کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17490
    سلام، من تازه عضو شدم، یه سوال داشتم، مرجانهای مهاجم یا نیمه مهاجم کلا به همه مرجانها آسیب می رسونن یا بسته به نوعشون داره؟ من یه همر و یه دسکی پلیپ بلند دارم که هی می رسن به هم! ممکنه به هم اسیب برسونن؟ برین و ماشروم چطور؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    با سلام
    ایا راهی هست که واتر پمپ موقه خاموش شدن هوا نکشه و اب اکواریوم رو به سامپ بر نگردونه؟؟؟
    راهی جز اینکه لوله ورودی به اک رو بالاتر سطح اب بزاریم
    شیر یکطرفه استفاده کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    شیر یکطرفه استفاده کنید
    میشه بیشتر توضیح بدید که دقیقا چیه و کجا باید تهیه بشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط dori83 نمایش پست ها
    سلام، من تازه عضو شدم، یه سوال داشتم، مرجانهای مهاجم یا نیمه مهاجم کلا به همه مرجانها آسیب می رسونن یا بسته به نوعشون داره؟ من یه همر و یه دسکی پلیپ بلند دارم که هی می رسن به هم! ممکنه به هم اسیب برسونن؟ برین و ماشروم چطور؟
    اکثر مرجانهای پولیپ بلند مثل همر یا دیسکی مهاجم و نیمه مهاجم هستند و باید فاصله ی بین اونا حفظ بشه. ماشروم ها هم همین طور مخصوصا قارچ چرمی. ولی در کل اگه فاصله ی بین اونا حفظ بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط dori83 نمایش پست ها
    دوست عزیز به پارسی پت خوش امدید
    مرجانهایی که شما نام بردید بایدفاصله بینشون باشه من خودم فاصله ای که اویل بین مرجانها م گذاشته بودم١۵سانت بود ولی الان چون بعضی از اونها بزرگ شدن وتا١٠سانت هم رسیدن هنوز به هم کاری نداشتند ولی شماحداقل١۵سانت را رعایت کنید
    مرجانهای مهاجم مرجانهایی هستند که در صورتی که مرجانی کنارش باشه حتما بهش اسیب میزنه ولی مرجانهای نیمه مهاجم احتمال اسیب رسوندن به مرجان دیگه را داره ولی درکل بهتره همه را فاصله ای بینشون بگذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام دوستان،
    من چند روز پیش شوری آب رو به 1.011 رسوندم ( تانک فیش اونلی برای کنترل سفیدک ) ، بعدیش دیدم بعد 1 روز لایوراک هام به شدت قهوه ای شدن و تمام قسمت های بنفششون هم توسط جلبک قهوه ای پوشیده شده ، مجدد 2 روز هست که شوری رو به 1.017 رسوندم، میخواستم ببینم علت قهوه ای شدن لایوراک ها چی هست ؟ حتی روی شیشه هم این جلبک های قهوه ای زیاد شده ، نیتراتم بین 15 تا 20 هست و نیتریت و ... هم صفر هست. چیکار باید کنم ؟
    ممنون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من چند روز پیش شوری آب رو به 1.011 رسوندم ( تانک فیش اونلی برای کنترل سفیدک ) ، بعدیش دیدم بعد 1 روز لایوراک هام به شدت قهوه ای شدن و تمام قسمت های بنفششون هم توسط جلبک قهوه ای پوشیده شده ، مجدد 2 روز هست که شوری رو به 1.017 رسوندم، میخواستم ببینم علت قهوه ای شدن لایوراک ها چی هست ؟ حتی روی شیشه هم این جلبک های قهوه ای زیاد شده ، نیتراتم بین 15 تا 20 هست و نیتریت و ... هم صفر هست. چیکار باید کنم ؟
    ممنون.
    1.011 !!!!!! مگه میخوای از ماهی هات بازجویی کنی و اعتراف بگیری؟؟؟!!! واسه سفیدک بالا بردن دما بهترین و راحت ترین کاره. همون طوری گفتین اک فیش اونلی هستش ومرجان ندارین که به خاطر افزایش دما بمیره. خودم بارها این روشو امتحان کردم و نتیجه گرفتم. البته خود من هم یه بار به خاطر کوتاهی شوری رو به 1.019 رسوندم و همه جا دیاتوم زده بود و قهوه ای شد. ولی دلیلشو نمیدونم. دوستان با تجربه باید نظر بدن...
