کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    آره خود خودشه باید چیکار کنم که از شرشون راحت بشم بجز اون دارو راه دیگه ای نداره که بتونم از بین ببرمشون .البته چند بار که میخواستم پدها رو بشورم لابلای پدها گیر کرده بودند و من فکر میکردم خوب هستن با دست میگرفتمشون و مینداختمشون توی تانک .چند روزی هست که پولیپها اینجوری شدن این پولیپها رو عید از یکی از دوستان گرفتم و روی یک سنگ کوچک بودن در حد سه چهار دونه که من با سنگشون روی این تکه سفال که میبینید چسپوندم از عید تا حالا تعدادشون اینقدر شده ولی چند روزی هست که این شکلی هستن و قشنگ باز نمیشن میشه کار همین کرم باشه البته من دیشب حمام ید دامشون و جاشون رو هم عوض کردم
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20150804-160001.jpg

بهتره زیاد پلیپ ها رو دست کاری نکنید تا بیشتر استرس نشن به نظر من مشکل آنچنانی ندارند ،در مورد کرم ها حتما اونهایی که شما گرفتید کوچک بوده اند این کرم ها هرچه بزرگتر می شوند خطر ناک تر هم میشوند هم از نظر سم هم حمله به دیگر موجودات ،اینها تا 60 سانت هم رشد می کنند و در صورتی که غذای ورودی به سیستم کافی نباشه براشون از هر چیزی ممکنه تغذیه کنند ،چند مدل تله هم میشه ساخت براشون که ساده ترین راهش همون بطری هست ،باید چند ساعت بعد از تاریکی کامل تانک و محیط به آرامی به صورت افقی در سیستم قرار بدید یک تکه هم میگو درونش بگذارید.
    ویرایش توسط alijenab_r : 9th August 2015 در ساعت 08:16 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    3851
    سلام به اساتید محترم من تانک جدیدم رو ساختم و میخوام جای همون قبلیه بزارم فقط مراحل جابه جایی تانک فعلی که در حال کاره با ریف و ماهی و ... به تانک جدید . بی زحمت مراحل رو بگین که رو برنامه جلو برم و مشکلی پیش نیاد ممنون.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط yahya.akbarzade نمایش پست ها
    سلام به اساتید محترم من تانک جدیدم رو ساختم و میخوام جای همون قبلیه بزارم فقط مراحل جابه جایی تانک فعلی که در حال کاره با ریف و ماهی و ... به تانک جدید . بی زحمت مراحل رو بگین که رو برنامه جلو برم و مشکلی پیش نیاد ممنون.
    ماهی مرجان رو به یه یخدون بزرگ با یه بخاری و سنگ هوا انتقال بده
    اب تانکتو خالی کن تو یه بشکه
    تانک جا ب جا کن
    اسکیمرو وسیلهاتو بزار تو سامپ جدید
    شن جدید برای تانک جدید بریز
    اب تانک قبلیو بریز توش بزار 3 4 ساعت کار کنه با 2 تا دوز میکرو باکتر
    اب که هم دما شد موجوداتتو انتقال بده به تانک جدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    اقا این اسکیمر فرپلاست که گرفتم نمیدونم چرا هبچی جمع نمیکنه؟ و به خاطر راکتور بیوپلت هم داره کلنی های باکتری دور بر شلنگ ورودی هواش جمع میشه, ماهی هم دیشب خریدم شامل اسلاریس و افریقایی و ماندارین و میگو کلینر و یه ستاره قرمز,
    راکتور رو خاموش کنم با این وضعیت یا نه؟ و ایا اسکیمر که الان ۵ روزه تاره ک میکنه این وضعیتش طبیعیه؟
    این ستاره هه چی میخوره اخه چسبیده به شیشه جلو و تا ارتفاع اب اومده بالا؟ماندارین چی؟
    از این مولتی ویتامینایه میکروب لیفت خریدم ولی جایی تاریخ مصرفی روش ندیدم, طبیعیه؟
    اسپیرولینا هم تترا خریدم که سه تا ظرف کوچیک توش بود که این هم جایی تاریخ ندیدم, وقتی باز کردم انگار یه لایه روغن روش بود این سالمه و میتونم استفاده کنم یا نه؟
    شرمنده با این همه سوال بدجوری گیج شدم

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141

سوالات آکواریوم آب شور

سلام
    تازه آکواریوم راه انداختم
    این سنگا که سمته خیابونه قهوه ای شده
    ویرایش توسط mansouri71 : 9th August 2015 در ساعت 04:11 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    سلام
    من تازه اکواریوم راه انداختم
    اون سمتی که طرفه خیابونی لایورکاش قهوه ای شده
    چکار کنم؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    سلام
    من تازه اکواریوم راه انداختم
    اون سمتی که طرفه خیابونی لایورکاش قهوه ای شده
    چکار کنم؟؟

