازمایش کرده و مشخص شده با ادعای روی بسته یکی نیست
    چند روز پیش هم یه جا بحث بود راجعبه مدیای کلسیوم راکتور که 25. فسفات تو اب ازاد میکنه چند نفر میگفتن همه مدیاها اینجورین یه سری میفتن فقط نخودی اینجوریه
    حالا شاید شما جوابشو بدونید کورال ازاروس برایتول به غیر از استناد به نوشته روی بسته فسفات ازاد میکنه یا نه
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط orca نمایش پست ها
    سلام ممنون باید به جناب نوروزی پیام خوصوصی بدم
    من می خوام محصولات مختلف رو مقایسه کنم با کمک شما حالا برای مثال فیتوپلانگتون دلتا رو اگر میتونی یه تست بزن
    محصولات آویسا تازه به بازار معرفی شدن و خود من هنوز تو سایت برای فروش عموم قرارشون ندادم و در حال تست هستند ، ولی تا الان مشکلی مشاهده نکردم
    و نتیجه تست نیترات هم بسیار بسیار نزدیک صفر هست

اینکه اخلاق برخی تولید کنندگان داخلی چه در این صنعت و چه صنایع دیگر چطور هست ( البته همه می دانیم ) کاری ندارم ولی جناب بزرگمهر مدیر مسئول آویسا فردی پاسخگو و محترم هستند

البته در نظر بگیرید که واقعا تولید کننده در ایران هیچ جایگاهی نداره و هیچ حمایتی از طرف دولت نمیشه

بماند

در خصوص آنالیز محصولات ما بیشتر روی کالاهایی همچون نمک می تونیم مانور بدیم و تست و مقایسه داشته باشیم ، ولی سایر محصولات مثلا ید برایت ول ، کنت و هر شرکت دیگه ای رو چطور می خواهید با هم مقایسه کنید ( ما نمیتونیم ) مگر آزمایشگاه های مجهز
    فقط بطور تجربی آقای X میگه فیتو فلان شرکت عالی چون ریف ها دارن میترکن بعد آقای Y میگه ولی من نتیجه نگرفتم ولی فلان شرکت بهتره
    این جور مقایسه ها دلیل منطقی بر رد و یا تأئید یه محصول نمیشن

یه مدت تو برخی فروم ها شایع شده بود چون نمک برایت ول سختی پایین داره بدرد نمیخوره و خیلی ها هم نا آگاهانه تأئید میکردند ولی غافل از اینجا بودند که شرکت بزرگی همچون برایت ول که یکی از محصولاتش مکمل آلاکالاین 8.3 می باشد بهتر از خیلی ها می داند که سختی استاندارد یک آکواریوم ریف چقدر باید باشد ، این رو دوستانی که شیمی خواندند بهتر می تونن توضیح بدن ( جناب کیمیایی عزیز ) که در این سختی حل شدن مواد ماکرو و میکرو موجود در نمک بسیار سریع تر و آسان تر انجام خواهد شد

در مجموع مطمئنا نمی توان تنها با یک رفرنس یا نظر محصولی رو رد یا تأئید نمود ، محصولی ممکن است در کشوری پر مصرف ترین و در کشوری بی اعتبار باشد و بالعکس ( هر دو این کشورها هم از محصول پر مصرف طرفداری کنند یکی از X و دیگری از Y )
    ویرایش توسط nasimeyas : 26th August 2014 در ساعت 07:51 AM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام منم موافقم به نظرم تو ابعاد خونه نمیشه این مقایسه رو انجام داد
    یه تاپیک جالب هست راجعبه محصولات برایتول البته کمی توش زیاده روی کردن ولی یه سری از محصولاتش راجبش صحبت شده کسی هم که این مقایسه هارو کرده رندی هلمز فردی معتبر تو زمینه شیمی اب شور هست،ادم درست و صادقیه
    حتی به محصولی از کنت که رندی با کریس برایتول به عنوان راکتور کلسیوم مایع طراحی کردن اشاره میکنه که کار اشتباهیی انجام دادن جالبه مطالعه کنید
    اینم لینکش
    Brightwell Aquatics "Two Thumbs up!!!" - Reef Central Online Community

