همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    حالا که با روزنامه پوشوندمش.نور مستقیم نمیخوره ولی از اونکه راه اندازیش کرد پرسیدم،گفت حتما نباید مستقیم بخوره،نور به سنگا میخوره،انعکاسش میخوره به اکواریوم
    نظرتون چیه ظهرا اون سمتشا با پرده ماشین بپوشونم
    فردا قراره تستشا بزنه واسم
    نمیدونم چرا نمیتونم عکس بزارم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    نور مستقیم خورشید که عملا یعنی فاجعه در اکواریوم و کلا شرایط جلبکی غیرقابل کنترل میشه.
    نورغیر مستقیم خورشید هم محرک رشد جبلک هاست و طبیعتا به نسبت شدت نور این تاثیر متفاوته . اگر امکانش باشه ایده آل ترین حالت این هست که هیچ نوری چه مستقیم چه غیرمستقیم به اکواریوم نرسه.
    تست هاتون رو هم انجام بدید و از ماهی هایی مثل شاه بلنی و هرمیتها که جلبک های روی سنگ ها رو تمیز میکنن هم تهیه کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    نور مستقیم خورشید که عملا یعنی فاجعه در اکواریوم و کلا شرایط جلبکی غیرقابل کنترل میشه.
    نورغیر مستقیم خورشید هم محرک رشد جبلک هاست و طبیعتا به نسبت شدت نور این تاثیر متفاوته . اگر امکانش باشه ایده آل ترین حالت این هست که هیچ نوری چه مستقیم چه غیرمستقیم به اکواریوم نرسه.
    تست هاتون رو هم انجام بدید و از ماهی هایی مثل شاه بلنی و هرمیتها که جلبک های روی سنگ ها رو تمیز میکنن هم تهیه کنید
    ممنون از پاسخگویی سریعتون
    چشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12326
    با عرض سلام خدمت اساتيد محترم مي خواهم بدونم بهترين راه براي مبارزه با ابتوزيا چيه چون فكر كنم اب من شرايطش خوب براي همين زياد شدن بعضياشونم بزرك شدن بهترين راه براي اينكه براي هميشه از شرشون راحت شم چيه من با پروانه نوار مسي و ميگو نعنايي هم استفاده كردم فايده نداشته يه مدت كم شدن دوباره زياد ميشن ميشه من را راهنمايي كنيد

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    اقا این اسکیمر فرپلاست که گرفتم نمیدونم چرا هبچی جمع نمیکنه؟ و به خاطر راکتور بیوپلت هم داره کلنی های باکتری دور بر شلنگ ورودی هواش جمع میشه, ماهی هم دیشب خریدم شامل اسلاریس و افریقایی و ماندارین و میگو کلینر و یه ستاره قرمز,
    راکتور رو خاموش کنم با این وضعیت یا نه؟ و ایا اسکیمر که الان ۵ روزه تاره ک میکنه این وضعیتش طبیعیه؟
    این ستاره هه چی میخوره اخه چسبیده به شیشه جلو و تا ارتفاع اب اومده بالا؟ماندارین چی؟
    از این مولتی ویتامینایه میکروب لیفت خریدم ولی جایی تاریخ مصرفی روش ندیدم, طبیعیه؟
    اسپیرولینا هم تترا خریدم که سه تا ظرف کوچیک توش بود که این هم جایی تاریخ ندیدم, وقتی باز کردم انگار یه لایه روغن روش بود این سالمه و میتونم استفاده کنم یا نه؟
    شرمنده با این همه سوال بدجوری گیج شدم

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk
    دوست عزیز من فقط یه توضیح درباره بایو پلت بدم که اگه باید راکتور خاموش بشه بایو پلتها را از اب بیرون وخشکش کنید چون در نبود جریان اب بایو پلتها سیاه وخراب میشه.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza4246 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت اساتيد محترم مي خواهم بدونم بهترين راه براي مبارزه با ابتوزيا چيه چون فكر كنم اب من شرايطش خوب براي همين زياد شدن بعضياشونم بزرك شدن بهترين راه براي اينكه براي هميشه از شرشون راحت شم چيه من با پروانه نوار مسي و ميگو نعنايي هم استفاده كردم فايده نداشته يه مدت كم شدن دوباره زياد ميشن ميشه من را راهنمايي كنيد

