همکار قدیمی (مترجم انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    اره میشه فقط بایدسیفون مرتب باشه.من نگفتم که از عرض اکتون کم کنیدعرض اکتون همین حالا کم هست باید از طول اکتون کم کنید سایز اکتون میشه٧٠×٣۵×۵۵وسامپتون هم میشه١۵×٣۵×۵۵،
    این کار رو میشه انجام داد...بنظرتون با این کار تانک قابل قبولی خواهد شد؟سامپ با این ابعاد جوابگو خواهد بود{اسکیمر.پد.سرامیک}
    ایا با اینکار باز هم سیفون لازمه مرتب زده بشه؟
    ببخشید زیاد میپرسم نحوه ورود و خروج آب به سامپ چطور باید باشه؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    آخه اصلن دیواره هاشو نمیشه سوراخ کرد.بردم پیش شیشه بر گفت مسئولیت شکست شیشه با خودته چون داری آک رو سرهم بهم میدی واسه سوراخکاری و احتمال شکستن شیشه هاش رو کار زیاده ، حالا فرقی نداره کف باشه یا بغل!!!
    خب راه حل چیه آخه؟چیزی که بذهنم میرسه اینه که از هدپاور استفاده کنم و قسمت مکنده رو نزدیک سطح آب بذارم و سیستم رو طوری بچینم تا بمحض پایین اومدن اب از یه سطح مشخص برق پاورهد قطع بشه و وقتی دوباره آب باندازه کافی توسط پمپ پایینی تو سامپ به آکواریوم برگشت دوباره برقش وصل بشه.تا مشکل عدم برابر بودن قدرت دو پمپ بمشکل ساز نشه.
    بنظرتون عملیه؟
    دوست عزیز خودتون میدونید.ولی من که شیشه بر نیستم هنوز شیشه شش میل به بالا نشده سوراخ کنم که بشکنه ولی احتمالش هست که بشکنه اگرم شکست مشکلی نیست عوض میکنیدمگه چند خرجش میشه ده هزار نه بیست هزارتومان که توی خرجهای اک شور هیچی هست,بهتره که بعد از راه اندازی پشیمان بشیدوراهی براتون نباشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    این کار رو میشه انجام داد...بنظرتون با این کار تانک قابل قبولی خواهد شد؟سامپ با این ابعاد جوابگو خواهد بود{اسکیمر.پد.سرامیک}ایا با اینکار باز هم سیفون لازمه مرتب زده بشه؟ببخشید زیاد میپرسم نحوه ورود و خروج آب به سامپ چطور باید باشه؟
    دوست عزیز فضایی که شما دارید این روش بنظر من خوبه وجوابگو هست ولی اینکه دیگه سیفون نمیخواید نه اینجوری نیست وسیفون توی اب شور لازم هست ولی کمتر هست واسکیمر خیلی میتونه بهتون کمک کنه وبهتره تا جایی که میتونید اسکیمر خوب بگیرید.سامپ را سه قسمت کنیدقسمت پد١٠×١۵,اسکیمر١۴×١۵,واتر پمپ١۵×١١ولی قبل از اینکه سامپ رابسازید اولاسکیمر وواتر پمپ را خریداری کنیدکه اگه قرار شد بعضی از خونها کوچک یا بزرگ بشه بتوانید انجام دهید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    دوست عزیز فضایی که شما دارید این روش بنظر من خوبه وجوابگو هست ولی اینکه دیگه سیفون نمیخواید نه اینجوری نیست وسیفون توی اب شور لازم هست ولی کمتر هست واسکیمر خیلی میتونه بهتون کمک کنه وبهتره تا جایی که میتونید اسکیمر خوب بگیرید.سامپ را سه قسمت کنیدقسمت پد١٠×١۵,اسکیمر١۴×١۵,واتر پمپ١۵×١١ولی قبل از اینکه سامپ رابسازید اولاسکیمر وواتر پمپ را خریداری کنیدکه اگه قرار شد بعضی از خونها کوچک یا بزرگ بشه بتوانید انجام دهید
    طریقه انتقال اب به سامپ و بالعکس چطور باید باشه؟
    ارتفاع تیغه سامپ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    طریقه انتقال اب به سامپ و بالعکس چطور باید باشه؟
    ارتفاع تیغه سامپ؟
    شما بنظر من اب ازقسمت عقب اک وارد سامپ بشه واز قسمت جلو وارد اک بشه ,سامپ سه قسمت میشه ,شیشه ای که سامپ را با اک جدا میکنه سمت راست بالا جایی که میخواید سطح اب باشه یک سوراخ هفت سانتی بکنید البته مرکز دایره از جایی که میخوایدسطح اب باشه بالاتر بگیرید وسمت چپ بالا را یک سوراخ دوسانتی بطوری که یک سانت زیرسطح اب باشه,شیشهای داخل سامپ ,خانه ورود به سامپ که خانه پد باشه را حدود ده سانت جدا میکنید ویک شیشه میگیرید که از بالا دوسانت واز پایین دو ونیم سانت خالی باشد خانه بعدی را به اندازه ای که گفتم وبعد از خرید اسکیمر یک شیشه از کف وده سانت از بالا پایینتر بگیرید ودوسانت بعدش یک شیشه مثل اولی ,دو سانت از بالاخالی باشه و دوونیم سانت از پایین.اگه درست متوجه نشدید بعد از خرید واترپمپ واسکیمر ,اندازهاش را بدید که بشه اندازه دقیق قسمتها وشیشها ومکانش را داد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    شما بنظر من اب ازقسمت عقب اک وارد سامپ بشه واز قسمت جلو وارد اک بشه ,سامپ سه قسمت میشه ,شیشه ای که سامپ را با اک جدا میکنه سمت راست بالا جایی که میخواید سطح اب باشه یک سوراخ هفت سانتی بکنید البته مرکز دایره از جایی که میخوایدسطح اب باشه بالاتر بگیرید وسمت چپ بالا را یک سوراخ دوسانتی بطوری که یک سانت زیرسطح اب باشه,شیشهای داخل سامپ ,خانه ورود به سامپ که خانه پد باشه را حدود ده سانت جدا میکنید ویک شیشه میگیرید که از بالا دوسانت واز پایین دو ونیم سانت خالی باشد خانه بعدی را به اندازه ای که گفتم وبعد از خرید اسکیمر یک شیشه از کف وده سانت از بالا پایینتر بگیرید ودوسانت بعدش یک شیشه مثل اولی ,دو سانت از بالاخالی باشه و دوونیم سانت از پایین.اگه درست متوجه نشدید بعد از خرید واترپمپ واسکیمر ,اندازهاش را بدید که بشه اندازه دقیق قسمتها وشیشها ومکانش را داد
    ببخشید نمیخوام از این شاخه به اون شاخه بپرم..دنبال اینم که بتونم حجم اب تانکو بیشتر کنم و فیلتراسیون بهتر
    این عکس بالای تانک منه...اگه تاپ سامپ با ابعاد بزرگتر از چیزی که شما فرمودین بشازم مشکل حل میشه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ببخشید نمیخوام از این شاخه به اون شاخه بپرم..دنبال اینم که بتونم حجم اب تانکو بیشتر کنم و فیلتراسیون بهتر
    این عکس بالای تانک منه...اگه تاپ سامپ با ابعاد بزرگتر از چیزی که شما فرمودین بشازم مشکل حل میشه؟
    بله میشه ولی اندازه ای که میگید چقدر هست