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دسوتان میخواستم بپرسم الان تو بازار بهتری فسفات گیر چیه که هم به صرفه باشه و هم قوی؟برای استفاده توی راکتور میخوام.
    راستی یه پمپ 660 لیتر بر ساعت برای راکتور فسفات خوبه و اینکه فسفات گیر باید خونه ی آخر باشه یا نه؟
    اکسترا فوس برایت ول من داشتم.
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    جای راکتور فسفات فرق نداره کجا باشه مگر اینکه مدیاgfo باشه که باید تو خونه اسکیمر بزارین
    واتر پمپم بستگی به مدیا ونیاز اون به تکون خوردن یا ثابت بودن داره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    محصولات آویسا تازه به بازار معرفی شدن و خود من هنوز تو سایت برای فروش عموم قرارشون ندادم و در حال تست هستند ، ولی تا الان مشکلی مشاهده نکردم و نتیجه تست نیترات هم بسیار بسیار نزدیک صفر هست اینکه اخلاق برخی تولید کنندگان داخلی چه در این صنعت و چه صنایع دیگر چطور هست ( البته همه می دانیم ) کاری ندارم ولی جناب بزرگمهر مدیر مسئول آویسا فردی پاسخگو و محترم هستند البته در نظر بگیرید که واقعا تولید کننده در ایران هیچ جایگاهی نداره و هیچ حمایتی از طرف دولت نمیشه بماند در خصوص آنالیز محصولات ما بیشتر روی کالاهایی همچون نمک می تونیم مانور بدیم و تست و مقایسه داشته باشیم ، ولی سایر محصولات مثلا ید برایت ول ، کنت و هر شرکت دیگه ای رو چطور می خواهید با هم مقایسه کنید ( ما نمیتونیم ) مگر آزمایشگاه های مجهز فقط بطور تجربی آقای X میگه فیتو فلان شرکت عالی چون ریف ها دارن میترکن بعد آقای Y میگه ولی من نتیجه نگرفتم ولی فلان شرکت بهتره این جور مقایسه ها دلیل منطقی بر رد و یا تأئید یه محصول نمیشن یه مدت تو برخی فروم ها شایع شده بود چون نمک برایت ول سختی پایین داره بدرد نمیخوره و خیلی ها هم نا آگاهانه تأئید میکردند ولی غافل از اینجا بودند که شرکت بزرگی همچون برایت ول که یکی از محصولاتش مکمل آلاکالاین 8.3 می باشد بهتر از خیلی ها می داند که سختی استاندارد یک آکواریوم ریف چقدر باید باشد ، این رو دوستانی که شیمی خواندند بهتر می تونن توضیح بدن ( جناب کیمیایی عزیز ) که در این سختی حل شدن مواد ماکرو و میکرو موجود در نمک بسیار سریع تر و آسان تر انجام خواهد شد در مجموع مطمئنا نمی توان تنها با یک رفرنس یا نظر محصولی رو رد یا تأئید نمود ، محصولی ممکن است در کشوری پر مصرف ترین و در کشوری بی اعتبار باشد و بالعکس ( هر دو این کشورها هم از محصول پر مصرف طرفداری کنند یکی از X و دیگری از Y )
    چون جناب شفیع پور نامی از بنده بردند شرط ادب دونستم توضیح کوچکی بنویسم وگرنه هیچ علاقه ای به بحث در این خصوص ندارم (تمام گفتنی ها را یکبار در وبلاگم گفتم) این بار هم به احترام جناب شفیع پور. البته من برق خوندم ولی علاقمندی مطالعاتیم شیمی آب شور و بیولوژِی ارگانیسم های دریایی هست.
    در خصوص نمک های ایرانی فقط نظر میدم و سایر محصولات رو فعلا نظری ندارم. اولا بنده فعلا فقط یک نمک رو ایرانی میشناسم ( میکس و تولید در ایران) و سایر نمک های با لیبل ایرانی رو چینی فرض میکنم (بسته بندی در ایران!) چون اطلاعاتی از محل تولید و کارخانه و شماره مجوز تولید و غیره مشاهده نکردم. در خصوص اون یک نمک ایرانی صرفنظر از مسائل رفتاری و غیره که دوستان برخی اشاره ها کردند ورودی نمیکنم اگر هم انتقاداتی هست را در کیفیت خود نمک وارد نمیدانم . به هر حال اینجا برای کاربران تازه کار مهم کیفیت خود نمک هست.

اما آن نمک ایرانی دو مشکل دارد که یکی عدم پایداری و ثبات محصول است که متاسفانه واقعا هر سری تولید یک جور است. آخرین باری که تست کردم سه ماه پیش بود که آب نمک تازه در مقایسه با آب تانک سیفون شده کاملا قهوای رنگ بود! (احتمالا ناشی از کلرید و سولفات منیزیم ناخالص ) بعد هم وقتی به تانک ریخته شد تا دو ساعت آب تانک ابری بود که نشانه ph بالا بود. واقعا با دیدن این مسائل امکان توصیه به مشتری نیست هر چند شده سطلی هم امتحان کرده ام البته حدود 2 سال پیش که کیفیتش بد نبود .

