همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    والا چون تانک کوچیک هست فکر میکنم به ماهیا استرس وارد میشه ...
    میشه لطف کنید یه لیست کوتاه از ماهی هایی که به نظر شما مقاومتر از بقیه نسبت به بیماری مثل سفیدک هستن رو نام ببرید ؟ مهم نیست که ریف سیف باشن چون دیگه ریف ندارم.
    دوست عزیز متاسفانه ما موقع ورود ماهی بجای اینکه هیچ استرسی به ماهی وارد نکنیم بدتر بیشتر ایجاد استرس میکنیم کارایی که شما سر ماهی اوردید نتیجه ای جز این نخواهد داشت این ماهیهایی هم که زنده موندن خیلی سخت جون بودند
    اگه ماهیها غذا خور هستند که نور اک را خاموش کنید وببندینشون به غذا ومولتی ویتامین وعصاره سیر
    اگه هنوز غذا نمیخورند بازهم نور را خاموش کنیدشوری اب را چند درجه ای بصورت تدریجی کم کنید ودما را هم بصورت تدریجی تا٢٨بالا ببرید وسعی کنید بجز یکی دوبار اینم برای غذا دادن نزدیک اک نروید تا غذا را شروع کنند
    عامل بیماری سفیدک همیشه درون اک هست و وقتی ماهی بهش استرس زیاد وارد میشود وضعیف میشود بر ماهی غلبه میکند
    حمام اب شیرین درسته سفیدک بر روی ماهی را از بین میبره ولی دوباره بخاطر استرس شدید ی که بهشون وارد شده سفیدکش چند برابر میشه,

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان من دیگه نمیدونم باید چیکار کنم ||
    هر چی ماهی میخرم میمیره !!!
    آمونیاک و نیتریتم 0 هست خیلی وقته، نیتراتم بین 20 تا 40 هست ...
    ریف هام رو رد کردم رفت که بتونم دارو بزنم، داروی ضد سفیدک زدم اما هیچ اثری نداره !
    چند روز پیش 1 گابی خال نارنجی و یه پادر بلو و یه جراح دلقک گرفتم که متاسفانه پادربلو سفیدک زد و بعد به جراح دلقک منتقل کرد و بعد دیشب گابی رو دیدم که اومده بود روی آب و به شدت نفس میکشید، که اون صبح مرد. الان پادربلو حالش اصلا خوب نیست، حتی چندین بار حمام آب شیرین دادم اما فایده نداشته، جراح دلقک هم سفیدک داره ولی پر جنب و جوش هست و مدام روی لایوراک ها دنبال غذا هست و اونا رو میخوره...
    سری قبل که همه ماهیام مردن هم به خاطر سفیدک بود، اول جراح قهوه ای داشتم، بعد بادبانی گرفتم، بعد یه بادبانی بزرگ و یه پادربلو گرفتم، متاسفانه سفیدک توشون افتاد و همگی مردن !
    الان فقط یه دلقک مارون دارم که کاملا سالم هست و سری قبل از سفیدک جون سالم به در برد ولی 2 تا جراح ها سفیدک زدن و احتمالا میمیرن !
    میخواستم بپرسم که چیکار باید کنم ؟! 30% سیفون زدم، داروی ریف سیف و غیر ریف سیف هم زدم حتی ، که البته با اینکه میگوها و صدف ها رو از آب در آوردم و ریف ها رو هم فروختم و بعد داروی غیر ریف سیف زدم و با ذغال دارو رو جذب کردم، باز میگوی کلینر و صدفم مردن !
    واقعا دیگه گیج شدم... اصلا تصور نمیکردم آب شور اینقدر درد سر داشته باشه ...
    الان میخواستم که دوستان راهنمایی کنن که اولا چیکار کنم که شر این سفیدک از تانک کنده بشه
    دوم اینکه چه ماهی بگیرم که حداقل اینقدر زود نمیره !!!
    مطمئنم که دیگه پادربلو و سایر جراح های حساس به سفیدک رو هرگز نمیخرم !
