همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    داداش ميگو بش دادم ميخوره
    حالا چطور میتونم غذاخورش کنم
    یه خرگوش جلبک خوارم گرفتم یه پروانه پشت زین دار دارم نوک میزنه بش،مشکلی نداره؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    خوبه،فعلا بهش میگو بدید تا به اک عادت کنه ،کم کم میگورا با غذایی که به ماهیهای دیگه میدید قاطی بریزید ولی اونقدری نریزید که سیر بشه ومجبور بشه غذاهای دیگه را بخوره ، .پروانه پشت زین را هم اگه میتونید بدون دستکاری کردن اک بگیریدش وچند روزی بیاندازید توی رف یا پرورشگاه ،

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18613
    سلام به همه دوستان گرامی یه سوال اگر در موقعی که ماهی داخل تانک هست برای تنظیم شوری نمک اضافه کنیم برای ماهیها مشکلی بوجود نمیاره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط njoom نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گرامی یه سوال اگر در موقعی که ماهی داخل تانک هست برای تنظیم شوری نمک اضافه کنیم برای ماهیها مشکلی بوجود نمیاره ؟
    سلام
    اگر تغییر به آهستگی صورت بگیره هیچ مشکلی پیش نمیاد سعی کنید قبل از اضافه کردن نمک در ظرفی تمیز محلول آب نمک تهیه کرده و پس از ۲۴ ساعت هوادهی به آرامی و با تست دقیق شوری رو طی چند ساعت (بسته به میزان دلخواه) افزایش دهید. اگر این روند رعایت نشه به آبزیان شک و استرس وارد میشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18613
    ممنون دوست عزیز من تانکم را با 2تا بلوتانک استارت زدم 2 روز بعد از اضافه کردن این 2 تا تست شوری کم نشون میداد برای ریف برا همین نمک اضاف کردم ولی داخل یه ظرف حل کردم و کم کم ولی ممتد اضافه کردم ولی از فرداش دانه های سفیدی بهشون زده که فکر کنم سفیدک باشه و خودشون را به لایو راکها میمالند یعنی ممکنه از این کار باشه یا واقعا مریض شدند واین را بگم که غذا هم خوب میخورند ممنونم راهنمایی کید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    ممنون دوست عزیز من تانکم را با 2تا بلوتانک استارت زدم 2 روز بعد از اضافه کردن این 2 تا تست شوری کم نشون میداد برای ریف برا همین نمک اضاف کردم ولی داخل یه ظرف حل کردم و کم کم ولی ممتد اضافه کردم ولی از فرداش دانه های سفیدی بهشون زده که فکر کنم سفیدک باشه و خودشون را به لایو راکها میمالند یعنی ممکنه از این کار باشه یا واقعا مریض شدند واین را بگم که غذا هم خوب میخورند ممنونم راهنمایی کید
    شما نباید از اول همچین ماهی حساسی را به عنوان اولین ساکنان آکواریوم اضافه میکردین چون از مقاومت بدنی ضعیفی برخوردارند. وجود سفیدک در این اوایل بخاطر افزایش شوری نبوده بلکه استرس وارد شده از طرف میزان زیاد آمونیاک یا نیتریت بوده! ماهی های دچار شده به این بیماری همواره غذا میخورند و اشتهای زیادی دارند شما بایستی غذایی که در اختیار آنان قرار میدهید با عصاره سیر و انواع ویتامین غنی کنید و اجازه دهید تا رفع علایم بیماری ماهی در آرامش بسر برد. پس از آن بدن ماهی در برابر بیماری مقاوم شده و طی چند هفته انگل نمیتواند میزبانی برای خود انتخاب کند در نتیجه کلا از بین میره بدون نیاز به دارو یا انتقال و هر کار دیگه ای.
    پیروز باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18613
    ممنون ولی من تمامی تست هام عالی که شد خصوصا امونیاک به صفر که رسید اینا را اضافه کردم الان هم تست زدم صفره .بازم ممنون یه سوال دیگه من تا کی دیگه ماهی یا ریف اضافه نکنم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    ممنون ولی من تمامی تست هام عالی که شد خصوصا امونیاک به صفر که رسید اینا را اضافه کردم الان هم تست زدم صفره .بازم ممنون یه سوال دیگه من تا کی دیگه ماهی یا ریف اضافه نکنم ؟
    الان به صفر رسیده نه وقتی که اونا وارد شدن!
    البته احتمال زیاده شاید خودشون از اول ناقل این بیماری بودن یا به احتمال همون افزایش شوری ولی هرچی بوده از استرس زیاد بوده همون راهی که خدمتتون عرض کردم مسلما جواب خواهد داد و نگرانی تون تموم میشه.
    بعد از ۳ هفته دوباره میتونید ماهی اضافه کنید ولی این بار گونه های مقاوم تر را انتخاب نمایید. و برای ورود مرجان به تانک باید حداقل ۴ ماه از استارت آکواریوم بگذره تا سیستم به پایداری کامل برسد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18613
    متشکرم الان به نظر شما به غیر از کارهایی که فرمودید درجه اب را بالا نبرم ؟الان 28هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    متشکرم الان به نظر شما به غیر از کارهایی که فرمودید درجه اب را بالا نبرم ؟الان 28هست

خواهش میکنم
    خیر احتیاجی به این کار نیست بذارید ثابت بمونه 28 درجه خیلی مناسبه
    من خودم بیماری ایک رو در دمای 23 درجه درمان کردم! فقط جهت آزمایش بود و دیگه هیچ وقت ظاهر نشد (البته در زمان ابتلا به بیماری دمای آب همین مقدار بود).

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    یه پروانه انتن دار دو هفتست خریدم این اصن خواب نداره
    شبا هم جلو اک رژه میره
    این جریانش چیه

Sent from my iPhone using Tapatalk

صفحه 1014 از 1093 نخستنخست ... 1451491496499599699799899910001001100210031004100510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010211022102310241025102610271028102910301031103210331064 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)