دوم آمونیاک و مواد الی نیتراته دارد که بعد از سیفون در عرض چند روز تجزیه شده و میزان امونیاک و نیتریت و نیترات بالا می رود. لذا برای کسانی که سیفون را برای پایین آوردن نیترات استفاده میکنند مناسب نیست. فعلا در شرایط موجود امکان توصیه آن یک نمک ایرانی نیست (هرچند اعتقاد دارم اگر باور کم دانشی و نفهم بودن استفاده کننده ها کنار گذاشته شود میتواند نمک قابل استفاده ای تولید شود چون تولید کننده اش را ادم کم دانشی نمیشناسم و باید انصاف داد مطالعات خوبی داشته است)

دوم بعضی انتقادات هم خیلی تند است. مثلا من فسفات زیاد آن نمک ایرانی را قبول ندارم چون هیچوقت در استفاده های قبلی مشاهده نکردم. سوم همه نمک ها را در شرایط مخصوص خودشان میشود استفاده کرد فقط لازمه اش داشتن تسترهاست. من بدون داشتن تستر درست احتمال موفقیت در آب شور را صفر میدانم بعلاوه مطالعه و تحقیق و پرسش. با پوزش از همه دوستان میگویم گاهی سوال و جوابها به اندازه ای اشتباه است که ندید فاتحه تانک را میخوانم و نمیشود هم دخالت کرد و حرفی زد چون فرهنگ عجیبی در کشور حاکم است و ممکن است حرفی بزنی دشنام تحویل بگیری لذا سکوت بهتر است.

اما واقعا با این وضع تحقیق و مطالعه و سوال و جواب میتوان همه تقصیر را گردن نمک انداخت؟ قبول دارم بدترین نوع شروع میتواند نمک بد باشد اما همه این نمک ها برای کاربردهای خاص قابل استفاده اند فقط کافیست فرد علم ان را داشته باشد.

در خصوص نمک اویسا اطلاعاتی ندارم تست نکرده ام و نمیشناسم.

نظر بنده کلا شخصی است بحثی با کسی ندارم خداوند به همه چی عالم است و محتمل است که بنده هم در اشتباه باشم!
    ویرایش توسط kimiyayie : 26th August 2014 در ساعت 02:42 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    چون جناب شفیع پور نامی از بنده بردند شرط ادب دونستم توضیح کوچکی بنویسم وگرنه هیچ علاقه ای به بحث در این خصوص ندارم (تمام گفتنی ها را یکبار در وبلاگم گفتم) این بار هم به احترام جناب شفیع پور. البته من برق خوندم ولی علاقمندی مطالعاتیم شیمی آب شور و بیولوژِی ارگانیسم های دریایی هست.
    در خصوص نمک های ایرانی فقط نظر میدم و سایر محصولات رو فعلا نظری ندارم. اولا بنده فعلا فقط یک نمک رو ایرانی میشناسم ( میکس و تولید در ایران) و سایر نمک های با لیبل ایرانی رو چینی فرض میکنم (بسته بندی در ایران!) چون اطلاعاتی از محل تولید و کارخانه و شماره مجوز تولید و غیره مشاهده نکردم. در خصوص اون یک نمک ایرانی صرفنظر از مسائل رفتاری و غیره که دوستان برخی اشاره ها کردند ورودی نمیکنم اگر هم انتقاداتی هست را در کیفیت خود نمک وارد نمیدانم . به هر حال اینجا برای کاربران تازه کار مهم کیفیت خود نمک هست

اما آن نمک ایرانی دو مشکل دارد که یکی عدم پایداری و ثبات محصول است که متاسفانه واقعا هر سری تولید یک جور است. آخرین باری که تست کردم سه ماه پیش بود که آب نمک تازه در مقایسه با آب تانک سیفون شده کاملا قهوای رنگ بود! (احتمالا ناشی از کلرید و سولفات منیزیم ناخالص ) بعد هم وقتی به تانک ریخته شد تا دو ساعت آب تانک ابری بود که نشانه ph بالا بود. واقعا با دیدن این مسائل امکان توصیه به مشتری نیست هر چند شده سطلی هم امتحان کرده ام البته حدود 2 سال پیش که کیفیتش بد نبود .