احتمالا اگر نور آفتاب از اون سمت وارد اکواریوم میشه باعث رشد جلبک و دیاتوم میشه. راه اصلی این هست که یا از ورود آفتاب جلوگیری کنید یا جای اکواریوم رو عوض کنید.کنترل جلبک در حضور نور آفتاب تقریبا شدنی نیست .
    اگر شدت نور زیاد نیست سطح فسفات و نیترات بالا و جریان آب ناکافی آب و فیلتراسیون ضعیف به رشد جلبک کمک میکنه . با کنترل عوامل رشد جلبک و دیاتوم شاید بتونید اون رو کنترل کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    احتمالا اگر نور آفتاب از اون سمت وارد اکواریوم میشه باعث رشد جلبک و دیاتوم میشه. راه اصلی این هست که یا از ورود آفتاب جلوگیری کنید یا جای اکواریوم رو عوض کنید.کنترل جلبک در حضور نور آفتاب تقریبا شدنی نیست .
    اگر شدت نور زیاد نیست سطح فسفات و نیترات بالا و جریان آب ناکافی آب و فیلتراسیون ضعیف به رشد جلبک کمک میکنه . با کنترل عوامل رشد جلبک و دیاتوم شاید بتونید اون رو کنترل کنید.
    حالا که با روزنامه پوشوندمش.نور مستقیم نمیخوره ولی از اونکه راه اندازیش کرد پرسیدم،گفت حتما نباید مستقیم بخوره،نور به سنگا میخوره،انعکاسش میخوره به اکواریوم
    نظرتون چیه ظهرا اون سمتشا با پرده ماشین بپوشونم
    فردا قراره تستشا بزنه واسم
    نمیدونم چرا نمیتونم عکس بزارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    اقا این اسکیمر فرپلاست که گرفتم نمیدونم چرا هبچی جمع نمیکنه؟ و به خاطر راکتور بیوپلت هم داره کلنی های باکتری دور بر شلنگ ورودی هواش جمع میشه, ماهی هم دیشب خریدم شامل اسلاریس و افریقایی و ماندارین و میگو کلینر و یه ستاره قرمز,
    راکتور رو خاموش کنم با این وضعیت یا نه؟ و ایا اسکیمر که الان ۵ روزه تاره ک میکنه این وضعیتش طبیعیه؟
    این ستاره هه چی میخوره اخه چسبیده به شیشه جلو و تا ارتفاع اب اومده بالا؟ماندارین چی؟
    از این مولتی ویتامینایه میکروب لیفت خریدم ولی جایی تاریخ مصرفی روش ندیدم, طبیعیه؟
    اسپیرولینا هم تترا خریدم که سه تا ظرف کوچیک توش بود که این هم جایی تاریخ ندیدم, وقتی باز کردم انگار یه لایه روغن روش بود این سالمه و میتونم استفاده کنم یا نه؟
    شرمنده با این همه سوال بدجوری گیج شدم

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk
    از تنظیم درست اسکیمر مطمئن هستید؟ سطح آب تنظیمی اسکیمر رو درست انتخاب کردید؟ (اسکیمرهای فرپلاست از جز برندهای متوسط و ضعیفتر بازار هستند ولی بازم باید به درستی بتونه کار کنه) البته در ابتدای راه اندازی هنوز خروجی مواد بیولوژیکی که توسط موجودات زنده تولید میشه کم هست و به تدریج با ورود موجودات پروتئین اسکیمر عملکردش بیشتر میشه.
    اگر اسکیمر به درستی کار نمیکنه حتما راکتور بیوپلت رو خاموش کنید . اسکیمر رو دقیق تنظیم کنید و چند روز دیگه صبر کنید .
    ستاره قرمز بیشتر غذاش رو از طریق میکروارگانیسم ها وجلبک های روی سنگ ها و شن ها تامین میکنه . اگر اکواریوم کوچک باشه باید با تکه های کوچک میگو و یا غذاهای آماده تغذیه اش کنید.
    ماندرین هم خیلی بعید هست که غذاخور بشه و در پست های قبلی هم در موردش توضیح دادم .
    تاریخ انقضا که حتما باید داشته باشه و به خصوص در مورد مواد غذایی. سعی کنید از فروشگاه های معتبر وبرندهای معتبر خرید کنید تا دچار این مشکلات نشید. از محصولات تترا شخصا استفاده نکردم (جز محصولات نسبتا سطح پایین آب شور محسوب میشه ) ولی با توضیحی که دادید احتمالا قابل استفاده نباشه !

صفحه 960 از 1093 نخستنخست ... 46086091094194294394494594694794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897910101060 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)