    متاسفانه تانکم کلا 130 لیتر هست و وقتی مریضی میفته توش به سرعت همه رو درگیر میکنه
    با سلام
    منم به همین مشکل خردم و کلی تلفات دادم و بخاطر ورود یه ماهی مریض که چند رپز بعد از ورو فهمیدم که فایده نداشت
    من وچند از دوستانم چند یونولیت ماهی اخر اسفند از نواب خریدیم و هیچ یک زنده نموندن مسه اینکه کلا خرید اخر سال ماهیای بی کیفیتی بوده
    حالا یه تانک قرنطینه ۶۰ لیتری ساختم که توی کمد سام‍‍‍‍‍‍ب گزاشتم و میخام ماهای باقی مونده رو بزارم تو قرنطینه درمان بشن با دارو و ۶ الی ۷ هفته اک رو خالی بزارم تا هیچ بیماری نمونه و تانک خالی از همه بیماریها بشه و هر ماهی که بخوام اضافه کنم اول قرنطینه میکنم که تا حد امکان بیماری وارد تانک نشه و این بهترین کاره به نظر من شما هم با مشورت اساتید همین کارو بکنید
    موفق باشید و دل سرد نشید من خدای تلفاتم و میگم که اینها همش تجربه هستش انشاالله

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    با سلام
    میخواستم نظر دوستان رو در رابطه با ال ای دی های سایت شنبه بدونم که خوب هستن قیمتشون مناسبه و اینکه کسی میدونه مارک ال ای دی ها چی هستن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    با سلام
    منم به همین مشکل خردم و کلی تلفات دادم و بخاطر ورود یه ماهی مریض که چند رپز بعد از ورو فهمیدم که فایده نداشت
    من وچند از دوستانم چند یونولیت ماهی اخر اسفند از نواب خریدیم و هیچ یک زنده نموندن مسه اینکه کلا خرید اخر سال ماهیای بی کیفیتی بوده
    حالا یه تانک قرنطینه ۶۰ لیتری ساختم که توی کمد سام‍‍‍‍‍‍ب گزاشتم و میخام ماهای باقی مونده رو بزارم تو قرنطینه درمان بشن با دارو و ۶ الی ۷ هفته اک رو خالی بزارم تا هیچ بیماری نمونه و تانک خالی از همه بیماریها بشه و هر ماهی که بخوام اضافه کنم اول قرنطینه میکنم که تا حد امکان بیماری وارد تانک نشه و این بهترین کاره به نظر من شما هم با مشورت اساتید همین کارو بکنید
    موفق باشید و دل سرد نشید من خدای تلفاتم و میگم که اینها همش تجربه هستش انشاالله
    دوست عزیز منظورتون رو از ماهی های آخر سال بی کیفیت هستند متوجه نمیشم؟؟؟؟؟
    کسی که وارد کننده اصلیه و بطور هفتگی واردات داره معمولا از یه شرکت مشخص فرضا در اندونزی یا مالزی و ...در طول سال خرید میکنه و ربطی به آخر سال و اول سال نداره. شما احتمالا از فروشنده مناسبی خرید نکردید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    چرا از دو فرو شنده معطبر خرید کردم که اخرین بار ماهی تو سال گزشته یعنی اخره اسفند بالای 40 تا ماهی که به یکیشون گفتم اینور اونور کرد بعدش گفت پیگیری میکنم چون حتی بعضی از ماهیا مرده یا زخم رو بدن رسید دستمون جالبه همه تلفات شدن در 4 اک مختلف من و 2 دوسته دیگم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    با سلام
    میخواستم نظر دوستان رو در رابطه با ال ای دی های سایت شنبه بدونم که خوب هستن قیمتشون مناسبه و اینکه کسی میدونه مارک ال ای دی ها چی هستن؟
    سیستم کنترلر بسیار خوبی داره. ولی ال ای دی هاش رو پیشنهاد نمیکنم بخرید. پیروز باشید.