دوم آمونیاک و مواد الی نیتراته دارد که بعد از سیفون در عرض چند روز تجزیه شده و میزان امونیاک و نیتریت و نیترات بالا می رود. لذا برای کسانی که سیفون را برای پایین آوردن نیترات استفاده میکنند مناسب نیست. فعلا در شرایط موجود امکان توصیه آن یک نمک ایرانی نیست (هرچند اعتقاد دارم اگر باور کم دانشی و نفهم بودن استفاده کننده ها کنار گذاشته شود میتواند نمک قابل استفاده ای تولید شود چون تولید کننده اش را ادم کم دانشی نمیشناسم و باید انصاف داد مطالعات خوبی داشته است)

دوم بعضی انتقادات هم خیلی تند است. مثلا من فسفات زیاد آن نمک ایرانی را قبول ندارم چون هیچوقت در استفاده های قبلی مشاهده نکردم. سوم همه نمک ها را در شرایط مخصوص خودشان میشود استفاده کرد فقط لازمه اش داشتن تسترهاست. من بدون داشتن تستر درست احتمال موفقیت در آب شور را صفر میدانم بعلاوه مطالعه و تحقیق و پرسش. با پوزش از همه دوستان میگویم گاهی سوال و جوابها به اندازه ای اشتباه است که ندید فاتحه تانک را میخوانم و نمیشود هم دخالت کرد و حرفی زد چون فرهنگ عجیبی در کشور حاکم است و ممکن است حرفی بزنی دشنام تحویل بگیری لذا سکوت بهتر است.

اما واقعا با این وضع تحقیق و مطالعه و سوال و جواب میتوان همه تقصیر را گردن نمک انداخت؟ قبول دارم بدترین نوع شروع میتواند نمک بد باشد اما همه این نمک ها برای کاربردهای خاص قابل استفاده اند فقط کافیست فرد علم ان را داشته باشد.

در خصوص نمک اویسا اطلاعاتی ندارم تست نکرده ام و نمیشناسم.

نظر بنده کلا شخصی است بحثی با کسی ندارم خداوند به همه چی عالم است و محتمل است که بنده هم در اشتباه باشم!
    سلام جناب کیمیایی گرامی ممنون برای توضیح کاملتون که جای هیچ صحبتی نزاشته
    اما یه مسئله اونم این سکوت کردن شماست
    همونطورم که من قبلا جسارت کردم ازتون خواستم تو بحث ها شرکت کنید هنوزم خواستم همینه
    شما از قدیمیها هستین و همونطور که گفتین علاقتون شیمی آب شور و بیولوژِی ارگانیسم های دریایی و کاریم که از رو علاقه انجام میشه همیشه به بهترین نوع انجام میشه چون توش علاقه هست پس این سکوت شما به ضرر اب شور و روی کار اومدن افرادی با اطلاعات ناقص هست(جسارت نشه به شخص خاصی منظورم به خودمه)
    من نمیدونم چرا اکثر کسانی که قدیمی هستن از شرکت کردن تو بحث ها سر باز میزنند به نظر من اب شور ما به همچین کسانی احتیاج داره تا تجربه و علم روزو بتونه کنار هم استفاده کنه کسانی که بتونن مثل فروم های خارجی یه مشکلو از ریشه بحث کنند و حل کنند
    ممکنه بعد یه مدت سوالاتو پیش خودشون پیش پا افتاده تصور کنند و حوصله جواب دادن بهشونو نداشته باشن که تا حدودی حق باید بهشون داد
    چون ما عادت به مطالعه و پیدا کردن جواب نداریم سریع میخوایم یه سوال بپرسیمو جواب بگیریم حتی اگه جواب همون سوال تو صفحه قبل هم باشه نمیریم اون بخونیم همون سوالو دوباره تکرار میکنیم
    من اکثر مشاجره ها رو که نگاه میکنم یه بخشش به اون محصول ایرانی بر میگرده و بعد اون همه ی افراد پراکنده میشن
    به نظر من ارزش نداره بهتره این قضیه و اون محصولو نا دیده بگیریم اگر باهاش موافق نیستیم ، به بخشای دیگه ی اب شورمون برسیم انقد مبحث جالب برای بررسی وجود داره که این برند پیششون هیچه!!
    همه اب شور ما تو اون برند خلاصه نمیشه که همه جای دنیا برنده خوبو ضعیف وجود داره هر کس میتونه با کمی پرسو جو خوب و از بد تشخیص بده انتخابشو بکنه
    من اصلا با تاپیکایی که برای مقایسه و به اثبات رسوندن به درد نخور بودن یه محصول زده شه موافق نیستم!!چون اصولا ایرانی جماعت انتقاد پذیر نیست و اخرش به مشاجره کشیده میشه،و ما هم اینجا نیستیم تا یه برندو بکوبیم یا بالا ببریم اینجا جمع میشیم تا اطلاعاتمونو به اشتراک بزاریم
    به نظرم به مرور زمان و فیدبکایی که تو نت از یه محصول میاد توسط استفاده کننده ها میشه راحت تشخیص داد کیفیت اونو
    موفق باشید
    ویرایش توسط farbodb : 26th August 2014 در ساعت 05:55 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام جناب کیمیایی گرامی ممنون برای توضیح کاملتون که جای هیچ صحبتی نزاشته
    اما یه مسئله اونم این سکوت کردن شماست
    همونطورم که من قبلا جسارت کردم ازتون خواستم تو بحث ها شرکت کنید هنوزم خواستم همینه
    شما از قدیمیها هستین و همونطور که گفتین علاقتون شیمی آب شور و بیولوژِی ارگانیسم های دریایی و کاریم که از رو علاقه انجام میشه همیشه به بهترین نوع انجام میشه چون توش علاقه هست پس این سکوت شما به ضرر اب شور و روی کار اومدن افرادی با اطلاعات ناقص هست(جسارت نشه به شخص خاصی منظورم به خودمه)
    من نمیدونم چرا اکثر کسانی که قدیمی هستن از شرکت کردن تو بحث ها سر باز میزنند به نظر من اب شور ما به همچین کسانی احتیاج داره تا تجربه و علم روزو بتونه کنار هم استفاده کنه کسانی که بتونن مثل فروم های خارجی یه مشکلو از ریشه بحث کنند و حل کنند
    ممکنه بعد یه مدت سوالاتو پیش خودشون پیش پا افتاده تصور کنند و حوصله جواب دادن بهشونو نداشته باشن که تا حدودی حق باید بهشون داد
    چون ما عادت به مطالعه و پیدا کردن جواب نداریم سریع میخوایم یه سوال بپرسیمو جواب بگیریم حتی اگه جواب همون سوال تو صفحه قبل هم باشه نمیریم اون بخونیم همون سوالو دوباره تکرار میکنیم
    من اکثر مشاجره ها رو که نگاه میکنم یه بخشش به اون محصول ایرانی بر میگرده و بعد اون همه ی افراد پراکنده میشن
    به نظر من ارزش نداره بهتره این قضیه و اون محصولو نا دیده بگیریم اگر باهاش موافق نیستیم ، به بخشای دیگه ی اب شورمون برسیم انقد مبحث جالب برای بررسی وجود داره که این برند پیششون هیچه!!
    همه اب شور ما تو اون برند خلاصه نمیشه که همه جای دنیا برنده خوبو ضعیف وجود داره هر کس میتونه با کمی پرسو جو خوب و از بد تشخیص بده انتخابشو بکنه
    من اصلا با تاپیکایی که برای مقایسه و به اثبات رسوندن به درد نخور بودن یه محصول زده شه موافق نیستم!!چون اصولا ایرانی جماعت انتقاد پذیر نیست و اخرش به مشاجره کشیده میشه،و ما هم اینجا نیستیم تا یه برندو بکوبیم یا بالا ببریم اینجا جمع میشیم تا اطلاعاتمونو به اشتراک بزاریم
    به نظرم به مرور زمان و فیدبکایی که تو نت از یه محصول میاد توسط استفاده کننده ها میشه راحت تشخیص داد کیفیت اونو
    موفق باشید
    دوست عزیز و گرامی جناب فربد

