کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام
    این کار رشد جلبک های مزاحم رو زیاد می کنه
    بعد از مدتی تانکتون دیاتم میزنه
    برای تانک آب شور از نور مخصوص آب شور استفاده کنید
    خیلی ممنون اقای بهمنش
    حالا اگر مهتابی زیر کابنتی ۶۵۰۰ کلوین و ابی رو استفاده کنیم باز همین داستانه؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17250
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    بابل مگاس,ریف اختاپوس,جی ان اس,ردسی,
    نه پد و اسکیمر باید بزارید البته رف را هم باید داخل سامپ درست کنید جوری که اب از یالا بیاد واز بالا هم خارج بشه
    شما یه اورفلور کنار اک درست میکنید ولی ته اک را سوراخ نمیکنید واتر پمپ را میزارید داخل این اورفلور وبهش لوله وصل میکنید تا خونه پد سامپ
    اون یکی اورفلوری که گفتم یه محفظه مثل اورفلور تاپایین هم نرفت مشکلی نیست لوله ورودی به تانک را میزارید داخل این یکم ابر هم بزارید داخلش ,اینجوری حباب کمتری وارد تانک میشه(توی اب شور حبابها راحت تقسیم میشوند ودر صورتی که کنترلشون نکنید اک پر میشه از این حبابها وباعث مشکلاتی میشه)
    آیا عصاره ی سیر سیچم خوبه ؟ چه برندی کیفیت خوبی داره؟
    آیا تست امونیاک،فسفات و... لازمه ؟اگه آره چه برندی؟
    چه ماهیهایی برای دفعه اول خوبه ماهی هایی که جون سخت باشن؟
    برای نور از چی استفاده کنم ؟
    پروتوئین اسکیمر ویپرو sa 2009 برای این حجم خوبه؟ کیفیت خوبی داره؟
    ویرایش توسط amir281377 : 10th April 2015 در ساعت 04:07 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17250
    من دو تا گرین اسکات دارم داخل اب شیرین زندگی می کنند کسی می دونه ایا میشه انداختشود تو اب شور؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir281377 نمایش پست ها
    آیا عصاره ی سیر سیچم خوبه ؟ چه برندی کیفیت خوبی داره؟
    آیا تست امونیاک،فسفات و... لازمه ؟اگه آره چه برندی؟
    چه ماهیهایی برای دفعه اول خوبه ماهی هایی که جون سخت باشن؟
    برای نور از چی استفاده کنم ؟
    پروتوئین اسکیمر ویپرو sa 2009 برای این حجم خوبه؟ کیفیت خوبی داره؟
    عصاره سیر چیز خاصی نیست و میتونید خودتون هم درست کنید. ولی سیچم هم خوبه. تست برای تانک آبشور همیشه لازمه. البته تو ابتدای کار شما فقط به نیتریت نیاز دارید و بعد از صفر شدن نیتریت اگر تانک فقط ماهی هست تستهای نیترات و فسفات و ph و اگر ریف هم هست باید علاوه بر تستای گفته شده kh و کلسیم و منیزیم رو هم بگیرید. برند هم به ترتیب کیفیت سالیفرت - API اگر اصلش رو پیدا کنید و بعد از اون جی بی ال و سرا هستن. بعضی از تستهای دلتامارین هم با ای پی آی برابری میکنن. مثل نیتریت و نیترات و KH.
    برای ماهی تست بهتره دلقک اسلاریس پرورشی بگیرید.
    برای نور هم بستگی به خودتون داره. بهترین نور برای ریف مهتابی هست و بعد از اون هم متال. LED هم تازه داره جا باز میکنه و کمی هنوز مشکل سازه مگر اینکه برندهای گرون و معروفی مثل رائون رو بگیرید. اگر هم فیش هست که نور گرونی نمیخاد بگیرید. فقط برای آبشور باشه. مثل مهتابی های ارزون قیمت تر.