    ویرایش توسط jigsaw : 18th April 2015 در ساعت 03:01 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام دوستان،
    ممنون.
    دوست عزیز قرار بود فقط چند درجه شوری را کم کنید ویکی دو درجه هم حرارت را بالا ببریداونهم بصورت تدریجی, نور را هم خاموش کنید.الان فکر میکنم سه روز باشه یعنی شما یک روزه١٣درجه شوری را پایین اوردید ,شما حداکپثر روزی یک درجه باید شوری ودما راتغیر میدادید,میتونه برای همه ابزیان کشنده باشه ,همچنین برای ماهیها موجب استرس شدیدی میشه
    شوری را١.٠١٨بالا بیارید,ماهیها غذا خورشدن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز قرار بود فقط چند درجه شوری را کم کنید ویکی دو درجه هم حرارت را بالا ببریداونهم بصورت تدریجی, نور را هم خاموش کنید.الان فکر میکنم سه روز باشه یعنی شما یک روزه١٣درجه شوری را پایین اوردید ,شما حداکپثر روزی یک درجه باید شوری ودما راتغیر میدادید,میتونه برای همه ابزیان کشنده باشه ,همچنین برای ماهیها موجب استرس شدیدی میشه
    شوری را١.٠١٨بالا بیارید,ماهیها غذا خورشدن
    سلام
    والا یه مقدار سرچ که زدم گویا پایین آوردن شوری حتی چند درجه در روز چندان مشکلی نداره البته اگه از بافر همزمان استفاده بشه، اما بالا آوردن شوری حداکثر 1-2 درجه در روز باید باشه، الان شوری من 1.017 هست، اما بله عجله کردم اما خوشبختانه مشکلی پیش نیومد برا ماهیا
    یه جراح دلقک داشتم که غذا نمیخورد و هنوزم نمیخوره و گویا کلا غذاخور نمیشه به همین راحتی...
    یه راس آرایشگر گرفتم که خوشبختانه از همون روز اول غذاخور شد و به خوبی با اسپرولینا و سایر غذاهای گرانولی داره تغذیه میشه
    امروز یه پروانه کلینی هم گرفتم که اونم فوق العاده با اشتها هست و همه چی هر چقدر که بریزی براش میخوره
    اما این صخره ها به شدت قهوه ای میشن که نمیدونم مشکل از کجاست، جراح دلقک هم که فکر کنم به زودی بمیره چون غذاخور نشده و لایوراک ها هم چیز خاصی نداره که نگهش داره.

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام
    والا یه مقدار سرچ که زدم گویا پایین آوردن شوری حتی چند درجه در روز چندان مشکلی نداره البته اگه از بافر همزمان استفاده بشه، اما بالا آوردن شوری حداکثر 1-2 درجه در روز باید باشه، الان شوری من 1.017 هست، اما بله عجله کردم اما خوشبختانه مشکلی پیش نیومد برا ماهیا
    یه جراح دلقک داشتم که غذا نمیخورد و هنوزم نمیخوره و گویا کلا غذاخور نمیشه به همین راحتی...
    یه راس آرایشگر گرفتم که خوشبختانه از همون روز اول غذاخور شد و به خوبی با اسپرولینا و سایر غذاهای گرانولی داره تغذیه میشه
    امروز یه پروانه کلینی هم گرفتم که اونم فوق العاده با اشتها هست و همه چی هر چقدر که بریزی براش میخوره
    اما این صخره ها به شدت قهوه ای میشن که نمیدونم مشکل از کجاست، جراح دلقک هم که فکر کنم به زودی بمیره چون غذاخور نشده و لایوراک ها هم چیز خاصی نداره که نگهش داره.
    پروانه کلینی بعدا اذیت ریفها میکنه ,خیلی خوبه که راس غذا میخوره,ولی سعی کنید فعلا ماهی اضافه نکنید
    اگه جراح دلقک به سنگها نوک میزنه یه کاهویا گیاه رف البته اگه سمی نیست ببندیددور یکی از سنگهاتون وبزارید داخل اک قسمتی که جراح بیشتر اونجا میره,نور را هم خاموش کنید
    اک شور را چند وقته راه انداختید ,فسفات چنده؟

صفحه 922 از 1093 نخستنخست ... 4228228729039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279289299309319329339349359369379389399409419721022 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)