با سلامی مجدد. بخاطر احترامی که برای شما بخاطر تلاش وافرتان در اگاهی دادن به اعضاء قائلم مجبورم کرد پاسخی بنویسم. خلاصتا بنده فرمایش شما را اطاعت کردم و گواهی میدهید جایی که میشد صحبتی کرد بنده کوتاهی نکردم.

سکوت بنده به خاطر مدیر ان برند که در فرومش به من بی احترامی کرد نیست اتفاقا بنده ایشان را ادمی با شخصیت و محترم میدانم. هرچند گاه گاهی باز تکه هایی شنیده ام به ما می اندازد. افراد آن حلقه هم همه دوستان من هستند و تلفنی هر روز در خدمتشان هستم و هر کمکی و همفکری از دستم بربیاید انجام میدهم.
    خیلی دوستان در همین فروم هستند که هر روز هم سر می زنند ولی ساکتند پست را میخوانند ابهامشان را تلفنی یا روی وایبر مطرح میکنند. هر کدامشان دنبال کاری هستند مثل تولید فیتو پلانکتون یا مکمل یا نمک. خدا را شاهد میگیرم بدون چشمداشتی هر چه در توان دارم انجام میدهم و از خدا موفقیتشان را میخواهم. اجازه ندارم اسمی بگویم اتفاقا حتی یک لایک خالی هم زیر پست ما نمی زنند خوش انصافها!!

