نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23947

لایو راک یا دد راک

سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

میخواستم یه سوال بپرسم ، راستش من دارم یه آکواریوم آب شور جمع میکنم ... ولی دقیقا نمیدونم داستان این صخره های توی آکواریومو ، چند روز پیش رفتم نواب و از مغازه دارا سوال کردم راجعبه صخره ها ، راستش یه سریاشون میگفتن لایو راک بزار و یه سریای دیگشون میگفتن لایو راک خرچنگ و تخمشو و ... داره و برای آکواریوم ضرر داره بهتره دد راک یا سنگ مرده تصفیه شده بگیری و خودش بعد از چند وقت با یه سری محلول ها زنده میشه ..... میخواستم از دوستان باتجربه و اساتید بپرسم بالاخره کدومشو بگیرم برای آکواریومم . ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19212

4

سلام دوست عزیز من به شما پیشنهاد میکنم اگه اولین آکواریوم ریف شما هست با دد راک شروع کنید من خودم اول کار با لایو راک شروع کردم اما حالا پشیمون هستم چون موجودات عجیبی بعد از چهار سال می بینم و پیشنهاد دوم از محصولات کورال زاکت استفاده کنید ارزش دارد برید از نمایندگی ایران اون بخرید تو سایت شرکت زده و پیشنهاد سوم از مهتابی استفاده کنید و پیشنهاد چهارم عجله نکنید کرو لارین ها خودشون در میاند پول الکی خرج نکنید اون قدر زیادمی شن که میشه کابوس اکه سختی کلسیم و منیزیم و پتاسیم به اندازه باشد بعد از یک هفته شروع به زیاد شدن میشه پیشنهاد پنجم محلولاتون (فقط املاح های جنرال) را خودتون درست کنید با مواد مرک المان هم ارزان تر در میاد هم تاثیرات ان ها را می بینید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20420
    با سلام.اگر لیوراک خوب و تصفیه شده بتونین بگیرید که خیلی بهتره چون کار تصفیه اب رو بهتر پیش می بره ولی اگر هم نتونستین دد راک م خوبه بعد حدود 5 یا 6 ماه بنفش می شه.. ولی به نظر من برین هر جور لیوراکی که قیمت مناسب تری داره رو بگیرید و بعد اونا رو یک سطلی که با اب جوش پر شده یک مدتی بزارین و بعد با خیال راحت بزارین توی اکواریومتون...(به نظر من بهترین راه برای ضد عفونی و کم شدن شر خرچنگ و اپتزیاست و...)هرچی روی سطح لیولارک ها تمیز تر باشه بستر کرولاین سازی بهتر پیش می ره..موفق باشید...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariancofenet3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

میخواستم یه سوال بپرسم ، راستش من دارم یه آکواریوم آب شور جمع میکنم ... ولی دقیقا نمیدونم داستان این صخره های توی آکواریومو ، چند روز پیش رفتم نواب و از مغازه دارا سوال کردم راجعبه صخره ها ، راستش یه سریاشون میگفتن لایو راک بزار و یه سریای دیگشون میگفتن لایو راک خرچنگ و تخمشو و ... داره و برای آکواریوم ضرر داره بهتره دد راک یا سنگ مرده تصفیه شده بگیری و خودش بعد از چند وقت با یه سری محلول ها زنده میشه ..... میخواستم از دوستان باتجربه و اساتید بپرسم بالاخره کدومشو بگیرم برای آکواریومم . ممنون
    سلام دوست عزیز لایوراک قلب اکواریم هستش و در حقیقت تصفیه اب از طریق همین لایوراک انجام میشه.البته بیشترش.همونجور که از اسم لایواک معلومه یعنی سنگ زنده و این سنگ نیست که زنده هستش 1000موجودی که در لاوراک هستن باعث این قضیه شدن.شما اگه کلا از ددلایک استفاده کنی کلی طول میکشه که سنگ رنگ بگیره و از همه مهتر اون موادی که بهتون گفتن در نوای هزینش از خود لایورا ک بیشتره.شما به خاطر اینکه هزینت زیاد نشه مقداری لایوراک بگیر و منظور از تصفیه کردن لاوراک هم خارج کردن دو موجود به نام مانتیس و (یادم رفت اسم اون یکی خرچنگه)و این کارم خیلی ساده هستش.شما اگه از لایوراک استفاده نکنی مثل ادم بدون دست میشه اکواریم.چ.ن لایواک با خودش کلی موجودات مورد نیاز ماهیها و اکواریمت رو با خودش وارد اکواریمت میکنه.نگران رنگ سنگ هم نباش که اگه ماهی 10 درصد سیفون کنی روی شیشت رو هم قرمز میکنی چه بریه به سنگ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)