کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    سلام بیوبال،پد و سرامیک هر چند وقت یک بار لازمه که تعویض بشه؟چرا بعضی لایو براک ها بنفش نیستن ؟شوری کمه ؟امونیاک بالاست؟و چند تستر برای اب شور وجود داره و لازمه؟مرسی که وقت گذاشتید
    دوست عزیز بهتر قبل از قبول هر مسئولیتی اطلاعاتتون کامل باشه مطلبی که من از سئوالاتتون استنباط می کنم اینه که شما خودتون هنوز تازه کار هستید.شما تاپیک های مربوط به راه اندازی آکواریم آب شور و سوالات کواریم آب شور رو به صورت کامل مطالعه نمایید تا خدایی نکرده باعث تلفات در تانک دیگران نشوید.
    تستر های مورد نیاز به شرح زیر می باشد :
    نیتریت ،نیترات ،kh ، ph ، کلسیم ، منیزیم ،فسفات
    شوری سنج لازم دارید
    سرامیک و بیوبال در آکواریم منسوخ شده و دیگه استفاده نمی شه.
    دلیل بنفش نبودن لایو راک ها می تونه نور نا مناسب و یا بد بودن شرایط شیمیایی آب باشه.
    ویرایش توسط alijenab_r : 9th September 2015 در ساعت 12:13 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    من امروز صبح رفتم و آب تانک رو بردم و تست زدم که کا اچ بعد از 7 قطره تغییر رنگ داد با تست ای پی ای و پی اچ هم روی 7/5بود و این در حالی هست که لامپها ساعت یک روشن میشه و زمانی که آ ب رو برداشتم لامپها خاموش بود .
    با توجه به این وضعیت من چیکار کنم اگه محلول کلسیوم بگیرم و منیزیوم به تانک اضافه کنم خوب میشه؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    من امروز صبح رفتم و آب تانک رو بردم و تست زدم که کا اچ بعد از 7 قطره تغییر رنگ داد با تست ای پی ای و پی اچ هم روی 7/5بود و این در حالی هست که لامپها ساعت یک روشن میشه و زمانی که آ ب رو برداشتم لامپها خاموش بود .
    با توجه به این وضعیت من چیکار کنم اگه محلول کلسیوم بگیرم و منیزیوم به تانک اضافه کنم خوب میشه؟
    اگر اون اعداد درست باشند بهتره زودتر از محلول PH+ استفاده کنید تا مقدار PH به 8.2 برسه . برای KH هم از محلول KH+ استفاده کنید .
    متوجه نشدم کلسیوم و منیزیوم در این شرایط برای چی میخوای اضافه کنی؟
    برای عدد دقیق تر بهتره مجدد تست PH معتبر خودت بخری و در طول روز تست رو انجام بدی .بردن آب باعث تغییرات روی PH میشه و نتیجه خیلی دقیق نیست. اگر تست زدی و PH پایین بود محلول افزایش PH تهیه کن و با دوز مجاز محصول به آب اضافه کن و مرتب از آب تست بگیر تا به عدد مطلوب برسه.
    موفق باشی
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 9th September 2015 در ساعت 06:17 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    اگر اون اعداد درست باشند بهتره زودتر از محلول PH+ استفاده کنید تا مقدار PH به 8.2 برسه . برای KH هم از محلول KH+ استفاده کنید .
    متوجه نشدم کلسیوم و منیزیوم در این شرایط برای چی میخوای اضافه کنی؟
    برای عدد دقیق تر بهتره مجدد تست PH معتبر خودت بخری و در طول روز تست رو انجام بدی .بردن آب باعث تغییرات روی PH میشه و نتیجه خیلی دقیق نیست. اگر تست زدی و PH پایین بود محلول افزایش PH تهیه کن و با دوز مجاز محصول به آب اضافه کن و مرتب از آب تست بگیر تا به عدد مطلوب برسه.
    موفق باشی
    پیش فروشنده که بودم گفت محلول آلکالین دلتا رو استفاده کن .
    مگه کم بودن کلسیوم و منیزیوم باعث این مشکل نمیشه؟ از این محلول که فروشنده گفت استفاده بکنم میگفت که بافرینگ هست و پ هاش و کا اچ رو با هم تنظیم میکنه

