کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    یه سوالی دارم امروز اومدم پمپ اب رو قطع کردم و دیدم اب برگشت توی سامپ و بعد روی فرش و ...
    راه حل چیه که اب خالی نشه توی سامپ, اگه با شکل توضیح بدین ممنون

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    فکر کنم اگه لوله رفت آب به تانک رو بالاتر از سطح آب تانک یک سوراخ کوچک بکنید مشکل حل بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    سلام به همه دوستان
    می خواستم بدونم برای نگه داری از دلقک ماهی ها امکانش هست از هر نژاد یک نوع باشه یا باید جفت باشن؟
    برای اضافه کردن ماهی به تانک دوستان راهنمایی کرده بودن که با فاصله ماهی هارو اضافه کنیم،برای همین چون دلقک ماهی ها قلمرو طلب هستن،چطور میشه اضافه کرد که به مشکل نخورم!
    Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    اگه بشه راهنمایی کنید به ترتیب چه ماهی های بخرم که بعدا ریف هم داشته باشم با توجه به ابعاد ۲۲۰ لیتر ابگیری اک
    http://www.parsipet.ir/thread34010.html

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajoo نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    می خواستم بدونم برای نگه داری از دلقک ماهی ها امکانش هست از هر نژاد یک نوع باشه یا باید جفت باشن؟
    برای اضافه کردن ماهی به تانک دوستان راهنمایی کرده بودن که با فاصله ماهی هارو اضافه کنیم،برای همین چون دلقک ماهی ها قلمرو طلب هستن،چطور میشه اضافه کرد که به مشکل نخورم!
    Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk
    سلام دوست عزیز:
    نیازی نیست حتما دلقک ماهی ها به صورت جفت باشن . خرید از تمام گونه ها برای تانک های کوچک (کمتر از 500 -600 لیتر) باعث درگیری شدید بین بعضی گونه ها میشه چون دلقک ماهی ها نسبت به هم رفتار تهاجمی دارند. برخی گونه ها مثل دلقک مارون و کلارکی و تومیتو بیشتر از بقیه قلمرو طلب هستن و بهتره درکنار هم نباشن و یا به طور همزمان وارد بشن و در تانکهای به اندازه ی کافی بزرگ.
    برخی گونه ها مثل دلقک اسلاریس ترجیح میدن به صورت گروهی باشن و رفتار اروم تری دارند . اگر قصد نگهداری از بیش از یک گونه دلقک دارید بهتره دلقک های ارومتر رو اول به تانک معرفی کنید ( ویا همزمان با هم )
    به صورت توصیه کلی بهتره به دنبال تنوع گونه های مهاجم و ناسازگار در اکواریومتون نباشید چون باعث انزوا و استرس ماهی های ضعیفتر میشه.
    به بخش معرفی ماهی های آب شور هم نگاهی داشته باشید احتمالا مفید باشه.
    http://www.parsipet.ir/forum922.html
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 7th August 2015 در ساعت 11:58 PM

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    اگه بشه راهنمایی کنید به ترتیب چه ماهی های بخرم که بعدا ریف هم داشته باشم با توجه به ابعاد ۲۲۰ لیتر ابگیری اک
    http://www.parsipet.ir/thread34010.html

ابتدا باید تصمیم بگیرید قصد دارید از چه ماهی های در اکواریوم نگه دارید که تا حدی سلیقه ای هست و محدود به سازگاری ماهی ها و حجم اکواریوم .
    بعد از اون سوالتون رو کامل تر مطرح کنید.
    به صورت کلی ماهی هایی که رفتار قلمرو طلبانه و تهاجمی تر دارند رو در آخر و ماهی های آرومتر رو ابتدا وارد کنید. برای داشتن ریف هم انتخابتون به ماهی های سازگار با ریف محدود میشه که در بخش زیر از سایت انواعشون معرفی شده اند:
    معرفی ماهیان سازگار با ریف

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    ابتدا باید تصمیم بگیرید قصد دارید از چه ماهی های در اکواریوم نگه دارید که تا حدی سلیقه ای هست و محدود به سازگاری ماهی ها و حجم اکواریوم .
    بعد از اون سوالتون رو کامل تر مطرح کنید.
    به صورت کلی ماهی هایی که رفتار قلمرو طلبانه و تهاجمی تر دارند رو در آخر و ماهی های آرومتر رو ابتدا وارد کنید. برای داشتن ریف هم انتخابتون به ماهی های سازگار با ریف محدود میشه که در بخش زیر از سایت انواعشون معرفی شده اند:
    معرفی ماهیان سازگار با ریف
    عرضم به حضورتون که عکس اکواریوم رو در لینک بالا گذاشتم, خوشحال میشم بهش سر بزنید و نظرتون رو بگید.
    حجم ابگیری حدود ۲۲۰ لیتر, سامپ ۶۰ لیتر
    علاقه مند به نگهداری ریف در اینده
    میخوام ماهیای رنگ و وارنگی داشته باشم
    فکر میکنم در ابتدا دلقک اسلاریس و یه تیم تمیز کننده خوب باشه, درست میگم ایا؟ این تیم شامل کدوم ماهی ها باشه ترجیها,
    بهد به ترتیب کدوم ماهی ها رو و با فاصله چند وقت از هم دیگه که میشه بیارم بهم معرفی کنید لطفا.
    تو لینک ماهیهای سازگار باریف هم نگاه کردم ولی ترتیب مشخصی رو کسی ارایه نکرده.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    3851
    سلام به اساتید محترم من تانک جدیدم رو ساختم و میخوام جای همون قبلیه بزارم فقط مراحل جابه جایی تانک فعلی که در حال کاره با ریف و ماهی و ... به تانک جدید . بی زحمت مراحل رو بگین که رو برنامه جلو برم و مشکلی پیش نیاد ممنون.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    عرضم به حضورتون که عکس اکواریوم رو در لینک بالا گذاشتم, خوشحال میشم بهش سر بزنید و نظرتون رو بگید.
    حجم ابگیری حدود ۲۲۰ لیتر, سامپ ۶۰ لیتر
    علاقه مند به نگهداری ریف در اینده
    میخوام ماهیای رنگ و وارنگی داشته باشم
    فکر میکنم در ابتدا دلقک اسلاریس و یه تیم تمیز کننده خوب باشه, درست میگم ایا؟ این تیم شامل کدوم ماهی ها باشه ترجیها,
    بهد به ترتیب کدوم ماهی ها رو و با فاصله چند وقت از هم دیگه که میشه بیارم بهم معرفی کنید لطفا.
    تو لینک ماهیهای سازگار باریف هم نگاه کردم ولی ترتیب مشخصی رو کسی ارایه نکرده.

