کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    من خودم ب شخصه رف رو خیلی دوس دارم ینی شاید بیشتر ب رف نگا کنم در روز نسبت ب تانک دلایل زیادی دارم ک یکیشو می تونم مشکل نیرات بگم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    دوستان من همچین سیستمی مد نظرم هست که حجم رف تقریبا با تانک برابری می کنه و سامپم تک بخشه فقط درونش اسکیمر و پد هست و از هیچ مدیایی استفاده نمی کنم و حجمش بسیار کمه حجم ریفو بالا گرفتم چون مشکل نیتراتم حل بشه و چون خودم رف دوس دارم ب نظرتون خوبه یا ن

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin-qaz نمایش پست ها
    دوستان من همچین سیستمی مد نظرم هست که حجم رف تقریبا با تانک برابری می کنه و سامپم تک بخشه فقط درونش اسکیمر و پد هست و از هیچ مدیایی استفاده نمی کنم و حجمش بسیار کمه حجم ریفو بالا گرفتم چون مشکل نیتراتم حل بشه و چون خودم رف دوس دارم ب نظرتون خوبه یا ن
    دوست عزیز رف نمیتونه نیترات را صفر کنه ولی میتونه تا حدودی پایینش بیاره برای پایین اوردن نیترات بهتره علاوه بر استفاده از رف از روشهای دیگه ای هم استفاده کنید
    واگه صرفا برای پایین امدن نیترات وفسفات میخواید رف را بزرگتر بکنید بنظر من کار اشتباهی هست وبه دردسرش نمی ارزه,وهمین رف را استفاده کنید,اگرمیخواید از گیاها وبعضی از ابزیها که نمیشه توی اک نگه داشت نگهداری کنید خیلی خوبه
    در مورد طرحی که دادید طرح خوبیه ولی اک خیلی بالاقرار میگیره وهمچنین رف هم خیلی پایین میاد ,البته میشه یکاراییش کرد مثل اینکه رف را وسط بزارید وخونه واتر پمپ را هم بکنید خانه پد
    .اب اول به خانه پد بریزه وبعدش به رف واز اونجا بیاد به سامپ وبعدش بره به اک
    .ولی اگه شما زیر اک جای کافی داشته باشید میتونید هم رف نمای کامل وهم پشتش سامپ درست کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    ماهی راس زرد از نظر سطح شنا در چه وضعیتی می باشد آیا در شن ها زیاد مخفی می شود یا خیر؟
    از نظر غذا خور بودن و سطح مقاومت در چه حدی می باشد؟
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    من زیاد خرید کردم و خیلی افتضاح بود جوری که اخره سال با چند تا از دوستان چند یخ دون ماهی خریدیم که همه مردن و تانکاهمون رو به تلفات کشوند و بشون هم گفتیم و گردن نگرفتن ولی مثله اینکه سال جدید تانک های مغازه رو عوض کردن و با شرکت جدیدی قرارداد بستن واسه واردات ماهی
    اولا شرکتی که دلفیران ازش خرید میکنه به هیچ عنوان عوض نشده قبل سال جدید بدلیل مسائلی که در بحث واردات بود در یه بازه زمانی واردات اندونزی محدود و تا حدی ممنوع شده بود که این مشکل بعد سال حل شد. اگه اینطور که شما میفرمایید و بار دلفیران خراب باشه که کلا باید ایشون مغازه رو جمع کنه بره پس قضیه از چه قراره که هر هفته دوشنبه ها بار ماهی در حدود 30 تا باکس میاد و فروش میره؟ 500 کیلو ماهی رو هر هفته که نمیشه خرده فروشی کرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز من بیشتر از اینکه شما فکرش را بکنید با بعضی از اینها سر وکار دارم,ونمیتونم بعضی از مسایل را بگویم
    فروشنده ای که شهرستان هست تجربه کافی برای نگه داری ماهی را داره کسی که هفته ای یکی بار میاره به این راحتی ماهیها را نمیکشه,بعدشم قیمت هر ماهی مشخصه مثلا یه بلو تانگ٧٠هزاری را نمیشه٢٠٠فروخت حداکثر١٠٠میفروشن,عوضش شما غذا خوردنش,سالم بودنش را میبینید .وکلا ماهی را میبینید