معمولا نوارمسی اگه زیاد تمایل به غذای اماده نداشته باشه اپتازیاها را میخوره .
    ولی یه جور دارو یا بهتره بگم سم برای اپتازیا هست که فکر کنم محصول برایتول باشه اون میتونه کمکتون کنه,
    یه راهی هم که من استفاده میکنم یه سرنگ را پر از اب جوش میکنم وسر سرنگ را میزنم وسط شقایق وکل اب را خالی میکنم ,البته شده این کار راهم کردم ویکیشون نمرده ولی بعد از یکی دوبار بلاخره مردند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    یه سوال دگ داشتم
    آکواریوم من دماش رو ۳۰ درجست
    شبا هم چون رستورانه،کولر خاموش میشه مغازه دماش و رطوبتش میره بالا
    چ راه حلی پیشنهاد میدید؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    یه سوال دگ داشتم
    آکواریوم من دماش رو ۳۰ درجست
    شبا هم چون رستورانه،کولر خاموش میشه مغازه دماش و رطوبتش میره بالا
    چ راه حلی پیشنهاد میدید؟

30 درجه دمای خیلی بالاییه
    اگه تانک ریفه که حتما براش چیلر بگیرید
    برای فیش نلی هم باز 30 درجه بلاس ولی شاید با فن 2 ، 3 درجه ای بتونید بیارید دما رو پایین
    نوسان دما برای آبزیاتون خیلی بده!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    30 درجه دمای خیلی بالاییه
    اگه تانک ریفه که حتما براش چیلر بگیرید
    برای فیش نلی هم باز 30 درجه بلاس ولی شاید با فن 2 ، 3 درجه ای بتونید بیارید دما رو پایین
    نوسان دما برای آبزیاتون خیلی بده!
    فیش اونلیش میکنم
    حوصله ریفو ندارم
    خلاصه موندم چکار کنم
    چیلر هم خیلی گرونه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز من فقط یه توضیح درباره بایو پلت بدم که اگه باید راکتور خاموش بشه بایو پلتها را از اب بیرون وخشکش کنید چون در نبود جریان اب بایو پلتها سیاه وخراب میشه.
    متشکر,حتما,
    کسی نیست که تجربه مواجهه با مشکلاتی رو که گفتم داشته باشه؟

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza4246 نمایش پست ها

سلام :
    دوست خوبم در پست قبل به خوبی توضیح دادند فقط یه چند مورد اصافه میکنم:
    علاوه بر پروانه نوار مسی ، میگوی نعنایی (Peppermint Shrimp) هم گزینه خوبی هست که علاوه بر خوردن ابتازیا برای نظافت بدن ماهی ها هم مفیده.البته اینکه شما جواب نگرفتید احتمالا به دلیل شرایط تانکتون هست چون توانایی این گزینه ها محدود هست و بعضی وقت ها اگر کامل تغذیه شده باشند کمتر به سراغ اپتازیا میرن.
    گونه ی Berghia از خرگوش های دریایی هم برای مقابله با اپتازیا در بعضی سایت ها معرفی شده .
    بلنی مولی میلتر(Molly Miller Blenny) هم گفته میشه از ابتازیا تغذیه میکنه .این بلنی هم جز تیم نظافتچی تانک میتونه باشه و جلبک روی سنگ ها رو هم مصرف میکنه.
    پروانه های پشت زین دار و اوریگا ، راکن و پوزه بلند هم از ابتازیا تغذیه میکنن ولی خوب مثل موارد قبلی ریف سیف نیستند و اگر اکواریومتون ریف ندارید میتونید ازشون نگه داری کنید.
    در آخر محصول Red Sea Aiptasia-X از شرکت ردسی و محصول blue life Aiptasia Rx هم محصولاتی برای از بین بردن اپتازیا هستند . علاوه براین ها Aqua Vision Aquatics Aiptasia Solution از شرکت اکواویژن هم در فروشگاه نسیم یاس موجود هست . فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -محلول از بین برنده آپتزیا آکوا ویژن آکواتیک
    البته امیدوارم تبلیغ نشده باشه
    استفاده از سرنگ آب جوش هم که در پست قبل توضیح دادند راه حل ساده تری هست. از تزریق ابلیمو و آب آهک هم استفاده میشه که باید مراقب تاثیرش بر ph باشید .
    موفق باشید
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 10th August 2015 در ساعت 12:28 AM

صفحه 961 از 1093 نخستنخست ... 46186191194294394494594694794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998010111061 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)