همکار قدیمی (مترجم انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    سلام به همه
    این خرچنگ توی تانک مشکل ایجاد میکنه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام، دوستان امروز یه شاه بلنی گرفتم، خیلی از طرز رفتار این ماهی خوشم اومد : ) آیا میتونم یه شاه بلنی دیگه هم اضافه کنم ؟ تانک 100 لیتری دارم... مشکل جدی ایجاد میشه بینشون ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    1-ایا مرجان یوفو یا کاپ یوفو همون پاگودا هست ؟ وچطوری قبل از ورود به تانک اون مرجان ضد عفونی کنم که موجودات مزاحم رو به تانک منتقل نکنه ؟
    2- میشه شیشه های پلکسی رو به شیشه تانک چسبوند با همون چسب سیستا (برای ساخت اورفلو اکسترنال با پلکسی و اتصال ان به تانک
    اصلی) ؟
    3- اندازه ابعاد اورفلو اکسترنال رو برای تانک به حجم 500 لیتر چقدر بگیرم ؟و چندتا خروجی با چه سایزی براش در نظر بگیرم تا به فیلتر ساکس در سامپ بره ؟
    ویرایش توسط hjkesler : 7th February 2015 در ساعت 11:01 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    مرسي
    ولي از چه نظر مناسب نيست؟؟؟

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    سلام
    شقایق موکتی به خاطر چسبندگی زیادش هر موجودی رو ممکنه بخوره و اگه یه ماهی کمی بیمار باشه و تعادل نداشته باشه راحت خوراک موکتی میشه مخصوصا خلیجی ها چسبندگی زیادی دارن

نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام، دوستان امروز یه شاه بلنی گرفتم، خیلی از طرز رفتار این ماهی خوشم اومد : ) آیا میتونم یه شاه بلنی دیگه هم اضافه کنم ؟ تانک 100 لیتری دارم... مشکل جدی ایجاد میشه بینشون ؟
    سلام
    نمیشه حتی تو تانک 300 لیتری هم با هم درگیر میشن و اونی که زورش بیشتره اجازه نمیده اون یکی دیگه غذا گیرش بیاد اگه نکشش

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    سلام به همه
    این خرچنگ توی تانک مشکل ایجاد میکنه ؟
    نه زیاد ولی وقتی بزرگ بشن احتمال انداختن مرجانها توسط خرچنگها هست ، این خرچنگها غذاها و احتمالا ماهی مرده باشه از اونها تغذیه میکنن و از بالا رفتن نیترات و فسفات جلوگیری میکنن هرچند که محسوس نخواهد بود

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    1-ایا مرجان یوفو یا کاپ یوفو همون پاگودا هست ؟ وچطوری قبل از ورود به تانک اون مرجان ضد عفونی کنم که موجودات مزاحم رو به تانک منتقل نکنه ؟
    2- میشه شیشه های پلکسی رو به شیشه تانک چسبوند با همون چسب سیستا (برای ساخت اورفلو اکسترنال با پلکسی و اتصال ان به تانک
    اصلی) ؟
    3- اندازه ابعاد اورفلو اکسترنال رو برای تانک به حجم 500 لیتر چقدر بگیرم ؟و چندتا خروجی با چه سایزی براش در نظر بگیرم تا به فیلتر ساکس در سامپ بره ؟

سلام
    جواب سوال اولت رو نمیدونم و برای ضد عفونی کردن مرجانها محلولی نداریم ولی برای جلوگیری از تشدید پوسیدگی و یا خراب شدن از محلول ید برایت ول به اسم مدیا کورال میتونی استفاده کنی ، برای جلوگیری از ورود موجودات مزاحم بهکترین کار قرنطینه مرجانها در تانکی که هیچ نوع ماهی نباشه و به مدت حداقل یک ماه هستش و بازدید عینی باید انجام بشه تا اگه چیزی دیدیم برش داریم

من پلکسی رو با چسب آکواریم چسبوندم و خوب هم چسب گرفت ولی یه ورش شیشه بوده و خود پلکسی رو به هم تا حالا چسب نزدم

به نظر من سه تا فیتینگی بگیر که لوله 32 بهش وصل بشه که به فیلتر ساکس بره و یه دونه هم برای سر ریز نشدن از اورفلو در نظر بگیر و این سوالت رابطه مستقیم داره با قدرت واترپمپی که میخوای استفاده کنی ، اندازش هم حدود 30 سانت کافی به نظر میرسه
    اورفلو اکسترنال یه موضوع جدیده و قوانین خاصی نداره و با آژمون خطا باید پیش رفت

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    ممنون از پاسختون تعداد فيتينگ 3 تا باشه و يكي هم براي حالت اضطراري يعني 4 تا ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    شقایق موکتی به خاطر چسبندگی زیادش هر موجودی رو ممکنه بخوره و اگه یه ماهی کمی بیمار باشه و تعادل نداشته باشه راحت خوراک موکتی میشه مخصوصا خلیجی ها چسبندگی
    مرسي اقاي نوروزي
    اين اك فقط شقايق هاي خليجي و انواع دلقك هستش ايا باز ممكنه دلقك ها رو هم ممكنه بگيره

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سام فکر کنم منظور اقای نوروزی کلا 3 تا باشه یکی برای ورودی اب یکی برای خروجی به طرف سامپ یکی هم برای موارد اضطراری سر ریز البته من 4 تا گرفتم یکی هم برای رفجیوم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    نمیشه حتی تو تانک 300 لیتری هم با هم درگیر میشن و اونی که زورش بیشتره اجازه نمیده اون یکی دیگه غذا گیرش بیاد اگه نکشش
    سلام، ممنون.
    از سایر خانواده بلنی ها کدوم نوع رو میتونم اضافه کنم ؟ اصلا میشه ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سام فکر کنم منظور اقای نوروزی کلا 3 تا باشه یکی برای ورودی اب یکی برای خروجی به طرف سامپ یکی هم برای موارد اضطراری سر ریز البته من 4 تا گرفتم یکی هم برای رفجیوم
    سلام
    با فیتینگ برگشت 4 تا باشه با توجه به ظرفیت 600 لیتری تانک و اگه از ظرفیت واترپمپ حداقلی استفاده کنید سه تا هم کفایت میکنه ،، شما جای 4 تا فیتینگ رو دربیار و یکی از فیتینگها رو درپوش کن و اگه دیدی اونهای دیگه کم میارن این رو هم لوله کشی کن

نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    مرسي اقاي نوروزي
    اين اك فقط شقايق هاي خليجي و انواع دلقك هستش ايا باز ممكنه دلقك ها رو هم ممكنه بگيره

خواهش میکنم عزیز
    دلقکها رو نمیگیره ، همونطوریکه آقا داوود گفت دلقکها یه پروتئینی روی بدنشون دارن که به شقایقها نمیچسبن و سم شقایقها بی اثره روشون

نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام، ممنون.
    از سایر خانواده بلنی ها کدوم نوع رو میتونم اضافه کنم ؟ اصلا میشه ؟
    سلام
    بلنی دو رنگ میتونی بگیری با هم درگیر میشن ولی بلنی دو رنگ خیلی سریعتره و سریع در میره

send by tapatalk

صفحه 881 از 1093 نخستنخست ... 381781831862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900931981 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)