همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajoo نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من امروز رفته بودم گابی بگیرم،یه سری گابی دیدم خیلی بامزه بودن
    مثلا گابی هکتور،گابی دلقک زرد،سبز،قهوه ای
    چون تانک من کوچیکه و اینا سایزشون ریزه،میخواستم بدونم کدوماشون راحت غذاخور میشن؟
    تشکر از شما
    گوبی ها ماهی های آروم و نسبتا مقاومی هستند و گزینه ی خوبی هم برای اکواریوم های نانو محسوب میشن.سطح نگهداری بیشترشون هم ساده است.
    این گونه هایی که اسم بردید مشکل خاصی برای غذاخور کردنشون وجود نداره البته اگه ماهی سالم باشه و در اکواریوم هم ماهی مهاجمی نداشته باشید که با گوبی ها ناسازگار باشه چون بسیار بی دفاع هستند اکثرا و در صورت اذیت سایر ماهی ها ممکنه بهشون غذای کافی نرسه.
    برای غذاخور کردن گونه های گوشت خوار میشه ابتدا تکه های کوچک میگو یا ارتیمیا استفاده کنید به تدریج غذای آماده هم خواهند خورد.
    بعضی گونه ها که شنخوار هستند و تغذیه اشون از این طریقه کمی سخت غذاخور میشن . مثل خانواده ی اسلپیر ها.
    سعی کنید مورد خاصی رو که قصد خرید دارید انتخاب و در مورد همون سوال بپرسید. پاسخ سوالات کلی دقیق نیستن.
    برای آشنایی بهتر به آدرس زیر از سایت مراجعه و درمورد هر گوبی سوال داشتید در زیر بخش خودش مطرح کنید:
    گوبی ها(Gobies)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    گوبی ها ماهی های آروم و نسبتا مقاومی هستند و گزینه ی خوبی هم برای اکواریوم های نانو محسوب میشن.سطح نگهداری بیشترشون هم ساده است.
    این گونه هایی که اسم بردید مشکل خاصی برای غذاخور کردنشون وجود نداره البته اگه ماهی سالم باشه و در اکواریوم هم ماهی مهاجمی نداشته باشید که با گوبی ها ناسازگار باشه چون بسیار بی دفاع هستند اکثرا و در صورت اذیت سایر ماهی ها ممکنه بهشون غذای کافی نرسه.
    برای غذاخور کردن گونه های گوشت خوار میشه ابتدا تکه های کوچک میگو یا ارتیمیا استفاده کنید به تدریج غذای آماده هم خواهند خورد.
    بعضی گونه ها که شنخوار هستند و تغذیه اشون از این طریقه کمی سخت غذاخور میشن . مثل خانواده ی اسلپیر ها.
    سعی کنید مورد خاصی رو که قصد خرید دارید انتخاب و در مورد همون سوال بپرسید. پاسخ سوالات کلی دقیق نیستن.
    برای آشنایی بهتر به آدرس زیر از سایت مراجعه و درمورد هر گوبی سوال داشتید در زیر بخش خودش مطرح کنید:
    گوبی ها(Gobies)
    سلام
    تشکر از شما
    بیشتر نظرم رو سایزای کوچیک بود،مثل گوبی دلقک ها
    ماهی مهاجم هم ندارم
    فقط برای من سواله که میگن آرتمیا،غذاهای گوشتی،در کل منظور همین گرانول ها هست یا نه؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام
    تشکر از شما
    ماهی مهاجم هم ندارم
    فقط برای من سواله که میگن آرتمیا،غذاهای گوشتی،در کل منظور همین گرانول ها هست یا نه؟
    منظور از ارتیمیا نوعی میگو هست که به صورت زنده پروش میدن و برای تغذیه ماهی ها کاربرد داره . بیشتر برای غذاخور شدن در ابتدای ورود به کار میره.غذاهای گوشتی هم شامل تکه های میگو منجمد شده گاهی تکه های ماهی و کرم و... میشه برای ماهی های گوشتخوار . غذاهای آماده مثل پولکی و گرانول هم خودشون انواع مختلفی دارند که برای تغذیه ماهی های گوشت خوار و گیاه خوار تهیه شده . عموما ماهی ها به غذای تازه بهتر از آماده واکنش نشون میدن .

