همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanaki نمایش پست ها
    سلام
    من ديشب 20 کیلو لايوراک گرفتم که واسه اینکه هرچی داخلش هست بیاد بیرون حدود یک ساعت تو آب شیرین گذاشتم
    میخواستم ببینم خاصیت خودشو از دست نداده ؟؟
    دوست عزیز شما نباید این کار را میکردیدعملا سنگ ها را خراب کردی
    به احتمال زیاد موجودات داخلش مردند ولایوراکها بعد از مدتی سفید میشن ودیگه لایوراکی نخواهید داشت وتبدیل به سنگ مرده میشن
    با این حال دیگه این سنگها را داخل اک نزارید وبزارید داخل اب شور با جریان ,بعد از چند روز ببینید چی میشه

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanaki نمایش پست ها
    سلام
    من ديشب 20 کیلو لايوراک گرفتم که واسه اینکه هرچی داخلش هست بیاد بیرون حدود یک ساعت تو آب شیرین گذاشتم
    میخواستم ببینم خاصیت خودشو از دست نداده ؟؟
    بله شما با این کار تمام اون ارگانیسم های مفید رو از بین بردین و سنگ شما دیگه لایو راک حساب نمیاد و فقط کمی جلبک روش مونده و دوباره باید اون سنگ تو اب شور بمونه تا کلونی موجودات توش تشکیل بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10577
    سلام
    با توجه به نداشتن محیط قرنطینه ،چجور ماهی رو انتخاب کنم که خیالم راحت باشه؟ ( الان قصد دارم دلقک پرکولا یا پیکاسو بگیرم که با شقایق همزیست بشه)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    والا هنوز نخریدم میخوام ببینم روش مصرفش چطوری میتونم انجام بدم یا نه و چقدر تاثیر داره
    دوست عزیز این محصول سایز بندی داره که باید متناسب با نوع مرجانهایی که دارید سایز مناسب رو خریداری کنید:
    1. اگه اس پی اس دارید سایز S
    2. اگه ال پی اس دارید سایز L
    یه سایز متوسط هم داره که فکر کنم نوشته واسه مرجانهایی که نیاز به فتوسنتز ندارن.
    طریقه مصرفش هم مثل اکثر غذاهای ریف هم میتونید در آب بریزید و هم میتونید بصورت هدفمند بر روی تک تک مرجانها استفاده کنید. من خودم روش دوم رو استفاده می کنم به این شکل که بسته به تعداد مرجانهاتون با استفاده از قاشقی که داره چند قاشق داخل یه ظرف کوچیک(مثلا ظرف های تست سرا یا جی بی ال) بریزید و از آب تانک(من خودم محلول آمینو اسید بجای آب تانک استفاده می کنم) هم بهش اضافه کنید در حد چند دقیقه بزارید باشه بعد با یه سرنگ یا پیپت روی مرجان به آهستگی تزریقش کنید.
    در رابطه با نتیجه که در مقایسه با محلولهای فیتو یا زئو تاثیرش بیشتره بوده واسه من.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به نداشتن محیط قرنطینه ،چجور ماهی رو انتخاب کنم که خیالم راحت باشه؟ ( الان قصد دارم دلقک پرکولا یا پیکاسو بگیرم که با شقایق همزیست بشه)
    نوع شنا کردن ماهی سر حال بودنش و گوشه گیر نبودن او تنفس منظم به علاوه اینکه اگر تمام اینها رعایت بشه پارازیت های داخلی و دیگه نمیشه تشخیص داد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز بجای این سوال باید می پرسیدید از کدوم مغازه خرید کنم که خیالم راحتتر باشه.
    یه توصیه الان بعضی از مغازه های نواب دو هفته است که هیچ باری رو نیاوردن(مثال: دلفیران) پس ماهی داخل تانکشون قدیمیه و تا الان اگه بیماری هم داشتن باید نشون میدادن بهتره یه سر به این مغازه بزنید و ببینید آیا چیزی که مد نظر شما باشه رو داره یا خیر( بنده اصلا قصد تبلیغ برای هیچکس رو اینجا ندارم فقط چون آمار این فروشگاه رو داشتم اعلام کردم)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    دوست عزیز بجای این سوال باید می پرسیدید از کدوم مغازه خرید کنم که خیالم راحتتر باشه.
    یه توصیه الان بعضی از مغازه های نواب دو هفته است که هیچ باری رو نیاوردن(مثال: دلفیران) پس ماهی داخل تانکشون قدیمیه و تا الان اگه بیماری هم داشتن باید نشون میدادن بهتره یه سر به این مغازه بزنید و ببینید آیا چیزی که مد نظر شما باشه رو داره یا خیر( بنده اصلا قصد تبلیغ برای هیچکس رو اینجا ندارم فقط چون آمار این فروشگاه رو داشتم اعلام کردم)
    دلفیران کمترهفته پیش بار ماهی داشت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10577
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    چنتا مغازه دیگه هم نام میبرید؟
    مرجان آکروپرا هم داشتن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    اقا من شهرستانی هستم و رفیق مغازه دار ندارم ولی تو بازار نواب خیلی جرخیدم و ماهیای اقای خلیل بیگی یه سر و گردن از بقیه بهتر هستش و ی مغازه هم قبلش بود که اونم خوب بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10577
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    اقا من شهرستانی هستم و رفیق مغازه دار ندارم ولی تو بازار نواب خیلی جرخیدم و ماهیای اقای خلیل بیگی یه سر و گردن از بقیه بهتر هستش و ی مغازه هم قبلش بود که اونم خوب بود
    مغازشون کجای نواب بود؟اسم مغازه رو میگید

صفحه 916 از 1093 نخستنخست ... 4168168668978988999009019029039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279289299309319329339349359661016 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)