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    مگه کم بودن کلسیوم و منیزیوم باعث این مشکل نمیشه؟ از این محلول که فروشنده گفت استفاده بکنم میگفت که بافرینگ هست و پ هاش و کا اچ رو با هم تنظیم میکنه
    محلول آلکالین برای افزایش PH هست و KH رو هم در کنارش افزایش میده . البته در مورد کیفیت محصول دلتا اطلاعی ندارم ولی به صورت کلی توصیه میکنم از محصولات شناخته شده و معتبر استفاده کنید .
    کاهش منیزیوم و کلسیم در آب تاثیری جدی روی PH نداره چون در اون حد تغییرات ندارند . برای حل مشکل از همون محلول آلکالین استفاده کنید و مرتب تست بزنید تا به سطح مطلوب برسه.
    برای کلسیم و منزیوم هم تست جداگانه انجام بدید و اگر پایین بودن از مجلول استفاده کنید.
    سیفون کردن هم به تثبیت شرایط اکواریوم کمک میکنه . به نظرم سیفون 25 تا 30 درصدی هم داشته باشید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17490
    سلام دوستان، کسی تجربه نگهداری از پروانه ماهی پوزه بلند یا لانگ نویز رو داره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    دوست عزیز اولا که پی هاش در طول شبانه روز تغییر میکنه و بهترین وقت واسه تستش 3 یا 4 ساعت پس از روشن شدن تمام نور ها و 3 یا 4 ساعت پس از خاموش شدن نورهاست که بتونید بیشترین و کمترینش رو پیدا کنید. داشتن رفیجیوم و روشن کردن نورش برخلاف نور تانک به ثبات پی هاش کمک میکنه. آیا جریان هوا در اتاقی که تانک هست بخصوص اطراف تانک کم و محدوده؟ اگه جوابتون بله است این میتونه یکی از عوامل افت پی هاش باشه. به نظر من بهتره یه مدت داخل سامپ یا یه گوشه از تانک پمپ هوا بزارید.
    واسه کا اچ هم اگه مرجان اس پی اس در تانک ندارید قاعدتا باید بشه با سیفون منظم کنترل و ثابتش کرد.
    تست ای پی آی هم در زمینه کا اچ زیاد خوب نیست حتی طبق دوستان خارجی تست سالیفرت هم دقت لازم رو نداره و باید در کا اچ و فسفات از هانا استفاده بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    محلول آلکالین برای افزایش PH هست و KH رو هم در کنارش افزایش میده . البته در مورد کیفیت محصول دلتا اطلاعی ندارم ولی به صورت کلی توصیه میکنم از محصولات شناخته شده و معتبر استفاده کنید .
    کاهش منیزیوم و کلسیم در آب تاثیری جدی روی PH نداره چون در اون حد تغییرات ندارند . برای حل مشکل از همون محلول آلکالین استفاده کنید و مرتب تست بزنید تا به سطح مطلوب برسه.
    برای کلسیم و منزیوم هم تست جداگانه انجام بدید و اگر پایین بودن از مجلول استفاده کنید.
    سیفون کردن هم به تثبیت شرایط اکواریوم کمک میکنه . به نظرم سیفون 25 تا 30 درصدی هم داشته باشید .
    سلام
    ضمن تشکر از جوابتون
    محلول آلکالین رو میگیرم و بعد شروع میکنم به استفاده تا به عدد نرمال برسم هم پ هاش و هم کا اچ
    بعد از رسیدن به عدد نرمال چجوری استفادش کنم یعنی به ازای هر 100 لیتر 5 میل بریزم یا نه چون فکر کنم کا اچ مصرف میشه و هم خودش و هم پ هاش رو میاره پایین درسته این حرفم یا نه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت گوش قرمز و طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    17882
    با سلام!
    من یه آکواریوم آب شیرین برای لاک پشت هام دارم میسازم که ...
    احتیاج به فیتینگ دارم ولی این فیتینگ های آکواریوم آب شور خیلی گرونه ...
    برای این فیتینگ های آکواریوم آب شور جایگزینی هست؟این طور که من شنیدم تو نمیدونم ابزار آلات فروشی ها و لوله فروشی ها و این جور جا ها هست ولی من پرسیدن همه تعجب کردن بعضی ها از بس نمیدونستن چیه بدون سوالی و با تعجب گفتند نداریم آخر یکی پرسید فیتینگ چیه؟؟؟؟؟یعنی اینجا اصلا گیر نمیاد ...
    بعد شنیدم که از این چیز کولر میشه استفاده کرد آیا گزینه مناسبیه؟من که هر چه میچرخونمش دوباره رد میشه و از پیچ در میره میاد بالا در صورتی که فیتینگ ها اگه زیاد سفت بشن شیشه رو میشکونن!!!!!!!
    حالا در کل من فیتینگ میخوام اما چون گرونه جایگزین ارزان تری داره و اونا خوبن استفاده شن؟؟؟؟؟چه مشکلاتی میتونن داشته باشن؟؟؟اصلا فیتینگ های آکواریوم مگه چیز بالا تری از یه تیکه پلاستیکن؟؟؟؟!!!!!!!!!
    باتشکر

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام
    ضمن تشکر از جوابتون
    محلول آلکالین رو میگیرم و بعد شروع میکنم به استفاده تا به عدد نرمال برسم هم پ هاش و هم کا اچ
    بعد از رسیدن به عدد نرمال چجوری استفادش کنم یعنی به ازای هر 100 لیتر 5 میل بریزم یا نه چون فکر کنم کا اچ مصرف میشه و هم خودش و هم پ هاش رو میاره پایین درسته این حرفم یا نه ؟
    سلام
    خواهش میکنم . بعد از رسیدن به عدد مناسب مقدار دوز رو باید در طول زمان به دست بیارید . مقدار توصیه شده روی خود محلول رو ابتدا انتخاب کنید (مثلا همون 5 میل به ازای 100 لیتر) و چند مدت ادامه بدید سپس تست کنید میزان Kh اب نسبت به قبل چه تغییری کرده . اگر بیشتر شده بود دوز رو کاهش بدید و بلعکس. چون مصرف اکواریوم متفاوت هست باید به صورت تجربی به دوز مناسب برسید.
    kh و PH دو پارامتر وابسته هستند و میشه به تعبیری گفت افت KH میتونه سبب افت PH بشه .

صفحه 980 از 1093 نخستنخست ... 48088093096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798898999099199299399499599699799899910301080 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)