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    بله میشه ولی اندازه ای که میگید چقدر هست
    طولش که طول آکواریوم85 جا میده...عرضش نهایت نهایت 15...البته چون دهنه تانکو میپوشونه و کمی جا برای ledباید باشه
    همینطوری هم عرض 15 نصف دهنه تانکو میگیره...اما ارتفاع مشکلی ندارم میتونم ببرم بالا ارتفاع تاپ سامپو

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    طولش که طول آکواریوم85 جا میده...عرضش نهایت نهایت 15...البته چون دهنه تانکو میپوشونه و کمی جا برای ledباید باشه
    همینطوری هم عرض 15 نصف دهنه تانکو میگیره...اما ارتفاع مشکلی ندارم میتونم ببرم بالا ارتفاع تاپ سامپو
    شما چرا سامپ را بالاتر از اک قرار نمیدیداینجوری هم عرض سامپ را بیشتر میتونید بکنید هم نور وهم موقع لایوراک گذاشتن به مشکل برنمیخوریدوهم میتونید یک رف داخل سامپ درست کنید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    شما چرا سامپ را بالاتر از اک قرار نمیدیداینجوری هم عرض سامپ را بیشتر میتونید بکنید هم نور وهم موقع لایوراک گذاشتن به مشکل برنمیخوریدوهم میتونید یک رف داخل سامپ درست کنید
    فکرشو کردم.فقط نمیدونم چه اندازه ای مناسبه تانکه تا ببینم سنگینی تاپ سامپو با چی نگهدارم

صفحه 865 از 1093 نخستنخست ... 365765815846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884915965 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)