.اکواریومتون رو دیدم . مبارک باشه .
    سوالتون هم چنان خیلی کلی هست ولی یه جواب کلی بهتون میدم .
    برای شروع دلقک اسلاریس ماهی نسبتا مناسبی هست هرچند کمی نسبت به بقیه دلقک ها آمار تلفاتش بالاتره . اسلاریس ها با بقیه ماهی ها( ماهی ها غیر مهاجم) کاملا سازگار هستند .
    ماهی های رنگ و وارنگ! رو که خودتون باید انتخاب کنید ولی برای شروع شاید کرومیس ها ، دارت فیش ها ، کاردینال ها ،گوبی ها، دامسل ها ( که البته دامسل ها رو شخصا به دلیل رفتار غیر پیش بینیشون توصیه نمیکنم ) و برخی از گونه های راس های ریف سیف میتونن گزینه های خوبی برای شروع باشند. بیشتر ماهی های که اسم بردم گونه های کاملا سازگار و ارومی هستند .
    از بین دلقک ماهی ها هم با توجه به حجم اکواریوم توصیه میکنم فقط به یک یا چند عدد اسلاریس بسنده کنید چون بقیه دلقک ها ماهی ها حالت تهاجمی نسبت به اسلاریس ها و حتی بقیه خانواده های ماهی های اروم تر دارند.
    از خانواده ی جراح ماهی ها هم اگر قصد نگه داری داشتید فقط یکی و اون هم از گونه هایی که حجم آب کمتر لازم دارند( در کل حجم اکواریوم شما مناسب جراح ها نیست).
    بقیه گونه های ماهی هم عمدتا به کمی تخصص و تجربه بیشتر احتیاج دارند مثل انتیاس ها و ماندرین و ...
    برای تیم نظافتچی به نظرم انتخابتون چندان زیاد نیست . برای نظافت سنگها و شیشه برخی اعضای خانواده ی بلنی ها ( شاه بلنی گزینه ی خوبی هست.)
    برای نظافت شن هم بعضی از خانواده ی گوبی ها (که برای تانک شما گوبی باید حتما غذاخور بشه وگرنه تلف میشه ) و ستاره شن الک کن و خیار دریایی . هرمیتها هم نظافت چی های خوبی هستند.
    میگوی کلینر هم برای نظافت بدن ماهی ها گزینه ی خوبیه.
    تعداد خیلی محدود از خانواده ی پروانه ماهی ها (مثل پروانه پیرامید) و فرشته ماهی ها (مثل فرشته لامارک) و برخی کوتوله ها و روباه ماهی ها هم ریف سیف محسوب میشن ولی خیلی توصیه نمیکنم سراغ ماهی های این دسته برید.
    برای وارد کردن این ماهی ها هم چندان اولویتی وجود نداره چون اکثرشون آرام و سازگار هستند ولی به صورت موردی در توضیحات بخش گروه بندی بررسی کنید.فاصله وارد کردن ماهی ها هم قانون کلی نداره ولی برای تانک شما حداکثر 2 تا 3 ماهی کوچک رو دریک مرحله بیشتر وارد نکنید و یک هفته ای فاصله داشته باشه ان شاالله مشکلی نداشته باشید.
    به بخش های زیر نگاهی کنید :
    http://www.parsipet.ir/thread9281.html
    http://www.parsipet.ir/thread10410.html
    http://www.parsipet.ir/thread9982.html
    بحث و تبادل نظر و شناسایی ماهیان مختلف آب شور
    باز هم سوالی داشتید ترجیجا در بخش تخصصی مربوط به خودش مطرح کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    با سلام خدمت شما دوستان عزیز من چند روزه ماهی یلو تانگم که حدود 1 سال دارمش از غذا خوردن افتاده وشکمش دچار لاغری شده فکر میکنم احتمال زیاد انگل روده ای گرفته به هیچ غذایی هم واکنشی نشون نمیده و فقط خیلی خیلی کم جلبک ورقه ای اوشن با سیر.میخوره راهی هست یا باید همینطوری بمونه؟چون میترسم تلف بشه.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk
    ویرایش توسط clownfish : 8th August 2015 در ساعت 09:12 PM

صفحه 959 از 1093 نخستنخست ... 45985990994094194294394494594694794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797810091059 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)