    ولی گیرم از تهران بگیرند اولا که اصلا ماهی را نمیبینید دوم معلوم نیست براتون همون ماهی را بفرستند,سوما هزینه حمل دارید,چهارم ,ماهی غذاخور باشه یا نه.پنچم,ماهی سالم باشه یا نه.ششم,اصلا شما تجربه قرنطینه اول کار را داشته باشی یا نه وووو
    دوست عزیز من خودم ماهی یکی دو بار با ادموارترهاشون سروکار دارم ولی باز هم لیستی که میدی با اونی که میاد خیلی فرق داره ,که همیشه باهاشون بحث دارم
    توی اکهای خانگی هم معمولا دوستانی که میخوان ماهی بگیرندتجربه کافی ندارند ووقتی میرند اینجور جاها تا میفهمند شهرستانی هم هست ,انداختن بهشون شروع میشه,واخر کار با کلی ابزی میفرستند شهرستان وبعد از ده روز از اون ابزیها چیزی نمیمونه,از این موارد من زیاد دیدم حتی توی همین سایت
    دوست گرامی، من خودم توزیع کننده بار باکسی دلفیران هستم مورد بوده که بار رو دادیم به یه شهرستان و از قضا خودم هم موقع فروش تو همون شهرستان بودم ماهی فرشته زرد رو که مثلا 60 فاکتور کرده بودیم طرف همون روز فروخته 180. اینکه ممکنه ماهی با عکس متفاوت باشه بله این اتفاق میافته به هر حال بار دلفیران یا فرهاد یا هرکس دیگه ای که میاد حدود 500 کیلو میشه و عکس گرفتن از این تعداد ماهی با توجه به استراتژی عمده فروشی شاید ممکن نباشه. ماهی ارسالی ممکنه واسه همکارها هم با لیستی که دادن متفاوت باشه که این رو هم قبول دارم ولی باید توجه کنید که خیلی وقتها هم در بین همکاران اولویت بندی وجود داره که باز به پارمترهایی مثل میزان وفاداری و نقد بودن و .... اون همکار برمیگرده ولی دلفیران برخلاف سایر واردکنندگان این امکان رو واسه کلیه همکاران بوجود آورده که باکسی سفارش بدن که از اندونزی بسته بندی بشه و به هیچ عنوان هم باکس هاشون درب مغازه تو تهران باز نمیشه و مستقیم از فرودگاه امام میره واسه ارسال.
    من به هیچ عنوان قصد تبلیغات واسه دلفیران رو ندارم فقط هدفم این بود که دوستان رو با مسائلی که در جریانه آشناتر کنم. مجددا هم تاکید میکنم که هدف از این پست رد و نفی بار سایر فروشندگان نیست

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    دوست گرامی، من خودم توزیع کننده بار باکسی دلفیران هستم مورد بوده که بار رو دادیم به یه شهرستان و از قضا خودم هم موقع فروش تو همون شهرستان بودم ماهی فرشته زرد رو که مثلا 60 فاکتور کرده بودیم طرف همون روز فروخته 180. اینکه ممکنه ماهی با عکس متفاوت باشه بله این اتفاق میافته به هر حال بار دلفیران یا فرهاد یا هرکس دیگه ای که میاد حدود 500 کیلو میشه و عکس گرفتن از این تعداد ماهی با توجه به استراتژی عمده فروشی شاید ممکن نباشه. ماهی ارسالی ممکنه واسه همکارها هم با لیستی که دادن متفاوت باشه که این رو هم قبول دارم ولی باید توجه کنید که خیلی وقتها هم در بین همکاران اولویت بندی وجود داره که باز به پارمترهایی مثل میزان وفاداری و نقد بودن و .... اون همکار برمیگرده ولی دلفیران برخلاف سایر واردکنندگان این امکان رو واسه کلیه همکاران بوجود آورده که باکسی سفارش بدن که از اندونزی بسته بندی بشه و به هیچ عنوان هم باکس هاشون درب مغازه تو تهران باز نمیشه و مستقیم از فرودگاه امام میره واسه ارسال.