منظور این که سکوت و عدم دخالت به دلیل آن برند نیست. جو مملکتمان هست که در فروم ها هم خودنمایی میکند. یک مثال تازه میزنم شما قضاوت کنید( خدا کند این دوستمون از من نرنجد)
    همین روزهای اخیر تاپیکی بود مربوط به مقایسه چند تستر. فرد بزرگواری قبول زحمت کرد تا مقایسه انجام دهد. بنده با ترس و لرز تذکر دادم بطری دوم باید دو سه دقیقه محکم تکان داده شود.(روزی دو سه تلفن دارم میپرسند نیتراتم صفر است اما شن ها قهوه ای است. میگویم تسترت چیست میگوید API. میگویم بطری دوم را دو ذقیقه محکم تکان بده تست بزن دوباره زنگ بزن. اطلاع میدهد نیتراتم 50 است. در همین فروم دو نفر همین دو شب گذشته همین داستان را داشتیم. دوستی از مرند! و دوستی از کرج! )

ما پست زدیم و گفتیم .برایم دستور العمل تست را عکسش را گذاشت! دوباره گفتم .دوباره زیر پستم نوشت صحیحش همان 30 ثانیه تکان دادن است! واقعا چه بکنیم؟ باید لینک بدهیم و کلی تایپ بکنیم بنویسیم بطری دوم محتویاتش چیست؟ بنویسیم محتویاتش دو ماده دارد که یکی سریع رسوب میکند؟ باید کامل توضیح دهیم ماده دوم حلالیت کمی دارد؟ و اگر کم تکان دهید ماده دوم حل نمیشود و در تیتراسیون شرکت نمیکند و نتیجه اشتباه است. ایشان نباید از خود میپرسید حالا اگر بیشتر از 30 ثانیه تکان دهم مگر چه ایرادی دارد؟ خلاصه دیدم وضعیت اینطوری است گفتم سکوت.!

حالا این دوستمون ناراحت نشود منظورم کلی است. دوستان شور باز انتظار دارند بیایند ببینند یک دیوانه ای سیر تا پیاز یک موضوع رو مفصل نشسته توضیح داده و بخوانند و بعد هم زیرش یک پستی دال بر تکذیب بنویسند و بروند !
    برخی هم عمدا بعضی رفتارها را میکنند منافع تجاری دارند و سعی میکنند از منافعشان دفاع کنند و ترجیحشان این است که ساکت شوی! .
    برخی هم اصلا نمیدانند آب شور چقدر نیاز به مطالعه و تحقیق و فهم مسائل دارد .کلا فکر میکنند باید چیزهایی را بخرند و در تانک قرار دهند و خودش خوب میشود! لذا اهمیت بحث ها را نمیدانند.

باور بفرمایید بنده علیرغم اختلاف نظرهای رفتاری عمیقی که با بعضی ها دارم چقدر با دقت پست هایشان را میخوانم. برادرانه خودم و دوستان را توصیه میکنم هرگز دوستان پیشکسوت و صاحب دانش را تکذیب نکنیم و نرنجانیم. آقایان مقدم ومرادی و علی پور و رفیع امیری نیا و سامان و زنگنه و احمد آقا و سایرین سالها زحمت کشیده اند . بی منت میاموزند قدردشان را بدانیم. پست های قدیم و جدیدشان را با دقت و لذت بخوانیم !ربپرسیم تا بدانیم.!!! با غرور و بی سوال و مفت هیچ بدست نمیاید.

اما توصیه ای دارم که بتوانیم از حضور دوستان و خود شما و جماعت ساکتین! استفاده بهتری داشته باشیم. هر وقت مبحثی گشوده میشود تاپیکی جدا برایش باز کنیم و خیلی تخصصی در موردش صحبت کنیم.
    شیمی آب شور یا فیلتراسیون بیولوژیک موضوعات مورد علاقه من است. شما هم موضوعاتی مورد علاقه دارید...

شاید کمی از این وضعیت در بیاییم. واقعا سوالها به شدت سطح پایین است. به گونه ای که سوال خودش اشتباه است. جوابها هم گاهی اوقات بدون اشراف کامل به شرایط آن تانک داده میشود. برای پویایی فروم و اینکه بحث ها پیشرفت کند و همه منتفع شویم باید سطح سوالات را هم بالا ببریم. (این را جناب نوروزی هم اشاره داشت. نمیدانم چرا چند روزی هست که کم فعالیت شده اند!)

ممنون که سر درد دل مرا باز کردید جناب فربد!!! اصلا نمیدانم توانستم حرف دلم را بگویم یا باز به حاشیه رفتیم؟!

متشکرم. موفق و کامیاب باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    دوست عزیز و گرامی جناب فربد

با سلامی مجدد. بخاطر احترامی که برای شما بخاطر تلاش وافرتان در اگاهی دادن به اعضاء قائلم مجبورم کرد پاسخی بنویسم. خلاصتا بنده فرمایش شما را اطاعت کردم و گواهی میدهید جایی که میشد صحبتی کرد بنده کوتاهی نکردم.