    پروتئین اسکیمر های ویپرو هم جالب نیستن و بهتره حداقل ماکرو بگیرید. موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی.قناری.سنجاب.مرغ
    شماره عضویت
    11452
    سلام دوستان من یه اکواریوم اماده ماهیران گرفتم مدل MA-882
    الان اب ونمک زدم با 9کیلو لایوراک برای راه اندازیش
    فروشنده هم یدونه کپسول داد که گفت باکتری هست اینم بزن اب تا زود سیکل طی بشه
    اندازه دقیق اکواریوم رو نمیدونم ولی با سامپ خودش فکر کنم طول 50 و عرض 40وارتفاع هم50 باشه
    خب سیکل من چقدر طول میکشه؟
    اون یدونه کپسول کافیه؟
    مکملهای اولیه چی خوبه بخرم چه مکملهایی و برای بنفش شدن لایوراکها؟فروشنده کلی میداد نگرفتم گفتم سوال کنم
    چه تستر های بگیرم؟
    ویرایش توسط saeid000 : 10th April 2015 در ساعت 09:02 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17250
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    عصاره سیر چیز خاصی نیست و میتونید خودتون هم درست کنید. ولی سیچم هم خوبه. تست برای تانک آبشور همیشه لازمه. البته تو ابتدای کار شما فقط به نیتریت نیاز دارید و بعد از صفر شدن نیتریت اگر تانک فقط ماهی هست تستهای نیترات و فسفات و ph و اگر ریف هم هست باید علاوه بر تستای گفته شده kh و کلسیم و منیزیم رو هم بگیرید. برند هم به ترتیب کیفیت سالیفرت - API اگر اصلش رو پیدا کنید و بعد از اون جی بی ال و سرا هستن. بعضی از تستهای دلتامارین هم با ای پی آی برابری میکنن. مثل نیتریت و نیترات و KH.
    برای نور هم بستگی به خودتون داره. بهترین نور برای ریف مهتابی هست و بعد از اون هم متال. LED هم تازه داره جا باز میکنه و کمی هنوز مشکل سازه مگر اینکه برندهای گرون و معروفی مثل رائون رو بگیرید. اگر هم فیش هست که نور گرونی نمیخاد بگیرید. فقط برای آبشور باشه. مثل مهتابی های ارزون قیمت تر.
    دلقک بدون شقایق هم می تونه زنده باشه یا باید شقایق داشته باشه؟اگه شقاق یا سنگ زنده بزارم باید تست های kh و کلسیم هم بگیرم؟
    ویرایش توسط amir281377 : 10th April 2015 در ساعت 09:22 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    سلام ایمان جان
    میشه توضیح بدی عصاره سیر رو چجوری خودمون درست کنیم ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    سلام ایمان جان
    میشه توضیح بدی عصاره سیر رو چجوری خودمون درست کنیم ؟
    یک حبه سیر رو رنده کنید و توش کمی آب بریزید. ( حدود ۲ میل ) بعد خوب هم بزنید و بذارید ۱۵ دقیقه بمونه و بعد تفاله ها رو با فشار دادن مخلوط جدا کنید. آب به جا مونده عصاره سیر هست. پیروز باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی.قناری.سنجاب.مرغ
    شماره عضویت
    11452
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid000 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه اکواریوم اماده ماهیران گرفتم مدل MA-882
    الان اب ونمک زدم با 9کیلو لایوراک برای راه اندازیش
    فروشنده هم یدونه کپسول داد که گفت باکتری هست اینم بزن اب تا زود سیکل طی بشه
    اندازه دقیق اکواریوم رو نمیدونم ولی با سامپ خودش فکر کنم طول 50 و عرض 40وارتفاع هم50 باشه
    خب سیکل من چقدر طول میکشه؟
    اون یدونه کپسول کافیه؟
    مکملهای اولیه چی خوبه بخرم چه مکملهایی و برای بنفش شدن لایوراکها؟فروشنده کلی میداد نگرفتم گفتم سوال کنم
    چه تستر های بگیرم؟
    دوستان خواهشن کسی راهنمایی کنه سوالایی بالارو
    ویه سوال دیگه اگه من به جای یه کپسول باکتری دوتا بریزم چی میشه؟مشکلی که پیش نمیاد

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid000 نمایش پست ها
    دوستان خواهشن کسی راهنمایی کنه سوالایی بالاروویه سوال دیگه اگه من به جای یه کپسول باکتری دوتا بریزم چی میشه؟مشکلی که پیش نمیاد
    در مورد کپسول باکتری تا حالا من ندیدم باکتری زنده کپسولی وخشک باشه ولی در هر صورت اگه فروشنده گفته کافیه دیگه نمیخواد بیشتر بریزید چون تا یه حدی باکتری درون اک شما زنده میمونند وبیشتر از اون یاتشکیل نمیشن یامیمیرند در حالت عادی با اضافه کردن باکتری زنده حدود یک هفته میشه شما باید تست بزنید هروقت امونیاک ونیتریت صفر شد ونیترات بالا رفت سیکل طی شدهبرای بنفش کردن سنگها احتیاج به اضافه کردن محلولی مخصوص اینکار نیس وشما وقتی عناصر اب را مثل کلسیم ,منیزیم واسترانسیم وپارامترهایی مثل نیترات وفسفات را در حد نرمال نگه دارید این جلبک به خوب رشد میکند

صفحه 912 از 1093 نخستنخست ... 4128128628938948958968978988999009019029039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279289299309319621012 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)