کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    دوستان کدوم یکی بهتره یه تانک ۱۵۰ لیتر با لوازم عالی یا یه تانک ۲۵۰ با لوازم معمولی که قابل ارتقاع باشه ؟با ارض ۴۰ سانت برای چند تا مرجان یا شقایق کافیه یا باید تانک رو عوض کنم؟شقایق نیاز به نور شدید داره یا نور مخصوص ؟ و میشه با ال ای دی نورش رو تعمین کرد؟؟؟؟؟ مرسی که وقت گذاشتید
    به نظر من تانک 150 لیتری بهتره. در کل من فکر میکنم بهتره یه تانک کوچیک پر مرجان داشت تا یه تانک بزرگ با یه تعداد مرجان کم. هزینه نگهداری مرجان در تانک بزرگ بسیار بالاست. اگه تانک دارید که عوض نکنید اگه می خواید تانک بسازید عرض 50 یا 60 به نظرم بهتره. شقایق اصلا واسه شروع مناسب نیست بهتره شما از مرجانهای ساده تری شروع کنید. بستگی به نور ال ای دی تون داره ولی در کنار نور پارامترهای دیگه ای هم واسه نگهداری از مرجان لازمه کنترل بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash1995 نمایش پست ها
    سلام
    بله یه دارم ولی تا حالا به این نگاه هم نکرده فقط تو شقایق خودشه.
    ببینید وقتی شقایق سنگی اینطوری یه قسمت از خودش رو میبنده یعنی اون قسمت رو چیزی اذیت میکنه. دلقک ماهی ها معمولا به شقایق سنگ هم سر میزنن و اینطوری باعث بسته شدنش میشن گاهی شبها اینکارو انجام میدن به هر حال بیشتر دلقک رو زیر نظر بگیرید از یه طرف من شاهد بودم که پادربلو پلیپ های شقایق سنگ رو میکنده و مینداخته. ممکنه موج یا چیز دیگه ای اون قسمت رو اذیت میکنه. این موارد رو چک کنید.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان کدوم یکی بهتره یه تانک ۱۵۰ لیتر با لوازم عالی یا یه تانک ۲۵۰ با لوازم معمولی که قابل ارتقاع باشه ؟با ارض ۴۰ سانت برای چند تا مرجان یا شقایق کافیه یا باید تانک رو عوض کنم؟شقایق نیاز به نور شدید داره یا نور مخصوص ؟ و میشه با ال ای دی نورش رو تعمین کرد؟؟؟؟؟ مرسی که وقت گذاشتید
    دوست عزيزمسلمااك٢٥٠ليتري از هر لحاظ بهتره ولي همونجور كه دوستمون كفت هرجي اك بزركتربشه هزينه بيشتري هم داره. شما الان بيشترين هزينه را روي اسكيمر كنيدكه مجبورنباشيدهزينه دوباره اي بكنيداكه فعلا دستتون خاليه نميخواد نور وحتي موجسازراتهيه كنيد بخاطراينكه ممكنه جند ماهي طول بكشه تا شرايط براي ورودمرجان وشقايق اماده باشه وهمون موقع بخريد. موردديكه اي كه هست عرض٤٠براي تانك ريف كمه وبهتره تانك راعوض كنيد واين تانك راميتونيد سامب كنيد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    بهتره بیشتر باشه یا میشه دو یا سه تا شقایق یا مرجان درش نگه داشت چون اول نمیخوام تانکم رو عوض کنم چون هزینه م میره بالا چون میخوام با حداقل هزینه بسازم و دارم حدود یک سال تحقیق میکنم
    اگه میشه اسکیمر و بقیه چیز ها که کیفیت خوبی دارن و قیمتشون ارزونه رو بهم بگین ممنون میشم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    بهتره بیشتر باشه یا میشه دو یا سه تا شقایق یا مرجان درش نگه داشت چون اول نمیخوام تانکم رو عوض کنم چون هزینه م میره بالا چون میخوام با حداقل هزینه بسازم و دارم حدود یک سال تحقیق میکنم
    اگه میشه اسکیمر و بقیه چیز ها که کیفیت خوبی دارن و قیمتشون ارزونه رو بهم بگین ممنون میشم

سلام
    قیمت ارزون با کیفیت خوب نداریم ، الآن میتونی یه اسکیمر ماکرو بگیری و در آینده واترپمپش رو با یه اروپایی که حدود 400 تومن واترپمپش قیمت داره عوضش کنی
    تا آلبوم عکس دوستان نگاه کن آقای فلاحی یه نانو داره ازش سولاتت رو بپرس
    یه تانک 150 لیتری برای فقط ریف و تقریبا بدون ماهی مناسبه ولی عرض رو حداقل 50 باید در نظر بگیری و جناب حجت خان بهترین پیشنهاد رو دادن ، لوازم رو کم کم بگیر ولی جنس خوب ، در ابتدای راه اندازی میشه از یه هدپمپ ساده به جای موج ساز استفاده کرد با سیفون مرتب میشه یه مدت بدون اسکیمر سر کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    سلام
    نظرتون درباره نور
    ZETLIGHT Aquarium LED system ZT6600
    zetlight Aquarium LED system ZP3600

ارزش خریدن داره اولی 2.200 و دومی 1.700

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط candy نمایش پست ها
    سلام
    نظرتون درباره نور
    ZETLIGHT Aquarium LED system ZT6600
    zetlight Aquarium LED system ZP3600

ارزش خریدن داره اولی 2.200 و دومی 1.700
    دوست عزیز سایز آکواریومتون چقدره؟ شما حساب کن که قیمت هر مهتابی گیسمان 100 تومن باشه 2200 میشه حدودا 22 حالا فرضا 20 عدد مهتابی. شما اگه رو تانکتون 5 عدد مهتابی گیسمان قرار بدی و هر یک سال هم عوضشون کنی تا 4 سال میتونی مهتابی بخری و بزاری رو تانک. عمر ال ای دی هم میگن همون 4 یا 5 سال بیشتر نیست. تفاوت اینه که مهتابی جواب خودشون پس داده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اب شور
    شماره عضویت
    17970
    سلام براي اكواريوم به سايز ١٤٠\٤٠\٧٠ ارتفاع. وسامپ. ١٢٠\٣٥\٤٠ چه اندازه ليتر اسكيمو و ركتور وپمپ نياز هست خيلي ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    سلام
    سایز آکواریوم طول 120 عرض 50 ارتفاع 70 ولی 65 آبگیری میشه
    مهتابی بدردش میخوره؟؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط candy نمایش پست ها
    سلام
    سایز آکواریوم طول 120 عرض 50 ارتفاع 70 ولی 65 آبگیری میشه
    مهتابی بدردش میخوره؟؟
    سلام:
    ارتفاع آب برای مهتابی زیاده و اگر میخواید از مهتابی استفاده کنید بهتره حداکثر تا عمق 50 سانتی متری اکواریوم ریف هایی که احتیاج به نور دارند رو قرار بدید . عموما سیستم مهتابی با متال به صورت ترکیبی گزینه ی بهتری از مهتابی به تنهایی هست .

صفحه 977 از 1093 نخستنخست ... 47787792795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798898999099199299399499599610271077 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)