کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط yahya.akbarzade نمایش پست ها
    سلام دوستان اين ال اي دي هاي راديون واسه چه ابعاديه منظورم اينه كه حد اكثر تا چه ابعادي ميشه استفاده كرد

1_ لامپ ال ای دی رادیون پیشرفته RADION LED XR30 Pro اکوتک مارین 170W

2_لامپ ال ای دی رادیون RADION LED XR15 اکوتک مارین

3_لامپ ال ای دی رادیون RADION LED XR30 اکوتک مارین 150W
    سلام
    1. Radion XR30w Pro 170w : برای استفاده در یک مخزن با ابعاد "30 در "30 اینچ (76*76 سانتیمتر) و ارتفاع حداکثر 100cm طراحی شده است. (با رعایت فاصله حداقل 18cm از سطح آب)
    2. Radion XR15 : این مدل مخصوص آب شیرین است.
    3. Radion XR30w 150w : به گفته شرکت سازنده همان ابعاد "30 * "30 اینج ولی تا عمق 91cm

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    بالاخره بعد از کلی بد بختی و مشکل و محلولهای مختلف تونستم با جوش شیرین کا اچ تانک رو از 7 برسونم روی 10 ولی امروز دیدم اومده روی 9 البته از حال مرجانها معلوم هست که بهتر شدن ولی بعد از دو روز یک درجه کا اچ کم شد در صورتی که من هیچ کاری نکردم به توصیه دوستان پودر برایتول که گفته میشد کلسیوم منیزیوم استرانسیوم و پتاسیوم رو داره اما اون چیزی که میگن نیست رفتم و کلسیوم مرینیوم منیزیوم و ید آویسا استرانسیوم و پتاسیوم دلتا و ریپلنش یا تریس المنتال برایت ول رو تهیه کردم و به صورت جداگانه توی تانک میریزم .
    بجز یک دونه یوفو مرجان اسکلتی ندارم و هر هفته 20 لیتر از آب تانک رو با نمک دلتا سیفون میکنم .
    راکتور فسفات دست ساز دارم که توش از فوسگارد سیچم اسفاده میکنم.
    آنتی نیترات اکسپورت no3 برایت ول رو هم ریختم توی جوراب و قرار دارم توی جداره .
    هر روز یک وعده با غذای گرانول و پولکی اوشن ماهیا رو تغذیه میکنم .
    و از محلولهایی که گفتم هر هفته 5 میل توی تانک میریزم حجم آبش هم 160 لیتر هست یک تیکه سنک پر از پولیپ فکر کنم 100 تامیشن در حدود 20 تا ماشروم دوتاهم شقایق رز بابل که البته یکی بود خودش تکثیر شد چهار تا هم ماهی دارم یک جراح دیسجاردنی یک بلنی بای کالر یک فایر فیش یک گابی دیدبان زرد که فقط شبها میاد بیرون .
    کار دیگه ای نمیکنم و موجود دیگه ای ندارم چرا کا اچ میاد پایین این در صورتی هست که قبلا این اتفاق نمیافتاد .

