کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17174
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    جلبکهای روی شیشه در حال مصرف فسفات و نیترات و پس دادن اکسیژن هستند ، یه تست بزن احتمالا نیترات و فسفات رفتن بالا
    سلام دوست عزیز اتفاقا همین چند دقیقه پیش تست زدم با تست سالی فرت نیترات نزدیکای 40 بود اگه نیترات و بیارم پایین درست میشه ؟ بعد بی زحمت میشه بگید چه نیترات گیری خوبه جی بی ال خوبه میخوام یه سری مدیا نیترات گیر بگیرم ممنون
    ویرایش توسط hashem_stark : 13th February 2015 در ساعت 09:08 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام، دوستان من تو یه سری از فروم های خارجی مطالبی در مورد دمای تانک ریف خوندم، تعداد زیادیشون که با توجه به تعداد پست هاشون میشد فهمید خیلی با تجربه هستن، دمای مناسب رو بین 82 تا 84 درجه فارنهایت (28 تا 29 درجه سلسیوس) عنوان کرده بودن، یه سری ها هم 78 تا 82 (یعنی 25.5 تا 28 درجه سلسیوس) رو، که به طور میانگین 82 رو پیشنهاد داده بودن، یعنی تقریبا 28 درجه سلسیوس، میخواستم بپرسم که به نظر شما دمای بهینه چند درجه هست ؟ آیا دمای 28 مناسب هست ؟ طوری که هم ریف ها هم ماهی ها شرایط مناسبی داشته باشن.
    این رو پرسیدم چون تو خیلی از سایت های ایرانی دما بین 22 تا 26 بیان میشه و بیشتر از 26 رو درست نمیدونن.
    بستگی به نوع مرجانها داره اما چیزی که خیلی مهمه ثبات دماییه، من خودم توصیه ام 25 ثابته حتی تغییر 1 درجه که مدام در شبانه روز بالا و پایین بشه هم میتونه کشنده باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط hashem_stark نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز اتفاقا همین چند دقیقه پیش تست زدم با تست سالی فرت نیترات نزدیکای 40 بود اگه نیترات و بیارم پایین درست میشه ؟ بعد بی زحمت میشه بگید چه نیترات گیری خوبه جی بی ال خوبه میخوام یه سری مدیا نیترات گیر بگیرم ممنون
    بهترین نیترات گیر، از نظر من شکر هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    برای کاهش نیترات اولین گزینه سیفون کردن می باشد

بعد از آن که به رنج کمتر از 40 و 30 رسیدید استفاده از متریال های نیترات گیر شرکتی همچون بیونیتراکس جی بی ال ، اکسپورت no3 برایت ول ، دنیترات سیچم ، نیترات آر برایت ول پیشنهاد میشه

زیرا متریال های نیترات گیر اکثرا نمی توانند نیترات بالای 30 و 40 پی پی ام را به صفر برسانند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    بهترین نیترات گیر، از نظر من شکر هست
    استفاده از شکر یک روش منسوخ شده و خطرناک می باشد و نیاز به تجربه دارد

همینک استفاده از مواد کربنی ( همچون الکل های خلوص بالا ) جایگزین آن شده اند که برای استفاده از این روش هم نیاز به اسکیمر قوی و تجربه کافی می باشد

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    1- در بین انتیاس ها که بصورت گروهی میشه ازشون نگهداری کرد کدام نزاد نگهداریش از همه آسونتر هست و نحوه تشخیص جنسیتش چطوری هست ؟
    2- چرا پلیپ های زرد بعد از مدتی از سنگ جدا میشه و به جاهای دیگه میافتن و از بین میرن ؟

سلام
    در بین آنتیاس ها دم چنگی ، کاربری و دیسپار خوب هستند ، ولی بازم دم چنگی بنظر من بهتره ، خیلی زود خودشو تو تانک پیدا میکنه و از مابقی آنتیاسها ترسش کمتره
    برای غذا خور کردن ، همونطور که آقای نوروزی گفتن آرتمیا (زنده و یخی) خیلی دوست دارن ، میگو خوراک هم خوبه ، به مرور هم پولکی و گرانول
    فقط حتما درب تانک باید بسته باشه ، من خودم تا حالا دوتاشون را از دست دادم بخاطر این موضوع

در مورد پلیپ زرد منم این مشکل را دارم ، این پلیپ به یه جریان مداوم و متوسط و نور زیاد احتیاج داره (البته اینو تجربی میگم چون وقتی این شرایط را تو تانک براش محیا کردم بهتر شد )
    وجود نیترات هم بی تاثیر نیست
    در هفته هم دو نوبت غذا دهی کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    سلام
    تانکی که یک هفته از استارتش گذشته..البته هرروز باکتری به آب اضافه میشه ...بدون تست زدن تغییرات طبیعیش چطوریه؟
    الان هیچ تغییری که بشه با چشم دید مثل جلبک یا چیز دیگه مشاهده نمیشه
    سلام
    یه مقدار توضیح بده در مورد شرایط تانک ، آیا لایوراک اضافه کردی و چقدر ، آیا از باکتدی زنده استفاده کردی یا نه ؟، آیا فعلا قصد خرید تستر نداری ؟

send by tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    برای کاهش نیترات اولین گزینه سیفون کردن می باشد

بعد از آن که به رنج کمتر از 40 و 30 رسیدید استفاده از متریال های نیترات گیر شرکتی همچون بیونیتراکس جی بی ال ، اکسپورت no3 برایت ول ، دنیترات سیچم ، نیترات آر برایت ول پیشنهاد میشه

زیرا متریال های نیترات گیر اکثرا نمی توانند نیترات بالای 30 و 40 پی پی ام را به صفر برسانند
    سلام
    با تشکر از جناب شفیع پور که در باره نیترات گیرها توضیح دادن و شما بجز نیترات باید تست فسفات هم بزنید در رشد جلبک فسفات تاثیر بیشتری داره تا نیترات

send by tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    3851
    سلام دوستان يه سوال دارم من ميخوام تانك جديدمو 80*80*60 درست كنم و دوست دارم يه نماي سه بعدي بگيره به نظر شما اين ابعاد اصوليه؟ راستي اگه عكسي از تانكي تقريبا تو اين ابعاد باشه برام بفرستين ممنون ميشم فعلا رو اين موضوع راهنماييم كنين تا بسازم و برسيم به جابه جايي از تانك فعليم به تانك جديد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام دوستان
    دیروز دوتا پولیپ خریدم
    یه پلیپ میکس چشم عقاب و اژدها و استار
    معمولا چندروز طول میکشه تا باز بشن کامل؟
    پلیپ میکسه اکثرا باز شدن بچز چندتا ولی از استار هیچ خبری نیست، فقط یکی دوتا دونه از بازوهاش درومده
    بنظرتون طبیعیه یا مرده؟

صفحه 886 از 1093 نخستنخست ... 386786836867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900901902903904905936986 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)