    من به هیچ عنوان قصد تبلیغات واسه دلفیران رو ندارم فقط هدفم این بود که دوستان رو با مسائلی که در جریانه آشناتر کنم. مجددا هم تاکید میکنم که هدف از این پست رد و نفی بار سایر فروشندگان نیست
    دوست عزیزمنظورتون از۵٠٠کیلو وزن کل بار هست یعنی ماهی اب وبسته بندی هست یا نه فقط ۵٠٠کیلو ماهی. .
    متاسفانه بعضی از فروشنده های شهرستان هم مثل عمده فروشهاشون میخوان چند برابر بخورند
    منم نمیخوام بد مغازه ای را بگم برای همین از مغازه ای که شما میگید چیزی نمیگم
    وهر کسی خودش میدونه,ولی همونجور که گفتم قیمت حدود هر ماهی تا حدودی مشخصه ,اگر تو شهرستان دزد باشند شک نکن بزرگاشون شاه دزد هستند
    اون مغازه ای که شما میگید هر دوشنبه بار ماهی میاره؟؟
    با این حال بازهم بنظر من تا اندازه ای گران خریدن بهتره از اینه که ماهی را ندیده وقرنطینه نشده خرید

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    ماهی راس زرد از نظر سطح شنا در چه وضعیتی می باشد آیا در شن ها زیاد مخفی می شود یا خیر؟
    از نظر غذا خور بودن و سطح مقاومت در چه حدی می باشد؟
    با تشکر
    دوست عزیز اوایل ورود امکان داره خیلی کم بیرون بیاد ولی بعد از مدتی وقتی چراغ روشن باشه خیلی کم میره زیر شنها
    .
    از لحاظ غذا من دوسه بار تا حالا داشتم قبل از عید هم یکی گرفتم برای خودم والان مشکلی نداره. همه غذایی میخوره مخصوصا ارتمیا,یه مورد که من هم از این ماهی خوشم میاد بعضی وقتها میشن مثل راس ارایشگر وانگل میخورند,
    سطح نگهداریش هم نسبتا اسون هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    پس میشه قضیه ماهیای مریض و مرده اخر سال چی بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیزمنظورتون از۵٠٠کیلو وزن کل بار هست یعنی ماهی اب وبسته بندی هست یا نه فقط ۵٠٠کیلو ماهی. .
    متاسفانه بعضی از فروشنده های شهرستان هم مثل عمده فروشهاشون میخوان چند برابر بخورند
    منم نمیخوام بد مغازه ای را بگم برای همین از مغازه ای که شما میگید چیزی نمیگم
    وهر کسی خودش میدونه,ولی همونجور که گفتم قیمت حدود هر ماهی تا حدودی مشخصه ,اگر تو شهرستان دزد باشند شک نکن بزرگاشون شاه دزد هستند
    اون مغازه ای که شما میگید هر دوشنبه بار ماهی میاره؟؟
    با این حال بازهم بنظر من تا اندازه ای گران خریدن بهتره از اینه که ماهی را ندیده وقرنطینه نشده خرید
    کلا وزنی که پرواز قطری یه بقیه پروازها معمولا از اندونزی در هر پرواز میارن محدوده و حدودا 500 کیلو بیشتر نمیشه آورد تقریبا میشه 30 تا یخدون ماهی. برنامه هفتگی بار دلفیران معمولا هر هفته دوشنبه یا سه شنبه ها بار ماهیه و در ماه هم یکبار ریف. بار آفریقا و هاوایی هم برنامه خاصی معمولا نیست واسش و بر اساس کشش بازار عمل میشه. اکثر وارد کنندگان که من دیدم قرنطینه در محل ندارن معمولا عصر که بار خالی میشه فردا صبحش فروش دارن. من معتقدم قرنطینه بر عهده خود خریداره یعنی چه فروشنده قرنطینه کرده باشه چه نکرده باشه خود خریدار قبل از اضافه کردن به تانک اصلی باید قرنطینه کنه.
    در کل من فکر میکنم سایتهای مثل دلفیران و نسیم یاس و ایران آکواریوم و ... حقیقتا به شفاف شدن قیمتها کمک میکنه و در صورتی که در شهرستانها اختلاف قیمت با این وبسایت ها خیلی زیاد باشه توصیه به خرید از هر کدوم از این سایتها دارم

صفحه 941 از 1093 نخستنخست ... 4418418919229239249259269279289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589599609911041 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)