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام
    تشکر از شما
    ماهی مهاجم هم ندارم
    دوست عزیز بنظر من زیاد سعی کنید یه گابی بگیرید که تمیز کننده خوبی باشد چون فقط میشه یکی از این مدل ماهیها نگه داشت,وسعی کنید زیاد غذاخورش نکنید چون اگه غذاخور بشن دیگه زیاد فکر غذا پیدا کردن بین شنها نمیکنند,این مورد برای خود من پیش امده اول اینقدر شنها را تمیز میکردولی کم کم شروع به غذا خوردن کرد وحالا فقط دور لانه اش را گاهی یکبار تمیز میکنه,ولی تا غذا میریزم دیگه حال خود نمیفهمه وتا بالا میاد که غذا بخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    منکه یک گابی دیده بان زرد دارم بک بلنی بایکالر هم دارم البته بلنی رو چند وقت پیش خریدم و گابی رو همین تازگیها از وقتی که گابی اومده فقط با هزار بد بختی از پشت سنگها چند باری دیدمش چون از همون اول بلنی میزدش نمیدونم چیکار کنم تازه جراح دیسجاردنی هم فایر فیش رو دنبال میکنه و کمتر میبینمش

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    منکه یک گابی دیده بان زرد دارم بک بلنی بایکالر هم دارم البته بلنی رو چند وقت پیش خریدم و گابی رو همین تازگیها از وقتی که گابی اومده فقط با هزار بد بختی از پشت سنگها چند باری دیدمش چون از همون اول بلنی میزدش نمیدونم چیکار کنم تازه جراح دیسجاردنی هم فایر فیش رو دنبال میکنه و کمتر میبینمش
    متاسفانه شما از بین تمام بلنی ها موردی رو خریدی که نسبت به گابی ها و دارت فیش ها و بقیه بلنی ها کمی رفتار تهاجمی داره.شخصا همیشه به همه توصیه میکنم قبل خرید ماهی نگاهی به مشخصات و ویژگی هاش داشته باشن تا مشکل ایجاد نشه و بعدش پشیمون نشن چون ماهی که وارد تانک شد دیگه خارج کردنش کار آسونی نیست.
    خرید گابی ها یکم بیشتر دقت میخواد چون خیلی آروم و بی دفاع هستند اکثرا . تمام ماهی های اکواریوم نیاز به غدادادن دارن مگر اینکه غذای کافی داخل اکواریوم براشون باشه. در تانکهای کوچک و در شرایطی که شن های کف تانک حجم محدودی داره نمیتونه گابی رو کامل سیر کنه و لذا به تدریج در اثر سوتغذیه میمرن .این مورد درمورد بلنی و ماندرین و ... هم وجود داره.
    رفتار دسجاردینی و سایر جراح های گیاه خوار با بلنی ها و گابی ها چندان خوب نیست چون غذای مشترک دارن هرچند از نظر تئوری نباید مشکلی باشه ولی درعمل عموما حالت تهاجمی به خودشون میگیرن که علتش عدم تغذیه متناسب جراح ها و سایر نامناسب اکواریوم برای جراح هست. سعی کنید جراحتون رو با وعده های گیاهی کافی مثل اسپرولینا و یا گیاه های آب شور و ... تغذیه کنید که باعث آرومتر شدن ماهی میشه و برای سلامتش هم مفیده.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    سلام
    تشکر از همه دوستان
    دیروز یه بلنی خزه ای خریدم که امروز صبح مرد،فکر کنم بیمار بود،چون تو بار تازه اومده بود و من خریدم اوردم خونه ماهی هم ندارم که بگم زدتش،خدارو شکر بلنی خلیج من تو مغازه غذاخور شده بود و الانم هم غذا میخوره هم جلبک که رو شیشه هست،بلنی خزه ای رو هم به خاطر قیافش خریدم که قسمت نشد،یه گابی دیده بان زرد هم خریده بودم که دیدم انگل چسبیده بهش،از تانک درش اوردم انگلاشو کندم انداختم تو رف،تا یه مقدار غذا بخوره ببینم چی پیش میاد،در کل همه گابی ها شن رو تمیز نمیکنن،یه سری من دیدم همش درگیر شن تمیز کردن هستن مثل گابی دوخال و گابی خال نارنجی
    ماهی ها هم به نظرم قبلش مشورت کنیم بهتره،انتخاب درست میتونه هم هزینه هارو کم کنه هم دردسر رو کمتر
    در اینده من میخوام کاردینال،کرومیس،دارت فیش ها،و گوبی اضافه کنم

Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز بنظر من زیاد سعی کنید یه گابی بگیرید که تمیز کننده خوبی باشد چون فقط میشه یکی از این مدل ماهیها نگه داشت,وسعی کنید زیاد غذاخورش نکنید چون اگه غذاخور بشن دیگه زیاد فکر غذا پیدا کردن بین شنها نمیکنند,این مورد برای خود من پیش امده اول اینقدر شنها را تمیز میکردولی کم کم شروع به غذا خوردن کرد وحالا فقط دور لانه اش را گاهی یکبار تمیز میکنه,ولی تا غذا میریزم دیگه حال خود نمیفهمه وتا بالا میاد که غذا بخوره
    سلام
    همونطوری که آقای میرنژاد گفت شنها کفایت تغذیه کافی برای گابی رو نمیکنه و اگه غذا خور نشن شنخوارها بعد حدود سه ماه میمیرن پس خوشحال باش که غذا خور شده ، من شخصا از هیچ شنخواری استفاده نمیکنم شنها رو قبل اینکه موقع عوض کردن پدها باشه به وسیله کاردک دسته بلندی که دارم به آرامی هم میزنم و روز بعد پدها رو عوض میکنم این یکی از اصول نگهداری هستش

Send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 24th August 2015 در ساعت 05:13 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    رفتم واسه جراح دیسجاردنی کاهو خریدم آوردم به یک تیکه لایوراک کوچیک با کش وصل کردم بد بخت از کاهو گرخیده اصلآ قسمتی که کاهو هست نمیره چیکار کنم کاهو رو تا کی بزارم تو آب ؟ خراب نکنه آب رو

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    3851
    سلام من به یه مشکلی خوردم یه هفتس که kh و کلسیم ابم پایین اومده kh: شده 7.5 و کلسیم رو 18 الی 19 قطره تغییر رنگ میده تست ها api هست و انقضا داره من از پودر المنتال استفاده میکنم برای جایگزینی املاح و از الکاین 8.3 هم استفاده میکنم میخواستم بدونم چی شده اینو بگم که تو این یه هفته فقط یه پمپ هوا اضافه کردم . امروز اومدم مطالب شما رو خوندم و فهمیدم احتمالا داره تو سیستمم رسوب میشه من یک ساله میبینم یه چیزایی شبیه به خلال دندومن روی لایو راک هام رشد میکنه که جنسش کلسیومیه ولی متوجه نمیشدم چیه الان که مطلب شما رو خوندم فهمیدم احتمالا رسوب کلسیم هست.

حالا سوالم اینه که الان چی شده که اینجوری شده ؟

من اگه دو هفته یه بار 10 درصد سیفون بزنم بازم نیازی به املاح دارم ؟

اگه ندارم بات وجود سیفون نیاز به چه محلوله دیگه ای هست ؟

ببخشید پر چونگی کردم

صفحه 970 از 1093 نخستنخست ... 47087092095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798898910201070 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)