دوست عزیز افت کا اچ و کلسیم و ..... یه امر طبیعی هست و اگه ثابت بود این همه تجهیزات واسش طراحی نمیشد ،منظورم راکتور کلسیم و کالک راکتتور
    شما یه سری مصرف کننده تو تانک دارید ، مثل همون مرجانهایی که اسم بردید و از همه مهمتر جلبکهای کلسیمی ، مثل کرولاین
    شما میزان مصرف کلسیم ، منیزیم و کا اچ رو با تست منظم در طول روز و هفته بدست بیارید کمبود اونو جبران کنید
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    بالاخره بعد از کلی بد بختی و مشکل و محلولهای مختلف تونستم با جوش شیرین کا اچ تانک رو از 7 برسونم روی 10 ولی امروز دیدم اومده روی 9 البته از حال مرجانها معلوم هست که بهتر شدن ولی بعد از دو روز یک درجه کا اچ کم شد در صورتی که من هیچ کاری نکردم به توصیه دوستان پودر برایتول که گفته میشد کلسیوم منیزیوم استرانسیوم و پتاسیوم رو داره اما اون چیزی که میگن نیست رفتم و کلسیوم مرینیوم منیزیوم و ید آویسا استرانسیوم و پتاسیوم دلتا و ریپلنش یا تریس المنتال برایت ول رو تهیه کردم و به صورت جداگانه توی تانک میریزم .
    بجز یک دونه یوفو مرجان اسکلتی ندارم و هر هفته 20 لیتر از آب تانک رو با نمک دلتا سیفون میکنم .
    راکتور فسفات دست ساز دارم که توش از فوسگارد سیچم اسفاده میکنم.
    آنتی نیترات اکسپورت no3 برایت ول رو هم ریختم توی جوراب و قرار دارم توی جداره .
    هر روز یک وعده با غذای گرانول و پولکی اوشن ماهیا رو تغذیه میکنم .
    و از محلولهایی که گفتم هر هفته 5 میل توی تانک میریزم حجم آبش هم 160 لیتر هست یک تیکه سنک پر از پولیپ فکر کنم 100 تامیشن در حدود 20 تا ماشروم دوتاهم شقایق رز بابل که البته یکی بود خودش تکثیر شد چهار تا هم ماهی دارم یک جراح دیسجاردنی یک بلنی بای کالر یک فایر فیش یک گابی دیدبان زرد که فقط شبها میاد بیرون .
    کار دیگه ای نمیکنم و موجود دیگه ای ندارم چرا کا اچ میاد پایین این در صورتی هست که قبلا این اتفاق نمیافتاد .

دوست عزیز نیازی به استفاده از جوش شیرین و سایر ترکیبات نیست. همیشه سطح KH با افزودن عناصری مانند کلسیم , منیزیوم, استرانسیوم و... بالا نمیاد
    سیستم شما از حالت تعادل ظرفیت بافری خارج شده و نیاز به یک بافر KH داره. جهت رسیدن به نتیجه این محصول رو تهیه کنید و پس از استفاده دوباره تست بزنید
    محلول آلکالاین 8.3 برایت ول

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad.G نمایش پست ها
    دوست عزیز نیازی به استفاده از جوش شیرین و سایر ترکیبات نیست. همیشه سطح KH با افزودن عناصری مانند کلسیم , منیزیوم, استرانسیوم و... بالا نمیاد
    سیستم شما از حالت تعادل ظرفیت بافری خارج شده و نیاز به یک بافر KH داره. جهت رسیدن به نتیجه این محصول رو تهیه کنید و پس از استفاده دوباره تست بزنید
    محلول آلکالاین 8.3 برایت ول
    سلام
    گفته محمد درسته و تانکت از حالت تعادل خارج شده ، یه سری تست کامل انجام بده و تو تایپیک خودت اعلام کن مخصوصا کلسیوم و منزیوم و همچنین kh , ph

Send by tapatalk

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    سلام به همه بچه ها
    کسی میتونه از شن خوب که مناسبه آکواریوم آبشور باشه یه عکس برام بزاره
    من هرچی میگردم چیزی پیدا نمیکنم
    تو فروشگاه ها هم مدل های متفاوت دارن که همشونم میگن برای آبشور مناسبه . اینه که موندم

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977

سوالات آکواریوم آب شور

سلام به دوستان
    يه اپن برين دارم خيلي خوب و عالي باز ميشه
    الان چند روزه جراح ابي و جراح زردم بهش نوك ميزنن و نميزارن باز بشه و همش بهش استرس وارد ميكنن خودشو جمع ميكنه
    طبيعي هست؟ ايرادي نداره؟
    در ضمن دوستاني هم كه توي پيغام خصوصي نتيجه حاصل از داروي انتي رد رو ميخواستن بدونن،خدمتشون عرض كنم كه داروي فوق العاده خوبي هست و مشكل سيانو برطرف شد خداروشكر

