کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    من امروز پارامتر های آب منطقه خودمون رو تست کردم، نیترات زیر 12.5 بود و سختی 7 kh بود. رفیقم میگفت که نیتریت و آمونیاک و فسفات رو هم خودش تست زده و صفر هست ! به نظرتون با این وجود باز نیاز به دستگاه تصفیه هست ؟ با این فرض که قبل از مصرف همین آب هم از Aquasafe برای خنثی کردن فلزات سنگین و رفع کلر و کلرامین و ... استفاده بشه.
    با این آب میشه سیفون زد ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    اگه سر اکواریوم رو با شیشه ببندیم و فقط یه قسمت کوچیک برای غذا دادن باز باشه بهتر نیست که اینطوری جلوی تبخیر زیاد هم گرفته بشه؟ آخه چند جا خوندم باید روی اک باز باشه آخه چرا؟!!!

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    اگه سر اکواریوم رو با شیشه ببندیم و فقط یه قسمت کوچیک برای غذا دادن باز باشه بهتر نیست که اینطوری جلوی تبخیر زیاد هم گرفته بشه؟ آخه چند جا خوندم باید روی اک باز باشه آخه چرا؟!!!
    سلام
    اگه درب آکواریوم کاملا بسته باشه دمای آب بالا میره و در ضمن علت باز بودن و توصیه اون برای تبادل هوا و آب هست

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    من امروز پارامتر های آب منطقه خودمون رو تست کردم، نیترات زیر 12.5 بود و سختی 7 kh بود. رفیقم میگفت که نیتریت و آمونیاک و فسفات رو هم خودش تست زده و صفر هست ! به نظرتون با این وجود باز نیاز به دستگاه تصفیه هست ؟ با این فرض که قبل از مصرف همین آب هم از Aquasafe برای خنثی کردن فلزات سنگین و رفع کلر و کلرامین و ... استفاده بشه.
    نه دوست عزیز نمیشه اینکه گفتند فسفات صفر هست که فکر میکنم اشتباه میکنندوگدذشته از این عناصر وفلزات زیادی درون اب هست که با این چیزها حذف نمیشه,برای اینکه متوجه حرف من بشید شما tdsاب شهری را بگیرید وبعدش همون اب را بهش اکوا سیف اضافه کنید بعد از٢۴ساعت تست کنید ببینید tdsچقدر فرق میکنه,در ضمن نمکی که ما استفاده میکنیم البته از نوع مرغوبش تقریبا تمام مواد مورد نیاز اب شور را داره وبیشترش را نیاز نداره ودر صورت استفاده از اب شهری این عناصر از حد مجاز بالاتر میره

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015

سلام دوست عزیز
    چندتا نکته برای داشتن تانک مرجانی یا فقط ماهی وجود داره که مهمترین اون داشتن آب با تی دی اس صفر یا نزدیک به صفر هست که این موضوع برای تانک ریف خیلی حیاتی و ضروری هست
    نکته دوم تست های استفاده شده هست که باید قابل اعتماد و دارای تاریخ مصرف باشه ، البته درصد خطای پایین اون هم حائز اهمیت هست
    تست های آبشور تو آب شهر خطا داره و قابل اتکا نیست
    بهترین کار تست زدن آب منطقه توسط آزمایشگاه هست (مثل دانشگاه یا حتی سازمان آب منطقه ای)
    برای داشتن آکواریوم آب شور داشتن دستگاه آر او لازمه
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    نه دوست عزیز نمیشه اینکه گفتند فسفات صفر هست که فکر میکنم اشتباه میکنندوگدذشته از این عناصر وفلزات زیادی درون اب هست که با این چیزها حذف نمیشه,برای اینکه متوجه حرف من بشید شما tdsاب شهری را بگیرید وبعدش همون اب را بهش اکوا سیف اضافه کنید بعد از٢۴ساعت تست کنید ببینید tdsچقدر فرق میکنه,در ضمن نمکی که ما استفاده میکنیم البته از نوع مرغوبش تقریبا تمام مواد مورد نیاز اب شور را داره وبیشترش را نیاز نداره ودر صورت استفاده از اب شهری این عناصر از حد مجاز بالاتر میره
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    چندتا نکته برای داشتن تانک مرجانی یا فقط ماهی وجود داره که مهمترین اون داشتن آب با تی دی اس صفر یا نزدیک به صفر هست که این موضوع برای تانک ریف خیلی حیاتی و ضروری هست
    نکته دوم تست های استفاده شده هست که باید قابل اعتماد و دارای تاریخ مصرف باشه ، البته درصد خطای پایین اون هم حائز اهمیت هست
    تست های آبشور تو آب شهر خطا داره و قابل اتکا نیست
    بهترین کار تست زدن آب منطقه توسط آزمایشگاه هست (مثل دانشگاه یا حتی سازمان آب منطقه ای)
    برای داشتن آکواریوم آب شور داشتن دستگاه آر او لازمه
    موفق باشید
    دوستان برای تست از تستر های قطره ای مخصوص آب شور/شیرین شرکت تترا استفاده کردیم که فکر نمیکنم نامرغوب باشه و هم برای آب شور هست و هم شیرین!
    میشه رابطه TDS صفر با میزان KH که باید بین 8 تا 12 باشه رو توضیح بدید ؟
    رابطه سختی با Aquasafe چی هست ؟! تا جایی که میدونم اگه به ازاء هر 30 لیتر 1 کیلو نمک استفاده بشه، نهایتا 1 تا 2 درجه سختی رو بالا میبره، حالا 50 میلی لیتر آکوآسیف چه تاثیری میتونه داشته باشه روی سختی ؟! تازه قاعدتا باید تاثیر مثبت داشته باشه این کاندیشنر