سکوت بنده به خاطر مدیر ان برند که در فرومش به من بی احترامی کرد نیست اتفاقا بنده ایشان را ادمی با شخصیت و محترم میدانم. هرچند گاه گاهی باز تکه هایی شنیده ام به ما می اندازد. افراد آن حلقه هم همه دوستان من هستند و تلفنی هر روز در خدمتشان هستم و هر کمکی و همفکری از دستم بربیاید انجام میدهم.
    خیلی دوستان در همین فروم هستند که هر روز هم سر می زنند ولی ساکتند پست را میخوانند ابهامشان را تلفنی یا روی وایبر مطرح میکنند. هر کدامشان دنبال کاری هستند مثل تولید فیتو پلانکتون یا مکمل یا نمک. خدا را شاهد میگیرم بدون چشمداشتی هر چه در توان دارم انجام میدهم و از خدا موفقیتشان را میخواهم. اجازه ندارم اسمی بگویم اتفاقا حتی یک لایک خالی هم زیر پست ما نمی زنند خوش انصافها!!

منظور این که سکوت و عدم دخالت به دلیل آن برند نیست. جو مملکتمان هست که در فروم ها هم خودنمایی میکند. یک مثال تازه میزنم شما قضاوت کنید( خدا کند این دوستمون از من نرنجد)
    همین روزهای اخیر تاپیکی بود مربوط به مقایسه چند تستر. فرد بزرگواری قبول زحمت کرد تا مقایسه انجام دهد. بنده با ترس و لرز تذکر دادم بطری دوم باید دو سه دقیقه محکم تکان داده شود.(روزی دو سه تلفن دارم میپرسند نیتراتم صفر است اما شن ها قهوه ای است. میگویم تسترت چیست میگوید API. میگویم بطری دوم را دو ذقیقه محکم تکان بده تست بزن دوباره زنگ بزن. اطلاع میدهد نیتراتم 50 است. در همین فروم دو نفر همین دو شب گذشته همین داستان را داشتیم. دوستی از مرند! و دوستی از کرج! )

ما پست زدیم و گفتیم .برایم دستور العمل تست را عکسش را گذاشت! دوباره گفتم .دوباره زیر پستم نوشت صحیحش همان 30 ثانیه تکان دادن است! واقعا چه بکنیم؟ باید لینک بدهیم و کلی تایپ بکنیم بنویسیم بطری دوم محتویاتش چیست؟ بنویسیم محتویاتش دو ماده دارد که یکی سریع رسوب میکند؟ باید کامل توضیح دهیم ماده دوم حلالیت کمی دارد؟ و اگر کم تکان دهید ماده دوم حل نمیشود و در تیتراسیون شرکت نمیکند و نتیجه اشتباه است. ایشان نباید از خود میپرسید حالا اگر بیشتر از 30 ثانیه تکان دهم مگر چه ایرادی دارد؟ خلاصه دیدم وضعیت اینطوری است گفتم سکوت.!

حالا این دوستمون ناراحت نشود منظورم کلی است. دوستان شور باز انتظار دارند بیایند ببینند یک دیوانه ای سیر تا پیاز یک موضوع رو مفصل نشسته توضیح داده و بخوانند و بعد هم زیرش یک پستی دال بر تکذیب بنویسند و بروند !
    برخی هم عمدا بعضی رفتارها را میکنند منافع تجاری دارند و سعی میکنند از منافعشان دفاع کنند و ترجیحشان این است که ساکت شوی! .
    برخی هم اصلا نمیدانند آب شور چقدر نیاز به مطالعه و تحقیق و فهم مسائل دارد .کلا فکر میکنند باید چیزهایی را بخرند و در تانک قرار دهند و خودش خوب میشود! لذا اهمیت بحث ها را نمیدانند.

باور بفرمایید بنده علیرغم اختلاف نظرهای رفتاری عمیقی که با بعضی ها دارم چقدر با دقت پست هایشان را میخوانم. برادرانه خودم و دوستان را توصیه میکنم هرگز دوستان پیشکسوت و صاحب دانش را تکذیب نکنیم و نرنجانیم. آقایان مقدم ومرادی و علی پور و رفیع امیری نیا و سامان و زنگنه و احمد آقا و سایرین سالها زحمت کشیده اند . بی منت میاموزند قدردشان را بدانیم. پست های قدیم و جدیدشان را با دقت و لذت بخوانیم !ربپرسیم تا بدانیم.!!! با غرور و بی سوال و مفت هیچ بدست نمیاید.

