همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من از سیلیکات فسفات گیر ( سیلیکات ایکس) jbl استفاده میکنم و با توجه به مصرفش هر ۶ ماه یکبار باید تعویض شه ۲-۳ روز پیش تعویضش کردم( ۲-۳ ماهی بود که دیگه جلبک قهوه ای رو شن ها نبود و خیلی خیلی کم بود در حد لکه) اما از وقتی که عوض کردم حس میکنم شن ها بعضی جاهاش قهوه ای داره میشه، نیترات هم در حد۲ هست، ناگفته نمونه اون فسفات سیلیکات گیر قبلی هم در نیاوردم و گذاشتم بمونه، آیا اونو در بیارم؟
    راستی یه آکواریوم فروشی رفتم گفت اصلا از این مدیا ها استفاده نکن و بیا بهت دارو بدم که تا میزنی فسفات رو از بین میبره، بنظر شما دارو یا مکملی وجود داره که فسفات رو به صفر برسونه یا کم کنه؟
    ماده شیمیایی که فسفاتو از بین میبره lanthanium (نمیدونم درست نوشتم یا نه دقیق یادم نمیاد) هست که تو فسفات ریموور ها استفاده میشه رقیق شده اون و فسفات رو کم میکنه
    این دارویی که میگی دست سازه؟
    ویرایش توسط farbodb : 26th January 2015 در ساعت 07:34 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    ماده شیمیایی که فسفاتو از بین میبره lanthanium (نمیدونم درست نوشتم یا نه دقیق یادم نمیاد) هست که تو فسفات ریموور ها استفاده میشه رقیق شده اون و فسفات رو کم میکنه
    این دارویی که میگی دست سازه؟
    نمیدونم والا بعید میدونم
    فکر کنم مال برایت ول بود
    راستی میگن فسفات گیر توی طوریش که هست اشباع میشه یعنی از بین میره و دیگه چیزی ازش نمیمونه؟
    مال من که مال ۶ ماه پیش بود و عوضش کردم اصلا تکون نخورده بود دونه هاش فقط از سمت زیر که آب میومد توش سیاه شده بود
    ویرایش توسط amiroscar : 26th January 2015 در ساعت 07:51 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    نمیدونم والا بعید میدونم
    فکر کنم مال برایت ول بود
    راستی میگن فسفات گیر توی طوریش که هست اشباع میشه یعنی از بین میره و دیگه چیزی ازش نمیمونه؟
    مال من که مال ۶ ماه پیش بود و عوضش کردم اصلا تکون نخورده بود دونه هاش فقط از سمت زیر که آب میومد توش سیاه شده بود
    فسفات گیرها اکـثرا اشباع میشن از بین نمیرن یا تغییر رنگ میدن
    این فسفات گیری که میگی من استفاده نکردم راستش راجعبش زیاد اطلاع دارم نمیدونم بیسش چیه
    اما دفعه بعد که خواستی بگیری gfo رو حتما امتحان کن تقریبا بهترین و قوی ترین فسفات گیره
    وقتی از راکتور مدیا هم استفاده نمیکی و مدیارو تو توری میریزی بهتره هر یه هفته 10 روز اونرو جابجا کنی که فقط به یک سمت نباشه

اگه سیفون منظم هم داری با حجم بالا از ذغال اکتیو استفاده کن دیگه به فسفات گیر هم احتیاج نداری اگه بایولودت زیاد نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    فسفات گیرها اکـثرا اشباع میشن از بین نمیرن یا تغییر رنگ میدن
    این فسفات گیری که میگی من استفاده نکردم راستش راجعبش زیاد اطلاع دارم نمیدونم بیسش چیه
    اما دفعه بعد که خواستی بگیری gfo رو حتما امتحان کن تقریبا بهترین و قوی ترین فسفات گیره
    وقتی از راکتور مدیا هم استفاده نمیکی و مدیارو تو توری میریزی بهتره هر یه هفته 10 روز اونرو جابجا کنی که فقط به یک سمت نباشه