جسارت نباشه دوستان، صرفا برای افزایش اطلاعاتم هست که میخوام بحث کنیم.
    ممنون

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان برای تست از تستر های قطره ای مخصوص آب شور/شیرین شرکت تترا استفاده کردیم که فکر نمیکنم نامرغوب باشه و هم برای آب شور هست و هم شیرین!
    میشه رابطه TDS صفر با میزان KH که باید بین 8 تا 12 باشه رو توضیح بدید ؟
    رابطه سختی با Aquasafe چی هست ؟! تا جایی که میدونم اگه به ازاء هر 30 لیتر 1 کیلو نمک استفاده بشه، نهایتا 1 تا 2 درجه سختی رو بالا میبره، حالا 50 میلی لیتر آکوآسیف چه تاثیری میتونه داشته باشه روی سختی ؟! تازه قاعدتا باید تاثیر مثبت داشته باشه این کاندیشنر

جسارت نباشه دوستان، صرفا برای افزایش اطلاعاتم هست که میخوام بحث کنیم.
    ممنون
    دوست عزیز تست تترا به هیچ عنوان تست خوبی نمیباشدحتی زمانی که تازه تولید شده باشدوبرای دفعه اول استفاده شده باشد دقیق نشان نمیدهد وای به زمانی که چند وقتی از باز شدنش گذشته باشد.
    Tds سختی کل جامدات حل شده در اب هست ولیkhسختی کربنات میباشد وقاعدتامیتونه هرچی tdsکم بشه سختی کربنات هم پایین بیاد.در مورد اکواسیف این سوال برای من بوجود امده بود که شما چجوری میخواید با اکواسیف tdsرا صفر کنید,در صورتی که نمیتونه تاثیر بسزایی داشته باشه در ضمن داخل اکواسیف میتل بلو هم هست.
    دوست عزیز اب باtds خیلی پایین یا بهتره بگم صفریا نهایتانزدیک صفر برای اب شور لازم و جز واجبات میباشد وراحتترین وبهترین روش استفاده از تسفیه اب roمیباشد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    اندازه فونت

واتر پمپ برای تانک 70*60*120 و حجم سامپ 140لیتر چی پیشنهاد میکنین ؟مخصوصا " کم صدا و مصرف کم برق " مد نظرم هست لطفا نام ببرید . ممنون میشم حدود قیمت رو هم اعلام کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    اندازه فونت
    واتر پمپ برای تانک 70*60*120 و حجم سامپ 140لیتر چی پیشنهاد میکنین ؟مخصوصا " کم صدا و مصرف کم برق " مد نظرم هست لطفا نام ببرید . ممنون میشم حدود قیمت رو هم اعلام کنید
    جوابو در تاپیک واتر پمپ براتون نوشتم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام خدمت دوستان
    من از سیلیکات فسفات گیر ( سیلیکات ایکس) jbl استفاده میکنم و با توجه به مصرفش هر ۶ ماه یکبار باید تعویض شه ۲-۳ روز پیش تعویضش کردم( ۲-۳ ماهی بود که دیگه جلبک قهوه ای رو شن ها نبود و خیلی خیلی کم بود در حد لکه) اما از وقتی که عوض کردم حس میکنم شن ها بعضی جاهاش قهوه ای داره میشه، نیترات هم در حد۲ هست، ناگفته نمونه اون فسفات سیلیکات گیر قبلی هم در نیاوردم و گذاشتم بمونه، آیا اونو در بیارم؟
    راستی یه آکواریوم فروشی رفتم گفت اصلا از این مدیا ها استفاده نکن و بیا بهت دارو بدم که تا میزنی فسفات رو از بین میبره، بنظر شما دارو یا مکملی وجود داره که فسفات رو به صفر برسونه یا کم کنه؟

صفحه 868 از 1093 نخستنخست ... 368768818849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886887918968 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)