اما توصیه ای دارم که بتوانیم از حضور دوستان و خود شما و جماعت ساکتین! استفاده بهتری داشته باشیم. هر وقت مبحثی گشوده میشود تاپیکی جدا برایش باز کنیم و خیلی تخصصی در موردش صحبت کنیم.
    شیمی آب شور یا فیلتراسیون بیولوژیک موضوعات مورد علاقه من است. شما هم موضوعاتی مورد علاقه دارید...

شاید کمی از این وضعیت در بیاییم. واقعا سوالها به شدت سطح پایین است. به گونه ای که سوال خودش اشتباه است. جوابها هم گاهی اوقات بدون اشراف کامل به شرایط آن تانک داده میشود. برای پویایی فروم و اینکه بحث ها پیشرفت کند و همه منتفع شویم باید سطح سوالات را هم بالا ببریم. (این را جناب نوروزی هم اشاره داشت. نمیدانم چرا چند روزی هست که کم فعالیت شده اند!)

ممنون که سر درد دل مرا باز کردید جناب فربد!!! اصلا نمیدانم توانستم حرف دلم را بگویم یا باز به حاشیه رفتیم؟!

متشکرم. موفق و کامیاب باشید
    سلام جناب کیمیایی
    ممنون شمابه بنده لطف دارین همونطور که همیشه گفتم من جزو کم تجربه ترین و کوچکترین عضو خانواده اب شور هستم و دوستانی مثل شما به بنده همیشه لطف داشتن
    بله حق باشماست دوستانی که نام بردین زحمتای بسیاری برای اب شور کشیدن و حتی خود من هم استارت تانکمو با مطالب اموزنده همین دوستان زدم پس در همه حال احترامشون واجبه
    در رابطه با بی لطفی کاربرا هم این قضیه همیشه بوده و هست خب ما باید کمی ندیده بگیریم به نظرم بالاخره هر جایی این اتفاقات میوفته
    اما یه مسئله که هست شاید افرادی که مثل منو شما به طور علمی دوس داشته باشن این مطالبو دنبال کنند و علاقه مند باشن تعدادشون بسیار کم باشه به همین دلیل هست که سطح سوالات از نظر شما پایین هست البته یکم هم باید بهشون حق داد
    در رابطه با تاپیک جدا هم منم موافقم اما خود من چندتا تاپیک زدم اما باز کسی علاقه ای به بحث راجبش نداشت
    در کل من دوس دارم در رکاب پیشکسوتای این عرصه باشم کنارشون چیز یاد بگیرم ایشالا قابل بدونن دست از این سکوت بردارند
    ممنون که وقت گذاشتین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16458

!

با سلام خدمت دوستان عزیز
    خیلی وقت بود که در این تالار حضور نداشتم اما موردی پیش اومده که لازم دونستم توضیحی بدم
    مشکلاتی که در این تالار برای من ایجاد شد مربوط به همین محصول ایرانی بود که بنده نظراتی که الان گفته میشه رو همون موقع گفته بودم !!!!!

جناب آقای کیمیایی که قبلاً پیشوند دکتر رو هم به یدک می کشیدید

یادتون میاد که من هم دو سال پیش در مورد نمک مورد بحث همین دو تا نکته ای که شما گفتید رو گفتم چه حرف هایی رو تو تالار مربوطه نثار بنده کردید ؟؟؟!!!
    یه تاپیک با عنوان فن مذاکره و گفتگو باز کردید و هر چه فحش و بد دهنی بود نثار من و خانواده ام کردید؟؟؟!!!
    یادتونه گفتید من یه آدمه بی سواد هستم که خانومم چند تا مطلب رو ترجمه کرده و من اونها رو به اسم خودم چاپ کردم و اسمش رو گذاشتم کتاب ؟؟!!!
    یادتونه چه فحش های رکیکی رو که واقعاً ذکر کردنش در شان یه انسان نیست تو همون تالار نثار بنده کردید؟؟
    در حالیکه من اونجا حضور نداشتم که از خودم دفاع کنم

حالا چی شده که نمک مورد اشاره بد شده ؟؟!! و شما با آوردن دلایل به ذعم خودتون علمی و منطقی اثبات می کنید که کیفیت این نمک خوب نیست !!! چطور حرف دو سال پیش من برای شما اونقدر سنگین بود که این چنین به بنده تاختید؟؟!!! در حالیکه الان دارید دقیقاً عین همون حرف های بنده رو در مورد اون نمک میزنید!!
    واقعاً متاسفم !
    امیدوارم اینقدر شجاعت داشته باشید که گناه تون رو به گردن بگیرید و مثل همون سالها دوباره به هیاهو و جو سازی نپردازید !!

صفحه 686 از 1093 نخستنخست ... 186586636667668669670671672673674675676677678679680681682683684685686687688689690691692693694695696697698699700701702703704705736786 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)