اگه سیفون منظم هم داری با حجم بالا از ذغال اکتیو استفاده کن دیگه به فسفات گیر هم احتیاج نداری اگه بایولودت زیاد نیست
    فسفات گیرهایی که در بازار بصورت گرانولی وجود دارن بطور کلی به دو دسته تقسیم میشن: دسته اول که سفید رنگ هستن بر پایه آلومینیوم ساخته شدن، دسته دوم که قهوه ای هستند بر پایه آهن(GFO)
    بهتره واسه گرفتن نتیجه بهتر یکی از این دسته ها رو در یه راکتور دست ساز قرار بدین. واسه ساخت راکتور هم میشه مثل پرورشگاه آرتمیا عمل کرد:

فقط حواستون باشه که یه توری سر راه لوله قرار بدین که گرانولها به موتور بر نگرده. بهترین فسفات گیر از نظر قیمت و عملکرد از دیدگاه من Extraphos برایتوله

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    فسفات گیرهایی که در بازار بصورت گرانولی وجود دارن بطور کلی به دو دسته تقسیم میشن: دسته اول که سفید رنگ هستن بر پایه آلومینیوم ساخته شدن، دسته دوم که قهوه ای هستند بر پایه آهن(GFO)
    بهتره واسه گرفتن نتیجه بهتر یکی از این دسته ها رو در یه راکتور دست ساز قرار بدین. واسه ساخت راکتور هم میشه مثل پرورشگاه آرتمیا عمل کرد:

فقط حواستون باشه که یه توری سر راه لوله قرار بدین که گرانولها به موتور بر نگرده. بهترین فسفات گیر از نظر قیمت و عملکرد از دیدگاه من Extraphos برایتوله
    ورودتونو به این فروم تبریک میگم
    علت اینکه پست منو نقل قول کردین نمیدونم چیه!!
    اما پرورشگاه ارتمیا و عکسی که قرار دادین مناسب جهت راکتور مدیا نیست توی قسمت خودتان بسازید اینجا دوستان زحمت کشیدن و نمونه هایی خوبی قرار دادن میتونید برین و ایده بگیرین
    مدیا بسته به نوعش و میزان گردش ابی که نیاز داره به فشاره ابی بیشتر از این لوله باریک احتیاج داره!!
    gfo باید اروم روی هم بلغزه
    extraphos هم که خیلی جریان بیشتری از gfo میخواد
    extraphos هم قطعا جزو بهترین مدیا برای فسفات نیست و در رده های 4 5 میشه قرارش داد
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام
    یک اکواریوم حدودا 30 لیتری هستش که تصویه سامپ داخلیم داره از این چینی هاست
    برای کدوم شون میشه استفاده کرد ماهی یا ریف ؟
    یک هزینه معمولیم براش در نظر بگیرید ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    یک اکواریوم حدودا 30 لیتری هستش که تصویه سامپ داخلیم داره از این چینی هاست
    برای کدوم شون میشه استفاده کرد ماهی یا ریف ؟
    یک هزینه معمولیم براش در نظر بگیرید ؟
    سلام
    بنظر من برای هیچ کدوم
    فقط میشه برای قرنطینه استفاده کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9861
    سلامبنده دارم یه آکواریوم آب شور 55*50*50 می سازم و لبه هاش هم دیاموند کردم ، میخواستم بدونم امکانش هست وقتی لبه های شیشه رو چسب و همه رو محکم بهم چسب کردم ، میشه بین درز های داخلی رو چسب نکرد ؟ حتی اگه بشه سکوريتش کرد آخه بعضی از آکواریوم ها دیدم چسب نشده فقط بین لبه ها خورده و زیبای خاص خودشو داره

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanaki نمایش پست ها
    سلامبنده دارم یه آکواریوم آب شور 55*50*50 می سازم و لبه هاش هم دیاموند کردم ، میخواستم بدونم امکانش هست وقتی لبه های شیشه رو چسب و همه رو محکم بهم چسب کردم ، میشه بین درز های داخلی رو چسب نکرد ؟ حتی اگه بشه سکوريتش کرد آخه بعضی از آکواریوم ها دیدم چسب نشده فقط بین لبه ها خورده و زیبای خاص خودشو داره
    اره میشه فقط سعی کنید چسبش خوب باشه شیشه چند میل هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9861
    شیشه ده میل هست با چسب سيستا ، یعنی دیگه به سکوريت احتیاجی نیست ؟

صفحه 869 از 1093 نخستنخست ... 369769819850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886887888919969 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)