    ویرایش توسط imaan : 12th April 2015 در ساعت 08:50 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    10577
    سلام
    جایی میشناسید تست ها رو با سالیفرت بزنه؟

مهتابی طول 30 تا 40 سانت موجود هست؟ و چه مارکی مناسبه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز متاسفانه ما موقع ورود ماهی بجای اینکه هیچ استرسی به ماهی وارد نکنیم بدتر بیشتر ایجاد استرس میکنیم کارایی که شما سر ماهی اوردید نتیجه ای جز این نخواهد داشت این ماهیهایی هم که زنده موندن خیلی سخت جون بودند
    اگه ماهیها غذا خور هستند که نور اک را خاموش کنید وببندینشون به غذا ومولتی ویتامین وعصاره سیر
    اگه هنوز غذا نمیخورند بازهم نور را خاموش کنیدشوری اب را چند درجه ای بصورت تدریجی کم کنید ودما را هم بصورت تدریجی تا٢٨بالا ببرید وسعی کنید بجز یکی دوبار اینم برای غذا دادن نزدیک اک نروید تا غذا را شروع کنند
    عامل بیماری سفیدک همیشه درون اک هست و وقتی ماهی بهش استرس زیاد وارد میشود وضعیف میشود بر ماهی غلبه میکند
    حمام اب شیرین درسته سفیدک بر روی ماهی را از بین میبره ولی دوباره بخاطر استرس شدید ی که بهشون وارد شده سفیدکش چند برابر میشه,
    سلام، درسته
    فقط اینکه مثلا نمکی که روش زده برای هر 30 لیتر 1 کیلوگرم میزان شوری 1.024 رو میده، من باید به ازاء هر 30 لیتر چه مقدار نمک بزنم که مثلا شوری 1.018 رو بده ؟ شوری سنج ندارم متاسفانه و آب رو میبرم بیرون تست میکنن.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    چرا از دو فرو شنده معطبر خرید کردم که اخرین بار ماهی تو سال گزشته یعنی اخره اسفند بالای 40 تا ماهی که به یکیشون گفتم اینور اونور کرد بعدش گفت پیگیری میکنم چون حتی بعضی از ماهیا مرده یا زخم رو بدن رسید دستمون جالبه همه تلفات شدن در 4 اک مختلف من و 2 دوسته دیگم
    دوست عزیز بعضی از جاهایی که ماهی وارد میکنند که یکی از وارد کننده های بزرگ ,خیلی از ماهیهای ابشورش زخمی هستند که فکر میکنم بخاطر روش صیدش باشه ولی از لحاظ قیمت مناسبتر هستند بازهم اینجور نیست که همشون بمیرند
    بنظر من شما اشتباهی کردید که این تعداد ماهی را باهم اوردید وتانک شما جوابگو نبوده
    متاسفانه خیلی از دوستان بخاطر ارزان درامدن یاوسوسه شدن اینکار را میکنند در صورتی که این تعداد ماهی یکدفعه اوردن مشکلات خودش را داره
    وبا نداشتن اطلاعات کافی تمام ماهی ها را به کشتن میدهند
    شما اگه زودتر گفته بودید که این تعداد ماهی را باهم میخواید بخرید قطعا همه مخالفت میکردند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز بعضی از جاهایی که ماهی وارد میکنند که یکی از وارد کننده های بزرگ ,خیلی از ماهیهای ابشورش زخمی هستند که فکر میکنم بخاطر روش صیدش باشه ولی از لحاظ قیمت مناسبتر هستند بازهم اینجور نیست که همشون بمیرند
    بنظر من شما اشتباهی کردید که این تعداد ماهی را باهم اوردید وتانک شما جوابگو نبوده
    متاسفانه خیلی از دوستان بخاطر ارزان درامدن یاوسوسه شدن اینکار را میکنند در صورتی که این تعداد ماهی یکدفعه اوردن مشکلات خودش را داره
    وبا نداشتن اطلاعات کافی تمام ماهی ها را به کشتن میدهند
    شما اگه زودتر گفته بودید که این تعداد ماهی را باهم میخواید بخرید قطعا همه مخالفت میکردند
    با سلام خدمت دوستانم
    این تعداد بابت خرید از 2 جای معتبر برای 3 نفر و 4 اک مختلف بود که به فاصله 1 هفته وارد اک شدن

صفحه 914 از 1093 نخستنخست ... 4148148648958968978988999009019029039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279289299309319329339641014 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)