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط amiroscar : 29th September 2015 در ساعت 07:28 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18368
    دوستان کسی طریقه استفاده از فسفات اسپانچ کنت مارین رو میدونه. چه مقدار برای چند لیتر آب؟ و اینکه کجای سامپ قرار بگیره بهتره؟ وطریقه احیا مجدد اونو؟ با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    سلام
    میخوام ۱۰ تا دلقک پرورشی یا دریایی بگیرم اما دوتا پرکولا بزرگ دارم اما نمیتونم پرکولا ها رو حذف کنم .اگر ۱۰ تا دلقک ریز رو اضافه کنم و پرکولا ها رو زندان کنم تا دو هفته بعدش با هم سازگار میشن ؟
    چه ماهی هایی میتونم بخرم ؟
    تانکم ۵۰۰ لیتره ۸ تا دامسل دارم یه دونه جراح بزرگ بلو تانک دارم و دو تا پرکولای بزرگ که نمیتونم از تانکم حذفشون کنم حالا چه ماهی هایی سازگارن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    سلام به همه بچه ها
    کسی میتونه از شن خوب که مناسبه آکواریوم آبشور باشه یه عکس برام بزاره
    من هرچی میگردم چیزی پیدا نمیکنم
    تو فروشگاه ها هم مدل های متفاوت دارن که همشونم میگن برای آبشور مناسبه . اینه که موندم

ممنون
    سلام
    شما می توانید با توجه به مقدار هزینه مورد نظر جهت تهیه شن آب شور از سه نوع استفاده کنید
    اگر تمایل به استفاده از شن و ماسه حرفه ای و درجه یک دارید میتوانید به ترتیب از بستر های زنده ی Red Sea یا ReeFlowers استفاده نمایید
    این بستر ها دو نوع هستند یکی حاوی باکتری های زنده که جهت استفاده نباید شستشو داده شوند و مستقیما وارد آکواریوم شوند (با وزن مخصوص شوری)
    دسته دوم فاقد باکتری هستند و در صورت تمایل میتوان آنها را شست. قیمت بسته 10 کیلوگرمی شرکت رد سی 240 - 210 هزار تومان
    حالت آخر و از همه به صرفه تر استفاده از ماسه طبیعی دریا (کیلویی 1000 تومان) این ماسه لازمه بسیار خوب شسته بشه و دردسرهای خسته کننده ای دارد

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    سلام
    میخوام ۱۰ تا دلقک پرورشی یا دریایی بگیرم اما دوتا پرکولا بزرگ دارم اما نمیتونم پرکولا ها رو حذف کنم .اگر ۱۰ تا دلقک ریز رو اضافه کنم و پرکولا ها رو زندان کنم تا دو هفته بعدش با هم سازگار میشن ؟
    چه ماهی هایی میتونم بخرم ؟
    تانکم ۵۰۰ لیتره ۸ تا دامسل دارم یه دونه جراح بزرگ بلو تانک دارم و دو تا پرکولای بزرگ که نمیتونم از تانکم حذفشون کنم حالا چه ماهی هایی سازگارن؟
    سلام:
    دلقک پرورشی یا دریایی دقیقا چی هست؟ اگر منظورتون اسلاریس هست اونم با سایز کوچک چندان توصیه نمیکنم چنین کاری بکنید چون ماهی های کوچک کمی آسیب پذیرترند و نگهداریشون سختتره . در مورد پرکولا هم اگر سایز اسلاریس ها خیلی کوچک نیست خیلی مشکلی پیش نمیاد ولی به هر حال پرکولا کمی مهاجم تر از اسلاریس هاست و اذیتشون میکنه. اگر امکان جدا کردن پرکولا رو دارید تا غذاخور شدن کامل تازه وارد ها به نظرم خوب هست خارجشون کنید.
    8 تا دامسل ؟! میتونم بپرسم چرا این همه دامسل خریدید؟ شخصا معتقدم بیشتر دامسل ها ماهی های دردسر ساز و نامناسبی هستند و به خصوص در اکواریوم ریف احتمالا خرابکاری داشته باشند!
    خیلی ماهی ها هستند که در اکواریوم 500 لیتری میشه نگه داری کرد . کرومیس ها، راس ها ، دارت فیش، روباه ماهی ها ، جراح ها ، آنتیاس ، بلنی ، گابی ، کاردینال ها و ...
    موفق باشید

صفحه 991 از 1093 نخستنخست ... 4918919419729739749759769779789799809819829839849859869879889899909919929939949959969979989991000100110021003100410051006100710081009101010411091 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)